Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2020., 10:53   #1471
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Svaki put se iznenadim po tako i sada. Hp ekspres ne moze unutar Zagreba 7 dana isporuciti paket. Koji nesposobni moroni. Pošiljka u tranzitu. Naravno, svi su agenti zauzeti tako da je lutrija dobiti ih na telefon. U medjuvremenu sve doslo ako je islo preko GLS, DPD unutar 2-3 dana. Da sam vidio preko koga šalju ne bi niti narucivao robu.
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2020., 11:24   #1472
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Sony1 Pregled postova
Zna netko mozda koliko dugo paket stoji u Njemačkom poštanskom uredu ukoliko nije podignut? Čuo sam da je zbog korone to sad produljeno sa 7 na 30 dana, pa me zanima da li je to tocno?

Poslano sa mog HD1903 koristeći Tapatalk
Meni i dalje piše da stoji samo sedam dana...na aplikaciji ništa ne piše o tome.
A u mailu što sam dobio od njih piše samo da se ako je moguće koristi beskontaktno slanje i primanje i to je to...

Nema nikakvog spomena o promjeni roka za podizanje.

Zadnje izmijenjeno od: Stanky069. 28.04.2020. u 12:13.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2020., 12:27   #1473
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Jucer opce odusevljenje! Zove me lokalni postanski ured, imamo neki paket za vas iz Svedske. Rekoh okeee, wtf? Pa tu je nesto vase, od prosle godine, a mirise neka kava unutra pa...

Ukratko, paket kave i caja bio poslan DHL-om, krajem 11mj. 2019 i izgubilo se. Ni nas ni svedski DHL to nisu mogli locirati. Na paketu moja adresa pisala u krivoj rubrici, netko zajebao kod ispunjavanja. Bitno da nitko nije nazvao sve ove mjesece jer broj je ispravan, tako su i dosli do mene.

Pitam gospodju pa kako ste ga tek sad nasli. Kaze, kolegica i ona krenule raditi prije par mjeseci pa eto... Valjda im netko utrpao backlog izgubljenih paketa haha

Kava je li-la, proso joj rok, ali caj je i dalje dobar! Svedi su se slatko nasmijali na ovaj slucaj, nikad vidjeli ista slicno. Vjera u nasu postu mi je samo porasla!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2020., 16:39   #1474
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Meni apsoluno nista od pocetka treceg miseca ne mrda ni na trackingu niti dolazi sve je "handed over to airline"
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2020., 20:22   #1475
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Meni neke stvari kupljene krajem prošle godine još uvijek ne stižu, a većina trackinga stoji dva mjeseca i samo se ponavlja jedan te isti status. Katastrofa, nikad nije ovako bilo, više ništa ne uzimam sa Istoka.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2020., 21:25   #1476
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
A jbg nije bas da je svaki dan ovakva situacija...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2020., 21:32   #1477
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Meni neke stvari kupljene krajem prošle godine još uvijek ne stižu
Nisi li već odavno trebao zatražiti i dobiti refund?
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2020., 21:46   #1478
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ako predmet ne stigne sl. tjedan, krećem sa traženjem refunda. Da sam barem guglao ranije o francuskoj pošti, ne bih nikada naručivao iz tog webshopa. I prije korone su imali problema, mogu si misliti koji je kaos sada...

FYI: https://uk.trustpilot.com/review/www.colissimo.fr
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2020., 22:19   #1479
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Da, Colissimo/La Poste je puko totalno. Prije je trebalo oko 7-9 dana iz FR do Splita, sad je 20 dana trebalo da napusti FR. Evo moja nedavna iskustva. GLS iz Finske doslo za 7 dana, DHL Express iz Rima u dva dana stiglo, Deutsche Post iz DE u 7 dana stiglo. Kinu necu ni spominjat i jos te otvoreno lazu i muljaju misecima umisto da su sve stavili na brod i poslali za EU. Nista vise od Aliex i Banggod.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 08:30   #1480
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Jesi dobio na kraju paket? Koliko dana je putovao?

Jel im se tracking uopće update-a prije nego pošiljka stigne?

Poslano sa OP6
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2020., 08:53   #1481
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Royal Mail isto loš ko francuski taj...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 09:45   #1482
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Meni najbrže dolazi sa njemačkog ebaya ,danas primio pošiljku 4 dana prošlo samo od narudžbe .
Isto Hrvatska pošta dostavila.

Poslano sa mog SM-A805F koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 11:23   #1483
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Jesi dobio na kraju paket? Koliko dana je putovao?

Jel im se tracking uopće update-a prije nego pošiljka stigne?

