Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.11.2019., 10:38   #6001
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
A da li se na firestick može staviti A1 (VIP) tv za van aplikacija?
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline  
Staro 24.11.2019., 13:06   #6002
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Može se staviti bilo koji APK i Fire Stick ima sav DRM koji bilo koja video aplikacija može tražiti. Pitanje je samo ima li aplikacija AndroidTV sučelje prilagođeno daljinskom upravljaču ili traži touchscreen/miša.
franzD je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2019., 17:18   #6003
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Može se staviti bilo koji APK i Fire Stick ima sav DRM koji bilo koja video aplikacija može tražiti. Pitanje je samo ima li aplikacija AndroidTV sučelje prilagođeno daljinskom upravljaču ili traži touchscreen/miša.
Skužio sam to. Ali A1 aplikaciju kad stavim na android box neće da se pokrene. Kad ju stavim na mob ili tablet pokrene se. Onemogućeno je pokretanje na TV stickovima i boxevima. Zato pitam kakav je slučaj sa firestickom ako netko ima iskustva.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline  
Staro 24.11.2019., 21:45   #6004
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Skužio sam to. Ali A1 aplikaciju kad stavim na android box neće da se pokrene. Kad ju stavim na mob ili tablet pokrene se. Onemogućeno je pokretanje na TV stickovima i boxevima. Zato pitam kakav je slučaj sa firestickom ako netko ima iskustva.
Meni aplikacija nije htjela raditi kad je android box bio na mreži žicom a bežično radi.
Roy je offline  
Staro 25.11.2019., 07:29   #6005
cyrus
Registered User
Moj komp
 
cyrus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Split
Postovi: 94
Pratim temu duže vrijeme pa da pitam: šta će uopće nekome freenas, synology, plex, media server...? Nije valjda da netko još uvijek "skuplja" media kontent i čuva ih po diskovima. Ali nije lakše preko Kodija pogledat šta se želi i to je to?
cyrus je offline  
Staro 25.11.2019., 07:38   #6006
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Već duže vrijeme čekamo nekoga da nam kaže da griješimo i da nas izvede na pravi put hvala ti što si nas obišao

Postoje stvari vrijedne skupljanja i skladištenja. Ako tebi ne postoje, jbg

Šalu na stranu. Donekle se slažem s tobom, ali ima nas koji natovarimo špajzu jer nemremo gledat on the fly iz raznih/nekih razloga pa onda kad uvatimo cajta, bubamo redom. Za takve stvari mi je zgodniji Plex Media Server
Brko je offline  
Staro 25.11.2019., 08:04   #6007
cyrus
Registered User
Moj komp
 
cyrus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Split
Postovi: 94
Postoje. Možda poneki film koji mi se baš baš svidio. Ali za to je dosta imat neki disk. Naravno, da bi se to gledalo na svim uređajima potreban je network storage. Ali u tim slučajevima jednostavno prebacim na stick šta mi treba i to je to. Gomilanje media contenta u današnje vrijeme mi je jednako onim ljudima koji gomilaju smeće u stanovima.
cyrus je offline  
Staro 25.11.2019., 08:15   #6008
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Skidanje prosječnog ripa traje možda deset minuta, puno sam i rekao. Tad imam taj isti film dostupan lokalno.
Osobno se uopće ne želim dovoditi u mogućnost da ovisim o nekom random serveru, količini peerova ili pak baš kad ne treba, nekom maintenancu ili falingi ISPa.
Ne znam baš koliko je usporedivo sa skupljanjem smeća. Disk stoji na mjestu i ne povećava se zauzećem
Svakom svoje jel
schetz je offline  
Staro 25.11.2019., 08:24   #6009
cyrus
Registered User
Moj komp
 
