Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2017., 23:19   #2461
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
da... nedostupan već nekoliko dana
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 01:29   #2462
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
zagnjavila sa The Odd Couple, iako je ugašen nakon 3 epizode, 720-1080p zna falitli seedera, ali skinuo skoro sve do sada). Btw, ima neki tracker koji ima dosta 4k materijala?
Imas sve to na FL - FileList

Sto se tice 4K ima oko 80-tak torrenata, vecinom filmovi.


Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
BTN je najbolji, daleko najbolji.
Mozda, mozda... no ako nisi extreme user ja bih ipak rekao da je bolji FL kao general tracker ( cak po meni ispred TL-a ili IPT ) nego BTN kao TV tracker, da moram birati ili se odreci jednoga BTN bi ipak letio.


OK, BTN koristim tek 2mj tako da mozda su utisci jos nejasni ali staff tamo smrdi dovdje sa nekim svojim pravilima tako da ne znam... ne svidja mi se tamo jednostavno !
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2017., 20:03   #2463
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Imas sve to na FL - FileList

Sto se tice 4K ima oko 80-tak torrenata, vecinom filmovi.
Oho, hvala, jer na TL nije bilo toga. Znači moram izganjati nekog sa FL
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 14:09   #2464
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
Balkan elite napokon došao k sebi
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2017., 15:57   #2465
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Ja sam i na BTN-u, ali nazalost nemam pozivnica. Morethan tv ima dobro pokriveno serije tako da BTN slabo i koristim.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2017., 16:04   #2466
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ekipa, može par smjernica? Nikad nisam koristio Torent Trackere, koja je shema, šta tamo ima, kako doći nutra? Net mi je 200/100 i zanima me ima li tamo šta više od standardnih torrent stranica ?

Zanima me npr:
Audio software, samplovi i sve vezano za isto...
Filmovi i serije u FHDu i 4K.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2017., 17:49   #2467
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Ima.

Trebaš pozivnicu od nekog ko je vec gore da bi upao tamo. Trebas drzat ratio 1.0 minimalno i tjt.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 16.07.2017., 23:11   #2468
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ha, ništa, čekati jedan takav dan onda...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 08:17   #2469
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Brko šta je s TD?
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 09:13   #2470
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nemam pojima. Jučer radilo... nije valjda prdnulo?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2017., 12:36   #2471
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
https://www.torrentday.com

promjenili su domenu!
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 10:18   #2472
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
CBT se uskoro gasi.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 12:06   #2473
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Niš čudno. Alo svejedno šteta za svaki private tracker koji nestaje.

Ni Ultimate Gamers više ne radi...

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 13:08   #2474
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Da, bilo je pitanje vremena

Šteta je jer su imali dobre uvjete - 20d za 72h.

Ima li netko neki prijedlog?
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 17:24   #2475
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Zašto se mučiti sa privatnim kad i na javnim ima sve? U par navrata sam dobivao pozivnice, i uredno me bananu zbog ratia, a jednostavno nema leechera da bih ga održavao.
Reko zajebi više s tim zajebancije, rarbg, 1337, i peglanje, seedam do ratia barem 1:1 i ciao
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 17:27   #2476
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Piratebay vise nije "in"? Znam da su bile one afere s njim, pa je bio down pa up, ali sta je sad s njim?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 18:58   #2477
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Zašto se mučiti sa privatnim kad i na javnim ima sve? U par navrata sam dobivao pozivnice, i uredno me bananu zbog ratia, a jednostavno nema leechera da bih ga održavao.
Reko zajebi više s tim zajebancije, rarbg, 1337, i peglanje, seedam do ratia barem 1:1 i ciao
Nema ni blizu što ima na privatnim trackerima. Sadržaj star nekoliko godina ima seedere, na javnim trackerima toga baš i nema.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 19:08   #2478
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Zašto se mučiti sa privatnim kad i na javnim ima sve?
Ne znam kakva su pravila ISP-a tamo gdje vec jesi no kod nas tu za sada jedino Carnet korisnici mogu imati problema i neki su i imali, u 4 slucaja mogu potvrditi gasenja interneta na 7 dana.
Nadalje, u vecini €u zemalja dobijes redovito/uredno prijavu od ISP-a ako se koristis javnim trackerima, kada ce to zazivit kod nas je samo pitanje vremena i pritisaka iz €u a u samoj teoriji je
moguce vec i sada
da dobijes prijavu od ISP-a jer zakonski je regulirano sve i jedino sve ovisi o vlasti dali ce u konkretnom slucaju pritisnuti bilo koji nas ISP za neki slucaj.

