Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2019., 17:45   #13651
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Ma sonya im onda preporuci, kad crkne nesto bit ce po hisenseu, a po sonyu nece

Osobno neman iskustava a HiSenseom, al sam. cuo da su okej, al za 150 kn bolje ne zahtjevnim i ne upoznatim korisnicima name brand.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 20:08   #13652
been
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Čakovec
Postovi: 31
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
uffff preko hiljadu eura za turski produkt,nisam toliko bogat
Grundig 65GOB9990 je premium serija tv,
prije par godina su grundig lcd tv serije 9000 dobili eisa nagradu,
naravno da su premium serije od sonya, panasonica, samsunga i lg bolji, ali po kojoj cijeni i vrijede li te razlike,
da skratim, sutra za susjeda kupujem jednog (susjed nema diners karticu), pa se javim za par dana s utiscima,
usporediti ćemo ga s panasonic plazmom 55st60 i sony 55fe9005,
očekujem da će slika biti izvanredna na svim formatima, a smart funkcije su manje bitne jer za to koristimo media player
been je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 20:46   #13653
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Sretno u lovu, baš i mene zanima ali nemam sumnje da će biti genijalna slika sta se panela tiče
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 17:44   #13654
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor been Pregled postova
Grundig 65GOB9990 je premium serija tv,

prije par godina su grundig lcd tv serije 9000 dobili eisa nagradu,

naravno da su premium serije od sonya, panasonica, samsunga i lg bolji, ali po kojoj cijeni i vrijede li te razlike,

da skratim, sutra za susjeda kupujem jednog (susjed nema diners karticu), pa se javim za par dana s utiscima,

usporediti ćemo ga s panasonic plazmom 55st60 i sony 55fe9005,

očekujem da će slika biti izvanredna na svim formatima, a smart funkcije su manje bitne jer za to koristimo media player
Grundig moze bit premium samo u Hrvatskoj i slicnim vukojebinama.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 00:29   #13655
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Turski Arçelik(ono šta vama predstavljaju kao Grundig) premium bred? .....gasi internet.

BTW želim susjedu svu sreću ovoga svijeta.

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 10.12.2019. u 00:36.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 09:16   #13656
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Grundig moze bit premium samo u Hrvatskoj i slicnim vukojebinama.
Ja mogu potvrdit da je Grundig stvarno odlican imam ih 3 modela u kući ,jedan je najnoviji od 43" Ultra HD i slika gori.



Poslano sa mog SM-A805F koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 11:17   #13657
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
OK.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 12:21   #13658
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
OK.
Svatko ima pravo na svoje misljenje pa tako i da vi nas argumentirate

Poslano sa mog SM-A805F koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 12:26   #13659
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Ja sam rekao OK(znači da priznajem tvoj input da je slika tebi zakon). Svako ima drugačije pojmove šta je dobro za njega. Nekome je dobra Škoda, nekome samo Mercedes. Tako ide za sve,hranu,muziku, žene,satove,potrošačku elektroniku....uključujući i televizije

Čekamo da kolega prosvajpa Diners
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 12:34   #13660
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Ja sam rekao OK(znači da priznajem tvoj input da je slika tebi zakon). Svako ima drugačije pojmove šta je dobro za njega. Nekome je dobra Škoda, nekome samo Mercedes. Tako ide za sve,hranu,muziku, žene,satove,potrošačku elektroniku....uključujući i televizije

Čekamo da kolega prosvajpa Diners
👉

Poslano sa mog SM-A805F koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 12:38   #13661
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Ja sam rekao OK(znači da priznajem tvoj input da je slika tebi zakon). Svako ima drugačije pojmove šta je dobro za njega. Nekome je dobra Škoda, nekome samo Mercedes. Tako ide za sve,hranu,muziku, žene,satove,potrošačku elektroniku....uključujući i televizije

