Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2007., 19:07   #1
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
'nesto_cudno' izmedu mATX i ATX

kupih nedavno jedno desktop kuciste dosta povoljno i tak, vise manje ok. mATX. nabavim si Viking napajanje mATX 300W, navodono odlicno i sav sretan krenem u sklapanje (napokon) svog 'Sve-mir'-a, HTPC-a. a kad ono - mATX napajanje premalo! reko nebudi lud, pa ovo je onda ATX. ali nije! naime, utor za napajanje je prevelik za mATX, a premali za ATX. zna li netko nesto o tome? adapter? napajanje? inovitivna ideja? bilo sto? unaprijed hvala...

kuciste je, btw, Compaq.
slike:
http://img161.imageshack.us/img161/2383/99818737jd8.jpg
http://img521.imageshack.us/img521/4549/85843863mg8.jpg
mat je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 19:11   #2
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
dodaj male celicne komade, plocice, jednu stranu zasarafis u napajanje a drugu na kuciste. odes do zeljeznarije i pogledas sto imaju ak nemas doma nesto.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2007., 19:37   #3
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Znalo se dešavati da su brand računala iz tzv. business klase (čitaj: uredska, kase) ugrađivana u kućišta koja su napravljena namjenski za tu seriju računala zajedno sa napajanjem. Tako su primjerice IBM
sa svojom NetVistom i Dell sa Optiplexom imali računala zapakirana u mATX kućišta koja su u biti bila unikatna i projektirana isključivo za tu seriju. Takva je situacija i sa napajanjima (primjerice, Dell je u Optiplexu GX 100 imao napajanje koje je bilo dosta uže i dosta duže od ostalih na tržištu, iz razloga što je napajanje plastičnim profilom svojom stražnjom stranom bilo povezano sa pasivnim coolerom na procesoru te je tako izvlačilo toplinu). Naravno da je zbog takvih i inih riješenja bilo potrebno projektirati unikatno kućište, napajanje, nosače za optiku i storage te ponegdje čak i matične ploče (IBM NetVista je primjerice imala potpuno kvadratnu matičnu ploču koja u današnja mATX kućišta nebi stala zbog nosača za optiku etc).
Tada su se takva računala radila u ogromnim serijama jer je potražnja za istim bila ogromna (kao i danas, no danas je tržište dosta flexibilnije kao što je veće i povjerenje u kvalitetu složenaca).

Čuo sam čak da su Intelovi Celeron procesori s370 linije ugrađivani u Dell-ov OptiPlex GX 100 seriju računala imali kraće pinove te im je tako bilo onemogućeno korištenje na drugim matičnim pločama (neprovjereno).

Tako da si, izgleda, kupio case namjenjen nekakvoj takvoj liniji računala. Zapravo, gotovo sigurno jer Compaq nikad nije proizvodio kućišta (barem po mojim saznanjima).
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 19:42   #4
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
to je compaq brand stroj ja sam prodao kučište u glupavo piljim u slike

budem sutra pogledao na poslu o čem se radi
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na