Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2011., 14:39   #421
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Ima tu ljudi koji se dosta kuže pa da vidim prijedlog za klima uređaj.

Prostor od 30m2 u potkrovlju sa vrhunskom izolacijom (krovište 26 cm Knauf Insulation vuna, fasada 10cm stiropor-dakle hladovina je odlična ali nemreš spriječiti da uđe u prostor zrak kad je sparina vani.

Htio bih inverter al nije uvjet-koliko realno inverter manje troši u odnosu na klimu bez toga i razliku u cijeni, bitnije mi je da ima ionizator zraka+srebrni filter, ukratko uređaj koja bi više služio za odvlaživanje i osvježavanje zraka kod velike sparine vani
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2011., 15:15   #422
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa mislim da bi ti inverter puno više donio u komforu nego srebrni filter i ine gluposti, ajmo reći da je i ionizator "na rubu znanosti" klasa, ali ajde-de isto kao i potrošnja struje pošto inverteru konstatno kompresor radi ako se na varam, dok se na klasičnom sistemu u potpunosti gasi.

12ica neka inverter, fujitsu, toshiba, panasonic i bok.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2011., 15:39   #423
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Tvoje potrebe će zadovoljiti LG klima uređaj. Radi sigurnosti nabavi 12-ku, a vjerovatno bi mogla proći i devetka. Ona ti ima najbolju iskoristivost tj. odnos uložene energije i dobiveni učinak. Ako ti se čini jeftina nabavi Dainkin, ako ti se čini skupa nabavi Samsunga.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2011., 16:22   #424
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
sorry ali lg i samsung nasprem prijespomenutih ne ulaze u istu rečenicu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2011., 19:02   #425
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa mislim da bi ti inverter puno više donio u komforu nego srebrni filter i ine gluposti, ajmo reći da je i ionizator "na rubu znanosti" klasa, ali ajde-de isto kao i potrošnja struje pošto inverteru konstatno kompresor radi ako se na varam, dok se na klasičnom sistemu u potpunosti gasi.

12ica neka inverter, fujitsu, toshiba, panasonic i bok.
A gle, mislim da nisu "rubovi znanosti" jer srebro "ubija" bakterije, gljivice, točnije sprječava njihov razvoj, dok ionizator je dobra stvar, znaš i sam kak je poslije grmljavine zrak nekak svježiji, sad zaboravih dal je u pitanju nastanak ozona ili nešto slično.

Fala na prijedlozima
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 08:46   #426
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
begi je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 09:36   #427
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dobio sam ja sa svojim samsungom ona dva mala dreka veličine 3 x 10 cm, jedan crni, jedan zeleni... bio-bio i mirisni filter koje sam momentalno proslijedio u smeće jer su izgledali jednostavno lol na isparivaču

ali oke velim, netko to jasnije marketinški naglasi, nekima je to normala... misliš da samsung od 2k kn bolje sprečava gljivice nego toshiba od 5k, ak me shvaćaš

ono što sam ti htio reći, a tiče se komfora (po meni prije svih ovih filtera i sl.) - inverter može kontrolirat brzinu rada kompresora i ta klima konstantno hladi (jače/slabije, zavisno o nutarnjoj temp), dok klasična vrti nutranji vent dok ne dosegne namještenu temp i onda tek pali kompresor i dobiješ instant hladan zrak, pa se onda ugasi i soba se opet zagrijava i tak u krug.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 18:06   #428
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Ok znam što hoćeš reći (ugrađivao sam klime godinu dana u Izoli), invertori ti rade sa jednosmjernom strujom te po potrebi mjenjaju broj okretaja kompresora
tako da nema onih udara kod uključivanja niti stepenaste promjene temperature. Prednost je bolja iskoristivost i mogućnost grijanja ispod -5 C.
Inače tamo su navikli na japance, ali se i tu desi serija kad smo mijenjali kompresore. Moje mišljenje je (osim na moru) da ako klimu ja konkretno upalim 15-tak puta ljeti da ne dajem velike novce za istu. Kod mene konkretno Frozini radi 6 god bez ikakvog održavanja, a ima još mnogo jeftinih proizvođača koji će odraditi (Vivax, Qvadro) zadatak
begi je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 18:15   #429
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
imam ionizator na Haier klimi i mogu reći da nije ništa posebno, zrak mi nekako ne odgovara kada klima prestane hladiti, pogotovo ako je ionizator uključen
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2011., 01:38   #430
ninja666xx
Premium
Moj komp
 
ninja666xx's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zdenčina
Postovi: 314
Osobno imam mitsubishi - heavy industries inverter 3,5kwh hlađenje 2,5kwh grijanje i stvarno tiše klime nisam čuo(tiše i od haier-a i od samsunga, vivaxa i lg koje sam imao prilike čuti u radu) niti bilo kakvih problema da smo imali, a u stanu se po zimi grijemo samo na klimu u 50m2, na -15stupnjeva kad je znalo biti po zimi ona grije full makar je sva u ledu nema više di curiti kondenzat ona i dalje grije, sama se odmrzne i šiba dalje. Struje imamo max 450kn zimi, a ljeti 250kn. Tak da smo super zadovoljni.
ninja666xx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2011., 10:14   #431
oko1976
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 13
Što mislite o Samsung klimama?
Konkretno AQ12TSBN ?
http://www.europatrade.hr/content/hr...ID=118&PID=864
oko1976 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 10:40   #432
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Danas skoro da nema loših klima osim nekih no name. Samsung je daleko od vrha, ali za te novce ćeš vjerovatno biti sretan. Osim kvaliteta jako je važno
da se ista kvalitetno montira (stručno i na pravo mjesto). Ja sam nedavno imao slučaj da unutarnja jedinica curi na sve strane poslije nove montaže. Vlasnik se uhvatio za glavu dao 12000 kn za 18 LG. Kad smo izrezali otvor ispod nje stručnjak ostavio sifon 10cm, tj, nije spustio pravilno odvodnu cijev za kondenzat.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 14:22   #433
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320