Imas dosta privatnih trackera gdje je nebitan ratio nego se gleda seedtime, dakle mozes drzati seed do ratia 1:1 ili seedas 2,3,5 dana i mozes maknuti sa seeda.

Nadalje, recimo ide ti na zivce da ti komp stalno radi ili po noci da seeda itd.. ili imas losiju malo vezu/paricu ne toliko u brzini nego seedas cak i ogranicenom brzinom
ali ugusi ti promet seedanje i sve se ostalo vuce, pogotovo ako se online gejmas pingovi luduju i da to rijesis uzmes si server za seed ili seedbox.
U startu problem, 99% iznajmljivaca servera ili seedboxa nece ti dozvoliti javne trackere, ima ih jako malo koji to dopustaju jer svaki takav vlasnik servera
ili iznajmljivac je podlozan tj. odgovoran ako ga "njegova" vlast prijavi za neleglani promet/distribuciju materijala.

Kod javnih trackera tvoja IP adresa je javno dostupna svakome maltene a kod privatnih samo ako ti doslovce skidas od netkoga tko je ciljano postavio torrent i loguje IP
adrese mada je to nezakonito pribavljen dokaz tako da tesko da ces na tako sta naletjeti ali konkretno mogu te "za ubuce" locirati pa ishoditi kod tvog ISP-a nalog da te
se "prati" i na kraju transferirati ko Gotovinu ili kao vlasnika Filmovite primjerice....
U Srbiji i Crnoj Gori na primjer vec od 2014.g. EUNet salje redovito "cestitke" cim nesto skines sa javnog trackera te blokiraju torrent portove, usporavaju promet itd... za neke novcane kazne ne znam.

U svakom slucaju treba se maximalno kloniti javnih trackera ili ih ako se vec mora koristi, onda to treba sa nekakvom flat opcijom prepaid interneta.
Za dodatnu sigurnost kod koriscenja Privatnih trackera u 99.9% slucajeva i zlu ne trebalo sprecavanje logiranja vase kucne IP adrese i lokacije naravno
od strane nase vlasti prema vama dovoljan je server ili seedbox a onih 0.1% je ako ste internacionalni kriminalac koji spada pod sluzbe CIA, FBI i njima slicnog ranga.

Moze i VPN no on u pravilu vise kosta ako je brz + sto je kucna veza i dalje opterecena ako je losija. Njega je zgodnije koristi i vise koristi se ima od njega
ako se skida putem news grupa, forumski linkova itd... za torrente moze posluziti ali nije praktican naspram servera ili seedboxa jer sa seedboxom imate doslovce
online hdd gdje u krajnjem slucaju arhivirate sta god zelite i koliko dugo zelite i po potrebi bilo kada kada vam odgovara sigurnom vezom bez mogucnosti ISP-a da
vidi sta, isto skidate na svoj kucni pc i arhivirate po zelji gdje god...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 19:09   #2479
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ne znam, sve sto me zanima ima. Ne znam što pod staro misliš? Filmove iz 1940-ih?
Daj neke primjere baš da istrazim jel se može nac

@silvertip

A misliš da sa privatnih trackera ne mogu pratiti što skidas, odnosno ISP pratiti?

