Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2019., 18:51   #47341
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Preporuka guma do 500-700kn za Mercedesa W203 coupe (220 cdi, 150ks)?
Dimenzije 205/55 R16. Živim na jugu lijepe naše gdje zna bit sunčano i toplo "ponekad" jel, pređem oko 10000km godišnje, rijetko sam u pravim zimskim uvjetima. Trenutno su Continentalke na njemu ali vrijeme je da ih umirovim. Pošto mi nije hitno, može i neke preporuke guma koje bi bilo dobro pratiti, pa kad uleti neka akcija, kupiti.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Anyone?

Pošto sam na moru i nemam uvijek neta, ne mogu se posvetit nekoj pretrazi.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 20:14   #47342
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Na tvom mjestu bih uzeo Continental AllSeasonContact ili PremiumContact 6, ako ne voziš često kad je ispod 6-7°C.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 20:35   #47343
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Skinite AMZS i postavite da vas upozorava o kamerama, meni se mob spoji na auto i obavjestava me o kamerama, zvucno.
Radi odlicno.
Pa to je neka slovenska aplikacija
Ja sam skinuo i probat ću sutra na relaciji Slatina-Zagreb. Na tom putu je nekih 10-ak kamera pa ćemo vidjet kako radi
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 23:31   #47344
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Zna li itko za update navigacije, Mazda 6 je u pitanju, 2014. godina, ima memorijsku karticu koju mogu izvadit na kojoj je valjda navigacija, tko mi to može riješit?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 23:43   #47345
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
A sto vas mrdaju kamere? Htjeli bi picit 130 gdje je 80 ili 100 gdje je 50?
Samo neka ih je jos i vise, bas zbog takvih kao vi.

Message delivered by Tesla Model S P100D
Te kamere nisu tu da se poveća sigurnost u prometu, naprotiv, tu su da se ljudima uzme i ono malo što im je ostalo.

A ovaj dio "baš zbog takvih kao vi" ne želim ni komentirati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 00:32   #47346
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
tu su da se ljudima uzme i ono malo što im je ostalo.
Može li ti kamera uzeti to malo što ti je ostalo ako voziš po propisu?
Jednostavno pitanje.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 00:40   #47347
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 438
Više kamera i policije,kojoj treba dat malo više strogoće kao nekada...
Vidi se velik broj bahatih vozaca i bijesnih kola a nema se...

Poslano sa mog GM1900 koristeći Tapatalk
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 01:36   #47348
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Može li ti kamera uzeti to malo što ti je ostalo ako voziš po propisu?

Jednostavno pitanje.
Ti voziš stalno po propisu?

Jednostavno pitanje

Jer bio bi jedini u HR
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 06:59   #47349
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Te kamere nisu tu da se poveća sigurnost u prometu, naprotiv, tu su da se ljudima uzme i ono malo što im je ostalo.

A ovaj dio "baš zbog takvih kao vi" ne želim ni komentirati.
Mislim da potpuno krivo razmišljaš.

Samo o vozaču ovisi da li će doprinositi proračunu ili ne.

Dakle, potez rukom od 5 sekundi vezanja pojasom, šparaš 1000/500kn. Isto tako spajnje moba na BT u autu ili korištenje žične slušalice koje si dobio s njim.

Još je uvijek tolerancija 10km/h do 100km/h, a i mala je kazna za prekoračenje do 10km/h
Znači voziš 70 gdje je 50 i skoro nikad nećeš platiti kaznu.

Kod nas, na 130km/h na autocesti, voziš 156km/h bez kazne.
Probaj to u Sloveniji.

Tam se vežeš s 2 pojasa, kad vidiš tablu 50km/h, voziš 45, sumnjam da voziš 70.

Naši čim dođu izvana, prođu kroz našu granicu, pojas se odveže i stisne gas. Vidio sam to osobno, bio sam tamo često

Ovo nije predavanje i pametovnje. To je stvarnost.

