Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.05.2020., 21:52   #1
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
HDD krepao?

Danas upalim komp i windows se učitava i učitava i skontam da mi jedan hard disk ne radi. U exploreru mi ga prikazuje samo kao local disk (F) i nemogu mu pristupiti i plus windows mi je usporen dok je hdd spojen. Bios prepoznaje HDD.
Očekivao sam da će riknut jel počeo je davnih dana izbacivat bad sectore,realocirane sektore itd. pa sam ga malo provukao kroz hdd regenerator i malo rješio neke sektore,no izgleda mi da je sad totalno krepao.

Jel ima netko prijedlog može li se nešto probati napraviti da ga možda oživim ili tu nema nikakve pomoći tj slobodno ga izvadim i bacim na otpad?
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 21:56   #2
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
O bože ... daj još reci da je 160 ili 250 GB ...

BTW. i da ga oživiš kaj buš s tim diskom,nisi siguran jel bu opče skopiral kaj više na sebe ili očital s njega ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2020., 22:58   #3
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
O bože ... daj još reci da je 160 ili 250 GB ...

BTW. i da ga oživiš kaj buš s tim diskom,nisi siguran jel bu opče skopiral kaj više na sebe ili očital s njega ...
1 TB je,WD Green. A kontam i ja da je za bacit ali bi htio još nešto isprobati ako se može,čisto iz znatiželje i istraživanja. Nisam držao ništa bitno na njemu jer sam kao što rekoh očekivao da će riknuti i terao ga dok ide ali sad izgleda da je kraj avanture
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 04:14   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Što više budeš čačakao po njemu, to su ti manje šanse da ćeš išta izvući s njega. Dakle, vozi ga na EE otpad.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 18:00   #5
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor Dino57 Pregled postova
1 TB je,WD Green. A kontam i ja da je za bacit ali bi htio još nešto isprobati ako se može,čisto iz znatiželje i istraživanja. Nisam držao ništa bitno na njemu jer sam kao što rekoh očekivao da će riknuti i terao ga dok ide ali sad izgleda da je kraj avanture

Skini mu štampanu pločicu, očisti kontakte koji spajaju glavu sa pločicom, obično je dvoredni konektor. Možeš i cijelu pločicu očistiti izopropilnim alkoholom i četkicom za zube. Spoji i probaj opet. Vjerojatno neće upaliti
Onda ga uzmi i odalami ga kutem od pod, tako ako je glava zapela da se odglavi, bez zafrkancije tako sam par diskova "popravio", odnosno bilo je moguće pročitati barem dio podataka, tu metodu sam našao na Youtubeu i mislio "yeah right", kad ono radi. P.S. vjerojatno ni to neće upaliti
Onda uzmi disk i odnesi u elektronički otpad. Ako ima privatnih podataka skini mu štampanu pločicu, slomij je i odnesi u jedan otpad, a ostatak u drugi. Ili rastavi disk, imaš dva dosta dobra neodimijska magneta unutra, a ploče možeš koristiti kao fancy podmetače za čaše
Night je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 17:41   #6
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Možda nekom pomogne, meni je davno jedan disk prestao raditi, 80gb maxtor, ali kad sam iz očaja stavio veliki magnet od kakvih 7,8cm na njega najnormalnije je radio tko zna što je to unutra otišlo, vjerojatno mehanički nešto.

Zadnje izmijenjeno od: Deamon101. 10.05.2020. u 20:33.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na