Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.06.2019., 17:19   #5401
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
trebaš postaviti vlan ID za usluge koje imaš na optimi, net, tv,tel. sad imaš samo dsl sinkronizaciju i ništa više. negdje po forumu je to pisalo, trebao biš nać. zapravo - logiraj se kao admin na taj modem i u ptm konekcijama bi ti vlan id trebao pisati.

imaš nesrazmjer u brzini. 30mbit down, i 11mbit up? upućuje na neispravnu paricu ili, kao šta smo prije komentirali, nekakav loš spoj. sad kad si prebačen na vdsl ti je atenuacija skočila, ali sa 21db atenuacije bi svejedno 50mbita trebalo ići.

idealno bi bilo - uzmi laptop, router, produžni kabel i testiraj si liniju na onoj crnoj kutiji na fasadi, direkt dolazni tel kabel spoji u modem i vidi si statistiku. ima malo posla oko toga ali jbg. ovako može bit svašta.
Nisam uspio naći te podatke za VDSL koje moram ubaciti u fritza. Ovaj Innbox mi je zbunjujući, a ja nisam baš sa mrežnom tehnologijom i pojmovima na ti, ja sam očekivao da će njihov tehničar doći i da će on na licu mjesta vidjeti o čemu se radi. Kad su me prebacivali sa H1 na Optimu, njihov tehničar je u 5 min unio podatke u fritza, a ovu žensku u teh. službi optime sam pitao je li moguće isto napraviti za vdsl, ali ona ne zna.

Htio sam pokušati nadograditi firmware od fritza sa 6.20 na 6.30 verziju. Gledao sam postove od @frezer i @sipe, ali nekih linkova nema i sam postupak meni izgleda dosta zapetljano, pa se nisam htio upuštati u to da ne brickam router.

Strah me i petljati po tel. kutiji na kući pošto nemam tzv. "punch down tool" pa da nešto zabrljam i izgubim komplet liniju, a i ta kutija stoji na 4-5 m visine, pa nije baš zgodno.

Mislio sam sutra zvati tehničku podršku, iznijeti im svoje sumnje u ispravnost parice ili nekog kontakta. Mogu li njihovi tehničari provjeriti ispravnost parice ili čak da dođu do mene pa provjere kontakte kako si ti opisao? Koliko obično košta takav izlazak tehničara na teren?
Nekako mislim da je kod mene to ok spojeno kad gledam kontakte u kutiji, ali opet ne mogu biti siguran.

Raskid ugovora mogu obaviti do 17.06, pa se nadam da će se nešto dogoditi do tada, da će se utvrditi u čemu je problem.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2019., 19:58   #5402
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova



Mislio sam sutra zvati tehničku podršku, iznijeti im svoje sumnje u ispravnost parice ili nekog kontakta. Mogu li njihovi tehničari provjeriti ispravnost parice ili čak da dođu do mene pa provjere kontakte kako si ti opisao? Koliko obično košta takav izlazak tehničara na teren?
neznam šta se može postići samo pozivom. ja sam se s njima neko vrijeme dopisivao , pa su mi poslali tehničara prvi put, pa nije urodilo plodom, pa sam zatražio zamjenu kabela od stupa do fasade, i onda su došli telekomovci, stavili novi kabel, i tek se onda stvar drastičnije popravila, skočilo sa 29 na 35, i kasnije na 40mbit. za moju lokaciju to je dobar rezultat, jer sam daleko od centrale.

kako god okreneš, imaš paricu koju ćeš imat do daljnjeg. koji god operater izabereš, imat ćeš tu paricu. bio to iskon, optima, t-com ... jedino šta iskon i optima puštaju "koliko ide", dok t-com te ne prebaci na idući "paket" ako ti dsl linija to ne dopušta. ako ti parica ide 29 mbita, oni ti neće upalit turbo 30, već će te držat na turbo 20. odprilike.
po meni uzmi to šta su ti dali i vozi, prije si bio na adsl-u, tako da je ovo super. zatraži zamjenu kabela i nek ti prekontroliraju spojeve. ne bi smjelo ništa koštati, jedino ako ti tehničar izađe u susret za nekakve tvoje želje, ostavi mu manču za utrošeno vrijeme i trud, bilo bi fer od tebe.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 12:55   #5403
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Pozdrav ekipa;

upravo sam razgovarao sa Optima SZK; pitanje je bilo novi ugovor sa ovim novim većim brzinama (60 Mbps DL / 10 Mbsp UL).
Jasno mi je da je to MAX teoretska.
Jasno sam im rekao da mi je sadašnji DL ok, ali me zanima veći upload.

