Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.05.2020., 09:32   #1
nym
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
Philips TV Problem s Wi-Fi

Bok,

Prije tjedan dana sam dobio novi router od operatera i od onda mi se događa svako jutro kad upalim TV da moram ici u postavke i spojiti se na Wi-Fi rucno. TV se ne spoji automatski. I to se događa samo ujutro kod prvog paljenja, poslije je cijeli dan ok. Mogu palit, gasit TV i sve radi. Jel zna netko zbog cega bi se to događalo? Opreater mi kaže da je kod njih sve ok, da su provjerili mrežu.

Televizor je PHILIPS 49PUS6561
nym je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 09:50   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
2 stvari bi ti savjetovao.

Prva je da ga isključiš iz struje (na TV mislim) i ostaviš ga par minuta tako. Nakon toga će se on bootati od početka, možda ćeš imati sreće.

Druga stvar, factory reset.

Inače, znam da Philips TV ima dosta problema s automatskim konektanjem ako mu jačina signala ne odgovara. Znači, možda si dobio slabiji router pa je signal slabiji?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.05.2020., 11:17   #3
nym
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
Hvala na brzom odgovoru. Probat cu ovo sa iskljucivanjem TV-a iz struje. Ne vjerujem da je slabiji signal. Rekli su mi da je ovaj ruter dosta bolji od starog, onda bi i preko dana imao problema s povezivanjem, a ovo se događa samo ujutro kod prvog paljenja.

Meni pada na pamet da je TV negdje zabiljezio sifru od starog routera pa se ne spaja na novi automatski. Imao sam takav problem sa soundbarom i reset soundbara je rijesio stvar.

Dal se moze televizor jos nekako resetirati iz postavki, a da ga ne vracam na tvornicke?
nym je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 11:32   #4
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ovo gašenje i paljenje iz struje će mu resetirati OS.

Ali tvorničke bi ti trebale pomoći svakako. Reset samo mrežnih na tom modelu nije moguće.

Ovo kroz dan, ima smisla u stvari. Njemu aplikacije ostanu otvorene par sati, tako da tek kroz noć se on kompletno resetira/ugasi sve u pozadini.

Npr. ja gledam IPTV preko neke aplikacije. Ujutro upalim tv, upalim tu aplikaciju i cijeli dan više ne moram paliti aplikaciju kroz njen inicijalni setup (load programa itd.), koji traje nekih 20 sekundi. Cijeli dan, bez obzira koliko puta ugasio TV, te postavke ostanu i svako sljedeće paljenje aplikacije me baca direktno na programe.

No, svako jutro moram ponovo paliti aplikaciju i raditi to učitavanje.

On očito ima nekakav "status mirovanja" kada se sam resetira. Možda je vremenski, možda je kada nitko ne dira tv par sati itd.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 13:47   #5
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 13:49   #6
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Šta?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na