Čekamo da kolega prosvajpa Diners

e vidis to je dobra usporedba LG OLED i Grundig OLED su Passat i Superb
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 12:39   #13662
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
kako izjebete layout foruma vas dvojica sa nickovima
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 12:42   #13663
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
e vidis to je dobra usporedba LG OLED i Grundig OLED su Passat i Superb
Znajući tursku kvalitetu prije Passat i Tata
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 12:57   #13664
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Znajući tursku kvalitetu prije Passat i Tata
Nop, zaboravljaš na Nou, Teslu, VoxFox i Vivax,
Grunding je poprilicno okej brend, jedva stepenicu ispod jeftinijih Samsunga i Philipsa (ne zaboravite Samsung koristi uglavnom kineske panele, a OS i ostalo se poprilično srozalo ili u boljem slučaju ostalo na razini od prije 4-5 godina kad je bilo dobro). Sa Grundingom ljudi i dalje imaju poprilično pozitivna iskustva. Čak sam i ja zadovoljan sa babinim starim 32inchnim Grundingom, i idalje funkcionia, iako mu je 5-6 godina.

Mene nekako baš zanima odakle tebi tolika averzija prema Grundingu, imaš neka loša iskustva, koja nisi baš podjelio sa nama ili je to pak malo rasistički orijentirano, kako se meni čini da je
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 13:09   #13665
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Imao sam Grundinga i ok je bio, u garantnom roku crklo pozadinsko osvjetlenje, uredno popravljeno. Slika za gledanje TV_a je ok ali smart funkcije zaboravi, sporo do bola. Pokušao kupiti i drugi, u roku par sati sam ga vratio nazad u trgovinu.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 13:36   #13666
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Bacio sam jedno vrijeme oko na Grunding televizore i dobio informacije da im je serija 8 a pogotovo serija 9 sasvim ok kvalitete.
Također željno očekujem report
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 15:10   #13667
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Onaj tko kaže da je Grundig stepenicu ispod Samsunga je ili corav ili preprodaje Grundig pa zato sere.

Cijeli kat ispod normalnih marki ali i dalje kat iznad Noa,Vivax i sl

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 15:46   #13668
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Glede vivaxa i noe,valja biti malo i lokal-patriota. Glede grundinga-ionako puno toga ovisi o kvaliteti panela na koji se naleti. Da se kod samsunga i LG-a moze naletjeti na cesme,itekako moze.
Esad,serviseri bi ovdje imali nesto za reci o kvaliteti ostale elektronike osim samih lcd matrica. O procentu rikavanja televizora ovisno o proizvodjacu unutar ili van jamstvenog roka.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 16:34   #13669
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Pa evo meni na Toshibi 32(Vestel,tada nisam znao ) crko backlight dva mj nakon isteka garancije(tv na moru, znači gledan par desetaka sati možda)...nosio ga kod Kohara na servis,kaže budu kineske ledice jer su 5x bolje od ovog kaj Turci stavljaju...i bježati od turaka općenito u tv sekciji radi loših napajanja,elektrolita prvenstveno a onda svega ostalog. Kaže da su jedni TCL ili Hisense dva koplja iznad po kvaliteti svega.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 16:36   #13670
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Na mojoj toshibi (vestel) je isto tako krepao backlight. Dobra stvar je sto se relativno lako moze popraviti tj. zamijeniti LED trake.

Ukratko -> izbjegavati
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 16:59   #13671
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
I na mom Grundigu isto, i nekidan babi na njenom isto. 350 kn kod lokalnog mehe i udri dalje

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 17:03   #13672
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Svi stavljaju kineske LED-ice i kineska napajanja i kineske ploče. Osim Samsunga i LG-a koji proizvode panele (diskutabilno za Samsung jer dobar dio njihovih proizvoda nema njihov panel), svi ostali su samo assembleri i trpaju komponente u kućišta sa svojim logotipom.

Svi također stave i backlight na 100% i drže fige da ga nećeš smanjiti. Na taj način backlight "programirano" odlazi zbog visokog napona nakon 2-3 godine normalne uporabe TV-a.

