Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2020., 10:50   #241
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
@Odinarius @donkimizer
Prelomio sam da ću uzeti iste, nisam našao ništa bolje te cijene/dimenzija/kvalitete.

Kontaktirao sam zastupnika u HR, ali nisu zainteresirani uvoziti iste iako imaju kupca unaprijed. Nisam siguran zašto, ali nije ni bitno. Na Ebay su dostupni, amazon.de ima samo bijele koje neću, ostale Amazone ću pregledati.

Imate li preporuku koje internet trgovine u EU koja šalje kod nas osim gore navedenih?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2020., 18:32   #242
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
LG SL5Y 2.1?

Za filmove i igre, TV program totalno sekundaran. Ima li u takvom soundbaru topline i dubine zvuka? Nikako da se odlučim...trenutno ispod TV-a prastari Creative I-Trigue 2.1 3220 i malo mi idu na živce, fali preciznosti i "topline"...
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2020., 21:14   #243
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Najveća žrtva kod soundbara je pozornica i disperzija zvuka kakvu ima par kvalitetnih zvučnika ispravno smještenih u prostor.
Ne znam što misliš pod "dubina", jel na bas ili na karakteristiku pozornice, prvo se može dobiti naravno, a drugo je opet ograničeno kod soundbara.
Iako dosta ovisi o kvaliteti samih komponenti (nažalost nisam imao puno doticaja sa soundbarovima, ali svjestan sam i sposobnosti a još više i ograničenja), kod svih tih kompromitirajućih sustava koji nemaju oblik pravog stereo setupa, najveću korist ćeš imat od nekakvog EQa, koji će ispravit tonalni balans i donijet najveće poboljšanje u zvuk.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 01:20   #244
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,268
U potrazi za soundbarom do 1700-1800 kn. Uvjet da imaju 3,5mm ulaz. Za LG SK5 mi nije jasno, na sluzbenoj stranici pise da ima 3,5mm ulaz, a na manualu ne. Netko iz prve ruke može to potvrditi?
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 09:55   #245
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Najveća žrtva kod soundbara je pozornica i disperzija zvuka kakvu ima par kvalitetnih zvučnika ispravno smještenih u prostor.
Ne znam što misliš pod "dubina", jel na bas ili na karakteristiku pozornice, prvo se može dobiti naravno, a drugo je opet ograničeno kod soundbara.
Iako dosta ovisi o kvaliteti samih komponenti (nažalost nisam imao puno doticaja sa soundbarovima, ali svjestan sam i sposobnosti a još više i ograničenja), kod svih tih kompromitirajućih sustava koji nemaju oblik pravog stereo setupa, najveću korist ćeš imat od nekakvog EQa, koji će ispravit tonalni balans i donijet najveće poboljšanje u zvuk.

Baš to je i moja najveća dilema - da li bi uopće kaj dobio sa soundbarom jer sad trenutno imam Marantz stereo pojačalo milsim da je PM7001 i Bowerse CM1 na stalcima pravilno razmještene i udaljene od TV-a tak da je stage namješten odlično ( soba je cca 20 kvadrata i sjedim u centru zvuka i tv-a )..

E sad da li bi npr dobio nešto bolje ili više sa npr Samsung HW-Q80 soundbarom jer ovi CM1 su stvarno top zvučnici i kaj se tiče npr dubine bas-a i dinamike to kaj soundbar ima sub ništ mi ne znači jer ovi taj dio odrađuju fantastično ali opet soundbarovi su bolje namješteni za te efekte i sam EQ i to da npr pojačaju govor a smanje efekte i još 100 drugih stvar koje su u filmovima bitne odnosno različite u odnosu na klasično slušanje muzike ..
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 13:01   #246
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
U potrazi za soundbarom do 1700-1800 kn. Uvjet da imaju 3,5mm ulaz. Za LG SK5 mi nije jasno, na sluzbenoj stranici pise da ima 3,5mm ulaz, a na manualu ne. Netko iz prve ruke može to potvrditi?
Ima 3.5 mm portable in.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 14:03   #247
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor VooDooZG Pregled postova
Baš to je i moja najveća dilema - da li bi uopće kaj dobio sa soundbarom jer sad trenutno imam Marantz stereo pojačalo milsim da je PM7001 i Bowerse CM1 na stalcima pravilno razmještene i udaljene od TV-a tak da je stage namješten odlično ( soba je cca 20 kvadrata i sjedim u centru zvuka i tv-a )..