Ja imam IPVanish, ovdje šalju upozorenja, zadnje sam bio dobio opomenu pred poziv na sud, i onda sam kupio godišnju članarinu na von i mirna Bosna od tada. Brzine sasvim pristojne, dapaca ne vidim razlike sa ili bez. Jedino je Ping veći

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 12.08.2017. u 19:14.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 21:54   #2480
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ja imam IPVanish, ovdje šalju upozorenja, zadnje sam bio dobio opomenu pred poziv na sud
Da si u samom stratu koristio seedbox ili VPN nista nebi dobivao niti bi uopce bio zabiljezen igdje u tom sustavu, sada samo nemaju dokaza ali te imaju u bazi "korisnika".
Ne znam sta je taj Von ali ako je VPN i ako taj Von dobije prituzbu od toga tko te upozoravao na sud pravno je moguce da te taj Von makne, uskrati svoju uslugu, ovisi kakva im je politika oko prijava...


Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
A misliš da sa privatnih trackera ne mogu pratiti što skidas, odnosno ISP pratiti?
Mislim da se ne razumijemo. Na koga i kakav slucaj/scenario konkretno mislis ?
ISP moze samo dati podatke o posjecenim IP adresama, ako si prometovao nesto putem SFTP protokola ili slicno tome sam ISP nista ne vidi... niti ima tehnicke mogucnosti da napravi kakvu enkripciju itd...
To sto si ti od kuce posjetio bilo kakvu stranicu nije niti kaznjivo niti prekrsajno djelo. Kako sam radio na trackeru evo ti konkretan slucaj takve jedne prijave:

User xyz se javio staffu sluzbeno preko samoga svojeg profila na trackeru i predocio dokumentaciju da je nekakav inspektor itd... i da se ukoni
torrent tog i toga sadrzaja i da se da izlistanje svih ip adresa koje su skidale taj torrent. Za pocetak je staff ukonio torrent, obrisao bazu podataka
tko, sta i kako je imao vezu s tim torrentom i poslao odgovor da oni nemaju niti da oni logiraju takve podatke.

U konacnici je taj xyz user dobio bann sa trackera a dodatno sluzbeno nesto nikada nije nista ni stiglo niti kako ce ? Sa kojim dokazima ? Kome ?
Privatni trackeri imaju servere vani, ja kao vlasnik trackera mogu te odhebati u komunikaciji mailom kao sto ce i to pogotovo napraviti firma koja servere
daje... jer pazi ti kao inspektor se obracas nicku kao tu na forumu a ne nekoj osobi niti znas koga uopce trebas ! Cak i ovdje na forumu mislis da bi
administracija cuvala ikakve podatke ? Pa sve bi kompromitirajuce pobrisali prvenstveno da zastite sebe jer ako nicega nema onda ni dokaza nema...

Ta neka razina gdje ISP na osnovu naloga od Sudca prati i skuplja izlistanja IP adresa za nas je gotovo nemoguca pravno jer institucije gonjenja prvo
moraju sa debelim sumnjama i nekim dokazima ishoditi takav nalog da bi uopce ti bio pracen ! I onda ako koristis VPN ili seedbox se jos pravno komplicira
jer firma koja daje servere je pitaj boga gdje... a ti koristis SFTP pa jos uvijek nista ne mogu dokazati...

Dakle Pero Peric je stavio torrent na privatni tracker i gleda u svom klijentu tko se spaja... Ti si spojen sa seedboxom ili VPN i sta ce Pero Peric sada prvo ?
A ide probati kod staffa zastrasivanjem i dobije odheb... Mora se internacionalno obratiti vlasniku servera koji ce isto u krajnjoj nuzdi server ugasiti i pobrisati
sve logove
i podatke i opet nista... a mora i nalog ishoditi da bi te pratio.