DL je inače do 16 MBps, zadnjih dana kao da je "zaključan" na točno 12286 Kbps, testirano sa dva modema BTW..

Kaže meni ovaj, evo pogledat ćemo dali je kod vas VDSL linija. Ja si mislim, pa imam admin pass na Innbox v45 i on može napraviti sync samo kad je VDSL i 8b profil uključen (sve drugo deselektirano).
Kad šok, kaže SZK, ne nema VDSL kod vas??

Evo screenshot sa v45, ručno su unešene postavke da se spoji (korisničko ime, pass, profil, i tr-069 onemogućen).

Ili mene oči lažu ili Innbox nekako po skrivečki koristi ADSL. Testirao sam sve profile pojedinačno, samo sa uključenim ADSL, G.Dmt, AnnexL itd. standardima, jedini na koji može napraviti sync je VDSL 8b.

Po ovim screenshotima, ja bi rekao da se može dobit veći upload i da "imam" VDSL?

PS. Ovo sve o raznim xDSL standardima, postavkama, atm ptm gefufna mi je novo. Innbox-a sam izvadio iz podruma nakon što sam vidio na pce da se može dobit admin pass (najviše iz razloga da imam print server preko njega). TBand je i dalje u mreži, ali iz razloga što mu wifi ima veći domet.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Clipboard01.png‎
Views:	336
Size:	75.7 kB
ID:	21380   Click image for larger version

Name:	Clipboard02.png‎
Views:	287
Size:	54.6 kB
ID:	21381   Click image for larger version

Name:	Clipboard03.png‎
Views:	272
Size:	39.5 kB
ID:	21382  
lovretta je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 20:28   #5404
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Akcija je na Optima pakete, duo paketi -15%, trio paketi -25%.
Internet 60/10 + telefon (koji ne morate uključiti): 131kn
Paket gore + TV: 189kn
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2019., 10:52   #5405
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Danas mi je došao novi ruter (isti INNBOX V45) i digli su brzine 60/10, bez pretplate

Nisam ništa znao o tome...

Netko još dobio?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 00:37   #5406
tantrum
direktor
 
tantrum's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Blyatovitica
Postovi: 30
Citiraj:
Autor lovretta Pregled postova
Pozdrav ekipa;

upravo sam razgovarao sa Optima SZK; pitanje je bilo novi ugovor sa ovim novim većim brzinama (60 Mbps DL / 10 Mbsp UL).
Jasno mi je da je to MAX teoretska.
Jasno sam im rekao da mi je sadašnji DL ok, ali me zanima veći upload.

DL je inače do 16 MBps, zadnjih dana kao da je "zaključan" na točno 12286 Kbps, testirano sa dva modema BTW..

Kaže meni ovaj, evo pogledat ćemo dali je kod vas VDSL linija. Ja si mislim, pa imam admin pass na Innbox v45 i on može napraviti sync samo kad je VDSL i 8b profil uključen (sve drugo deselektirano).
Kad šok, kaže SZK, ne nema VDSL kod vas??

Evo screenshot sa v45, ručno su unešene postavke da se spoji (korisničko ime, pass, profil, i tr-069 onemogućen).

Ili mene oči lažu ili Innbox nekako po skrivečki koristi ADSL. Testirao sam sve profile pojedinačno, samo sa uključenim ADSL, G.Dmt, AnnexL itd. standardima, jedini na koji može napraviti sync je VDSL 8b.