Poslano sa OP6

Tracking se updejta, al nije jos stiglo. Izgleda kao da je 21.4 napustilo FR, al onda se ponavlja opet 28.4 napustilo FR. 21 dan za sad. A doci ce jednog dana. E da, i s USA je sve usporilo/stalo. Izgleda da je vecina posiljki i pisama slana obicnom postom isla u putnicke avione, a kako njih vise nema...
Nema smisla vise nista narucivat pogotovo s drugih kontinenata dok se stvari ne smire.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 12:15   #1484
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Slažem se za ovo s drugih kontinenata. Ali sam si pisao ranije kako ti je uredno stiglo iz drugih EU država. Po čemu je FR posebna da ne stiže osim po nesposobnoj pošti ne znam.

Kada sam kontaktirao webshop nisam imao dojam da je ovo kašnjenje, usprkos situaciji normalno. Duže trajanje da, ali preko mjesec dana sumnjam.

Ja sam sad na 32 dana od kako je prema trackingu paket napustio FR. Od 27.3. imam identičan update 22.4. Nakon toga opet ništa.

Poslano sa OP6
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 19:39   #1485
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Nisi li već odavno trebao zatražiti i dobiti refund?
Ne jer ionako nisam u HR, kad stigne stigne.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 20:29   #1486
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
HP ekspres, 3 paketa poslana isti dan
Prvi stigao nakon 3 tjedna, drugi nakon 5 tjedana, treći još čekam.
Poslano iz zagreba u zagreb.


Stvarno su nesposobni.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 20:57   #1487
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
nisu nesposobni, već izgleda jako bez ljudi. u zg je sve krenulo nizbrdo od kad su otvorili vg centar. svi paketi dolaze nelogično. zadnja 3mj nikako.
nedavno se pozdravio sa dugogodišnjim poštarom koji mi se sam žalio da mu idu na jetra jer su govna i da ih ne plačaju kako treba. čovek si ljepo našal drugi posel i zapalio. samo kaj je nas korisnike ostavio na cjedilu. 1.5mj nismo znali ko je novi poštar. nedavno čekamo račune za režije da donese, jer se bližio rok za plačanje istih po uobičajnom sistemu plačanja. donio ih je zadnji dan kad je rok bio za platiti. srećom na mail smo naručli račune i platili. ali pitam ja njega u čemu je problem. pa da i onako država prolangirala plačanje i neče biti kaznenih kamata. pa si oni očito dali za pravo da smiju kasniti sa isporukom(koju smo MI platili), to mu velim i reko znam da vas nema tamo dosta. ali to nije naš problem.
pitam ga di su mi paketi već 3mj. veli on, da ih i ne očekujem, jer kao "vidite da je kolaps sa transportom u svijetu". ja mu velim daj me mojne...rekoh iz zajebancije da se ne zajebava jer ću im doći tam.

a tko kaže da možda ima tu i među njima lopova. jer i onako znaju da čekamo pakete iz cijelog svijeta i da se zna za dispute sistem itd.

tak da ja ovoj našoj pošti želim da se čim prije oporave ili bude njesra!
  Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 22:29   #1488
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
HP ekspres, 3 paketa poslana isti dan
Prvi stigao nakon 3 tjedna, drugi nakon 5 tjedana, treći još čekam.
Poslano iz zagreba u zagreb.


Stvarno su nesposobni.
Za takve slučajeve pišeš reklamaciju i vrate ti postarinu i još neku naknadu. Bez imalo rasprave to vraćaju doduše unutar 30 - 45 dana tako nešto. Nije poanta u novcima nego ako ljudima počnu vraćati novce vjerojatno će stati tome kašnjenju na kraj jer ih košta.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2020., 09:32   #1489
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Postarina i naknada u obliku 3 x postarine. Total = 4 postarine.

Ukratko - isplati se zaliti. Ja sam cekao oko 3 mjeseca.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2020., 16:55   #1490
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
vjerojatno će stati tome kašnjenju na kraj jer ih košta.
Mislim da će to vjerojatnije sve skupa kolabirat
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2020., 18:03   #1491
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
Postarina i naknada u obliku 3 x postarine. Total = 4 postarine.

