Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2021., 20:52   #91
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Vratio se danas iz AT, ne znam dal su ovi moji nekaj smrdali il se samo, uglavnom Mi box je bio u safe modu i nije bilo ikone od eon-tv-a i nije se mogla ni dodati. kad sam otisao na google play je pokazivalo da je instalirana... uglavnom uninstall, hard reset, i onda dodaj u favorite i dodao nazad eon tv, opet kod za spojit tv na account... zabava. jel se desilo jos kome ili sam ja prvi? XD
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2021., 21:28   #92
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Znam da sam prvi put skinuo krivi apk. Jedan od ova dva je pravi, vidi kojeg imas pa probaj onog drugog. Nemam stick kod sebe da ti provjerim iz prve ruke:

EON_TV_v3.77.12297_apkpure.com.apk
Ili
EON_TV_v2.0.25_apkpure.com.apk

Kad ti ponudi aktivacijski kod to je pravi app. A aktivaciju radis preko mojeon.hr
Složio sve, thnx.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2021., 12:37   #93
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Naručio sam eon box s namjerom da imam tv i eon box u istoj pretplati istovremeno kao što smo pričali gore.

Dosao box, ja spojio tv app na pretplatu, ne mozes više box. Izbijes app, box možeš dodati ali je više ne možeš smart TV app.

Zovem korisničku podršku na telefon i njih dovedem do zida pitanjima da mi bukvalno poklope slušalicu. Nije slučajnost jer su mi dva puta samo prekinuli razgovor. Na kraju mi je korisnička preko telefona rekla da se ipak ne može imati dvije tv jedna preko app druga preko boxa.

U isto vrijeme paralelno se dopisujem sa Facebook korisničkom, oni govore da se može imati što je suprotno od ovih prvih. Doduše FB korisnička je isto zapela kako to napraviti ali oni se kunu da se može i da će me prosljediti tehničkoj. Ludo. Uglavnom korisnička kao tu koja poklapa kada ne zna odgovor to još nisam vidio. Stvarno užas i ako oni uzmu optimu trebati će biti jako oprezan jer ovo je sprdnja od podrške.

Pričekati ću dan dva tri i onda idem u avanturu povrata uredjaja unutar 14 dana. Govore da je to sve ok ali govorili su i druge stvari koje su ispale krive. Već se spremam da mi neće dati povrat pa će biti žalba hakomu. Ludo, ludo.

Nevjerojatno.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2021., 19:11   #94
famfiser
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Čepin
Postovi: 6
Pozdrav svima želim podijeliti iskustvo sa onima koji će trebati pomoć . Nalazim se u njemačkoj i imam Firetv stick , kontaktirao sam službu za korisnike pisanim putem tako da imam trag za ne daj bože. Uglavnom prvo sam na stik instalirao EON aplikaciju :EON_TV_v3.77.12297_apkpure.com.apk . i dobio aktivacijski kod na ekranu . Na Eon stranici se registrirao odabrao Full paket plaćanje bankovnom karticom koja mora biti izdana u HR. Sve je prošlo bez problema i na mojeon.hr unio kod sa ekrana i to je to sve radi savršeno . Firetv stick prepoznat je kao 1 smart tv i ostaju mi još tri slota za mob/Pc/tablet. Znači dobio sam odgovor da je legalno i dozvoljeno koristiti EON u romingu u zemljama EU i da se registracija može obaviti putem interneta bez da ste prisutni na teritoriji HR . Nema potpisivanja ugovora i može se prekinuti ugovor bilo kad .
famfiser je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 09:14   #95
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nisam kod TV-a trenutno, ali da pitam.

Jel ovo radi samo s njihovim box-om ili ima neki android app? Nešto kao MaxTV to GO?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 09:48   #96
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Fire tv, shield tv, android tv, samsung, lg, sve radi. Box nije obvezan osim ako bas imas neki nepodrzani hardver.

https://telemach.ba/wp-content/uploa...aplikaciju.pdf
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 14:27   #97
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Naručio sam eon box s namjerom da imam tv i eon box u istoj pretplati istovremeno kao što smo pričali gore.

Dosao box, ja spojio tv app na pretplatu, ne mozes više box. Izbijes app, box možeš dodati ali je više ne možeš smart TV app.