A ove vožnje pod alkoholom, to treba najstrože kažnjavati i za najmanje koncentracije.

Ovih par nesreća gdje su vozači pobjegli i to dječurlija, nakon što su pregazili čovjeka-doživotni zatvori.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 08:41   #47350
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Mislim da potpuno krivo razmišljaš.

Samo o vozaču ovisi da li će doprinositi proračunu ili ne.

Dakle, potez rukom od 5 sekundi vezanja pojasom, šparaš 1000/500kn. Isto tako spajnje moba na BT u autu ili korištenje žične slušalice koje si dobio s njim.

Još je uvijek tolerancija 10km/h do 100km/h, a i mala je kazna za prekoračenje do 10km/h
Znači voziš 70 gdje je 50 i skoro nikad nećeš platiti kaznu.

Kod nas, na 130km/h na autocesti, voziš 156km/h bez kazne.
Probaj to u Sloveniji.

Tam se vežeš s 2 pojasa, kad vidiš tablu 50km/h, voziš 45, sumnjam da voziš 70.

Naši čim dođu izvana, prođu kroz našu granicu, pojas se odveže i stisne gas. Vidio sam to osobno, bio sam tamo često

Ovo nije predavanje i pametovnje. To je stvarnost.

A ove vožnje pod alkoholom, to treba najstrože kažnjavati i za najmanje koncentracije.

Ovih par nesreća gdje su vozači pobjegli i to dječurlija, nakon što su pregazili čovjeka-doživotni zatvori.
Kamere o kojima se ovdje prica nisu za alkohol, ni stajanje pjesacima na zebri, ni ista osim brzine (ni o crvenom ne komentiramo jer je to nepotrebno).

Poanta price je da nas vrli MUP nikada ne mjeri brzinu blizu skola, na parkinzima / cestama kroz kvartive, gdje se manijaci voze 70 iako je ogranice je 40-50...

Ali glavno da mjere na potezu rotor - Lucko, gdje imas tri trake, sikaru s jedne i druge strane (znaci nema kica, zivotinja..) i ogranicenje 70 i jos ti broje kao naseljeno mjesto.

Mjere na mjestima na autoputu gdje spuste na 100 odjednom.

Mjere na laznim radovima na cesti...

Nista od toga nema veze sa sigurnosti na cesti, nego sa punjenjem proracuna.

Mnoga ogranicenja su za aute iz 70-ih (losije kocnice, gume i ovjes u prosjeku), dok jedan prosjecan auto komotno moze voziti 100 na mjestima gdje oni stave 50 ili max 70.

Ponoviti cu, ne mislim tu na skole, vrtice, kvartove.. netko je vec pisao da postoje zemlje sa zonama. Da nije isto prekoraciti 20kmh kod skole i 20kmh poslje rotora...

Volio bih to vidjeti kod nas. Jer cim je vrtic, skola, auti parkirani bocno, ja se vozim ko penzioner, ali kad mi cesta dozvoli volim malo stisnuti.

Mi koji "volimo malo stisnusti" stalno placamo kazne, a debili koji se opasno voze kroz grad i kvartove nikad.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 09:44   #47351
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Problem sa bahatlukom vozača je što znaju da nema murije na cesti, barem tu u Zagrebu.
Ja ih nisam vidio dugo vremena da negdje stoje i zaustavljaju.

A nema ih jer nema ljudi, ošli su iz službe jer nisu htjeli raditi za siću. To se najbolje vidi kad su neki prosvjedi pa ima hrpa kombija koji dolaze od svuda i guraju policajce.

Nažalost to se neće promijeniti jer je problem malo dublje prirode i jedino što može pomoći su kamere ali na pravim mjestima.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 10:10   #47352
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Nema ih nikad tamo gdje bi trebali biti. Nit prije, nit sada. Nego se, kako kaže kolega iznad, zavuku tamo prije naplate Lučko u grm i hvataju.