Kako je pao vlasnik Filmovite i jel stranica ugasena mozda ? Nije !! Nema filmova jer je frajer u cuzi ali stranica je gore na netu i dalje i bit ce ohoho... Pa kako ?
Mjenjao servere i nemos mu nista jer svaki put server ( izdavatelj servera ) da prvo upozorenje njemu kao korisniku da je dobio nekakvu prijavu/prituzbu pa
se on se makne i seli na novi... Pao je jer je glup i proklet bio. Novac... trag novca i nevidjena glupost spajanja na susjedin internet radi bilo kakvog rada ili
prenosenja novca bilo kuda... pa nije ni policija bas tako glupa da ne skuzi da unutar 50m te neke ljeve susjede se netko drugi spaja i nije ga onda bilo tesko otkriti jel

On je pao prvenstveno radi puta i traga novca, pranja istoga jer su to bile malo vece cifre i na osnovu toga je uopce i bio pokrenut neki nalog pa pracenje itd...
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 12.08.2017. u 22:01.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 22:12   #2481
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Iskreno, ja tebe ništa nisam razumio.

Korisnik se ulogira u private tracker site, skidas torrent, I sad ti tvrdis da se ne može znati koji IP skida taj Torrent?
Druga je priča VPN Koji koristim sada, ali prije toga me je moj ISP upozoravao da dobivaju oni upozorenja od distributera/autora/whatever da se da te IP adrese ilegalno skida taj i taj Torrent i točno piše o kojem se filmu radi itd

Budem ti objavio mail ovdje
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 23:08   #2482
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Iskreno, ja tebe ništa nisam razumio.
Ja tebe da

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Korisnik se ulogira u private tracker site, skidas torrent, I sad ti tvrdis da se ne može znati koji IP skida taj Torrent?
Moze, samo je pitanje koji IP skida. Ako koristis svoj kucni IP onda mogu doci do tebe, ako ga ne koristis ili koristis VPN/seedbox/SFTP onda ne mogu, vrlo jednostavno.

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
prije toga me je moj ISP upozoravao da dobivaju oni upozorenja od distributera/autora/whatever da se da te IP adrese ilegalno skida taj i taj Torrent i točno piše o kojem se filmu radi itd
Tako je, to isto radi i kod nas Carnet.

Kako da ti objasnim... skidanje sa javnih trackera je doslovce kao direktan link... znaci bilo tko ima link na kompromitirajuce djelo pa cak i sam ISP
odmah vidi sta si potegao i odakle, kuzis ? Link na privatni tracker ima samo onaj tko se regao na njega, zar zbilja mislis da inspektori idu se regati okolo
po privatnim trackerima kako bi nekoga onak napamet cisto ulovili ? Pa nije to ko prometna da stane u zavoju i ceka da ispuni danasnju kvotu berbe za kazne...
ako vec i idu na privatne trackere onda idu ciljano u potrazi za nekim...

Onaj sto sam gore napisao u primjeru je bio novi korisnik od svega 2-3 dana, regao se jer je bio problem u kompromitirajucem materijalu i posto je dobio
dojavu odakle je materijal onda se morao regati na tracker da bi uopce prituzbu napravio, sam ISP je tu nemocan !

Da remiziram:

Na javnim trackerima sam ISP moze vidjeti sve sto se potegne i distribuciju jer je link direktan i sam ISP moze slati opomene ili prosljediti na drugu instituciju itd...

Na privatnim trackerima to ISP ne moze raditi niti ti ISP moze dokazati ditribuciju.
Govorim o koriscenju trackera bilo javnih ili privatnih bez ikakve "zastite" tj. ono sto si ti radio na javnima.

Bitna je distribucija materijala, ako ti skidas sa VPN onda se to skida u Brazilu a ne kod tebe, ako koristis SFTP sa seedboxa prema sebi doma onda ide tamo-vamo
nesto od podataka iz Brazila ili Zanzibara kod tebe doma ali se ne vidi sta, ako skidas na seedbox onda skida server u Zazibaru a ne ti doma...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 23:38   #2483
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Dupli post ali da ne izgleda ko salata onaj gore...