Po ovim screenshotima, ja bi rekao da se može dobit veći upload i da "imam" VDSL?

PS. Ovo sve o raznim xDSL standardima, postavkama, atm ptm gefufna mi je novo. Innbox-a sam izvadio iz podruma nakon što sam vidio na pce da se može dobit admin pass (najviše iz razloga da imam print server preko njega). TBand je i dalje u mreži, ali iz razloga što mu wifi ima veći domet.


Prema izmjerenim parametrima maksimalna brzina koju ti mogu pustiti je 16532 kbps (za download) a u stvarnosti puštaju ti 12286 kbps.
Ako imaš aktivnu uslugu 60Mbita kod njih, isporučuju ti manje od zakonski uvjetovanog minimuma (oko 14000 downstream i 1800 upstream) i možeš temeljem toga raskinuti ugovor bez penala.

Po attenuation parametru ispada da se nalaziš 2 km od centrale.
Za usporedbu, ja imam attenuation 289 i prema tome ispada da sam od centrale udaljen 2km iako je razvodni ormarić udaljen 850 dužnih metara (izmjerena dužina pravca kojim prolazi kabel sa dodanom nadmjerom 3%). To može značiti da su me spojili na udaljeniji ormarić ili im je oprema poprilično degradirala. Ne bi me čudilo da je ovo drugo, na banderama u ulici većina uređaja (POTS ili miniDSLAM što god da je unutra) izgleda zagoreno/čađavo/crno. Usluga inače ide preko HTove infrastrukture.


Predlažem ti da testiraš 4g internet i ako te zadovoljava brzina praktički po istoj cijeni Optimine prijevare od interneta možeš imati 4g net sa većom brzinom i flat prometom. A uz to je i lako prenosiv.
__________________
Angelheaded hipsters burning for the ancient heavenly connection to the starry dynamo in the machinery of night.
tantrum je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 11:59   #5407
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Nisam bio na 60 MBit nego nekom starijem paketu. Iskreno DL mi je bio relativno ok (dok je bio oko 16), ono šta me zanimalo je upload.
Ne treba mi uvijek, ali ponekad na server od firme šaljem nemalu količinu podataka pa da je nešto veći ne bi bilo loše. Također primam puno više podataka nego što šaljem, ali to me ne dira toliko jer je server ionako ne može postić puno veću brzinu od moje konekcije.

Na kraju dogovorili dosta nižu cijenu nego dosad (čini mi se 130 kn mjesečno ili tako nešto, dosad bilo realno oko 190).
Vidim sad da su "vratili" na ADSL2, brzina je sad oko 15 u DL upload i dalje žalosnih 0.7 u najboljem slučaju.

Zašto je ovakva situacija sa uploadom? Jasno mi je, operaterima je sve promet u kojem god smjeru išao, al svejedno ovi na fiksnim linijama svi daju neku mižeriju od uploada?

Inače nisam išao na mobilni internet, čitam razne komentare kako isprva radi dobro pa poslije se spusti, iako mi ovo zvuči kao nekakva teorija zavjere. Ne znam koliko se operaterima isplati ulaganje u razvoj sustava koji bi pratio korisnika i namjerno mu kako vrijeme od početka ugovora odmiče ograničavao brzinu. Upitna mi isplativost takvog nečeg na realno mali broj korisnika u RH.
Mobitel mi je preko t-com-a, povremeno testiram brzinu i oscilira dosta. Nekad je čini mi se i preko 40 Mbit/s, nekad bude i 4 puta manja (iako je i to opet 10 Mbit/S) (na istoj fizičkoj lokaciji testirano). Naravno, možda je u tom momentu spojen na neku udaljeniju stanicu, možda je jednostavno puno korisnika u tom momentu, itd.. Sve te oscilacije mi se ne sviđaju baš, radije bi nešto stabilno i "predvidivo".
lovretta je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 12:40   #5408
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Ako nemaš dostupan VDSL, to je maksimalno što ćeš dobiti za upload. Inače na VDSL-u puštaju maksimalno 60/10.

