Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2014., 14:32   #4951
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Nekako bi radije išao na nekog XFX-a jer je to provjerena Seasonic platforma. CX je, nažalost, nešto slabije kvalitete i mogućnosti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 17:38   #4952
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Kupio sam od kolege ovdje na forumu XFX PRO 750W, i evo čisto usporedbe radi, moj stari Cors VX550 iz starije serije (koji je u stanju dat konstatnih 600+ W) izgleda kao sirotinja pored ovoga...


Vjerujem da je napajanje odlično, i nakratko sam odvrtio stress testove, nije se ni zavrtilo jače. Ali u Idleu mi baš nije nečujan, čuje se vent, ali onako dublje zujanje pa bar nije iritantno :/
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 18:11   #4953
daZi
Registered User
Moj komp
 
daZi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Vž
Postovi: 29
Pozdrav,

Nakon više od 4 godine besprijekornog rada, mijenjam svoje Corsair 400watno napajanje za nekaj jače, prvesntveno jer odlazi i HD5750 za nešto tipa R9 270X, pa kasnije i CPU itd.

Koliko sam nabrzinu pogledal, uzel bi nekaj od ovog:
XFX Core Edition 80+ 550W
ili
Corsair 600W CX Series, 600 Watt
Koliko vidim, XFX rastura, i nemam kaj razmišljati. ili?

Ako već mijenjam, razmišlajm da potegnem dublje u džep, pa gledam i XFX Core Edition 80+ 650W. Da li uzimati jače napajanje ako cijeli rig nebude trošil više od ~450W?

Hvala unaprijed na podijeljenoj mudrosti..

daZi je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 21:04   #4954
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Kupio sam od kolege ovdje na forumu XFX PRO 750W, i evo čisto usporedbe radi, moj stari Cors VX550 iz starije serije (koji je u stanju dat konstatnih 600+ W) izgleda kao sirotinja pored ovoga...


Vjerujem da je napajanje odlično, i nakratko sam odvrtio stress testove, nije se ni zavrtilo jače. Ali u Idleu mi baš nije nečujan, čuje se vent, ali onako dublje zujanje pa bar nije iritantno :/
Nisu tiha.imam 850w i naspram prijasnjeg vx450 je glasnije. Razlika je 3db u idleu po specsima. Sto je cca 2 puta glasnije. No to je normalno jer takvo napajanje trazi drugacije hladjenje kako mi dh objasnio zasto je toliko glasnije.

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 09.02.2014. u 21:11.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 08:54   #4955
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
Nisu tiha.imam 850w i naspram prijasnjeg vx450 je glasnije. Razlika je 3db u idleu po specsima. Sto je cca 2 puta glasnije. No to je normalno jer takvo napajanje trazi drugacije hladjenje kako mi dh objasnio zasto je toliko glasnije.
Zapravo si mi puno pomogao postom.
Jer ono sto sam citao po reviewima, zaista ih hvale na sve strane i samo na overclockersclub-ovom reviewu pise da je mrvicu bucniji u loadu (load me ni ne smeta jer onda se cijeli sistem zavrti - cpu/gpu). I odmah sam ja zabrio, mozda je lezaj na ventu, mozda bih trebao promijenit vent pa opet riskiram garanciju i slicno
I jos sam mislio posto je Seasonic unutra, da zaista ne bi trebalo biti problema s bukom. Mislim, da se razumijemo, nije napajanje bucno, ali ta tisina mi je bila prilicno bitna u idle, jer zapravo vecinu vremena covjek idle-a surfa, zuji, a bitno mi je bilo i kad gledam filmove jer taj komp koristim za sve (spojen je na 42" Lcd TV)...

No dobro, tisina je relativan pojam...