cyrus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Split
Postovi: 94
Dobro, nisam mislio baš na dilemu stream vs p2p. I ja radije skinem torrentom neki film pa ga pogledam, radije nego da ga gledam preko streama (ili čak p2p dok se skida). Već to je upitno i moguće nepotrebno. A kamoli skidanje i "ostavljanje" na disku (najčešće kad netko i ostavi nešto na disku, više nikad se to ne upotrijebi - pogleda,posluša itd.). Dobro za poneki film ali kad dodamo serije onda je to puno više toga.
cyrus je offline  
Staro 25.11.2019., 08:38   #6010
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Ima li netko da je planirao uzimati Fire TV Stick 4K Ultra HD sada na akciji (29,99€)?
tux-scooby je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2019., 09:33   #6011
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Vjerojatno ću imati jednog viška.
franzD je offline  
Staro 25.11.2019., 09:39   #6012
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Vjerojatno ću imati jednog viška.
Super, slobodno sibni PM s vise informacija pa se dogovorimo
tux-scooby je offline  
Staro 25.11.2019., 10:52   #6013
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor cyrus Pregled postova
Dobro, nisam mislio baš na dilemu stream vs p2p. I ja radije skinem torrentom neki film pa ga pogledam, radije nego da ga gledam preko streama (ili čak p2p dok se skida). Već to je upitno i moguće nepotrebno. A kamoli skidanje i "ostavljanje" na disku (najčešće kad netko i ostavi nešto na disku, više nikad se to ne upotrijebi - pogleda,posluša itd.). Dobro za poneki film ali kad dodamo serije onda je to puno više toga.

Pa nije FreeNAS samo za media sadržaj.
Meni služi kao backup, za pohranu podataka/fotki, vlastita audio arhiva, filmovi koji su mi dragi pa su skinuti i pogledam ih jednom u god/dvije.

Serije koje pratim mi se automatski skidaju(naravno, njih obrisem nakon gledanja, to ne cuvam).

I kao sto su naveli prije mene, ne volim biti ovisan o internetu (mojoj konekciji) te serveru na kojem se nesto hosta.
Ovako skinem sto zelim gledati, pogledam bez problema, bufferiranja, brige da li radi ili ne. Nakon sto pogledam obrisem i to je to
RainZG je offline  
Staro 25.11.2019., 12:12   #6014
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 215
jel moze neka dobra dusa napisati koja su ogranicenja/prednosti Fire sticka... nije mi bas nesto napeto za kupiti ali recimo da bih uzeo ako nije toliko ogranicen....
BoTiA je offline  
Staro 25.11.2019., 12:21   #6015
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Evo ja uzimam 1 komad 4K. Slobodan sam za još 1 kokad 4K i 2 komada obična pa ako neko oće, neka se javi na PM u sljedećih sat do dva radi daljnjeg dogovora.

Edit:
Slobodna 2 obična, 4K zauzeto

Edit2:
Gotovo. Fala

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 25.11.2019. u 12:40.
Brko je offline  
Staro 25.11.2019., 15:48   #6016
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor BoTiA Pregled postova
jel moze neka dobra dusa napisati koja su ogranicenja/prednosti Fire sticka... nije mi bas nesto napeto za kupiti ali recimo da bih uzeo ako nije toliko ogranicen....
Ajd ne budi lijen, prelistaj zadnjih par stranica threada ili opali search, nema što o toj temi nismo rekli u zadnjih par mjeseci.
franzD je offline  
Staro 25.11.2019., 17:41   #6017
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Ajd ne budi lijen, prelistaj zadnjih par stranica threada ili opali search, nema što o toj temi nismo rekli u zadnjih par mjeseci.
dobro je čoek pito...
ovo do sad se toliko izmješalo da treba listat i 50 stranica unatrag a konkretnih činjenica nema...
neki FAQ bi mogo bit kao stiky.. ali da pokrije sve opgije a ne samo "vrti filmove sa netflixa uz pretpoatu kao HRT"
__________________
...and fly...
quazar912 je offline  
Staro 25.11.2019., 18:11   #6018
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ovo do sad se toliko izmješalo da treba listat i 50 stranica unatrag a konkretnih činjenica nema...
Jest, nek budale stoput pišu jedno te isto za one kojima je lijeno tražiti jer to je svrha foruma, da dođeš sa svojim pitanjem postavljenim gro puta i zahtijevaš odgovor.
I ne, konkretnih činjenica nema nigdje. Samo pričamo gluposti.
Za sticky ili novu temu Fire Sticku se obrati modovima.
franzD je offline  
Staro 25.11.2019., 18:22   #6019
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Vec sam pisao po temi dok me prala euforija pa evo ukratko moji prohtjevi koje firestick ispunjava:

- IPTV (TiviMate (paid) mi nekako graficki i logicki najvise odgovara, u potpunosti zamijenio krovnu antenu)
- Netflix i Youtube
- AirScreen (paid) za castanje muzike i sadrzaja s drugih uredjaja*
- Plex za nesto malo streamanja s kompa
- F1TV (paid) za pracenje, well, F1 utrka
- Popcorn s vremena na vrijeme kad nemam spreman film na kompu
- VLC kao vanjski player za playback VOD sadrzaja s IPTV liste i sa usb sticka (jako rijetko zasad)
- Easy Fire Tools na mobu za sideloadanje aplikacija i sadrzaja sa/na stick/mob.

Imam Ugreen ethernet adapter s 3 usb porta, spojenu Logitech K700 (Android tv) tipkovnicu.

Hdmi-cec i upravljanje firestickom preko daljinskog od tv-a mi je savrsena, sve radi. TiviMate ima mogucnost customiziranja svih tipki na daljinskom i to mu je imho najveca prednost (uz dizajn). Trenutno imam 3 nacina kontrole tv-a. Uz mobitel kao cetvrti na kojem je firetv app (remote control app).

* - AirScreen mi je potpuno zamijenio Chromecast 2. Radi skoro pa jednako dobro.
Prikaz fotki s google photosa -> jednaka kvaliteta kao na cc2, 5/5
Prikaz videa u photosu -> trzuckav playback (fhd@60fps) naspram cc2, audio je normalan, 3/5
Deezer -> isti vrag kao cc2 ne vidim probleme, 5/5
Poweramp -> isto kao Deezer, 5/5
Castanje filmova s PC-a -> trzuckav playback u usporedbi s cc2, imho nije to to, pogotovo kod brzih scena, 1/5 (tu ulijece Plex!)

U medjuvremenu sam uzeo Chromecast Audio i potpuno prestao koristiti audio stream funkcije na firesticku. Castanje koristim za Photos pregledavanje fotki i ponekad neko mirroranje drugog sadrzaja s moba (ugradjeni screen mirror mi nesto ne radi).

Kad putujem negdje lako ga ponesem sa sobom jer je kriminalno malen. Stick, daljinski i kabel, ko jedna cokolada.

Mane?
Nema ih puno. Ovo sto se sad mogu sjetiti je losa plastika daljinskog koji mi vec lagano skripi pod prstima. Launcher je malo dosadan naspram Android tv sucelja. Nekad zna trzuckati kada brzo switchas medju appovima. Nikakva podrska za PiP ili nekakav multitasking pa tako ne mogu castati/mirrorati sadrzaj s moba i gledati IPTV. Slusati muziku dok browsam jutubom. Browsati jutubom dok gledam drugi jutub video i sl...

Kad vidim za koje pare se prodaje naspram svakakvih boxova, vidim samo best buy uredjaj. Drago mi je sto nisam isao na Mi Box S, a bio sam blizu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 25.11.2019., 21:17   #6020
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Ja sam isto poprilicno zadovoljan AFS 4K. Jedine mane kod mene su:
1. Taj probiem deinterlacing
2. Ne mogu da ga nikako natjeram da izvuce punu brzinu koju mi isporucuje provider. Naime, paket mi je 300 mpbs download. Na wifi nema sanse da izvucem preko 150 a stoji pored rutera. Kad prebacim na zicu sa onom kombinacijom Ugreen gigabit adaptera koju je franzD preporucivao, tu je situacija jos gora. Ide max 60-70 mbps. Naravno da sam provjeravao utb kabl i adapter i sve je ispravno, kad nakacim na laptop tu kombinaciju bez problema ide 290-300. Ne znam sta vise da mu radim. Neko ce reci sta ce ti te brzine, ali svako ko poznaje problematiku velikih 4K ripova od preko 50 GB zna koliko je tu brzina bitna. Za to mi npr nije dovoljno ovih 150, stuca hbg
DSA je offline  
Staro 25.11.2019., 21:39   #6021
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
onda ideš po fire cube
dadoremix je offline  
Staro 27.11.2019., 12:47   #6022
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Ima još tko da je planirao uzimat FireStick 4k na BF akciji?
ODO je offline  
Staro 27.11.2019., 14:37   #6023
asimiliran
Premium
Moj komp
 
asimiliran's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Split
Postovi: 67
Računaj na mene 1 kom pa podjelimo trošak poštarine.
asimiliran je offline  
Staro 28.11.2019., 23:17   #6024
zvone07
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 129
I ja se prijavljujem za kupnju firestick 4k.
Hvala