Svatko od assemblera ima jak tim za softver i imaju svoj softver. Tu je u priči i Mstar zbog Netflixa i većina ovih jeftinih Netflix TV-a ima kompletan Mstar softver u sebi i tu nema mogućnosti customiziranja stvari.
Hardver uzmu od najpovoljnijeg ponuđača, a onda u isti model TV-a mogu ići i do 3 različita panela (LG, Samsung ili kinez, tj. VA ili IPS), ovisno o stanju na tržištu, tj. dobavljivosti određenog panela. Ista priča je i s napajanjima, pločama itd.

Ovo gore su čiste gluposti, i što se tiče (ne)kineskih LED-ica, i elektrolita na napajanjima. Ako tražiš prave informacije, onda pitaj u nekom od ovlaštenih servisa, a ne izgorjele stare fušere, koji su toliko iskusni i kvalitetni, da ne mogu dobiti posao ovlaštenog servisera ili su ga imali, pa su izgubili zbog muljanja s rezervnim dijelovima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 17:24   #13673
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Niko nije rekao elektroliti na napajanjima već elektroliti općenito i istina je...samo gle koliko je tutoriala za zamjenu napajanja za Toshibu i Grundig po youtubeu. A glede stanovitog gospona koji "nemre dobiti posel u službenom servisu"....ljudi mu nose Loewe televizore ako treba servis. Stao bi na tome.

A poznata je stvar da se većina privatnih elektroničara trga za tih 5-6-7 hiljada(ili kolika je već crkavica tamo) iz službenog servisa.

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 10.12.2019. u 17:29.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 17:32   #13674
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Dobavljači napajanja se mijenjaju iz modela u model. Proizvođači objavljuju opozive modela, zovu kupce da se jave u servise ako se pokaže manjkavost nečega. 21. stoljeće je pobogu, samo neki nikako da to shvate.

To što hrvatski narod nema običaj registrirati svoj TV na stranici proizvođača, ili pratiti stranice kao što su Rapex, pa i same stranice proizvođača...to je problem naroda, a ne korporacija.

Pošto dobivam newsletter od Sonya, nedavno sam dobio info da pozivaju vlasnike nekog modela, sa serijskim brojem od-do, da se jave u servis zbog izmjene neke komponente, jer je primijećen veći broj reklamacija i našli su što ne valja. Ista stvar se događa i s drugim brandovima, samo što se 99.99% ljudi nakon kupnje TV-a isključi od ikakvog informiranja. Ne daj bože da registriraš uređaj ili se prijaviš na newsletter, odmah te masoni prate.

Imali smo oko 30 godina doma neovisni RTV servis, jako dobro znam kako stvari sa servisima funkcioniraju. Danas možeš biti samo ili ovlašteni ili ogorčeni fušer koji je u jednom trenutku postao gramziv, pa prijavljivao fantomske kvarove i prodavao dijelove na crno misleći da su korporacije ovce koje su došle na šišanje. Ovlaštenih fali, fali i servisera. Ako išta znaš i nemaš mrlja u karijeri servisera, posao dobivaš odmah.

Nisu više 80-e i 90-e da možeš nabaviti dijelove samo tako preko Nedisa. Jedino što taj tvoj i može danas raditi je kukati o dobrim starim vremenima i pričati o kvarovima iz tog perioda. Gdje bi drugo čovjek našao Loewe servis... Nedavno smo bacili preko 200 kg service manuala i shema... Nema više servisiranja, samo zamjena modula.

Emmezeta je u vrijeme kad su se pojavili, kad su još bili Mercatone (2006.-...), prodavala aparate Elettrozeta (bijela tehnika, mali kućanski...) i Mivar (TV-i).
Evo, umirovili smo nedavno njihovu vešmašinu, koja je od dana kupnje prala po dva puna bubnja tjedno. Za nekoliko njihovih CRT TV-a znam i danas da rade bez ikakvih intervencija. Unutra je bio Philipsov ekran i elektronika (nizozemski Philips, ne današnji kineski). Imao sam ga kao klinac u sobi, imao je videorekorder ugrađen i prednje činčeve. Nadživio je novijeg Panasonica i nekoliko Trinitrona koje su imali starci/dede/bake i ostala rodbina. Ne smijem ni pričati koliko sam noći i dana proveo pred njime i Playstationom.

