Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2006., 16:42   #1
hrks
Premium
 
hrks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
Laptop do 8000 kn

Pozdrav i sorry na podužem postu: hello2 :

Došlo je vrijeme da i ja uzmem laptop:clap: Pošto radim i studiram koristio bih ga najviše za posao na terenu (faks, pauze između sastanaka i sl.) + kod kuće web dizajn, poneki film i nešto photoshopa. Ja sam si nekak zamislil da bi bi bilo dobro uzet Core Duo, barem 15,4'' ekran, 1gb RAM i 2g. garancije (ispravite me ako griješim).
Budžet mi je negdje do 8000 kn iako sam ja našao nešto kaj mi se čini dobro i za manje. Fakat se ne kužim i znam da ih još moram isprobati uživo, ali izbor sam suzio na ova dva:

- HP Compaq NX7400 EY508ES
+ ima sve kaj mi treba
- ima samo 1g jamstva

- Toshiba L100-176 Satellite Pro
+ dodam još 512 RAMa i ima sve kaj mi treba i 2g.jamstva

Jel ima netko neki od ova 2 pa da mi veli iz prve ruke ili bi netko preporučio nekaj drugo?

I još nekaj, da li bi bilo dobro (s obzirom da mi imam već oko 8000 kn) protegnut se do nekih 9 k kn pa uzet nekaj ovak : DELL Inspiron 6400 (nadodam još 512 RAMa)

Hvala svima unaprijed na pomoći: hello2 :
hrks je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 10:58   #2
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Ovako, testirao sam HP nx7400 i mislim da je pravi best buy, omjer ulozenog i dobivenog, sto se tice garancije, pisao sam i u nekom drugom topicu, postoji HP Care Pack da prije isteka 1. godine garancije kupis jos 1. godinu, ili njih vise..ovisi o tvojoj zelji. tako da mislim sto se tice garancije nije neki problem.

Mislim da je HP neusprediv sa Toshibom i to po raznim freaturima, od zavrsne obrade (magnezijskog kucista) do korisnog softwarea koji dobivas sa notebookom:

HP Backup and Recovery Manager
HP Protect Tools
Sonic Digital Media Plus
Symantec Norton Internet Security
Intervideo WinDVD
Smart Card Security
Altiris software


po meni definitivno price&preformance uredja!
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2006., 12:53   #3
hrks
Premium
 
hrks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
Da vidio sam i ja taj HP Care Pack, ali ne kuzim jer to poslije mogu uzeti bilo gdje ili mogu odmah kod kupnje racunala? Sto ako ducan u kojem kupujem to ne nudi ili moraju to imat pa ja ne vidim?

Hvala i sorry ak su glupa pitanja
hrks je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 13:41   #4
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Ovak:

Kupis laptop 1.12.2006. garancija ti traje do 1.12.2007. ti se fino sjetis da mi mogao produljiti garanciju u 11. mjesecu 2007, te odlucis kupiti HP Care Pack i produljis garanciju na jos 1. godinu. pa ti garancija vrijedi onda od 31.11.2007. do 31.11.2008.

HP Care Pack nude sve HP-ove ovlastene servisne tocke, sto se tice notebookova,obrati se Sensu, Recro-u, M-sanu, Ve-Millu, Mikronisu...itd.. ne moras kupiti HP Care Pack tamo gdje si kupio i notebooku, to je univerzalna stvar.
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 13:56   #5
hrks
Premium
 
hrks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
E super, hvala na objašnjenju.

Našao sam još jedan koji mi je zapeo za oko pa ak ti se da prokomentirat: FUJITSU-SIEMENS Amilo Pi-1505.

Hvala:clap:
hrks je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 14:20   #6
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Nema problema!

Nazalost nisam imao iskustva sa Siemensom, preporucam ti da svaki pogledas u zivo i vidis kako ti stoji. Manje-vise unutrasnjosti ti je ista, kod notebookova je bitna ergonomija, kucista, autonomija. Mislim da tu Dell i HP prednjace, zbog magnezijskih kucista, dobre autonomije, i erogonomije tipkovinice, ipak su to top notebookovi na trzistu, IBM je malo posustao otkad je kupljen od Lenova, tako da sto se tice starih IBM.-ova, opake zvijerke, ovo novo pokusava nastaviti tradiciju, vidjet cemo. Tu je jos i Apple, koji je prica za sebe, posebni notebookovi, vrlo kvalitetni i privlacni. Acer, Toshiba, Gericom, pa i Siemens su low-end notebookvi, ok su za one kojima trebaju cisto radi fore. Sa Gericomovima i Acerima sam radio i mogu reci da su dosta losi.
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 16:21   #7
hrks
Premium
 
hrks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
Vjerojatno će past ovaj HP...