Sigurnost i povjerenje
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 10:29   #47353
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Problem je što se s novcima koji se skupe ne vrši prevencija i malu djecu uči o ponašanju u prometu. Isto tako ne vrši se sanacija crnih točaka na cestama, udarnih rupa na njima,...
Svojevremeno sam pitao ARZ zašto cijelom AC ZG-RI nije dozvoljeno 130 km/h već do Bosiljeva 110 km/h, a tek onda 130 km/h. Ceste su identične, dvije vozne trake i jedna zaustavna sa svake strane,... Dobio sam službeni odgovor sa brojnim citiranim zakonima, a bez konkretnog odgovora. Klasika.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 11:08   #47354
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Kamere o kojima se ovdje prica nisu za alkohol, ni stajanje pjesacima na zebri, ni ista osim brzine (ni o crvenom ne komentiramo jer je to nepotrebno).

Poanta price je da nas vrli MUP nikada ne mjeri brzinu blizu skola, na parkinzima / cestama kroz kvartive, gdje se manijaci voze 70 iako je ogranice je 40-50...

Ali glavno da mjere na potezu rotor - Lucko, gdje imas tri trake, sikaru s jedne i druge strane (znaci nema kica, zivotinja..) i ogranicenje 70 i jos ti broje kao naseljeno mjesto.

Mjere na mjestima na autoputu gdje spuste na 100 odjednom.

Mjere na laznim radovima na cesti...

Nista od toga nema veze sa sigurnosti na cesti, nego sa punjenjem proracuna.

Mnoga ogranicenja su za aute iz 70-ih (losije kocnice, gume i ovjes u prosjeku), dok jedan prosjecan auto komotno moze voziti 100 na mjestima gdje oni stave 50 ili max 70.

Ponoviti cu, ne mislim tu na skole, vrtice, kvartove.. netko je vec pisao da postoje zemlje sa zonama. Da nije isto prekoraciti 20kmh kod skole i 20kmh poslje rotora...

Volio bih to vidjeti kod nas. Jer cim je vrtic, skola, auti parkirani bocno, ja se vozim ko penzioner, ali kad mi cesta dozvoli volim malo stisnuti.

Mi koji "volimo malo stisnusti" stalno placamo kazne, a debili koji se opasno voze kroz grad i kvartove nikad.
Lowrider je razumno sve objasnio ali bih dodao nekoliko detalja.
U RH ima cca. 2500 školskih objekata.
Kad bi policija i htjela nadzirati samo polovicu od tog broja trebalo bi jako puno djelatnika i opreme.
Slažem se da je žalosno da se brzina mjeri tamo gdje im je tehnički komotnije ali mislim da nije zbog punjenja proračun.
Gluposti oko različitih ograničenja na ZG - RI su posljedica našeg hipernormiranja i neusklađenosti zakona a za to su ponajmanje krivi policajci.
Negdje svojedobno pročitah da je udio naplaćenih kazni u prometu minoran u HR proračunu.
Kad osuđuješ stara vozila u prometu, zaboravljaš da voze vozači a ne golf dvojka.
Nesreću u prometu izaziva u većini slučajeva ljudski faktor.
Zar zaista misliš da će moja punoljetna Toyota odjednom u prometu prestati kočiti pa ću zato satrati nekog na pješakom ?
Ovjes i amortizeri se u pravilu kontroliraju na tehničkom pregledu i to ne bi trebao biti neki poseban problem ( ako isključimo koruptivni element ).

No, kao umirovljeni profesionalni vozač s 45 godina vozačkog staža, ponovit ću ono što sam već ovdje pisao.
Svi rado hule protiv ograničenja brzine a kad strada netko od njihovih bliskih osoba i prijatelja onda yebu majku policiji, državi i ministru zašto se nije kvalitetnije odradila prevencija.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 11:41   #47355
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Kamere su u jako velikoj mjeri tamo gdje mozes potegnuti, ne tamo gdje bi trebao smanjiti brzinu...

