Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2019., 16:49   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Gen game S3 problemi

Ubo sam dva Gen game S3 te njihov USB dongl radi lakšeg spajanja
Na androidbox-u (Tanix TX9) se uredno spajaju oba istovremeno preko BT veze iako u igrama osjetno gube kontakt pa ne prihvaćaju svaki stisak
Na istom androidbox-u se uredno spajaju oba istovremeno preko njihovog USB dongle-a i rade bez ikakvih problema

Na PC-u ih ne mogu istovremeno spojiti oba preko USB donglea i to bih želio riješiti.
Dešava se da kad uključim spajanje (crveni središnji "gen game" gumb + select) na oba, jedan se uredno spoji a drugi blica kao da traži i dalje vezu gdje se spoji onaj kojem prvom stisnem traženje veze a kad se spojio ovaj drugi traži u nedogled, dakle nije do gamepada već izgleda do donglea koji kad utvrdi vezu više se ne prihvaća spajanje drugih gamepadeova?

Zna li tko kako to riješiti?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 10:01   #2
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Da li netko zna da li je uopće moguće spojiti više gamepadova preko usb donglea ili ide 1 gamepad - 1 usb dongle?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2020., 13:55   #3
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Evo ubo sam dodatni USB dongl za Gen game i da, treba zaseban usb dongl za svaki gamepd, ne mogu svi raditi na jednom odjednom...

No ima sad drugi problem: PC ih prepoznaje u kao gamepade i u kalibracijskom ekranu za joystike svi klikovi uredno rade. No problem je da ih igrice ne prepoznaju dok recimo Logitechov Dual shock 2 uredno prepoznaju. Probao sam u više igara no najbolje se vidi u Tricky Towers igri gdje može igrati 4 playera na istom kompu. U njoj mi uredno prepoznaje Logitech gamepad i MeLe F10 Deluxe (daljinski/tipkovnica) dok dva Gen game S3 ne prepoznaje tj. ne reagira na njih.

Ima li tko ideju kako to riješiti?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 14:04   #4
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Dakle, ispada da to hoće li igre prepoznati gamepad ovisi o tome jel gamepad radi preko dinputa ili xinputa
Problem je što gamepad ima gro kombinacija tipki za uparivanje, pa je tako X+R1+gengame kombinacija koju sam tek doznao na netu a služi za uparivanje s PCjem uz pomoć USB kabela. Po defaultu ga komp prepozna kao dinput i prepozna kao PC/PS3 gamepad. No ako se stisne i drži 5sec gengame gumb, onda ga prebaci na xinput i prepozna kao Xbox gamepad i tada ga prepoznaju igre koje ga nisu prepoznavale do tada

E sad, to prebacivanje sam uspio preko USB kabela no nisam skužio kako se radi kad je spojen preko wifi usb donglea gdje ga prepoznaje isključivo kao PC/PS3
Zna li tko kako upariti gamepad kao Xbox?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 14:17   #5
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Stari moj....


Ti ovu raspravu vodis sam sa sobom
  Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 16:09   #6
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
živim u nadi da će se javiti neki gen game vlasnik koji se susreo s tim problemima
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 19:59   #7
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
danex je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 13:44   #8
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
hvala, već sam čitao taj link, no problem je da to napisano mi ne radi i meni kad držim 5 sec gengame+select se veza ugasi. Dodatno, na linku (i sličnim s gearbesta) se uopće ne spominje kombinacija X+Rb+gamegen koja je za spajanje s PCjem preko USB kabela tako da ostavljam mogućnost da postoji neka lijeva kombinacija tipki za spajanje preko usb wifi u xinput modu...

Zadnje što sumnjam da bi mogao biti problem su USB dongle-ovi za wifi vezu s gamepadom jer koliko vidim, svi ovi koji mogu mijenjati između dinput i xinput a koriste usb dongl, koriste izgleda originalni koji ima otisnut "gen game" na sebi, dok ja imam dva različita klona koji nemaju natpis i čak drukčije izgledaju no prodaju se upravo kao dongleovi za gen gameove joystike. E sad, može li biti da sam dongle uvjetuje da li mogu prebaciti s dinput na xinput?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na