Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.05.2019., 10:48   #5341
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
Ima li nekih većih caka u ovom Optiminom "Bez ugovorne obveze" ?
Konkurentni operateri su me počeli bombardirati sa kojekakvim "pogodnostima" i da sad ne mijenjam operatera nazovem ja H1 SZK na sto me teta operaterka prespoji na Optimu; jer kao Optima je kupila H1 pa nove pogodnosti mogu dobiti jedino preko Optime

Na H1 sam bio 5 i vise godina i nikad nikakvih problema. Zadnjih par godina bez ugovora,
a kako je Optima kupila H1 izgleda da je automatizmom sve bilo preneseno kod njih.

Kod H1 sam imao vdsl2 sa 50mbit DL/17mbita UL, flat net, flat prema fix, flat prema mob i to sam plačao 178kn bez ugovorne obveze.

I tako dogovorim ja kod Oprime zadrzavanje svoje trenutne brzine, tarife i opreme za 142kn, solidnih 36kn jeftinije
Stize paket sa ruterom i papirologijom. Odmah mi smrdi na probleme jer obećanog mi je zadržavanje postojeće opreme. Otvaram pismo, čitam i ne vjerujem. S veseljem me obavještavaju kako sa 02.05. prelazim kod njih na "obični" adsl s nekim mizernim brzinama.

Zovem SZK Optime, čekam satima, pizdim, ludim, dođem nekako na red, prave se ludi po običaju, nemaju pojma o ničemu. Zovem H1 franšizu, javljaju se odmah, teta kaže da u sustavu vidi da je dogovoreno zadržavanje postojeće usluge, i da vidi da su me prebacili na obični adsl

Zovem Optimu, opet cekam satima, ludim, pizdim, dođem nekako na red ... svađam se i otkazujem prelazak unutar 14 dana.

Zovu oni mene sutradan i nude prelazak uz zadržavanje postojeće H1 tarife za 120kn
Šaljem ih u 3pm i poklapam slušalicu ...

@goranbm
Ako zeliš sacuvati zivce bjezi od Optime
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 07.05.2019. u 10:54.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2019., 20:56   #5342
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Konkurentni operateri su me počeli bombardirati sa kojekakvim "pogodnostima" i da sad ne mijenjam operatera nazovem ja H1 SZK na sto me teta operaterka prespoji na Optimu; jer kao Optima je kupila H1 pa nove pogodnosti mogu dobiti jedino preko Optime

...
Hvala ti na tome što si podjelio svoje iskustvo. Nažalost ne vidim neku alternativu. Od svih ponuda koje sam gledao Optima mi je najjeftinija. 155kn/mj za internet, ako uzmem bez ugovora, jednokratno plaćam 80kn, a ako se budem selio mogu raskinuti ugovor bez penala.

Stvar je u tome da idem u podstanare, pa se ne bi obvezao na ugovor od 2 godine, znam da se priključak može prenjeti ali se svugdje i ta usluga plaća, a ako uzmem bez ugovora onda se plaća i veća cifra jednokratno.

Razmišljao sam i o ovim "pokućnim" opcijama, ali dosta sam pročitao loših komentara, pa sam odustao.

:/
Goranbm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2019., 08:11   #5343
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Kod ti "pokucnih" operatera imas kojekakvih presutnih ogrenicenja tipa prvih 100gb u mjesecu na full speed, ostatak na 2mbita,
00-08h opet na full speed, a ostatak 2mbita pa provjeri.
... s time da je i taj full speed samo teoretski full speed :/
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 14:31   #5344
dbuban
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Poštovani forumaši,

