Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2013., 16:51   #631
dstenc
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 8
Jako je malo informacija na webu o modelu 4500 DUO osim copy/paste specifikacija sa stranica proizvodjaca, pa bih molio da mi vlasnici Multiphone 4500 DUO modela odgovore na jedno pitanje koje sam vec postavio i na bug forumu, ali trenutno bez odgovora.
Znaci, zanima me koliko memorije ima vas uredjaj?
Da li je to 1GB (za aplikacije) + 4GB (internal storage) kao sto je u specifikacijama?

Naime, kad odem na zeninom mobu u postavke (settings -> storage) dobijem informaciju kako ima samo 512MB (za aplikacije) i 2 GB (internal storage), pa se pitam gdje je nestalo 512MB + 2GB memorije? Da nije mozda greskom tvornicki dosao s manje memorije ili se razlika ne vidi u postvkama uređaja i koristi se u neke (meni nepoznate) svrhe!?
dstenc je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2013., 19:30   #632
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Meni javlja slicno tj skoro identicno (posto mi je na Hr onda ovako zvuci)
"unutarnja pohrana: ukupno prostora 503 MB"
"phone storage: ukupno prostora 2,05GB"
E sad di je nestalo i da li je upoce bilo 1GB + 4GB, trenutno ne znam, ali planiram saznat.
Jedno ako nije otislo na OS tj na Android, posto sam totalno nov sa Androidom ne moj me pitat koliko mu treba ram-a.
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2013., 22:25   #633
Kingstom
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Evo moj pap 4040 radi besprekorno uz svesrdnu pomoć kolege bad_ri sve podešeno i u funkciji. Jedino mi malo čudno punjenje, recimo kad mi baterija na nekih 4-5% i prikopčam punjač treba cca. 5h. da se u potpunosti napuni, doduše uvjek mi ukopčan wlan neznam jeli to uzrok
Kingstom je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2013., 23:07   #634
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Kingstom Pregled postova
Evo moj pap 4040 radi besprekorno uz svesrdnu pomoć kolege bad_ri sve podešeno i u funkciji. Jedino mi malo čudno punjenje, recimo kad mi baterija na nekih 4-5% i prikopčam punjač treba cca. 5h. da se u potpunosti napuni, doduše uvjek mi ukopčan wlan neznam jeli to uzrok
pa nije to loše za punjenje kad je baterija na takom malom nivou
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 00:19   #635
daZi
Registered User
Moj komp
 
daZi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Vž
Postovi: 29
Jel zna netko za neki dobar CASE (torbicu?) za 4300, gdje kupiti i koliko para.
Ne mogu naći, a i nisam uspio skužiti sa kojim mobom da ga usporedim po dimenzijama.
Ako ništa drugo, gdje se može naći onaj kožni koji se dobije u pakiranju, ja sam ostal bez njega...

Hvala
daZi je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 07:34   #636
LUX_67A
Registered User
 
LUX_67A's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 56
Citiraj:
Autor daZi Pregled postova
Jel zna netko za neki dobar CASE (torbicu?) za 4300, gdje kupiti i koliko para.
Ne mogu naći, a i nisam uspio skužiti sa kojim mobom da ga usporedim po dimenzijama.
Ako ništa drugo, gdje se može naći onaj kožni koji se dobije u pakiranju, ja sam ostal bez njega...

Hvala
Trazi za HTC Sensation ...
LUX_67A je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 08:13   #637
hrast2008
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor dstenc Pregled postova
Jako je malo informacija na webu o modelu 4500 DUO osim copy/paste specifikacija sa stranica proizvodjaca, pa bih molio da mi vlasnici Multiphone 4500 DUO modela odgovore na jedno pitanje koje sam vec postavio i na bug forumu, ali trenutno bez odgovora.
Znaci, zanima me koliko memorije ima vas uredjaj?
Da li je to 1GB (za aplikacije) + 4GB (internal storage) kao sto je u specifikacijama?