E sad da li bi npr dobio nešto bolje ili više sa npr Samsung HW-Q80 soundbarom jer ovi CM1 su stvarno top zvučnici i kaj se tiče npr dubine bas-a i dinamike to kaj soundbar ima sub ništ mi ne znači jer ovi taj dio odrađuju fantastično ali opet soundbarovi su bolje namješteni za te efekte i sam EQ i to da npr pojačaju govor a smanje efekte i još 100 drugih stvar koje su u filmovima bitne odnosno različite u odnosu na klasično slušanje muzike ..

Ma jok, nije bolji...soundbarovi ti samo imaju DSP za virtualizaciju zvuka (lažni surround) i pojačanje dijaloga, a oboje su kompromisi. Ti ćeš iz para dobrih zvučnika imat odličan dijalog i filmsku audio traku i sve. Ako nemaš prvi krivac će ti bit akustika prostora.
A lošije smješten soundbar se ne može nositi s tvojim B&W-ima.
Čak i u pravom surround setupu, AV receiver ništa posebno ne dodaje, slušaš praktički sirove trake po defaultu.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2020., 16:13   #248
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Jučer na kraju uzeo SONY HT-SF150 2.1

Na 2.1 pc zvučnicima mi je išlo na jetra kaj bas nadjača i zamulja srednje tonove, konkretno ne čuješ jasno kad neko nešto govori na filmnu, gledati film bez titla nemoguća misija. Ak pojačaš da čuješ kak treba onda su svi ostali efekti preglasni i sve skupa prelazi u buku.

Bilo me toga strah i sa soundbarom pa sam na kraju uzeo 2.0 iako piše da je 2.1 ali bas mu je u stvari integriran..tj. ni nema ga posebno nego je tak dizajniram da tuče nešto kroz zadnji otvor. Po specifikacijama ima 120w ali to je sigurno debelo prenategnuto iako je glsan, vokalno jako precizan, ostali efekti su sada skroz OK. Ukupno skroz kvalitetno za 700 kn po koliko sada ide. Bas je naravno slab ali meni ga ima sasvim dovoljno. Prek bluetootoha ima kašnjenja kod gledanja filma, spojio ga preko hdmi-a i onda radi savršeno. Koristim ga sad za sve prek TV-a, i TV program je zanimljiviji Radi uredno daljinski od TV-a za kontrolu glasnoče. Okačio sam ga na zid. Igre također super, puno preciznije nego prek 2.1 PC zvučnika kojio su imali prenaglašeni bas a da ne pričam o TV zvučnicima koji nisu uopće loši, ali u odnosu na soundbar druga liga.
Glavna prednost je naravno jednostavnost i cijena.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2020., 11:19   #249
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
LG SK10Y - 5000kn u SD
isplati li se uzeti s obzirom koliki je popust?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2020., 11:23   #250
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
LG SK10Y - 5000kn u SD
isplati li se uzeti s obzirom koliki je popust?
pa imas ga u dvije trgovine po 4360 kn

https://www.nabava.net/search.php?q=LG+SK10Y
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2020., 11:24   #251
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
LG SK10Y - 5000kn u SD
isplati li se uzeti s obzirom koliki je popust?
A samsung HW-80R imaju na popustu, kao sniženo 5200kn a svugdje okolo je toliko bez ikakvog popusta, u Elipsu je 5000 bez ikakvog popusta --- vec mi je stvarno pun q. tih njihovih "popusta" - dignu cijenu pa onda kao popust je, stvarno bi ih trebalo prijaviti.....
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2020., 11:40   #252
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor VooDooZG Pregled postova
A samsung HW-80R imaju na popustu, kao sniženo 5200kn a svugdje okolo je toliko bez ikakvog popusta, u Elipsu je 5000 bez ikakvog popusta --- vec mi je stvarno pun q. tih njihovih "popusta" - dignu cijenu pa onda kao popust je, stvarno bi ih trebalo prijaviti.....
Usporedjujuci ta dva modela, po kvaliteti mi je bolje ici na Samsung HW-Q80r iako nema 3.5mm ulaz i LAN, ostalo sve je na strani Samsunga.

https://www.rtings.com/soundbar/tools/compare/lg-sk10y-vs-samsung-hw-q80r/877/865?usage=8767&threshold=0.1
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2020., 12:16   #253
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Usporedjujuci ta dva modela, po kvaliteti mi je bolje ici na Samsung HW-Q80r iako nema 3.5mm ulaz i LAN, ostalo sve je na strani Samsunga.

https://www.rtings.com/soundbar/tools/compare/lg-sk10y-vs-samsung-hw-q80r/877/865?usage=8767&threshold=0.1
Da ja sam isto proučavao kojih 2tj i ovak po review-ima i člancima je HW-80R i pogotovo 90R ak ima mjesta za zadnje zvučnike trenutno naj izbor ..