Prošla su ta vremena, svi ti brandovi danas su isto smeće. Kupi onog čiji ti se sofver i kućište sviđa i amen. Ispod toga su samo nijanse.
Imam Grundiga (49" 8960), starci imaju Grundiga (32" 6621). Slika odlična, ali smart funkcije kao da i nemaju. Ne vidim ništa korisno od tih aplikacija, a TV mi je ionako spojen na komp. Bitna mi je slika, a FHD i 4k filmovi na njemu izgledaju jednako dobro kao i na frendovom duplo skupljem Samsungu iste dijagonale, kao i na Sonyu, LG-u...
Baka/deda imaju prastari 43" LG koji smo dobili od poznanika jer je pao i kućište se razletjelo u komadiće.. Napravili drveni okvir, pleksi pozadinu i TV veselo radi več godinama...sve dok HEVC ne dođe u full time primjenu.

Taj fosil od LG-a i danas ima softver na kojem dosta brendova može samo pozavidjeti. Da kupujem TV zbog softvera i smart funkcionalnosti, ne bih gledao ništa osim LG-a. Dok mi god treba samo kvalitetna slika, najbolji je onaj s najnižom cijenom i najviše garancije. Posudim kalibrator, korigiram boje i vozi dok ne krepa.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 10.12.2019. u 17:58.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 17:42   #13675
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Dobavljači napajanja se mijenjaju iz modela u model. Proizvođači objavljuju opozive modela, zovu kupce da se jave u servise ako se pokaže manjkavost nečega. 21. stoljeće je pobogu, samo neki nikako da to shvate.

To što hrvatski narod nema običaj registrirati svoj TV na stranici proizvođača, ili pratiti stranice kao što su Rapex, pa i same stranice proizvođača...to je problem naroda, a ne korporacija.

Pošto dobivam newsletter od Sonya, nedavno sam dobio info da pozivaju vlasnike nekog modela, sa serijskim brojem od-do, da se jave u servis zbog izmjene neke komponente, jer je primijećen veći broj reklamacija i našli su što ne valja. Ista stvar se događa i s drugim brandovima, samo što se 99.99% ljudi nakon kupnje TV-a isključi od ikakvog informiranja. Ne daj bože da registriraš uređaj ili se prijaviš na newsletter, odmah te masoni prate.

Imali smo oko 30 godina doma neovisni RTV servis, jako dobro znam kako stvari sa servisima funkcioniraju. Danas možeš biti samo ili ovlašteni ili ogorčeni fušer koji je u jednom trenutku postao gramziv, pa prijavljivao fantomske kvarove i prodavao dijelove na crno misleći da su korporacije ovce koje su došle na šišanje. Ovlaštenih fali, fali i servisera. Ako išta znaš i nemaš mrlja u karijeri servisera, posao dobivaš odmah.

Nisu više 80-e i 90-e da možeš nabaviti dijelove samo tako preko Nedisa. Jedino što taj tvoj i može danas raditi je kukati o dobrim starim vremenima i pričati o kvarovima iz tog perioda. Gdje bi drugo čovjek našao Loewe servis... Nedavno smo bacili preko 200 kg service manuala i shema... Nema više servisiranja, samo zamjena modula.
eh al sony ima svoj ured i razvojni hangar... ovi ostsli vivax, noja, hisense, grundig, tošiba, telefunken i ini nemaju pa logično da ne znaju šta im se reklamira
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 18:02   #13676
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
eh al sony ima svoj ured i razvojni hangar... ovi ostsli vivax, noja, hisense, grundig, tošiba, telefunken i ini nemaju pa logično da ne znaju šta im se reklamira
Grundig i dalje ima urede u Njemačkoj gdje se radi R&D (Neu Isenburg). Ostalo su sve kinezi, a tvrditi da kinez nema nikakav R&D je isto glupo.