Naime, kad odem na zeninom mobu u postavke (settings -> storage) dobijem informaciju kako ima samo 512MB (za aplikacije) i 2 GB (internal storage), pa se pitam gdje je nestalo 512MB + 2GB memorije? Da nije mozda greskom tvornicki dosao s manje memorije ili se razlika ne vidi u postvkama uređaja i koristi se u neke (meni nepoznate) svrhe!?

Mogu potvrditi da je 512 ;B + 2 GB. Moguće da je ostatak rezerviran za OS.
Treba pitati na Moj servis d.o.o.
hrast2008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 09:43   #638
cix
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Meni javlja slicno tj skoro identicno (posto mi je na Hr onda ovako zvuci)
"unutarnja pohrana: ukupno prostora 503 MB"
"phone storage: ukupno prostora 2,05GB"
E sad di je nestalo i da li je upoce bilo 1GB + 4GB, trenutno ne znam, ali planiram saznat.
Jedno ako nije otislo na OS tj na Android, posto sam totalno nov sa Androidom ne moj me pitat koliko mu treba ram-a.
potvrđujem podatke o memoriji, malo cudno za razliku od specifikacija
cix je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 10:11   #639
Danchibald
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
4GB je interne memorije, od toga je 2,5 GB user available (4300, 4500 i 5000 modeli)

http://mob.hr/recenzija-prestigio-multiphone-4300-duo/

Osnovne karakteristike

- Dimenzije: 127 x 68 x 11 mm
- Masa: 142 grama
- Zaslon: 4,3“ IPS LCD 480 x 800 točaka
- Procesor: ARM Cortex-A9 1 GHz MHz
- Grafički procesor: PowerVR SGX540
- RAM: 512 MB
- Interna memorija: Korisniku dostupno 2,5 GB
- Utor za memorijske kartice
- Kamera: 5,0 MP (SW interpolacijom podignuto na 8 MP)
- Video kamera: 720p @ 30fps
- OS: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
- Baterija: 1500 mAh
Danchibald je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 12:13   #640
gručo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: hrvatska
Postovi: 2
pozdrav svima. pozorno pratim ovu temu danima jer sam zahvaljujući učesnicima postao jako zainteresiran za jedan od modela prestigio telefona,točnije za pap4500. razočarala me malo ova informacija za memoriju,ali mi je onda nešto sinulo pa da pokušamo rastumačiti. naime ram memorija nije za pohranu,to je radna memorija koja se nakon gašenja potpuno isprazni. to bi onda trebalo značiti da ova interna rom memorija od 4gb ima dva odjeljka:jedan za aplikacije od 512 mb i još 2gb za naše interne stvari(glazba,fotke..) što u zbiru i daje 2,5 gb koja se mogu koristiti.volio bih da netko ovo potvrdi. količina rama bi se trebala provjeriti ne u opciji settings nego u opciji system,ukoliko ta opcija na telefonu postoji.
gručo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 13:04   #641
hrast2008
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Nije problem RAM memorija ni najmanje, nego memorija za trajnu pohranu podataka (tih 2,5GB koji ostaju korisniku). Npr., programi koje instaliraš, datoteke koje imaš itd.

Međutim, lijeka ima, a to jest mogućnost nadogradnje. Sve što ti treba jest Micro SD kartica i voila! (za kupiti ima i u super konzumu )
Na tu karticu fino pospremiš datoteke, dok su programi i dalje u internoj memoriji
E i onda još ovaj trik; http://www.youtube.com/watch?v=p8PyqCOpERA te i aplikacije staviš na externu memoriju.

To je to.
hrast2008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 15:01   #642
Danchibald
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Ali kod modela 4500 nema problema kao kod 4300 gdje po defaultu iščitava tih 2 i kusur GB kao USB storage i aplikacije kod prebacivanja iz interne memorije prebacuje na taj kako su oni nazvali SD card (dok je prava memorijska kartica nazvana SDcard2) - ima postupak kako se to može zamijeniti da je SD card zapravo prava externa memorijska kartica, pa ako netko želi mogu mu PM-at uputu...
Kod modela 4500 su to izmjenili i sada je u file manageru vidljiv Phone Storage i SD Card, ali telefon primarno iščitava externi SD Card i kod prebacivanja aplikacija se Phone Storage uopće ne dira...