Evo konkretno jedan primjer mogucega scenarija privatno vs javno:

Citiraj:
Kompanija koja se bori protiv piratstva ( eto - HBO ) može, recimo, staviti GoT (koji je u njihovom vlasništvu) na torrente i gledati po IP adresama tko skida seriju. Zatim vas sve po tim IP adresama naći.
Dakle netko nesto mora staviti da bi skupljao IP adrese.
Na javnim to mogu raditi beskonacno i samo skupljaju i salju zalbe prema tvojem ISP-u.

Na privatnima eto ja/ti/on skinio i dobio po prstima... sta ces prvo ? Pa odmah izvjestiti staff da si skinio torrent od toga i toga uploadera i dobio kaznu.

Naravno da ce staff tog "uploadera" odmah zbanati i ne samo njega nego i S/N hdd-a, MAC mrezne i jos par S/N svasta nesta u racunalu pa se ti ponovo regaj sa tim racunalom ako mozes

Jednostavno im to nema svrhe raditi jer nakon banna 20-tak kompletnih racunala sta ce mjenjati sve ? Sto bi se zahebavali sa time kad imaju javne trackere.. stave i gledaju te kak si skinio to i to kao ti
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 00:23   #2484
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ne znam, sve sto me zanima ima. Ne znam što pod staro misliš? Filmove iz 1940-ih?
Daj neke primjere baš da istrazim jel se može nac

Dosta serija tijekom zadnjih godina što sam tražio, pa nije bilo na popularnim trackerima...ili bi bio 1-2 seed, pa se tako skida 10gb po mjesec dana.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova

Dakle netko nesto mora staviti da bi skupljao IP adrese.
Na javnim to mogu raditi beskonacno i samo skupljaju i salju zalbe prema tvojem ISP-u.

Na privatnima eto ja/ti/on skinio i dobio po prstima... sta ces prvo ? Pa odmah izvjestiti staff da si skinio torrent od toga i toga uploadera i dobio kaznu.

Naravno da ce staff tog "uploadera" odmah zbanati i ne samo njega nego i S/N hdd-a, MAC mrezne i jos par S/N svasta nesta u racunalu pa se ti ponovo regaj sa tim racunalom ako mozes

Jednostavno im to nema svrhe raditi jer nakon banna 20-tak kompletnih racunala sta ce mjenjati sve ? Sto bi se zahebavali sa time kad imaju javne trackere.. stave i gledaju te kak si skinio to i to kao ti
Neće si glavni uploaderi ikada dozvoliti da rade ovakve stvari.


Ja 99% skidam preko pirate baya, ako mi tamo nema nešto neke serije ili tako nešto (ako nema dobre kvalitete, jel), prebacim na TL, za neke stvari i THR.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 05:52   #2485
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Dupli post ali da ne izgleda ko salata onaj gore...

Evo konkretno jedan primjer mogucega scenarija privatno vs javno:



Dakle netko nesto mora staviti da bi skupljao IP adrese.
Na javnim to mogu raditi beskonacno i samo skupljaju i salju zalbe prema tvojem ISP-u.

Na privatnima eto ja/ti/on skinio i dobio po prstima... sta ces prvo ? Pa odmah izvjestiti staff da si skinio torrent od toga i toga uploadera i dobio kaznu.