Ukratko - isplati se zaliti. Ja sam cekao oko 3 mjeseca.
Aha, i onda dobiješ odgovor ovakav:

Citiraj:
Obavještavamo Vas kako je internom provjerom utvrđeno da je slijedom Odluke ministra zdravstva o proglašenju epidemije bolesti COVID – 19, KLASA: 011-02/20-01/143, URBROJ: 534-02-01-2/6-20-01 od 11. ožujka 2020., te očitovanja resornog Ministarstva mora, prometa i infrastrukture KLASA: 344-02/20-01/5, URBROJ: 530-07-2-20-2 od 17. ožujka 2020., HP – Hrvatska pošta d.d. donijela je niz mjera u svrhu zaštite života i zdravlja ljudi, a slijedom kojih se poštanska usluga obavlja na drugačiji i postojećim okolnostima prilagođen način. Do prestanka ovih okolnosti odnosno prestanka stanja ugroze i povećanog rizika, HP - Hrvatska pošta d.d. posljedično na navedeno nije u mogućnosti odgovarati za štetu nastalu s osnove prekoračenja roka za prijenos i uručenje poštanske pošiljke, gubitak poštanske pošiljke ili neobavljenu uslugu djelomično ili u cijelosti.

Slijedom navedenog Vaš prigovor se odbija kako neosnovan.
Znači gamad peru ruke od svega, ako ti izgube paket od nekoliko tisuća kuna vrijednosti oni nemogu odgovarati za to

Isti odgovor sam dobio na ukupno 4 prigovora koja sam im radio u proteklih mjesec dana.
Znači do 1.1.2020. je ferceralo sve odlično, nikakvih problema i 100% sam se mogao pouzdati u HP.
Kako su se preimenovali u 24paket te otvorili ovo smeće od sortirnice u VG nastao je doslovno KAOS, ama baš ništa ne funkcionira kako treba, paketi kasne po nekoliko dana, jedan su mi čak uspjeli izgubiti.
U nekoliko navrata sam jebao svu bližu i dalju rodbinu svima koji rukovode i planiraju u ovom smeću od Hrvatske pošte, jadne ženske koje rade u službi za korisnike nisu jednostavno znale što da kažu.
Što je najgore, sama ta služba za korisnike je NIŠ KORISTI jer jedino što ti mogu napraviti je pogledati što im sustav kaže gdje je paket, a to isto mogu i sam napraviti preko broja za praćenje, ništa drugo oni nemogu.
Isto tako, i sami dostavljači pizde i ludi su od kaosa u kojem se nalaze...
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu

Zadnje izmijenjeno od: maXonja. 30.04.2020. u 18:16.
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2020., 19:31   #1492
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
E jbga sada... Nisam znao ovo za covid ali moram priznati da me i dalje cudi da mogu izgubiti paket i nikome nista. O_o

Nevjerojatno.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2020., 19:54   #1493
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Žasu...

Morala bi postojati neka osnova za tužbu ako nisi znao za te uvjete prilikom slanja paketa, odnosno nisu ih naveli nigdje.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2020., 20:01   #1494
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Aha, i onda dobiješ odgovor ovakav:

Znači gamad peru ruke od svega, ako ti izgube paket od nekoliko tisuća kuna vrijednosti oni nemogu odgovarati za to

Isti odgovor sam dobio na ukupno 4 prigovora koja sam im radio u proteklih mjesec dana.
Znači do 1.1.2020. je ferceralo sve odlično, nikakvih problema i 100% sam se mogao pouzdati u HP.
Kako su se preimenovali u 24paket te otvorili ovo smeće od sortirnice u VG nastao je doslovno KAOS, ama baš ništa ne funkcionira kako treba, paketi kasne po nekoliko dana, jedan su mi čak uspjeli izgubiti.
U nekoliko navrata sam jebao svu bližu i dalju rodbinu svima koji rukovode i planiraju u ovom smeću od Hrvatske pošte, jadne ženske koje rade u službi za korisnike nisu jednostavno znale što da kažu.
Što je najgore, sama ta služba za korisnike je NIŠ KORISTI jer jedino što ti mogu napraviti je pogledati što im sustav kaže gdje je paket, a to isto mogu i sam napraviti preko broja za praćenje, ništa drugo oni nemogu.
Isto tako, i sami dostavljači pizde i ludi su od kaosa u kojem se nalaze...
Da, nazalost tako je. Meni su kasnila jos 2 HPex (Paket24) paketa unazad mjesec dana, ali se bas iz tog razloga nisam zalio.

Jednom sam se zalio i dobio postenih 308 kn
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 18:08   #1495
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062



CyberDemonVZ kaže...
Haha, zvuči točno kako sam i očekivao
Daj još nešto ako imaš )

Ma ima tu svega, kad je televizija dolazila, sakrili su bili sve skroz u drugo skladiste da se vidi kak sve to super radi, a zatrpali se paketima do grla. I onda im se svidjelo kak je cisto pa su ostavili pakete da moras ici 5 mintua po njih da ih dovezes na dijeljenje. To se sve rucno dijeli, ima ih hrpa, a na tome radi 3 stalnih zaposlenika.