Nadam se da nisam zakomplicirao
Danchibald je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 17:27   #643
Kingstom
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Za vlasnike 4300 i 4040 može se vidjeti kako lik jednostavno skida stražnji poklopac http://www.youtube.com/watch?v=S88WZ1a9-p8 ja sam isto imao osjećaj kad skidam na 4040 kao da će puknuti a ustvari treba povuć po dužini, premotajte na 3:40
Kingstom je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 18:15   #644
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor Danchibald Pregled postova
ima postupak kako se to može zamijeniti da je SD card zapravo prava externa memorijska kartica, pa ako netko želi mogu mu PM-at uputu...
Kod modela 4500 su to izmjenili i sada je u file manageru vidljiv Phone Storage i SD Card, ali telefon primarno iščitava externi SD Card i kod prebacivanja aplikacija se Phone Storage uopće ne dira...

Nadam se da nisam zakomplicirao
Vjerojatno pricas o editiranju vold.fstab datoteke. Posao od 2 minute, doslovno. Nego malo naprednije pitanje: kako si rijesio gdje kamera snima fotke?
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2013., 01:49   #645
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Nakon 25 minuta tipkanja stisnija sam krivu tipku i sav text ode u 3pm, tako cu sad bit extra kratak (koliko mogu ja bit kratak ) da nekoga (sebe) ne ubijem .
Mane: grije se (oko kamere) kad se malo duze koristi, nije bas da ce te ruku opec ali se osjeti, baterija se ne grije, pijano plastika tj sjajna plastika u kombijaciji sa crnom bojom su dusu dali za vidljivo ostavljanje otiska prstiju i inih masti, tjelesnih izlucevina i druge prljavoce, pa ako vam je bitan izgled ili nosite krpicu sa sobom ili cekajte bijelog.
HD (720p) reprodukcija steka, koristio sam VLC player, pa ako neko ima preporuku za video player, rado cu poslusat/probat + probat cu HD sa manjim bitrateom da vidim di pocima stekat, 480p radi bez trzanja i inih problema, oba su bila mkv, druge formate jos nisam proba (divx,xvid, itd).
Pod mane bi jos mogao reci da je relativno velik, ali ipak je 4,5 incha i nema bas puno plastike oko ekrana, pa ako ste kratkoprstic, morat ce te cesto radit sa dvije ruke (ja sam relativno dugoprst pa ponekad ipak moram sa dvije ruke)
Koliko se grije budem izmjerije ovaj viken i to na poklopcu i bez njega tj na unutrasnjsti.
Ja sam ga mora triput resetirat tj vracat na tvornicke postavke da mi proradi skidanje i instalacije sa google playa, kolegi sa posla sve radi iz prve, tako da sumljam da sam mozda ja stagod zeznija u postavkama telefona ili na acauntu googla, uglavnom sad radi kako treba (instaliranje programa).

Prednosti: ima ledicu koja javlja ako ste propustli SMS ili poziv ili neku drugu obavijest koja zahtjeva paljenje ekrana, veca baterija pa izdrzi oko 36 sati relativno umjerenog koristenja.
Ima velik ekran pa ako ste malo poceli coravit (ko ja) slova i slike su veca i lakse citljiva.
Uglavnom telefon za cca 2000 kn radi izgleda i mirise skroz ok, ja nemam nikakvih zamjerki, snaga zvicnika za razgovor je ok, cak i malo prejako ako je do kraja (moje usi).
Ima jos tu prednosti i inih ljepih stvari, ali vise zapazanja napisem preko vikenda, odo spavat umoran sam ko konj( ne da mi se ni gole zene gledata a kamoli tekst pisat )

ps- izgleda da nisu lagali o kolicini memorije, nego je jednostavno pojedena od strane operativnog sistema, ovo je zakljucak u nastajanju pa ga uzmite sa zrnom sumlje.
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 26.01.2013. u 02:01.
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2013., 01:52   #646
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Fala lega
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2013., 10:21   #647