Naravno da ce staff tog "uploadera" odmah zbanati i ne samo njega nego i S/N hdd-a, MAC mrezne i jos par S/N svasta nesta u racunalu pa se ti ponovo regaj sa tim racunalom ako mozes

Jednostavno im to nema svrhe raditi jer nakon banna 20-tak kompletnih racunala sta ce mjenjati sve ? Sto bi se zahebavali sa time kad imaju javne trackere.. stave i gledaju te kak si skinio to i to kao ti
i da sumiramo, ti preferiras seedbox i private trackere,

ja preferiram VPN i javne.

rezultat navodno isti, s tim da bih ja rekao da je VPN jos bolja opcija jer nema sanse da se igdje vidi tvoj IP niti promet (naravno koristiti VPN koji ima 0 log policy )

seedbox sam malo pratio, i to meni ne bi sljakalo jer imas ogranicenje u prometu, i ispada jako skupo, ja lupam mjesecno prometa ukupno u kuci oko 1Tb, od toga torrenti sigurno pola. VPN me kosta mjesecno mislim 6 dolara.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 06:53   #2486
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Naravno da ce staff tog "uploadera" odmah zbanati i ne samo njega nego i S/N hdd-a, MAC mrezne i jos par S/N svasta nesta u racunalu pa se ti ponovo regaj sa tim racunalom ako mozes
Imaš neki konkretan i provjeren izvor tih informacija ili je to sve rekla-kazala?
Prvi put čujem da bi klijent to slao trackeru.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 17:35   #2487
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
seedbox sam malo pratio, i to meni ne bi sljakalo jer imas ogranicenje u prometu, i ispada jako skupo, ja lupam mjesecno prometa ukupno u kuci oko 1Tb
Nemas nikakvo ogranicenje, mislim da nisi pohvatao/skuzio sta i kako se seedbox koristi, sve ovisi kakav seedbox uzimas. Imas odredjeni prostor za odredjene novce i
odredjenu brzinu slota i taj hdd punis/praznis po svojoj volji a to moze biti i 10TB po danu ako je slot sa ne mjerenim prometom... prosle godine sam na svom serveru radio
samo download 1,2TB dnevno i tako 3 mjeseca...

Ne kazem ja da je VPN los, naprotiv... upitne su brzine kod njega. Taj isti VPN odavde da se koristi mozda bi se vukao ko prebito pseto a od tebe radi ok itd.. nadalje, na
mnogim privatnim trackerima VPN je zabranjen ili podljezes provjeri od staffa pa kasnije moze... Dakle svakom po volji, i sam da imam neki flat internet sa brzinom 100/50Mbps
bi razmisljao da si slozim odvojeno torrent masinu sa +4TB prostora, ogranicio je recimo na 50/20Mbps, uredio broj konekcija da ne gusi router i stavio iza VPN-a i deri jel... ako bi to ukupno gledajuci bilo jeftinije nego seedbox.

Gore si negdje spomenio da seedas do 1:1 iako su javni trackeri, eto tih 6$ + struje mjesecno sto ti racunalo potrosi dok seedas a zasigurno nekad ostavljas racunalo da radi
iako ti ne radis nista i tu se dodje vec do 10$ mjesecno a za te iste pare mos pristojan slot na 1Gbps brzini imati sa ne znam, bubam 400GB prostora i deri.. Sve ima svoju racunicu
i kako kome pase koristiti racunalo, skidanje itd.. ako imas klinca u kuci ili ako se sam gejmas a ujedno i skidas sa javnih trackera, to iza VPN-a ne bu islo glatko nikako.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Imaš neki konkretan i provjeren izvor tih informacija ili je to sve rekla-kazala?
Prvi put čujem da bi klijent to slao trackeru.
Se salis ili ? Pa cim se logiras na tracker i prihvatis Cookie... pa i ovdje na forumu admin vidi gomilu informacija o tvom nalogu, ima povijest kada i odakle
si se spajao, sa kojom IP adresom pa i MAC ti vidi... dali su prilagodili cookie da ti se vide ostale informacije od tvog pc-a nebih znao ali i te kako je moguce
a na trackerima se obavezno to i radi. Testiraj sam ako mislis da ja pricam neki SF, napravi si nalog drugi i logaj se i pisi po forumu i redovito posjecuj oba naloga i cekaj @tora