Ovo je moj prvi post ovdje pa Vas molim da budete blagi
Dakle koristim net od Optime preko parice 60/10, brzina je uvijek tu negdje. Ali problem se javlja kod gledanja IPTV liste preko android box, konkretno Xiaomi Mi Box TV S koji se spaja isključivo preko WiFi-a. Iako je udaljenost 3 metra od routera, brzina na boxu je 15 mbit/s. Opet i to bi trebalo biti dovoljno za gledanje tv-a, ali svejedno šteka. Spojio sam se s mobom na kućnu mrežu, i tamo imao tipa 45 - 55 mbit/s, opet šteka. Ali kad na mobu gledam preko mobilne mreže di nemam preko 35 mbit/s sve radi savršeno, HT i A1. I 4k kanale gledam bez ikakvih problema. Jučer sam instalirao expressVPN i dalje imam isti problem. Gledam europsku ligu, i opet ista štekanja, smrzne se slika i samo stoji error channel. Moje pitanje je kako najjeftinije i najbolje riješiti taj problem. Kupiti novi ruter? Sad koristim od Optime INNBOX V45.
LP
dbuban je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 14:47   #5345
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Citiraj:
Autor dbuban Pregled postova
Poštovani forumaši,

Ovo je moj prvi post ovdje pa Vas molim da budete blagi
Dakle koristim net od Optime preko parice 60/10, brzina je uvijek tu negdje. Ali problem se javlja kod gledanja IPTV liste preko android box, konkretno Xiaomi Mi Box TV S koji se spaja isključivo preko WiFi-a. Iako je udaljenost 3 metra od routera, brzina na boxu je 15 mbit/s. Opet i to bi trebalo biti dovoljno za gledanje tv-a, ali svejedno šteka. Spojio sam se s mobom na kućnu mrežu, i tamo imao tipa 45 - 55 mbit/s, opet šteka. Ali kad na mobu gledam preko mobilne mreže di nemam preko 35 mbit/s sve radi savršeno, HT i A1. I 4k kanale gledam bez ikakvih problema. Jučer sam instalirao expressVPN i dalje imam isti problem. Gledam europsku ligu, i opet ista štekanja, smrzne se slika i samo stoji error channel. Moje pitanje je kako najjeftinije i najbolje riješiti taj problem. Kupiti novi ruter? Sad koristim od Optime INNBOX V45.
LP
Kupi si ovako nešto https://www.adm.hr/tp-link-ue200-usb...m_medium=click
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 18:01   #5346
blek
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: hr
Postovi: 15
Možda pomogne

Citiraj:
Autor dbuban Pregled postova
Poštovani forumaši,

Ovo je moj prvi post ovdje pa Vas molim da budete blagi
Dakle koristim net od Optime preko parice 60/10, brzina je uvijek tu negdje. Ali problem se javlja kod gledanja IPTV liste preko android box, konkretno Xiaomi Mi Box TV S koji se spaja isključivo preko WiFi-a. Iako je udaljenost 3 metra od routera, brzina na boxu je 15 mbit/s. Opet i to bi trebalo biti dovoljno za gledanje tv-a, ali svejedno šteka. Spojio sam se s mobom na kućnu mrežu, i tamo imao tipa 45 - 55 mbit/s, opet šteka. Ali kad na mobu gledam preko mobilne mreže di nemam preko 35 mbit/s sve radi savršeno, HT i A1. I 4k kanale gledam bez ikakvih problema. Jučer sam instalirao expressVPN i dalje imam isti problem. Gledam europsku ligu, i opet ista štekanja, smrzne se slika i samo stoji error channel. Moje pitanje je kako najjeftinije i najbolje riješiti taj problem. Kupiti novi ruter? Sad koristim od Optime INNBOX V45.
LP

Nađoh na net-u, možda pomogne:
"Popravljanje laga na Mi BOX uređajima
– uđite u Postavke – O usluzi i klikajte 6 puta na Međuverzija da se uključi opcija Razvojni programer
– pod Postavkama uđite u Postavke za razvojne programere i uključite opciju Ne pokreći mirovanje
– pod Postavkama – HDMI CEC isključite ga….
i to je to… nakon toga Mi BOX-evi rade brzo bez laga i ne događa se nakon mirovanja da se događa lag"

Probajte nakon toga spojiti Xiaomi par minuta na Hot Spot mobitela, pa vidite kako radi...