Ispod Savske u podvožnjaku je krasno za poslušat auto sa spuštenim prozorom i gasom u podu, ona kamera prije podvožnjaka me uopče ne spriječava u tome, a bome ni radari koji su nekad na izlazu kao sinoć jer sam tad već nazad na ugodnih 70-80...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 12:27   #47356
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Ti voziš stalno po propisu?
Da, uvijek, stalno, svaku dionicu ceste, jer to je osnova vožnje auta.

Citiraj:
Jer bio bi jedini u HR
Što je žalosno i samo pokazuje kakav mentalni sklop još vlada po cestama.
Tvoja logika je da se ne može stalno voziti po propisu, pa kad se nađe na cesti par stotina tisuća "vozača" sa istim zaostalim razmišljanjem onda dobijemo to da svatko vozi onoliko koliko mu se žuri.
I takav će kukati kako mu se izbijaju zadnje pare, nema para ali stišće gas.

Kamere nije izmislila Hrvatska, postoje odavno u zapadnoj europi i to u puno većoj mjeri nego kod nas, mjere sve živo pa i razmake između vozila.
Vani ljudima ne pada na pamet ne voziti po propisu, ali ovdje je to valjda čudno pa si u manjini.

Nemoj pričati i ti i drugi o punjenju proračuna nego počni gledat znakove pored ceste, na osnovu toga si dobio vozačku, ili si i u auto školi vozio preko ograničenja??

I ostavite se tih patetičnih gluposti oko škola i vrtića, tamo se ne divlja, one nisu na prometnim mjestima gdje se može razviti velika brzina, većina pristupnih cesta takvim objektima ima ležeće policajce, semafore i hrpu druge signalizacije.

Sasvim je nebitno gdje je kamera, ti ima da voziš svaki metar ceste po ograničenju, ako to ne možeš onda plati kaznu jer si kriv i ne kukaj.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 12:38   #47357
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Vidim da sad i google maps pokazuje kamere, ali mislim da je waze najbolji.

Iako, po Slavoniji su prije mjesec dana postavljene nove kamere, kojih nema još uvijek na wazeu.



Koristim aplikaciju kad recimo idem na more al za lokalne ceste, najbolje se držati ograničenja + 15km/h i to je to.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 12:38   #47358
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Lowrider je razumno sve objasnio ali bih dodao nekoliko detalja.
U RH ima cca. 2500 školskih objekata.
Kad bi policija i htjela nadzirati samo polovicu od tog broja trebalo bi jako puno djelatnika i opreme.
Slažem se da je žalosno da se brzina mjeri tamo gdje im je tehnički komotnije ali mislim da nije zbog punjenja proračun.
Gluposti oko različitih ograničenja na ZG - RI su posljedica našeg hipernormiranja i neusklađenosti zakona a za to su ponajmanje krivi policajci.
Negdje svojedobno pročitah da je udio naplaćenih kazni u prometu minoran u HR proračunu.
Kad osuđuješ stara vozila u prometu, zaboravljaš da voze vozači a ne golf dvojka.
Nesreću u prometu izaziva u većini slučajeva ljudski faktor.
Zar zaista misliš da će moja punoljetna Toyota odjednom u prometu prestati kočiti pa ću zato satrati nekog na pješakom ?
Ovjes i amortizeri se u pravilu kontroliraju na tehničkom pregledu i to ne bi trebao biti neki poseban problem ( ako isključimo koruptivni element ).

No, kao umirovljeni profesionalni vozač s 45 godina vozačkog staža, ponovit ću ono što sam već ovdje pisao.
Svi rado hule protiv ograničenja brzine a kad strada netko od njihovih bliskih osoba i prijatelja onda yebu majku policiji, državi i ministru zašto se nije kvalitetnije odradila prevencija.
Molim citati s razumjevanjem. Svaka cast na profesionalnom stazu, i samim time svakako uvazavam tvoje misljenje, ali si se ti ovdje referirao na stvari o kojima ja uopce nisam pisao.