Samo kažem 5200 i je normalna cijena, 5000 je ok, bili su čak u svijetu medija s popustom 4500 - ja nekak čekam Elipso da spusti svoj jer garant imaju samo izložbene pa da ga ubodem povoljno kak sam i TV uzeo
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 11:54   #254
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Ako neko trazi dobre kompaktne monitore, onda evo moja topla preporuka za iLoud
Imam ih vec tjedan dana i odusevljenju nema kraja
Placeni su 240 EUR u bjeloj boji.

Ako nekog zanimaju detalji slobodno pitajte...

Napomena nisam gejmer ili tome slicno,iskljucivo sluze za slusanje glazbe i stream radia kod mene.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2020., 09:48   #255
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Zanima me vaše mišljenje o ovom soundbaru:
https://www.sony.hr/electronics/tank...etails_default


Tražim soundbar za Sony Bravia UHD tv (kd-55xd8005) pa sam prvo gledao Sony modele rad kompatibilnosti.
Može i preporuka nekog soundbara za cca 1700 kn ako ima bolji, a da provjereno radi sa Sonyem.
Planiran spojiti hdmi(arc) da mogu jednim daljincem kontrolirati sve.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 08:58   #256
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Jel ima tko ovaj soundbar?
https://www.denon.co.uk/uk/product/h...undbar/dhts316

Cca 1700kn za Denon mi se ne čini puno.
Zanima me i kakvo ulogu nigra što nema Wi-Fi niti LAN?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 09:09   #257
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Ako je soundbar dobar u svojoj glavnoj namjeni, zvuku, ne vidim što bi ti nedostatak interneta igrao ulogu. Provjeri prvo da li je čemu zvuk. Denon je poznato ime, ali ne za zvučnike.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 09:16   #258
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Jel ima tko ovaj soundbar?
https://www.denon.co.uk/uk/product/h...undbar/dhts316

Cca 1700kn za Denon mi se ne čini puno.
Zanima me i kakvo ulogu nigra što nema Wi-Fi niti LAN?
Wifi i LAN ti neće igrati ulogu nekakvu veliku. Nećeš moći puštati mjuzu preko wifi-a ako ti je mobitel u istoj mreži kao i soundbar, ali imaš BT. BT ima manji coverage, istina, ali zanemarivo za kućne potrebe.

Wifi ima nešto bolju kvalitetu zvuka, ali ponovo, za kućne potrebe, nepotrebno.

I nećeš moći streamati preko wifi-a s PC-a ili nekog streaming servisa, ali ne vidim neke prednosti streamanja na BT.

Tako da, ako nema wifi ili LAN, ništa nisi dobio ni izgubio.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 09:25   #259
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Streamanje preko BT-a je tlaka samo takva, pogotovo ako koristis mob u te svrhe. Pa ti zvone notifikacije i imas audio ducking, pa te netko nazove, muzika stane i sl.

Radije na aux neka spoji chromecast audio i veselje. Ima hq streamanje preko wifija i mogucnost da svaki ukucanin na svom mobu kontrolira playback. Mob je tada samo daljinski, a ne izvor sadrzaja. Isto vrijedi i za castanje sadrzaja sa PC-ja
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 10:08   #260
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Ne znam koliko je bitno zbog kompatibilnosti...TV je Sony Bravia UHD...ima hdmi/arc, Bravia sync,...
Ne kužim se u te stvari pa molim preporuku provjereno dobrog 2.1 soundbara u rangu 1500-2000kn.
Hdmi/arc mi treba zbog veze s tv-om, BT, a super ako ima i Wi-Fi/LAN.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 19:54   #261
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
ima li netko iskustva s ovim?

https://www.lg.com/hr/kucna-kina/lg-SJ2

treba mi do 68cm i 1000kn, on je trenutno 700kn na abrakadrabi
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 21:43   #262
spilice
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Split
Postovi: 55
Koristi li itko zvučnike marke Tibo?



https://www.sancta-domenica.hr/multi...-choros-4.html



Tražim nešto umjesto klasičnog soundbara, jer mi TV nije na zidu nego na stalku, pa ne vjerujem da ima soundbar koji je toliko tanak da ne smeta kada se stavi ispred tv-a.



Mislio sam ići na opciju 2 zvučnika, jedan lijevo, drugi desno.