Zadnje izmijenjeno od: blek. 10.05.2019. u 18:09.
blek je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 15:27   #5347
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
@dbuban
Dobro kolega predlaže USB na Ethernet adapter,
samo treba provjeriti sa kojim modelima uredno radi (eventualno dogovoriti zamjenu kod trgovca).

@blek
Savjet je OK,
samo krasno im je to rješenje sa gašenjem HDMI CEC ako čovjeku ta funkcija treba.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 11:32   #5348
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Zvala me Optima da mi za koji dan ističe ugovor što sam imao sa H1 i sad moram sa njima dogovoriti nove uvjete. Na H1 sam imao duo paket - 10 mbit flat internet i 500 min besplatnih minuta telefona prema svima i to sve za 160 kn mjesečno. Ovi mi sada nude za 180 kn, 16 mbit flat internet, flat telefon. Nije mi primamljiva baš puno ta ponuda, očekivao sam veću brzinu. Zanima me ima li što bolje ili da sa Optimom pokušam ispregovarati bolje uvjete? Moram li ići na novi ugovor ili može bez ugovorne obaveze?

Zadnje izmijenjeno od: HAL 9001. 13.05.2019. u 11:42.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 12:21   #5349
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
Zvala me Optima da mi za koji dan ističe ugovor što sam imao sa H1 i sad moram sa njima dogovoriti nove uvjete. Na H1 sam imao duo paket - 10 mbit flat internet i 500 min besplatnih minuta telefona prema svima i to sve za 160 kn mjesečno. Ovi mi sada nude za 180 kn, 16 mbit flat internet, flat telefon. Nije mi primamljiva baš puno ta ponuda, očekivao sam veću brzinu. Zanima me ima li što bolje ili da sa Optimom pokušam ispregovarati bolje uvjete? Moram li ići na novi ugovor ili može bez ugovorne obaveze?
Za 205kn ima 60mbps, flat fix, flat mob...možda možeš smanjiti za koju kunu ako imaju službu za zadržavanje korisnika ko T-COM pa imaju ovlast ponuditi nižu cijenu
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 16:55   #5350
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
ako su preuzeli obaveze prema korisnicima, onda bi trebali i vama s h1 nudit iste uvjete.
moze se za 129kn dobit vdsl brzina i flat fix na telefon.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2019., 18:28   #5351
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Pažljivije čitaj, preuzeli su H1, ugl. čekaju da istekne prethodna H1 UO, iza toga nude svoje Optima uvjete / pakete.
Druga je stvar da prije potpisa obećavaju brda i doline a kad se spoji / upogoni onda često ispadne jadac ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 19:31   #5352
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pažljivije čitaj, preuzeli su H1, ugl. čekaju da istekne prethodna H1 UO, iza toga nude svoje Optima uvjete / pakete.
Druga je stvar da prije potpisa obećavaju brda i doline a kad se spoji / upogoni onda često ispadne jadac ...
Upravo tako!!

Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Konkurentni operateri su me počeli bombardirati sa kojekakvim "pogodnostima" i da sad ne mijenjam operatera nazovem ja H1 SZK na sto me teta operaterka prespoji na Optimu; jer kao Optima je kupila H1 pa nove pogodnosti mogu dobiti jedino preko Optime

Na H1 sam bio 5 i vise godina i nikad nikakvih problema. Zadnjih par godina bez ugovora,
a kako je Optima kupila H1 izgleda da je automatizmom sve bilo preneseno kod njih.

Kod H1 sam imao vdsl2 sa 50mbit DL/17mbita UL, flat net, flat prema fix, flat prema mob i to sam plačao 178kn bez ugovorne obveze.