Što se tiče mobilnog interneta, dobar je ukoliko nisi na moru ili drugom relativno gusto naseljenom području (Zagreb). Na moru radi vjerojatno ok do 1.6., poslije toga slabije, a od 15.7. do 15.8. skoro nikako.

Vidjet ćemo što će famozni 5G donijeti, toliko ga hvale da me strah kako će sve ispasti. U teoriji, trebao bi donijeti internet najbliži kablu.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 11:46   #5409
tantrum
direktor
 
tantrum's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Blyatovitica
Postovi: 30
Citiraj:
Autor lovretta Pregled postova
Nisam bio na 60 MBit nego nekom starijem paketu. Iskreno DL mi je bio relativno ok (dok je bio oko 16), ono šta me zanimalo je upload.
Ne treba mi uvijek, ali ponekad na server od firme šaljem nemalu količinu podataka pa da je nešto veći ne bi bilo loše. Također primam puno više podataka nego što šaljem, ali to me ne dira toliko jer je server ionako ne može postić puno veću brzinu od moje konekcije.

Na kraju dogovorili dosta nižu cijenu nego dosad (čini mi se 130 kn mjesečno ili tako nešto, dosad bilo realno oko 190).
Vidim sad da su "vratili" na ADSL2, brzina je sad oko 15 u DL upload i dalje žalosnih 0.7 u najboljem slučaju.

Zašto je ovakva situacija sa uploadom? Jasno mi je, operaterima je sve promet u kojem god smjeru išao, al svejedno ovi na fiksnim linijama svi daju neku mižeriju od uploada?

Inače nisam išao na mobilni internet, čitam razne komentare kako isprva radi dobro pa poslije se spusti, iako mi ovo zvuči kao nekakva teorija zavjere. Ne znam koliko se operaterima isplati ulaganje u razvoj sustava koji bi pratio korisnika i namjerno mu kako vrijeme od početka ugovora odmiče ograničavao brzinu. Upitna mi isplativost takvog nečeg na realno mali broj korisnika u RH.
Mobitel mi je preko t-com-a, povremeno testiram brzinu i oscilira dosta. Nekad je čini mi se i preko 40 Mbit/s, nekad bude i 4 puta manja (iako je i to opet 10 Mbit/S) (na istoj fizičkoj lokaciji testirano). Naravno, možda je u tom momentu spojen na neku udaljeniju stanicu, možda je jednostavno puno korisnika u tom momentu, itd.. Sve te oscilacije mi se ne sviđaju baš, radije bi nešto stabilno i "predvidivo".

Ne modernizira se infrastruktura.
Očigledno je problem kompleksniji:
- broj stanovnika opada -> smanjuje se tržište
- dostupna infrastruktura najvećim dijelom svodi se na betonske i željezne bandere HEP-a u većini gradova, afaik optički kablovi za bandere skuplji su, skuplje je postavljanje
- troškovi prolaza kroz javne površine
- vrijeme potrebno za ishodovanje potrebnih dozvola
- korupcija u državi

Dakle sa troškovne strane velik je pritisak na operatere jer imaju veći trošak materijala ali i rada ako se krene u simultano postavljanje na svim odabranim lokacijama, velik je rizik ako se ide u postavljanje bez prethodne provjere zainteresiranosti i dostupnosti tržišta.

Stvari se bitno kompliciraju kada u taj miks uđu korupcija u državi i neefikasnost državnog aparata.
Kod mene Proping postavio je kablove na HEPove bandere prije godinu dana i naselje još uvijek nije spojeno. Čujem da je slično u još nekoliko naselja unutar grada gdje su kablovi postavljani nadzemno i potrebno je spojiti mrežu prolaskom kroz javne površine. Pretpostavljam da nekome treba kapnuti mito u džep da bi se stvari pomakle sa mrtve točke.