Evo, stari Grundig kod staraca ima Grundig softver. Novi, kod mene, ima MStar softver, kao i svi ovi kinezi. MStar ima Netflix licencu. Ako nemaš Android, a hoćeš Netflix, imaš samo MStar.


Ovo je stara verzija MStarovog softvera, ne mogu naći sliku novog.

Može se naći na većini tih kineza i low end Grundigu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 10.12.2019. u 18:08.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 19:25   #13677
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
BTW,glede panela kod Vestela:

Citiraj:
FYI... Vestel use LG panel parts but assemble the panel themselves with their own backlight/diffuser/panel structure
NIje ni čudo šta backlightovi crkavaju ko krijesnice
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 19:58   #13678
been
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Čakovec
Postovi: 31
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Turski Arçelik(ono šta vama predstavljaju kao Grundig) premium bred? .....gasi internet.

BTW želim susjedu svu sreću ovoga svijeta.
svaki proizvođač ima svoj premium proizvod, za grundig je to serija GOB9990,
većini na ovom forumu je usporedba sa sonyem, panasonicom, lg i sl. bespredmetna, jer svi znamo da su to bolji televizori, ali danas, cijena od 10000kn za 65" oled je "nenadjebiva",
što se kvalitete tiče, na forum.hr (audio/video) netko od servisera je objašnjavao da npr. za napajanje (kao jedan od bitnijih sklopova u Tv-u) grundig ne upotrebljava generičke kineske komponente, već se to za njih proizvodi u engleskoj (ako me sjećanje dobro služi),
u školi u kojoj radim, u učionicama imamo 17 kom 55" grundig lcd tv,
3 godine većina njih radi cijeli dan (6h-8h na dan) i nemamo nikakvih problema,
od navedenog TV, očekujem odličnu sliku i nadam se da će to i biti,
s obzirom da ja doma koristim plazmu panasonic st60 i lcd sonyxe9005 (pioneer kuro je završio u vikendici), a susjed samsung plazmu i lcd lgsk8500, mislim da ćemo moći procijeniti kvalitetu slike

p.s. TV bi trebao stići u naredna 2 dana, video materijali su spremni, više informacija za vikend

Zadnje izmijenjeno od: been. 10.12.2019. u 20:18. Razlog: pogrešna izjava
been je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 20:04   #13679
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Grundig i dalje ima urede u Njemačkoj gdje se radi R&D (Neu Isenburg). Ostalo su sve kinezi, a tvrditi da kinez nema nikakav R&D je isto glupo.

Ovo je stara verzija MStarovog softvera, ne mogu naći sliku novog.

Može se naći na većini tih kineza i low end Grundigu
ovakav SW kod menija je samsung imao u 90tima

kontola izlazne kvalitete kod kineza nema. samo zalijepe neku nalju i to je to, inače nebi toliko njihovih low clas uređaja bilo DOA.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 21:36   #13680
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
BTW,glede panela kod Vestela:

NIje ni čudo šta backlightovi crkavaju ko krijesnice
Kao što sam napisao, crkavaju zbog previsokog napona, jer je backlight default na 100%. Spuštanje na 80% mu produžava život nekoliko puta. Svaki serviser će ti to reći

Inače, bio sam ovdje
https://www.dailysabah.com/technolog...art-tv-factory

Osim vlastitih, proizvode i LG UHD-e, mislim 43" ili 49" ili oba. Nisam više siguran, ali svejedno, radi se o najmodernijoj tvornici s najjačom kontrolom kvalitete trenutno. E sad, to što se kod nas naručuju low end i mid end proizvodi koji se prodaju na lopate, a high end se traži povećalom, opet je problem našeg tržišta.

Vidio sam stare serije 8 i 9 na IFA-i. Kvalitetom izrade i zvuka nadmašuje sve. Ovaj OLED koji se spominje je izložen u Emmezeti Jankomir, pa ako koga zanima, može otići vidjeti uživo kako radi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na