Edit:

Da, i ja imam dojam kako je ovo "duplo" bucnije od starog VX550, govorimo o idleu, jel.
Jel mi mozes mozda negdje linkat post gdje dh to objasnjava? hvala
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 09:58   #4956
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Ako imam njegov pm postam. Pitao sam ga preko pm. I nadji specifikacije od oba napajanja i pogledaj decibelazu koja je napisana. Ja sam nasao da je vx450 21db,a xfx850 24db u idleu. A to je ccca 2 puta glasnije. I je, vx nisam cuo u idlu,komp je bio tih,a ovaj se cuje. Ja sam htio izbjeci vecu buku koju bi vx proizvodio s jos jednom grafom pa sam uzeo xfx 850w jer je bio na akciji. No odustao sam od dodatne grafe pa radi gotovo neoptereceno s trenutnom konfom.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 10:53   #4957
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Treba mi preporuka future proof napajanja koje je snagom podjednako kao moj preodlični HX520. Must have je dakle 2 x 6+2 pin konektor za grafu i non-LED vent, a od poželjnih stavki izdvojio bi modularnost, 140 mm vent, puno garancije i duge kablove. Može i neka preporuka "best value vs best of the best", čisto da vidim isplati li se dati tih parsto kuna više za ono najbolje što tržište nudi.

VAŽNO! Nemojte mi linkati neki random shop jer plaćanje ide online via Diners na rate, a tu mogućnost iz nekog suludog razloga nudi samo par dućana u lepom našem Hrvatistanu. Samo mi nabacite naziv modela uz koji je napajanje moguće naći na stranici proizvođača i dalje ću da se snalazim sam.

Minimalno bi dao 600, a maksimalno 1200 kuna (skupa s dostavom), dakle rata bi mi bila od 50 do 100 kuna i zato me zanima da li da se isprsim ili to nema smisla.

P.S. Ne pratim napajanja već par godina i zato pliz pomozite da dobro odaberem. Možete mi i pp poslat da se odgovori ne izgube u temi.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 11:02   #4958
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Mogao si onda napisati i koje će komponente pogoniti to napajanje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 11:24   #4959
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
Ako imam njegov pm postam. Pitao sam ga preko pm. I nadji specifikacije od oba napajanja i pogledaj decibelazu koja je napisana. Ja sam nasao da je vx450 21db,a xfx850 24db u idleu. A to je ccca 2 puta glasnije. I je, vx nisam cuo u idlu,komp je bio tih,a ovaj se cuje. Ja sam htio izbjeci vecu buku koju bi vx proizvodio s jos jednom grafom pa sam uzeo xfx 850w jer je bio na akciji. No odustao sam od dodatne grafe pa radi gotovo neoptereceno s trenutnom konfom.
Da iste su specifikacije i za VX550 i XFX750W kao što si naveo, što se tiče glasnoće.
Tako sam i ja računao, a sumnjam da bi VX uopće mogao handle-at dvije HD7950, tako da je promjena napajanja bila nužna.
A sad istražujem, promjena ventilatora i nije neka opcija jer su 135mm ventovi jako rijetki u retailu...
Ali me zaista iznenađuje, u ovih par reviewa zaista piše da su tiha ta XFX napajanja, samo u loadu postanu "audible". Ako se to vodi pod tiho, ubij me
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 11:32   #4960
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Stavio sam u post future proof i da bi htio da bude podjednako snažno kao i moje trenutno HX520 by Corsair. Od 2002. godine koristim isključivo single GPU setup u klasi od 150 do 300 eura, a procesori danas ionako troše zanemarivo pa mislim da će toliko biti i više nego dovoljno.

Future proof sam stavio ponajprije zbog kompatibilnosti s najnovijim Intel procesorima ili čipsetima. Nešto sam načuo na tu temu, ali ne znam o čemu se točno radi i ne zanima me. Želim samo da bude kompatibilno sa svime.

P.S. Za trenutnu konfiguraciju klikni na plavi spoiler kvadratić koji se nalazi lijevo na dnu.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 11:32   #4961
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922