Što se tiče mobilnog neta, brzina opada kako raste broj korisnika spojenih na odašiljač. Zicer je za očekivati u većim gradovima slabije brzine mobilnog neta zbog većeg broja korisnika.
__________________
Angelheaded hipsters burning for the ancient heavenly connection to the starry dynamo in the machinery of night.
tantrum je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 19:00   #5410
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Živim u manjoj zgradi gdje smo pretpostavljam svi na istoj infrastrukturi,
dulje vrijeme sam na optimi na nekih 14mbps, i nitko u zgradi nije imao više preko žice, nedavno su nešto nadogradili, i susjed na iskonu sad ima 50 mbps,

ali moja dugogodišnja optima mi ne nudi ništa brže od 14mbps, bar ne na četu,
kako to ako su na istoj žici?
Već mjesec 2, on iima na iskonu 50, a optima još nema nikakvu informaciju o novoj infrastrukturi ako tako mogu nazvati, i provjerom u sustavu ne nudi ništa iznad dosadašnjih 14mbps.
Koga mogu stisnuti da to malo provjeri?
Ima li neki specijalni telefon ko u t-comu za zadržavanje korisnika ?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 20:42   #5411
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Je i nije "ista žica",
vjerojatno si spojen na Optim - in DSLAM koji je "samo" ADSL i nema tu pomoći.

Izdrži do kraja ugovora (ugovorne obaveze) i potom pređi u Iskon.
Prilikom realizacije prelaska će tvoju paricu "vratiti" na HT / Iskon i dobit ćeš brzine kao susjed (bar bi trebao osim ako nema mjesta pa te spoje na neki dalji DSLAM).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 15:53   #5412
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Kako ste generalno zadovoljni s Optima tv+internet, prelaziti s tcoma zbog 30 kn uštede ili ne?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2019., 01:39   #5413
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
Živim u manjoj zgradi gdje smo pretpostavljam svi na istoj infrastrukturi,
dulje vrijeme sam na optimi na nekih 14mbps, i nitko u zgradi nije imao više preko žice, nedavno su nešto nadogradili, i susjed na iskonu sad ima 50 mbps,

ali moja dugogodišnja optima mi ne nudi ništa brže od 14mbps, bar ne na četu,
kako to ako su na istoj žici?
Već mjesec 2, on iima na iskonu 50, a optima još nema nikakvu informaciju o novoj infrastrukturi ako tako mogu nazvati, i provjerom u sustavu ne nudi ništa iznad dosadašnjih 14mbps.
Koga mogu stisnuti da to malo provjeri?
Ima li neki specijalni telefon ko u t-comu za zadržavanje korisnika ?
Jel si ti mjerio to kod susjeda ili ti je on rekao da ima brzinu "do 50" koliko kažu u reklami za vdsl?

Često ta reklama ispadne 15mbps u realnoj priči ukoliko je uzeta i tv uz Internet.

Imam u jednom stanu koji mi je u renti pa znam.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2019., 16:19   #5414
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Jel si ti mjerio to kod susjeda ili ti je on rekao da ima brzinu "do 50" koliko kažu u reklami za vdsl?

Često ta reklama ispadne 15mbps u realnoj priči ukoliko je uzeta i tv uz Internet.

Imam u jednom stanu koji mi je u renti pa znam.
dobio sam skrinšat od njega gdje skida iz "videoteke" 5 megabajta, meni inače ide 300-500kilobajta, informatički je pismen koliko i ja tako da to nije upitno
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 19:19   #5415
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Pozdrav, prijatelj mi je nadogradio stari komp i sa win xp prešao na win 7. Zvao me danas da mu postavim email adresu u Outlook 2007 kako mu je bilo i prije. On je na Optimi, a stara mail adresa mu je od HT-a. Mislio sam da će to kratko trajati, ali jednostavno neće da proradi ma što god napravio. Pokušao sam i u Thunderbird unositi podatke, ali ista stvar. Zvao sam korisničku službu Optime i HT-a, ali nisu mi puno pomogli. Unio sam podatke za dolazne i odlazne servere kako mi je rekao ovaj iz HT-a, ali nikakvog pomaka.

Zna li netko možda u čemu je problem?
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 19:34   #5416
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Ne radi točno što? Dolazni ili odlazni?