Gdje sam ja rekao da je stari auto kriv za neku nesrecu? Wtf, kak to ljudi citaju mastom postove, a ne ocima i centrom za razumjevanje teksta.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 12:45   #47359
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Nije uopce potrebno puno opreme ni policajaca ni icega da se vozaci nauce reda.
Stvar je vrlo jednostavna.
U zakonu ne postoji nikakva tolerancija na prekoracenje, to je nepisano pravilo.
Potrebno je u cijeloj hr jedan tjedan zapravo provoditi zakon. Prekoracenje od 5-6kmh kaznjavati, apsolutno svakog ko prode. Nakon toga svi mediji ce brujati o tome, mislim da ljudi nemaju tak puno para da ce se zaj.
Nakon toga bi povremeno trebalo kaznjavati vozace za mizerna prekoracenja, uvjeren sam da bi se kultura vozaca vrlo brzo promijenila.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 13:01   #47360
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Nekako imam dojam da je danas znatno lakse dobiti vozacku dozvolu nego prije 20+ godina. Sjecam se dok sam polagao da je bilo cesto da netko pada 5-6 puta, cak znam dvoje lnudi kojima je receno da nisu za vozaca i odustali su.
Statisticki ne nevjerojatno da svi koji upisu autoskolu ju danas i zavrse.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 13:02   #47361
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Nije uopce potrebno puno opreme ni policajaca ni icega da se vozaci nauce reda.
Stvar je vrlo jednostavna.
U zakonu ne postoji nikakva tolerancija na prekoracenje, to je nepisano pravilo.
Potrebno je u cijeloj hr jedan tjedan zapravo provoditi zakon. Prekoracenje od 5-6kmh kaznjavati, apsolutno svakog ko prode. Nakon toga svi mediji ce brujati o tome, mislim da ljudi nemaju tak puno para da ce se zaj.
Nakon toga bi povremeno trebalo kaznjavati vozace za mizerna prekoracenja, uvjeren sam da bi se kultura vozaca vrlo brzo promijenila.
Koliko znam, tolerancija kao takva ne postoji u zakonu nego u specifikacijama kamere / radara s kojima se snima brzina. I ta tolerancija se oduzima, inače bi ti imao pravo žalbe ukoliko si unutar te tolerancije, i imao bi pravo pošto bi bilo nemoguće jednoznačno odrediti jesi li vozio iznad ograničenja ili ne.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 13:04   #47362
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
U zakonu ne postoji nikakva tolerancija na prekoracenje, to je nepisano pravilo.
Prije nego pišeš gluposti i dezinformacije prouči malo kako stoje stvari

Slobodno baci oko na
Pravilnik o mjeriteljskim zahtjevima za mjerila brzine vozila u cestovnome prometu



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 13:13   #47363
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Prije nego pišeš gluposti i dezinformacije prouči malo kako stoje stvari

Slobodno baci oko na
Pravilnik o mjeriteljskim zahtjevima za mjerila brzine vozila u cestovnome prometu



Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Najveće dopuštene mjerne pogreške mjerila brzine ne smiju biti veće od ± 3 km/h za brzine do 100 km/h, a iznad te brzine ne smiju biti veće od ± 3 %.

Sigurnosna razlika kod mjerenja brzine za brzine do 100 km/h iznosi 10 km/h, a za brzine veće od 100 km/h iznosi 10 % izmjerene brzine.


Još uvijek postoji sigurnosna razlika... Nije mi jasno zašto iskreno, odnosno zašto se ne uzima tvornička tolerancija kamera (max 3%).

Mislio sam da se to maknulo u zadnjim izmjenama zakona, ali očito ne.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 13:13   #47364
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Probaj to u Sloveniji.

Tam se vežeš s 2 pojasa, kad vidiš tablu 50km/h, voziš 45, sumnjam da voziš 70.

Naši čim dođu izvana, prođu kroz našu granicu, pojas se odveže i stisne gas. Vidio sam to osobno, bio sam tamo često
Činjenica je da domaći vozači svake zemlje voze potpuno drugačije nego stranci u toj istoj zemlji. Domaći znaju što, gdje i kako se može kršiti zakon.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 13:17   #47365
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Da, uvijek, stalno, svaku dionicu ceste, jer to je osnova vožnje auta.
Stalno?