I tako dogovorim ja kod Oprime zadrzavanje svoje trenutne brzine, tarife i opreme za 142kn, solidnih 36kn jeftinije
Stize paket sa ruterom i papirologijom. Odmah mi smrdi na probleme jer obećanog mi je zadržavanje postojeće opreme. Otvaram pismo, čitam i ne vjerujem. S veseljem me obavještavaju kako sa 02.05. prelazim kod njih na "obični" adsl s nekim mizernim brzinama.

Zovem SZK Optime, čekam satima, pizdim, ludim, dođem nekako na red, prave se ludi po običaju, nemaju pojma o ničemu. Zovem H1 franšizu, javljaju se odmah, teta kaže da u sustavu vidi da je dogovoreno zadržavanje postojeće usluge, i da vidi da su me prebacili na obični adsl

Zovem Optimu, opet cekam satima, ludim, pizdim, dođem nekako na red ... svađam se i otkazujem prelazak unutar 14 dana.

Zovu oni mene sutradan i nude prelazak uz zadržavanje postojeće H1 tarife za 120kn
Šaljem ih u 3pm i poklapam slušalicu ...

@goranbm
Ako zeliš sacuvati zivce bjezi od Optime
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 09:19   #5353
tantrum
direktor
 
tantrum's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Blyatovitica
Postovi: 30
Podsjetnik da je Optimin internet balega i da se služe trikovima kako bi navukli ljude i zadržali postojeće korisnike.

Izmjerena brzina na Speedtestu: upload 15 Mbit/s ; download 13 Mbit/s
Izmjerena brzina na Hakometru desktop verziji: upload 15 Mbit/s ; download 1,8 Mbit/s
Izmjerena brzina na Hakometru mobilnoj verziji: upload 15 Mbit/s ; download 1,8 Mbit/s
Probno uploadanje 2 MB fajla (16 Mbit) traje osjetno duže od dvije sekunde
__________________
Angelheaded hipsters burning for the ancient heavenly connection to the starry dynamo in the machinery of night.
tantrum je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 18:51   #5354
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Na kraju se dvoumim između ostanka na Optimi i prelaska na T-Com.

Optima mi nudi VDSL do 60 Mbit/s i flat telefon/internet za cca. 200 kn/mj, samo par kuna je jeftiniji njihov ADSL, pa je bolja opcija vdsl.
T-Com mi nudi popust ako prijeđem kod njih, na njihov ADSL, brzina mi ostaje ista cca. 10 Mbit/s i flat telefon/internet za dosta povoljniju cijenu.

Što da napravim? Da li je istina da je T-Com puno restrikivniji po pitanju skidanja preko torrenta? Hvala
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 18:57   #5355
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
restriktivniji za skidanje prek torrenta? wtf? prvi put cujem za to.
nisi napiso koliko je to povoljniji tkoma.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 18:59   #5356
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
restriktivniji za skidanje prek torrenta? wtf? prvi put cujem za to.
Zanam da sam negdje pročitao, ne sjećam se više gdje, da su neki dobijali nekakava upozorenja... možda nije istina.

T-Com je povoljniji 50 kn...
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 19:02   #5357
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
to mozda u svabiji, ko nas nisam jos cuo. osim ak si preko carneta.

u svakom slucaju svakome preporucam kvalitetni VPN.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 19:10   #5358
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Ako je cijena li - la onda rađe na T-Komu zbog bolje podrške.
Ovisno koliko ti je duga linija do centrale lako te prebace / spoje na Vdsl.
To za torrente kod njih prvi put čujem.
Jedino šta može zezati i zna se od prije, ISP router u bridge mode za Internet + iza staviš svoj, podesiš šta treba i uživaš.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 19:11   #5359
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Moji ukućani bi htjeli jeftinije mjesečene račune, a meni ne bi bila naodmet veća brzina, iako sam navikao i na ovu sad. Sad sam u dvojbi.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 19:12   #5360
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Ukoliko ti ne treba telefon, 155kn ti je 60/10 VDSL na Optimi bez telefona.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 19:15   #5361
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Treba telefon, zasad ne može bez njega.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 20:15   #5362
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Ma bježi od optime...
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 20:33   #5363
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Men je muka od njih. Vratio im vdsl modem i stb. Svaki dan me zvao automat i dok nisam napisao prituzbu nije stalo.
Danas dobio dopis da je oprema vracena, ali uvidom u sustav nije vracen ADSL modem od 03/2017... Znaci proslo vise od dvije godine i sad su se sjetili. Tri puta sam ih tada zvao i rekli su da ce doci kurir. To se nije dogodilo.
Sad kad sam vracao vdsl rekli su da samo vdsl modem i stb trebam vratit.