Sve ovisi dali imaju osobu koja redovito pregledava izvjestaje ili koriste po potrebi kada u nekog ili nesto sumnjaju... na trackerima obicno ima dezurni "policajac"
koji za pocetak usporedjuje naloge sa IP adresama a ne moras nista ni raditi zapravo jer cim se pojavi neka IP adresa sa 2 ili vise naloga skripta sama salje obavijest
adminu ili u control panelu je posebno obiljezena i onda krecu dodatne provjere po potrebi....
U startu te MAC odmah odaje jer moguca je ista IP adresa na 2 razlicita naloga jer se kod nas IP adrese kod providera rotiraju ali jedan MAC na 2 ili vise razlicitih naloga....

Da ne duzim, imas gotove skripte koje su implemetirane u sam tracker te admin ima siroku paletu mogucnosti sta ce pregledavati/usporedjivati ili implementirati ako te treba skloniti sa istoga.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 17:42   #2488
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Nikad se nisam zamarao potrošnjom struje računala. Nikad, tih par kn mjesečno mi je najmanja briga. Ili dolara. Dvije kave troška mi je cijela potrošnja struje
Više me smeta što plaćam internet i TV 150$ mjesečno... Za 50/10
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 18:44   #2489
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova

Se salis ili ? Pa cim se logiras na tracker i prihvatis Cookie... pa i ovdje na forumu admin vidi gomilu informacija o tvom nalogu, ima povijest kada i odakle
si se spajao, sa kojom IP adresom pa i MAC ti vidi... dali su prilagodili cookie da ti se vide ostale informacije od tvog pc-a nebih znao ali i te kako je moguce
a na trackerima se obavezno to i radi. Testiraj sam ako mislis da ja pricam neki SF, napravi si nalog drugi i logaj se i pisi po forumu i redovito posjecuj oba naloga i cekaj @tora

Sve ovisi dali imaju osobu koja redovito pregledava izvjestaje ili koriste po potrebi kada u nekog ili nesto sumnjaju... na trackerima obicno ima dezurni "policajac"
koji za pocetak usporedjuje naloge sa IP adresama a ne moras nista ni raditi zapravo jer cim se pojavi neka IP adresa sa 2 ili vise naloga skripta sama salje obavijest
adminu ili u control panelu je posebno obiljezena i onda krecu dodatne provjere po potrebi....
U startu te MAC odmah odaje jer moguca je ista IP adresa na 2 razlicita naloga jer se kod nas IP adrese kod providera rotiraju ali jedan MAC na 2 ili vise razlicitih naloga....

Da ne duzim, imas gotove skripte koje su implemetirane u sam tracker te admin ima siroku paletu mogucnosti sta ce pregledavati/usporedjivati ili implementirati ako te treba skloniti sa istoga.
Ne šalim se, ozbiljno me zanima.
Znam da to ide do nivoa IP adrese i eventualno MAC. Trivijalno je provjeriti da li si imao dva logina s istog IPa s istom MAC adresom.
Za onaj S/N HDDa i još par ostalih kako si naveo te pitam. Otkad to browser ili torrent klijent šalje serveru?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 19:21   #2490
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Za onaj S/N HDDa i još par ostalih kako si naveo te pitam. Otkad to browser ili torrent klijent šalje serveru?
A sta da ti kazem... ako ti coder tvoje tracker stranice ne zna kako povuci taj podatak od korisnika - mjenjaj ga.

https://hard-disk-serial-number-chan...oftonic-review

Ovdje mos skinuti alat za promjenu S/N hdd-a. S/N se moze pokupiti i od mbo, gpu, zvucne ili tv kartice piknute u tu istu mbo... sticka vulgaris

Nije to nista novo, jesi isao nekada jos od vremena XP-a na windows update i sam MS slicnim alatom ti proskenira cjelo racunalo...

Sad na windows 10 te podatke imaju direktno cim instaliras windows 10, sve se vidi, apsolutno svaki S/N svake komponente koju piknes u racunalo i odes na net...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na