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
zvone07 je offline  
Staro 29.11.2019., 09:15   #6025
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
U samrtusa ima par neloših dealova vezno uz medija playere



https://i.imgur.com/bT2FmFt.jpg


https://www.smartus.hr/akcije/black_friday/
zupy je offline  
Staro 29.11.2019., 13:07   #6026
Toncek
member
 
Toncek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 758
Evo stigao mi jutros AFS 4k....i sta sad?

Logirao sam se, napravio update....ima li negdje kakav tutorial za firestick? Ubacio bi listu....koju aplikaciju preporucujete i kako ju uopce instalirati na afs? Thx
Toncek je offline  
Staro 29.11.2019., 13:24   #6027
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Ja sam doslovno to sve saznao na isti nacin, nije da te zajebavam, ali google "iptv firestick app", pa naletis na dva-tri linka, saznas za par appova, pa njih proguglam, kako izgledaju, kako ih instalirati.. oh, pa kako to sada prebaciti na stick. "Firestick sideload apps how to", pa nadjes 3 nacina itd redom... Sigurno ces tako brze doci do info nego ovako na forumu, ako itko i odgovori jer se dosta pitanja ponavlja

Mislim da nisam nista trazio u temi iako se (kasnije sam vidio) o tome pricalo. Firestick je ful podrzan od strane communityja i ful lako se dodje do informacija.

Koristio sam samo tivimate za iptv, svidio mi se i ostao na njemu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 29.11.2019., 17:17   #6028
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Fire Stick 4K i Dolby Atmos

Napomena za one koji koriste Kodi na Fire Sticku, stick receiveru uredno bitstreama Dolby Atmos (DD+, lossy) iz Kodija ukoliko uključite passthrough. Lossless Dolby TrueHD dekodira u lossless PCM i njega ne može bitstreamati, niti će ikada - za to vam treba nešto bazirano na OpenElecu.

Netflix još uvijek ne podržava Dolby Atmos na Fire Sticku, kao ni Prime Video aplikacija (ona bi trebala podržavati, ali na "međunarodnoj" usluzi Prime Video nema niti jednog Atmos sadržaja).

HBO GO, u međuvremenu, nema takvih problema jer oni još uvijek šalju stereo AAC/Dolby Prologic, najnoviji krik tehnologije s kraja sedamdesetih godina prošlog stoljeća.

EDIT: MIslim da bi Fire Stick trebao dobiti svoju odvojenu temu, previše smo se raspisali o njemu u zadnje vrijeme. Također, trebali bismo sticky s osnovnim informacijama koje se ponavljaju svakih par postova.
franzD je offline  
Staro 29.11.2019., 17:28   #6029
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
franzD, EVO JE
Brko je offline  
Staro 30.11.2019., 09:58   #6030
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Mrak. Koje su šanse da nešto slično izvedemo i u ovoj temi? Dakle, na početak teme stavimo FAQ ili ubacimo sticky (ako ga forum podržava) na temu "Koji media player kupiti", s obzirom na to da je tema otvorena prije 8 godina i velika većina hardveraja koji se spominjao se uopće više ne proizvodi, a samim time i više od pola threada nema svrhe osim arhivske.
Ionako svako malo netko uleti i pita što da kupi jer niti ima živaca listati sve, niti ima svrhe čitati o WD TV Liveu
Trenutno imamo više-manje konsenzus da su Nvidia Shield, Mi Box S, Fire Stickovi i "svi ostali kinezi" najpopularnije opcije, sa svim svojim prednostima i nedostatcima.
franzD je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na