Onda su poceli reforme provodit, ovo ono, davat kvote, uopce nisu razmisljali o tome da svaka paleta nema jednak broj paketa. Dode upravljat poslom onaj netko ko nema pojma s time, nije proveo niti dan na tom mjestu.



Onda medunarodni paketi kaj su zalutali u hr stoje po 3 tjedna, jer eto, nemaju mjesta iako samo lijenost, tak da nije cudno kaj treba po 3 mjeseca da dode nes.



Sortirnica, tolko price, nije proradila dok sam bio tam, a nisam siguran ni da sad radi. Navodno neki stari model koji je godinama bio na skladistu.



Prostora manje nego u branimirovoj, sve neorganizirano, iako ima tolko praznih mjesta na kojima se nis ne radi al njihova logika...



Najgore mi je bilo kad sam vidio da televizor koriste kao podmetac na paleti. A i kad sam vidio kak se time postupa, nema sanse da nes narucim preko HP Expressa.



I bila je jedna urna, bez papira, to se tjedan dana slalo na aerodrom, pa nazad i tako u krug. i njima to svejedno, uopce nemaju osjecaja da je netko unutra, niti se itko potrudio ista oko toga


-->
Neznam jel neregistrirani korisnici mogu vidjeti ovo na bugovom forumu. Ctrl+F "Tony1999" , čovjek radio u novoj sortirinici mjesec i pol pa dijeli traumatična iskustva.




CyberDemonVZ kaže...
Haha, zvuči točno kako sam i očekivao
Daj još nešto ako imaš )

Ma ima tu svega, kad je televizija dolazila, sakrili su bili sve skroz u drugo skladiste da se vidi kak sve to super radi, a zatrpali se paketima do grla. I onda im se svidjelo kak je cisto pa su ostavili pakete da moras ici 5 mintua po njih da ih dovezes na dijeljenje. To se sve rucno dijeli, ima ih hrpa, a na tome radi 3 stalnih zaposlenika.



Onda su poceli reforme provodit, ovo ono, davat kvote, uopce nisu razmisljali o tome da svaka paleta nema jednak broj paketa. Dode upravljat poslom onaj netko ko nema pojma s time, nije proveo niti dan na tom mjestu.



Onda medunarodni paketi kaj su zalutali u hr stoje po 3 tjedna, jer eto, nemaju mjesta iako samo lijenost, tak da nije cudno kaj treba po 3 mjeseca da dode nes.



Sortirnica, tolko price, nije proradila dok sam bio tam, a nisam siguran ni da sad radi. Navodno neki stari model koji je godinama bio na skladistu.



Prostora manje nego u branimirovoj, sve neorganizirano, iako ima tolko praznih mjesta na kojima se nis ne radi al njihova logika...



Najgore mi je bilo kad sam vidio da televizor koriste kao podmetac na paleti. A i kad sam vidio kak se time postupa, nema sanse da nes narucim preko HP Expressa.



I bila je jedna urna, bez papira, to se tjedan dana slalo na aerodrom, pa nazad i tako u krug. i njima to svejedno, uopce nemaju osjecaja da je netko unutra, niti se itko potrudio ista oko toga


kopija je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 22:50   #1496
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Jel' uopće idu avioni iz Kine prema HR?
Tracking mi stoji od 4.4.2020. na AliExpress Standard Shipping (inače je preko te pošte znalo doć i za 14dana).
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 22:57   #1497
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
išli su vlakom do Latvije pa avionom/šleperima Frankfurt i Zg..... prošli tjedan... ne znam jel kaj drugačije sada
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 23:30   #1498
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Jel' uopće idu avioni iz Kine prema HR?
Tracking mi stoji od 4.4.2020. na AliExpress Standard Shipping (inače je preko te pošte znalo doć i za 14dana).

Kod mene 6-7 paketa poslanih sa AliExpress Standard Shipping (Singapore Post) stoji još od 16.03. i mislim da od toga neće biti ništa. Nakon 50+ dana tracking naše i Singapurske pošte još uvijek ne vidi te pakete, vidi ih samo AliEx system (CAINIAO) i posljednji status je Hand over to airline od 16.03.
Ico_Zg je online   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 23:52   #1499
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Jel' uopće idu avioni iz Kine prema HR?
Tracking mi stoji od 4.4.2020. na AliExpress Standard Shipping (inače je preko te pošte znalo doć i za 14dana).
Aliexpress je najčešće Singpost, a prema njihovom siteu nismo među zemljama prema kojim je obustavljen promet. Posta.hr je također ponovno dodala Kinu među zemlje u koju se može slati, dakle vjerojatno postoji način, samo će trebati vremena.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 02:30   #1500
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Da. Baš je Singapore Post.
Potpuno ista stvar i kod mene kao i kod Ico_Zg
beli14 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na