Kad već raspravljamo, jel može preporuka za neku torbu/ruksak i bežični miš da ne otvaram novu temu na drugim pogrupama?

Hvala.
hrks je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 19:37   #8
andro86
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 9
Imam HP Compaq NX7400 EY508ES i preporucujem ti ga. Ako te nesto zanima o njemu, pitaj.
andro86 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2006., 23:44   #9
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor beetleman Pregled postova
...Acer, Toshiba, Gericom, pa i Siemens su low-end notebookvi, ok su za one kojima trebaju cisto radi fore. Sa Gericomovima i Acerima sam radio i mogu reci da su dosta losi.
Ne znam zbog cega ti je Acer ostavio takav utisak/uvjerenje. Ja imam TravelMate 2003LM (Cel2,8GHz/256/60/DVD+RW/ATi9000Mobility) i sasvim je pristojan za kancelarijski rad (piskaranje u Wordu,...), jedino sto fabricki ima samo 256MB RAMA, ali to se da prosiriti.
Njemu su vec oko 3 godine i nikad nisam imao nikakvih problema sa njim, cak mi je jednom prilikom pao sa stola (~80 cm visine)i nista mu nije bilo.

Toshiba je vec druga prica (bar iz mog iskustva i iskustva meni poznatigh ljudi). Ne znam tacno model (C2D2400/512/60/x1400,...) je nakon BLAZEG potresa (nije namjerno udaren/osamaren) odlijepio sto se tice ekrana. "Iscurili" pixeli. Sav se s***o, cetvrtina ekrana je sad uz bileoj boji: nono :
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 08:20   #10
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Citiraj:
Autor hrks Pregled postova
Vjerojatno će past ovaj HP...

Kad već raspravljamo, jel može preporuka za neku torbu/ruksak i bežični miš da ne otvaram novu temu na drugim pogrupama?

Hvala.
Hi sto se tice torbe/ruksaka, ja ti imam Ruksak za notebook, HP Sport Backpack (DG102A), 369 kuna dodje u HG spotu, http://www.hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=84

Ogromna je, bez problema ti stanu svi kablovi, napajanja, fotic, sto god ti treba! oblozena je spuzvom, nekoliko puta mi je pao notebook s njom, i nista.. ako ga zelis vidjet, javi se pa ga mozes doc pogledat.

2Milentije: Cuj, kao prvo, Acer i Gerciom su tvrtke koje notebookove rade za populacije od 18-30 godina, vecinom na kratkorocne staze, znaci na 2-3 godine da ih netko koristi maksimalno!

HP,Dell, IBM su korporativni brandovi, znaci da ih velike korporacije koriste kao IT brand standard, naravno da moraju biti kvalitetniji, pogotovo korporativni modeli (NC). Jedna ogromna kompanija poput Airbusa koja koristit HP ovu IT tehnologiju si ne moze dopustiti jeftine notebookove koje bi mijenjali svakih 2 godine, vec su im potrebni jaki korporativni modeli sa "zivotom" od 4-6 godina (primjer HP nc6220 i 6320 korporativni notebookovi).

Znaci za prosjecnog korisnika/studenta/ucenika Acer je cisto ok za kratke staze, poneku igricu, divx filmic..no ako netko zeli kupiti nesto kvalitetnije..tu u igru ulaze Dell, HP i IBM.
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2006., 11:07   #11
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
dobar post, mali ispravak netocnog navoda:

HP:

kucne serije: nx
poslovne serije:nc
profesionalne serije: nw

Pavilion serije nisu za EMEA regiju, nego za USA/Asian/Pacific regiju, stoga nisu u ponudi, i ne prodaju se u Hrvatskoj, tj. ima raznih "dilera" koji uvoze doticnu seriju, lokalni HP ured ne nudi podrsku za doticni uredjaj, niti je to obvezan, pa pazite sto kupujete!

Sto se tice proizvodjaca,da se nadovezem, manje vise komponente su iste, kod notebooka bitne su vam zavrsne obrade kucista, erognomija, trajnost itd. postoje jeftine obicne plastike koje dovode do pregrijavanja, ne odvode toplinu kako treba..itd...

Naravno tu su i punokrvni desktop replacement modeli, poput nx9420 modela sa 17 inchnim monitorom i jakom konfiguracijom..

Sve u svemu, razmislite za sto vam je potreban notebook.
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 13:37   #12
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Ovako htio bi te ispraviti jos jednom:

Pavilion serija, kao i serija Compaq Presario nisu za nase trziste.