Ja bi rekao da je to nemoguće.

Da se razumijemo, radim skoro 40 tisuća kilometara godišnje i ne plaćam kazne jer ih ne dobivam. Dakle nije da sam divljak na cesti, ali isto tako iz ogromnog broja kilometara u nogama znam da svaki vozač svaki dan napravi bar jedan prometni prekršaj. Koliko god se trudio voziti po propisima, svatko napravi bar neku sitnu grešku.

Jer hrpa stvari na našim cestama je suluda i nema veze s logikom. Od ograničnja do drugih stvari. I ne radi se ni grama na prevenciji ili pokušavanju rješavanja problema. Radi se samo ono što je lakše. Lakše je staviti kameru u podvožnjak na Savskoj gdje apsolutno nikakvog razloga nema da bude kamera, nego se pozabaviti tim istim križanjem na razni iznad gdje neodgovorna banda svakodnevno zakrči križanje.

Križanje Selska - Horvaćanska je školski primjer suludosti, hrpa opasnih situacija i sudara bude. Nitko se time ne bavi, al zato na mostu gospoda sjede u autu uz multanovu.

Takve stvari mene ljute. Stavi kamere, ali na problematične točke. Potrudi se oko mjesta gdje su loše projektirana križanja, gdje se dešavaju sudari i problemi. Kažnjavaj drastično alkohol, ponavljače, divljanje bilo kakve vrste. Al nemoj maltretirat normalne ljude iz grma iskakajucu jer netko vozi 70 na trotračnoj ograđenoj prometnici
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 13:26   #47366
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Najveće dopuštene mjerne pogreške mjerila brzine ne smiju biti veće od ± 3 km/h za brzine do 100 km/h, a iznad te brzine ne smiju biti veće od ± 3 %.

Sigurnosna razlika kod mjerenja brzine za brzine do 100 km/h iznosi 10 km/h, a za brzine veće od 100 km/h iznosi 10 % izmjerene brzine.


Još uvijek postoji sigurnosna razlika... Nije mi jasno zašto iskreno, odnosno zašto se ne uzima tvornička tolerancija kamera (max 3%).

Mislio sam da se to maknulo u zadnjim izmjenama zakona, ali očito ne.

Uskoro će se ukinuti 10km/h i 10% od brzine na tih 3km/h tj. 3% od izmjerene brzine.


Svi znaju te sporne pozicije gdje se stalno mjere brzine na "krivom" mjestu, pa je čudno da može netko s tom spoznajom puniti proračun


Ako ste se vozili malo vani, u "pravoj Europi, ograničenja su ista. Kreni npr prema Ptuju sa Vž strane pa ćeš vidjeti količinu znakova raznih ograničenja.
Austrija isto tako, na tim relacijama sam bio često nedavno.


Lažni radovi i čučanja iza grmlja, moram priznat da nisam vidio ni kod nas ni vani.
Da bi neki dio ceste zatvorio radovima, preusmjerio, ograničio, izadju se nekakva rješenja. Ne navlače se prepreke samo tako na cesti



Opet je sve do vozača, da li ćeš se pobuniti protiv svih pravila, uključiti BMK mod i doprinositi proračunu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 13:30   #47367
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
znam da svaki vozač svaki dan napravi bar jedan prometni prekršaj. Koliko god se trudio voziti po propisima, svatko napravi bar neku sitnu grešku.
Napraviti sitnu grešku u prometu i svjesno voziti brže od dopuštenog su dva različita pojma.
Također treba uzeti u obzir da postoji tolerancija na brzinu, a postoji i tolernacija samih kamera.
Znači, kamere nisu podešene tako da blica odma čim prijeđeš 1 km/h preko ograničenja, daju ti fore da prekoračiš ali to nekima nije dosta, nego daj još malo.