Slušam preporuke ljudi koji se kuže, jer ja očito nisam jedan od njih ��
spilice je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 12:55   #263
Bishop
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Pozdrav ekipa,


Dvoumim se izmedju dva soundbara
LG SJ2 i LG SK5. Razlika u cijeni je skoro dupla, dakle ovdje nije TOLIKO pitanje love, ako mi buđer je rastegnut sa SK5, vec, dali se stvarno isplati. Dali je zvuk duplo bolji? Ja sam ne pretjerano zahtjevan slusatelj, znam samo da mi moji zvučnici la LG telki krče i generalno je zvuk nekako plitak i htio bih ne preskupu niti prekompliciranu alternativu. Oba soundbara imaju dobre ocijene, i jasno mi je da je SK5 bolji, pitanje je samo dali vrijedi te novce. SJ2 je trenutno u elipsu 900 a SK5 1500 kn.


Pozz
__________________
Of course he's dead, you can see his brain
Bishop je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 15:20   #264
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 152
I sam gledam neki SB..imaš ovaj LG SJ2 za 705 kn, guglaj IS elektronički proizvodi, Dugo Selo
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 18:13   #265
Bishop
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Hvala za info, mada trenutno je vise pitanje dali kvalitetea opravdava razliku u cijeni, za koji gd da se odlucim cu pokusati naci najjeftiniju opciju. SJ2 npr je preko nekog webshopa najjeftiniji na nabavi, ispod 700
__________________
Of course he's dead, you can see his brain
Bishop je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 18:33   #266
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
SONY HT-SF150 u mall.hr je trenutno 750 kn, uzmi to bez puno razmišljanja, fenomenalan soundbar za te novce.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 18:54   #267
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor Bishop Pregled postova
Pozdrav ekipa,


Dvoumim se izmedju dva soundbara
LG SJ2 i LG SK5. Razlika u cijeni je skoro dupla, dakle ovdje nije TOLIKO pitanje love, ako mi buđer je rastegnut sa SK5, vec, dali se stvarno isplati. Dali je zvuk duplo bolji? Ja sam ne pretjerano zahtjevan slusatelj, znam samo da mi moji zvučnici la LG telki krče i generalno je zvuk nekako plitak i htio bih ne preskupu niti prekompliciranu alternativu. Oba soundbara imaju dobre ocijene, i jasno mi je da je SK5 bolji, pitanje je samo dali vrijedi te novce. SJ2 je trenutno u elipsu 900 a SK5 1500 kn.


Pozz
uzeo sam ja LG SJ2 za 710kn na abrakadabri, nije los za te novce ali nije wow, usporedbe radi sony ht-mt300 iako ima 30w manje mi je puno bolji i cisci zvuk, no on je duplo skuplji bio, sad ga vise ni nema

ako gledas cesto filmove, pogotovo kvalitetnije ripove onda SK5, ako gledas tv, losije ripove serija i filmova onda ti je i SJ2 dovoljan..a u svakom slucaju sve je bolje od tv zvucnika
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 21:42   #268
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Sony HT-S350 na mall.hr za 1499kn je ok kupnja?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2020., 23:44   #269
Bishop
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Uzeo SK5. Super soundbar. Ima jedan maaaali problem doduše, 2 godine stara LG telka na koju sam ga planirao spojiti nema niti jedan mogući izlaz bilo kakve vrste. Component in, HDMI in i to je TO. Nema ni HDMI ARC. Nisam mogao vjerovati, moj stari grunding od prije 10 godina ima optički izlaz. Nije mi uopće palo na pamet provjeravati tako nešto. Eto, definitivan dokaz da prestižni tehnički fakulteti u HR daju diplome budalama...
__________________
Of course he's dead, you can see his brain
Bishop je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2020., 08:00   #270
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor Bishop Pregled postova
Uzeo SK5. Super soundbar. Ima jedan maaaali problem doduše, 2 godine stara LG telka na koju sam ga planirao spojiti nema niti jedan mogući izlaz bilo kakve vrste. Component in, HDMI in i to je TO. Nema ni HDMI ARC. Nisam mogao vjerovati, moj stari grunding od prije 10 godina ima optički izlaz. Nije mi uopće palo na pamet provjeravati tako nešto. Eto, definitivan dokaz da prestižni tehnički fakulteti u HR daju diplome budalama...
Jesi siguran da nema ARC? To se obično nalazi na jednom od HDMI IN priključaka, piše sitnim slovima iznad ili ispod. Uglavnom, provjeri upute za svoj TV još jednom.
Libertus je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na