Naime HP je podjelio trziste na:

EMEA:
# France
# Germany
# Ireland
# Italy
# UK

GWE (General Western Europe)

# GWE
# Austria
# Belgium & Luxembourg
# Denmark
# Finland & Baltic
# Netherlands
# Norway
# Sweden
# Switzerland


IBERIA

# Iberia
# Portugal
# Spain

ISE

# ISE
# Czech Republic
# Hungary
# Israel
# Middle East
# Poland
# Romania
# Russia
# Slovakia
# Slovenian
# Croatian
# South Africa
# Turkey

USA

ASIA & PACIFIC

Ukratko mi spadamo u International Sales Europe-Central - Eastern Europe, Middle East and Africa, u nasu grupaciju ne ulaze Pavilion notebookovi niti ce ikada biti, takodjer kako HP proizvodi televizore, oni su samo u prodaji na Asia-Pacific trzistu te takodjer USA.
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 13:59   #13
hrks
Premium
 
hrks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
@vranoga1 and beetleman
Svaka čast dečki na odgovorima.
Pročitao sam Vodic za poslovne laptope prije nego što sam uopće i započeo ovaj post jer meni, u principu, poslovni laptop i treba. Tam piše da osim nc serije u priču ulazi i nw serija pa sam tako i došao do NX7400 EY508ES modela za koji mi se činilo da mi daje najbolji omjer dobiveno-uloženo. Čitajući po netu skužio sam da nema neke bitne razlike između nx i nw serije, a sad je to i vranoga1 potvrdio. Toshibu sam stavio iz serije Satelite jer su mi ove poslovne (uz slične karakteristike) cijenom nedostižne, iako sam znao da miješam kruške i jabuke.

@andro86
Koliko jako ti se grije laptop i koliko ti traje baterija na terenu u praksi uz normalnu upotrebu (mail, internet, office)?
hrks je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 14:08   #14
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
2hrks: nema problema! ako ti treba jos kakva pomoc, javi!

ako ti je bitan rad na terenu, mozes si pribavit travel bateriju, to ti ja koristim, dosta produljuje autonomiju notebooka. eto meni na nw8240 produljli jos 3 sata u prosjeku.
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2006., 16:33   #15
hrks
Premium
 
hrks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
OK, sad sam skužio:clap: Točno je kaj veliš, iako je nc serija mrak nemrem odvojit tolko love, a nx će me poslužit i više nego odlično za to kaj trebam. Morat ću prestat filozofirat i tu vas gnjavit i otić po taj laptop dok me ne: DualWiel (nadam se do kraja ovog mjeseca).

No kad već gnjavim, da gnjavim do kraja: nuts :
Jel ova grafika na 7400 stvarno jako slaba? sorry ak je glupo pitanje, ali stvarno sam na vi sa laptopima

Hvala
hrks je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2006., 10:24   #16
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Citiraj:
Autor vranoga1 Pregled postova
ovako: neznam zašto povlačimo te pavilione kad uopće nisu bitni za ovu temu, ali nisu ti točne informacije. Kao što sam rekao, HP Pavilion je u ponudi u većem dijelu europe. Regije EMEA, GWE i IBERIA standardno imaju u ponudi HP Pavilion laptope sa svom pripadajućom podrškom. I kao OEM (za neke velike robne kuće - aldi, mediamarkt..) i RETAIL modele kroz sve nivoe distribucije. U hrvatskoj ga službeno nema kao ni podrške za njega
Da,mislim da nema veze sa doticnom kupnjom i temom. no kako sam provjerio s nasim ISE PSG teamom, informacija ti je djelomicno tocna, sto se tice Hrvatske, niti ga ima, niti ce ga ikada biti.
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2006., 18:40   #17
hrks
Premium
 
hrks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
@vranoga 1

Da si mi dao za razmišljat, jesi:clap:

Malo me ubediralo kaj je to tolko loša grafička, ali s druge strane fakat se ne mislim igrat na tom laptopu. Jedino čega se bojim da ne popoludim s njom kad pokremen Photoshop A kaj se tiče Viste, ako ju i stavim gore, ne mislim koristiti Aero mode, tak da...

Išao sam malo jučer pogledati uživo razliku između 15'' i 15,4'' ekrana i moram priznat da bi radije widescreen uz manju rezoluciju. Iako, kako nikad nisam radije duže vremena na laptopu možda radim totalnu grešku pa bi bilo pametnije uzet manji ekran s boljom rezolucijom. Kaj veliš? Zainteresirao si me s ovim modelom NX6325, ali nigdje ga nema po nekoj normalnoj cijeni (čitaj oko 8000kn).
hrks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na