Citiraj:
Stavi kamere, ali na problematične točke. Potrudi se oko mjesta gdje su loše projektirana križanja, gdje se dešavaju sudari i problemi. Kažnjavaj drastično alkohol, ponavljače, divljanje bilo kakve vrste. Al nemoj maltretirat normalne ljude iz grma iskakajucu jer netko vozi 70 na trotračnoj ograđenoj prometnici
To je sve jedna jako glupa retorika i konstantno se ponavlja među ljudima.
Zašto svoje kršenje propisa opravdavaš s nekim drugim kršenjem koje je još gore?
Tako ja recimo mogu ući u trgovinu, ukrasti nešto za 100 kn i onda kukati šta mene netko kažnjava kad ima lopova u državi koji su ukrali milijune.

Pričaš o nečemu što nema veze jedno s drugim.
Naravno da treba kažnjavati alkohol, razna divljanja, vožnju bez vozačke i sl, ali isto tako i ti ima da poštuješ i onaj najsitniji propis.
Inače možemo svima dopustiti da sami odlučuju što je bitan prekršaj, a što je nebitan.


Ajmo svi malo stisnit gas svakih par km jer eto mi vozači smo kolektivno odlučili da na toj cesti možemo, jbt logike.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 13:46   #47368
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Prije nego pišeš gluposti i dezinformacije prouči malo kako stoje stvari

Slobodno baci oko na
Pravilnik o mjeriteljskim zahtjevima za mjerila brzine vozila u cestovnome prometu



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
I dok se ta tolerancija 'mjernog uređaja' oduzme? Koja tolerancija će te spasiti, kojeg zakona?
domina je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 14:05   #47369
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
I dok se ta tolerancija 'mjernog uređaja' oduzme? Koja tolerancija će te spasiti, kojeg zakona?
Pa daj pročitaj.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 14:08   #47370
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Napraviti sitnu grešku u prometu i svjesno voziti brže od dopuštenog su dva različita pojma.
Također treba uzeti u obzir da postoji tolerancija na brzinu, a postoji i tolernacija samih kamera.
Znači, kamere nisu podešene tako da blica odma čim prijeđeš 1 km/h preko ograničenja, daju ti fore da prekoračiš ali to nekima nije dosta, nego daj još malo.

To je sve jedna jako glupa retorika i konstantno se ponavlja među ljudima.
Zašto svoje kršenje propisa opravdavaš s nekim drugim kršenjem koje je još gore?
Tako ja recimo mogu ući u trgovinu, ukrasti nešto za 100 kn i onda kukati šta mene netko kažnjava kad ima lopova u državi koji su ukrali milijune.

Pričaš o nečemu što nema veze jedno s drugim.
Naravno da treba kažnjavati alkohol, razna divljanja, vožnju bez vozačke i sl, ali isto tako i ti ima da poštuješ i onaj najsitniji propis.
Inače možemo svima dopustiti da sami odlučuju što je bitan prekršaj, a što je nebitan.


Ajmo svi malo stisnit gas svakih par km jer eto mi vozači smo kolektivno odlučili da na toj cesti možemo, jbt logike.
Ukrasti nesto za 100kn ili ukrasti nesto za milijun kuna ne dovodi (direktno) zivot u opasnost.

MUP bi trebao sluziti na zastitu i sigurnost ljudi.
Ako je neki prekrsaj iznimno opasan, a drugi prekrsaj samo prekrsaj, koji se u npr Njemackoj niti ne kaznjava, to se ne moze usporedjivati.

Koliko je u zadnjih godinu dana bilo stradalih pjesaka zbog raznoraznih kretena? Gdje je preventiva i kaznjavanje opasne voznje u blizini pjesackih prijelaza ili gustog pjesackog prometa?

A koliko je ljudi stradalo u voznji cestama s tri trake?
I da pogodim, sad ces reci da je to zato jer policija cesto kontrolira ove sigurnije ceste
Elven je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na