Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2014., 11:00   #1
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
(riješeno) Komp se blokira prilikom startanja i u radu

Pozdrav, imam problem od juce, naime PC (iz potpisa), je radio i nestalo je struje, nakon toga kod paljenja racunala prvo je stao na loginu u Windowse i nemrda, napravim restart pa u safe mod, restart i usao je u Win (7 64bit SP1), nakon cca 10min pojavio se plavi ekran s error porukom da je nesto s memorijom u pitanju.
Par sati sam se zezao ali nista napraviti nisam mogao, pa nebudi ljen orusim OS, od kolege posudim njegovu ddr2 memoriju i hard, vratim procesor na X2, resetiram u biosu sve na default, maknem VGA pa koristio onu na MBO, instaliram Win ali opet mi plavi ekran pojavljuje s vremena na vrijeme, kao i kad pokrenem neke jednostavne 2D PC igre samo me sutne van na radnu povrsinu iz cista mira. Dva puta od jutros mi se komp cisto zamrznio pa nije bilo druge nego kliknuti reset tipku.

Sve mi se cini da je MBO dobila po njuski od nestanka struje.

Neki savjet molim ako tko ima sto pametno za savjetovati.
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2014., 11:09   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Po ovome što kažeš, izgleda da je zasta otišla matična. Pogledaj kondenzatore na ploči ako su se napuhnuli ili iscurili. Ako jesu, dovoljno ih je zamijeniti drugima. Ako nisu, ne gine ti nabava druge matične ili zamjena cijele platforme kad već imaš razlog za to.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2014., 14:08   #3
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Napravi chkdsk na disku il još bolje sa mhdd-om provjeri, ako već nisi.

Koja je točno greška bila dal možeš napisat ako se opet pojavi.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 16:40   #4
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Stvar je u mbo, izgleda da je gotova, jedan kondezator je kao napukao, nesto zuto oko njega, a jos dva se napirilila samo sto nepuknu, nasao sam u lokalnoj trgovini MSI 760 chipset AM3+ mbo, prima phenom x2, prima i ddr3 i ddr2 memoriju(2+2utora), 6sata te IDE prikljucke ima, neka multi ploca, ima ati 3000 vga integriranu, 430kn, po meni ok, sutra ujutro nosim komp pa je ubacujem te ce decki odmah da je isprobaju u servisu da li radi sve kako treba te da li jos nesto nije na izdisaju.
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2014., 09:55   #5
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Kupi neku ozbiljniju ploču s ozbiljnijom faznom regulacijom. Nađe se polovnih ploča tipa GA-970A-UD3 ili M5A97 R2.0 s pisnom garancijom za 400-450 kn. DDR2 ram prodaj i uzmi DDR3.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 21:47   #6
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
E sad i ja to shvatio, malo kasno, MSI mbo veselo zuji, uglavnom otisla mi i VGA nvidia 560, a radi cega, jucer opet nestalo struje iznenada u po bjela dana, suncano bez vjetra i njima pade mreza, zivio HEP, jednostavno "zbrlja-pojave se artefakti" sliku na ekranu i sruse se win, najvjerojatnije memorija na VGA otkazuje, posto je VGA stara 2g i 4mjeseca istekla garancija od 24m, negine kupovina nove. Onboard VGA na MSI mbo radi ok, bez problema. Zasada. Do novog nestanka struje.
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 12:38   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Onda znaš koja ti je slijedeća investicija > UPS.
Ako ti je još "elektronike" (tv i sl.) u blizini (ista soba), razmisli da nabaviš malo jači model tako da zaštitiš i tu ostalu elektroniku.
Vidi temu o UPS - ovima, vjerojatno ti je dovoljan 700 - 1.000 W model.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2014., 10:22   #8
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Ma kod mene neide UPS, jer je napon u banani, probao sam to vec prosle godine, APC 700 ups uzeo u lokalnojh trgovini, kad sam ga ukljucio u strujnu mrezu malo radi malo se pali (kao kad nestane struje), dolazili decki iz lokalnog servisa, probali i drugi ups (drugog prouzvodjaca, mislim Eaton) ali ista stvar se desava. Zalio se HEP-u ali oni kazu da nemogu nista napraviti jer je mreza pod tolikim opterecenjem da nemogu garantirati non stop preko 200V napon (kod mene je izmjereno oko 175V napon mreze u vecernjim satima u zimsko doba pod opterecenjem-trafostanica pravljena 1970-tih kad je u mojoj ulici bilo 20tak kuca, sad je zadnji broj 124 u ulici a izgradjeno jos dvije ulice paralelno s mojom, a trafostanica ostala ista). Ali PC i kucanski aparati i pod tim uvjetima rade, problem je kad nestane struje, onda ako sam kuci samo iskljucim kabl iz napajanja i cekam dolazak struje. Ali ako nisam kod kuce onda se desavaju problemi.
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2014., 13:01   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Hm, baš krasno, rješenje bi bilo ovako nešto > http://www.sper.hr/ss01_servo_stabilizator.htm
ne znam za koliko nofčića
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2014., 15:51   #10
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Budem potrazio stabilizator onda, znam da sam prije 90-tih imao nesto slicno za prijasnje RiZove TV, crna plasticna kutija velicine kutije za cipele teska oko 15kg s uticnicom i prekidacem, garant je negdje na tavanu, samo da se natjeram da ga potrazim ovih dana.
JozicA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na