Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2023., 21:28   #8791
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 161
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Prejebeno, neznam šta je luđe.
mozda broj 3.? Pogledaj
__________________
Otkup USDT | No KYC | 6100+ članova | Do 3% provizija | Cash na ruke EUR | https://t.me/KriptovaluteTelegram
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 05:23   #8792
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Citiraj:
Autor EdoFazlinovic Pregled postova
mozda broj 3.? Pogledaj

Nisam upućen u FTX problematiku pa su mi to španska sela.
Nego, što bi bilo uzrok ovom:
Citiraj:
4. Tijekom vikenda je otvoren drugi najveći broj adresa u $BTC povijesti.
Anyway, nastavi nas obavještavat, koristan info.
kopija je online   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:21   #8793
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 10:51   #8794
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 161
Šta ima novo u kriptu [18.09.2023.]

1. Base je jučer imao više transakcija od Eterijuma.

2. $TON je skakao danas jer je Telegram još jednom potvrdio da ga voli i da prave novi novčanik za njega.

3. Friends.Tech je zaradio $11M od naknada za malo više od mesec dana. Protokol zaradjuje više od najvećih DeFi projekata, pa čak i od MakerDAO.

4. Stoner Cats Mile Kunis su delistane sa Opensea i Rarible nakon što ih je SEC proglasio HoV-om. U pitanju su crtaći sa naduvanim mačkama što su izašli prije 2 god. NFT-evi vam neće nestati sa novčanika, vidjeti će se na eksploreru i moći će da se trejduju na tržištima koja ih ne blokiraju (za sada LooksRare i x2y2). Tim će platiti kaznu od $1M i spaliti sve NFT-eve koji su na njihovom novčaniku. Neobično je što je cijena skočila nakon SEC vijesti prošle nedjelje.

5. Stiźe treći $OP airdrop na 31k adresa.

6. Skače broj tekstualnih inskripcija na Bitcoinu i generalno on-chain aktivnost.

IZVOR - Telegram vijesti:
https://t.me/bitbalkan (2229 pretplatnika)
BitBalkan vodi Maria Matic, najbolja kripto analiticarka na Balkanu, a i šire. Podržite i zapratite Telegram @bitbalkan
__________________
Otkup USDT | No KYC | 6100+ članova | Do 3% provizija | Cash na ruke EUR | https://t.me/KriptovaluteTelegram
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2023., 22:45   #8795
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
Neka iskustva sa Harmony One ?
da li se isplati kupiti
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 23:44   #8796
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 161
Što ima novo u kriptu [25.09.2023.]

1. Rekordnih 366 tisuća BTC transakcija čeka na potvrdu, a većina su Inscriptions (zapisi) - To je dobra vijest za rudare, ali ne toliko za korisnike jer će inskripcije podizati trošak transakcija u bull tržištu.
2. Zbog novog MiCA zakona, neki stabilni tokeni će biti povučeni s liste u Europi, vjerojatno strani ili decentralizirani stabilni tokeni.
3. $LINK je porastao +25% u posljednjih 30 dana. Hoće li uskoro prestati biti stabilni token?
4. Cijena $BTC-a i dalje raste za +0,77% u (povijesno crvenom) rujnu.
5. Mt.Gox je pomaknuo rok isplate na 31. listopad 2024.
6. Optimism je prodao $160 milijuna OP s dvogodišnjim zaključavanjem.
7. Arbitrum DAO je premjestio $57 milijuna nepreuzetih airdrop tokena u trezor.
8. Nansen je hakiran, kompromitirani su podaci 6,8% korisnika, promijenite lozinku.
9. Mixin mreža je hakirana za $200 milijuna napadom na njihov centralizirani cloud provajder u čijoj su bazi podataka držali ključeve vrućih novčanika - Navodno su Azijati koristili Mixin za slanje kripta preko brojeva telefona, dok na zapadu ovaj projekt nije poznat.
10. Polkini tokeni skaču: $GLMR +44%, $PHA +17%. Polkadot želi proširiti ekosustav na 1,000 paralelnih lanaca uz pomoć asinhronog, elastičnog skaliranja.
11. Stabilni token $LUSD koji je izgubio peg zbog haka nije Liquity-LUSD, već neki mali Linear-LUSD na BSC.
12. Maple Finance je odustao od nekolateraliziranih pozajmica institucijama jer nije profitabilno - Problem je što nema dovoljno kvalitetnih tvrtki kojima mogu dati novac na lijepo lice. Možda će ponovno krenuti s tim tijekom bull tržišta.
13. Microstrategy je kupio još $147 milijuna vrijednog BTC-a po cijeni od $27,053.
14. ChatGPT sada može vidjeti, čuti i razgovarati.
15. Zelenski se sastao s Flinkom (Blackrock) kako bi raspravili financiranje rata u Ukrajini.

IZVOR - Telegram vijesti:
https://t.me/bitbalkan (2289 pretplatnika)
BitBalkan vodi Maria Matic (https://twitter.com/HodlModel), najbolja kripto analiticarka na Balkanu, a i šire. Podržite i zapratite Telegram @bitbalkan
__________________
Otkup USDT | No KYC | 6100+ članova | Do 3% provizija | Cash na ruke EUR | https://t.me/KriptovaluteTelegram
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 09:35   #8797
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
MtGox, zašto tolka odgoda?
kopija je online   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 15:38   #8798
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Nije pametno prodavati veću količinu kripta u bearu, tržište bi još više potonulo, a ulagači manje dobili. Po nekoj statistici, ovo je dno i za godinu dana može biti samo bolje, halving dolazi/prolazi i pokreće sve prema gore.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2023., 12:46   #8799
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Dečki, jedno pitanje... pošto je Binance zatvorio uplate u EUR preko SEPA naloga, a ne troši mi se na proviziju za kreditnu karticu, ima koji drugi exchange da radi s nekom EU bankom pa da i ima SEPA uplate... registriran sam na većini, ali tko će provjeravati kineze i slične, vjerojatno nemaju/nedaju tu mogućnost.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2023., 13:39   #8800
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Dečki, jedno pitanje... pošto je Binance zatvorio uplate u EUR preko SEPA naloga, a ne troši mi se na proviziju za kreditnu karticu, ima koji drugi exchange da radi s nekom EU bankom pa da i ima SEPA uplate... registriran sam na većini, ali tko će provjeravati kineze i slične, vjerojatno nemaju/nedaju tu mogućnost.
Kraken. Koristiš opciju Bank Frick (SEPA). Fee 0.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2023., 16:43   #8801
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Thanks! I nisam čitao tvoj post do kraja (punih 6 riječi) nego otišao direkt na Kraken i stavio Clear junction... jer piše instant deposit & SEPA... pa rekoh da vidim taj instant deposit... ali brijem da to ne radi iz PBZ-a.

Nevermind, bude leglo do sutra. Valjda.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 12:58   #8802
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Znači na Krakenu nema nikakav fee za depositanje?

Također tražim nešto gdje bi mogao redovito svaki mjesec od plaće uplaćivati i kupovati, ali