Najprije provjeri ovdje možeš li se prijaviti sa tim podacima. http://www.mail2web.com/

Ako je to ok, onda dolazne mail servere treba postaviti HT-ove, a odlazne Optimine ili HT ako ima roaming odlazni mail server (autentikacija usernameom i passwordom obavezna).
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 19:43   #5417
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Prima a ne može poslati mail ?
Kvaka22 je da postavljaš odlazni server operatera na kojeg si spojen,
kod Optime outgoing server = mail.optinet.hr.

Moguće je da moraš naći kombinaciju + port + ako mora ići sa "encrypted connection".

Vidi:
https://www.msoutlook.info/question/570
Optima mail uputa > https://www.optima.hr/system/documen...Windows_7_.pdf
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 20:20   #5418
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Ovaj iz HT korisničke službe mi je rekao da iako je on na Optimi, da mora staviti dolazne i odlazne servere od HT-a. Probao sam sad za odlazni staviti mail.optinet.hr i one ostale postavke za portove, ali i dalje neće. Iako kad testiram u postavkama od outlooka njemu stoji da radi dolazni server, kad mu nešto pošaljem na mail ništa ne prima. Znači ne radi ni dolazni ni odlazni.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 15:52   #5419
Pero666
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Sl
Postovi: 46
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
Pozdrav, prijatelj mi je nadogradio stari komp i sa win xp prešao na win 7. Zvao me danas da mu postavim email adresu u Outlook 2007 kako mu je bilo i prije. On je na Optimi, a stara mail adresa mu je od HT-a. Mislio sam da će to kratko trajati, ali jednostavno neće da proradi ma što god napravio. Pokušao sam i u Thunderbird unositi podatke, ali ista stvar. Zvao sam korisničku službu Optime i HT-a, ali nisu mi puno pomogli. Unio sam podatke za dolazne i odlazne servere kako mi je rekao ovaj iz HT-a, ali nikakvog pomaka.

Zna li netko možda u čemu je problem?
Vrsta posluzitelja: POP
Naziv posluzitelja: pop.t-com.hr Port: 110
Korisnicko ime: stavis username od HT
Sigurnost veze: STARTTLS
Metoda autenifikacije: normalna lozinka

****************************************

Odlazni posluzitelj (SMTP)
Naziv posluzitelja: mail.optinet.hr Port: 587
Sigurnost veze: STARTTLS
Metoda autenifikacije: normalna lozinka
Korisnicko ime: stavis username od Optime (xxxxx@optinet) to ti pise na ugovoru i mislim da se razlikuje od onog sa kojim se spajas
Pero666 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 16:16   #5420
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor Pero666 Pregled postova
Vrsta posluzitelja: POP
Naziv posluzitelja: pop.t-com.hr Port: 110
Korisnicko ime: stavis username od HT
Sigurnost veze: STARTTLS
Metoda autenifikacije: normalna lozinka

****************************************

Odlazni posluzitelj (SMTP)
Naziv posluzitelja: mail.optinet.hr Port: 587
Sigurnost veze: STARTTLS
Metoda autenifikacije: normalna lozinka
Korisnicko ime: stavis username od Optime (xxxxx@optinet) to ti pise na ugovoru i mislim da se razlikuje od onog sa kojim se spajas
Hvala na odgovoru, sad mogu poslati mail, ali ne mogu primiti odgovor. Kad u Outlooku stisnem "Test Account Settings" javi da je sve normalno za dolazne i odlazne servere? To me buni, ako je sve ok, zašto neće da prima mailove?
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 16:50   #5421
Pero666
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Sl
Postovi: 46
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
Hvala na odgovoru, sad mogu poslati mail, ali ne mogu primiti odgovor. Kad u Outlooku stisnem "Test Account Settings" javi da je sve normalno za dolazne i odlazne servere? To me buni, ako je sve ok, zašto neće da prima mailove?
Probaj na Mozilla Thunderbird sa ovim postavkama pa provjeri. Ja to koristim i sve radi ok. Outlook sam koristio prije ali vise ne koristim pa nemogu ni provjerit u njemu sad.
Pero666 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 19:20   #5422
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
sad mogu poslati mail, ali ne mogu primiti
Ostaje za riješiti Incoming dio,
po ovom > https://faq.hrvatskitelekom.hr/pages...l?question=201
trebaš umjesto pop.t-com.hr staviti pop.ht.hr,
isto tako može biti da trebaš Sigurnost veze=Ništa.

