Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2017., 16:22   #1
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
WiFi bridge

Pozdrav!

Trebao bi napraviti WiFi bridge Etherneta, kako bi mogao bežično spojiti MAXtv STB. Koji wireless AP ima takvu funkcionalnost? Spojim ga Ethernetom na HT-ov modem/router, on se poveže s drugim takvim AP-om koji se Ethernetom poveže na MAXtv STB ... i sve to radi.

TP-Link TL-WA801ND možda?

http://www.tp-link.com/en/products/d...L-WA801ND.html
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 16:29   #2
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
A Powerline (bolje rjesenje) ti ne pije vodu?
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2017., 16:38   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Možeš li to uopće? Meni su, doduše dosta davno, rekli da STB mora biti povezan žicom sa routerom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 16:45   #4
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
A Powerline (bolje rjesenje) ti ne pije vodu?
Powerline je bolje rješenje, ali mislim da su na dvije različite faze pa bih trebao nabavljat onaj phase coupler, a to mi je previše prčkanja. MAXtv ne troši preko 15mbps, pa mislim da ne bi trebalo biti problema kod stabilne konekcije kroz par zidova na dva fiksna uređaja.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Možeš li to uopće? Meni su, doduše dosta davno, rekli da STB mora biti povezan žicom sa routerom.
Sve se može, uz malo mrežne igre. Zato tražim WiFi bridge, u tom modu rada ti se prenose podaci kao da su spojeni žicom - nema dodatnih IP adresa, NATa, ničega.
Tehnički bi se moglo i samo s jednom AP klijentom i boljim modemom/routerom od HT-ovog, ali to je skuplje i treba naći modem/router kojeg bi mogao konfiguirati za MAXtv i dva STBa.

U svakom slučaju, ako ne bude savjeta, kupim dva ova i javim jesam li uspio to spojiti.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 17:01   #5
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
odeš u links potvrđeno već više puta na forumu dogovoriš ak ne radi vračaš ,powerline pikneš probaš ak neradi vračaš,
ak radi ostaviš mislim da ti i svi drugi dučani rade slično,bitno je samo u dučanu kupit,radi eventualnog brzog povrata novca,
samo moraš paziti da pakiranje ostane čitavo,bežično ti je sve lila-lala nestabilno.

bilo koji router koji ima vlan taganje možeš posložiti za 2 x STBa(staviš samo vid id : 1500 na port 3 i 4) ali to ti je opet skuplje nego powerline

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 24.05.2017. u 17:17.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 18:13   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nisam mislio na tehničku stranu posla u smislu hardvera, već na potrebnu brzinu. Hoće li wifi veza router-AP moći prenijeti toliku količinu podataka potrebnu za glatko prikazivanje materijala?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 20:35   #7
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
teoretski bi moralo ići postoje wi-fi rešenja za video striming ali kvaliteta signala wi-fi-a
za ovakve potrebe - ko zna,ako pukne signal nerijetko STB se mora nanovo učitavati,
pa bi bilo bed da ti se to desi par puta na dan,pretpostavljam da bi STB bio u drugoj
sobi bar iza jednog zida što naravno smanjuje mogučnosti wi-fia .
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 21:16   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Računaj na potencijalni problem sa 801 jer origigi fw nema takav Bridge kakav tebi treba sudeći po emulatoru.
Jedino da složiš AP > Client + bi bilo poželjno / potrebno da im IP adrese podesiš da budu u istom nizu koji koristi MaxTv STB
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na