Ne pada mi na pamet opet slat vrijednosnu postu. HP naplacuje 10% od vrijednosti paketa..

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 21:10   #5364
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Ne moraš ništa slati. Kada sam odlazio s Optime zadnji puta, a isto i HT, napisao da ih oprema čeka spakirana neka pošalju dostavnu službu po njega. Oboje poslali, Optima prije, HT sam čekao neko vrijeme.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 21:43   #5365
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
S druge strane kad sam zadnji put s Optime prelazio na Iskon, mene je vjerojatno automat zvao na fiksni koji sam ugasio prilikom prelaska (prenio ga jesam), nisu ni u jednom trenutku poslali obavijest da vratim opremu, već su mi nakon dva mjeseca poslali račun. Imali su i broj mobitela, ali nisu zvali.
Iskon barem šalje pismenu obavijest da vratiš opremu. Optima ne.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 21:47   #5366
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
@Libertus
Znaci od prelaska na VDSL tri puta sam ih zvao i imaju sigurno snimku razgovora. Pozivi su bili u rasponu 27 dana.
Kak su se sada sjetili da treba vratit nakon 25 mjeseci.

A prilikom odlaska jasno su rekli da sam ja duzan vratit opremu ili osobno u Buzin..
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 22:21   #5367
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Ako sam što naučio to je da ne radim ništa preko telefona s telekomom. I jednom i drugom sam na službeni email poslao poruku o otkazivanju usluge i da je oprema spremna za povrat. Optima je ok odradila i došao je vozač po paket. HT me je ignorirao i nakon 3 mjeseca poslao račun, na što sam im proslijedio taj email ponovno, rekao da račun odbijam i osporavam i da ih oprema još uvijek čeka. Poslali su onda HP express nakon 10 dana da pokupi paket.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 22:36   #5368
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,053
bježite od optime... ima ostalih providera koji imaju normalniji pristup korisnicima, a i s nižim cijenama. *iskon*
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 13:30   #5369
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ako sam što naučio to je da ne radim ništa preko telefona s telekomom. I jednom i drugom sam na službeni email poslao poruku o otkazivanju usluge i da je oprema spremna za povrat. Optima je ok odradila i došao je vozač po paket. HT me je ignorirao i nakon 3 mjeseca poslao račun, na što sam im proslijedio taj email ponovno, rekao da račun odbijam i osporavam i da ih oprema još uvijek čeka. Poslali su onda HP express nakon 10 dana da pokupi paket.
s optimom ni od toga vajde nema susjedu smo pisali prigovor jer nemože imat tv i internet u isto vrijeme i to od početka ugovora sad već godinu i pol služba za korisnike neće jednostavno prijavit kvar ,neće mu poslat tehničara,odgovor službe za prigovore i to promti raskid ugovora ne,a kvar treba riješiti sa službom za korisnike ili ti ga plačaj tv do kraja ugovora makar ga nemožeš koristiti niti pismeno niti usmeno 0 bodova.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 13:39   #5370
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
bježite od optime... ima ostalih providera koji imaju normalniji pristup korisnicima, a i s nižim cijenama. *iskon*
Ja sam bas sa optime presao na iskon. Em su mi sada jeftiniji em su mi odmah povecali brzinu za 10mbit. Optimu zvao za produzavanje jos su mi vecu cijenu nudili nego sto imam. Iskon za sada mila majka...
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na