Usput, primijeti kako je HT predvidio / napravio "roaming" varijantu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 20:11   #5423
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Hvala svima na odgovorima. Zvali smo danas opet HT korisničku službu i tehničar nam je dao ove podatke:

Incoming: pop.t-com.hr, port: 110 SSL/TLS
Outcoming: smtp.t-com.hr, port: 425 SSL/TLS

Na Mozilli Thunderbird je proradilo, na Outlooku nije htjelo, ne znam zašto, ali nije važno, glavno da radi na Thunderbirdu.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 21:10   #5424
Pero666
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Sl
Postovi: 46
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ostaje za riješiti Incoming dio,
po ovom > https://faq.hrvatskitelekom.hr/pages...l?question=201
trebaš umjesto pop.t-com.hr staviti pop.ht.hr,
isto tako može biti da trebaš Sigurnost veze=Ništa.

Usput, primijeti kako je HT predvidio / napravio "roaming" varijantu.
Radi i sa pop.t-com.hr isto kao sta rade i mailovi sa t-com u imenu.
Pero666 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2020., 20:31   #5425
tantrum
direktor
 
tantrum's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Blyatovitica
Postovi: 30
Da li je još kome ova tragedija od provajdera smanjila brzinu?

Ja od danas imam 2/1,8 Mbit iako mi je još jučer uredno radilo 16/1,8 Mbit.
Prije 4 godine imao sam 30/7 Mbit na istoj adresi.

edit #2
Prošle godine u isto ovo vrijeme imao sam problem sa netom i spustili su mi brzinu.
https://i.imgur.com/R2A5qHg.jpg gg.
__________________
Angelheaded hipsters burning for the ancient heavenly connection to the starry dynamo in the machinery of night.

Zadnje izmijenjeno od: tantrum. 20.01.2020. u 21:18.
tantrum je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 15:04   #5426
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Koja je LAN brzina na Innbox v45?

Na tele2 router sam dobio 1gbps, a sada samo 100mbps. Isti kabeli. Laptop se isto spoji na 100mbps.

Inače mi je spojen TV sa utp na router i NAS na router.



Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
nforcerx.x je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 15:28   #5427
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Mislim da ti je 100 mbit, ali imam na njega nakačen svoj AC68U pa me nikada nije diralo.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 15:44   #5428
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Kakav debilan uređaj.
Budem ubo TV i NAS u Tele2 router i onda njega u ovaj od optime pa da TV sa NAS ima 1gbps, a ujedno i pristup internetu.

A vidim ima i uzeti switch za 130+ kn i dobijem 10/100/1000.

Ima neka preporuka?


Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
nforcerx.x je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 15:58   #5429
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Meni se čini ko da je prvi port gigabitni, a ostatak 100mbit. Morob provjerit doduše.
__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 19:48   #5430
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Citiraj:
Autor tantrum Pregled postova
Da li je još kome ova tragedija od provajdera smanjila brzinu?

Ja od danas imam 2/1,8 Mbit iako mi je još jučer uredno radilo 16/1,8 Mbit.
Prije 4 godine imao sam 30/7 Mbit na istoj adresi.

edit #2
Prošle godine u isto ovo vrijeme imao sam problem sa netom i spustili su mi brzinu.
https://i.imgur.com/R2A5qHg.jpg gg.
seems fine na mojoj strani




Citiraj:
Autor nforcerx.x Pregled postova
Koja je LAN brzina na Innbox v45?
4+1 je kod mene, ovaj gigabitni je LAN/WAN. Nisam prčko, al možda ga se u neš korisno može primjenit sa admin permovima.
__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na