Zovem korisničku podršku na telefon i njih dovedem do zida pitanjima da mi bukvalno poklope slušalicu. Nije slučajnost jer su mi dva puta samo prekinuli razgovor. Na kraju mi je korisnička preko telefona rekla da se ipak ne može imati dvije tv jedna preko app druga preko boxa.

U isto vrijeme paralelno se dopisujem sa Facebook korisničkom, oni govore da se može imati što je suprotno od ovih prvih. Doduše FB korisnička je isto zapela kako to napraviti ali oni se kunu da se može i da će me prosljediti tehničkoj. Ludo. Uglavnom korisnička kao tu koja poklapa kada ne zna odgovor to još nisam vidio. Stvarno užas i ako oni uzmu optimu trebati će biti jako oprezan jer ovo je sprdnja od podrške.

Pričekati ću dan dva tri i onda idem u avanturu povrata uredjaja unutar 14 dana. Govore da je to sve ok ali govorili su i druge stvari koje su ispale krive. Već se spremam da mi neće dati povrat pa će biti žalba hakomu. Ludo, ludo.

Nevjerojatno.

Sent using Tapatalk
Da se nadovežem na ovo već napisano. Unatoč tome što telefonska korisnička ne zna ama baš ništa o usluzi te kada dodju do zida poklapaju slušalicu (što nisam nikada do sada vidio nigdje), korisnička preko maila i Facebooka uistinu može biti od pomoći.

Nakon određenog vremena, korisnička preko maila je potvrdila da možeš imati dvije televizije (jedna Smart TV app, druga eon box). Teorija je da ovi u korisničkoj (naglašavam korisnička preko maila) dignu ticket tehničkoj koja onda omogući praktički drugu televiziju u profilu. Profil tako dobije još jedan uredjaj za aktivaciju pod Smart TV kategorijom i možeš dodati eon box.

Obje TV mogu raditi u isti tren. Za sada fakat radi kako bi covijek ocekivao.

Zaključak kod mene je da je usluga dosta solidna no telefonska korisnička podrška je užas. Krive informacije imaju, ne znaju što pričaju i onda ako si dovoljno uporan poklope ti i dobiješ automat za ocjenu usluge. Sve što tu možeš je dati 0 no I dalje ti ostaje tvoj problem. Jednom sam im na početku rekao nemojte mi poklapati slušalicu umoran sam od toga. Nije mi poklopila ali mi je napravila trik, stavila me na čekanje od 2 Min bez da mi je ista rekla. Samo tišina s druge strane. I ja lagano, halo, halo, halo, halo. Kada je služila da ja neću prekinuti kaže ona, da da čujem vas. Nakon 2 minute...

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 23:37   #98
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
Ekipa, jel ja to dobro vidim, 4K programi su stigli
Jest da samo 2 kom, ali za početak palac gore

Koristim Philips Android TV i probnih 30 dana srednji paket...
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 00:05   #99
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Je i ja ih vidim mada nisam ni pokušao pokretati. Jedan je sportski a drugi nešto što ne gledam.

Doduše i da gledam skrt sam na bandwidth - u, HD je za mene i dalje more then enough.

Dobar je eon, stvarno je ideja iza toga ok. Daje dosta za u mom slučaju 80kn. Ne treba ti nikakav iptv prijamnik, nikakvi vlanovi na ruter, nema dodatnih maxtv to go nadoplata. Ako pak imaš odvojeni Android player u tom slučaju ga u vikendicu sa sobom odneses bez muke.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 13:05   #100
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
Oba su sportska SportKlub i EuroSport

Ja sam prezadovoljan uslugom. Uzeo sam testni period i čini mi se da ću ga nastaviti plaćati. Doma na TV-u radi savršeno (doduše, kretanje kroz izbornik je malo usporeno, ali čini mi se da je to do TV-a pošto je relativno star), na moru bio na laptopu spojen i radio savršeno, a u viksu se spremam instalirati ga na FireTV.

Za 89kn, čini mi se fer usluga; meni sport, ženi FOX i ostale pi7darije, limaču crtići
the chosen one je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2021., 13:58   #101
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Mene je jedino smetalo sto samom appu treba osjetno vrijeme da se upali i iz nekog razloga ne ostaje u memoriji (shield pro). A kad se app upali, prikaze mi izbornik preko zadnjeg gledanog kanala. Ako stiscem back da ugasim/maknem izbornik, zapravo idem prema gasenju appa. To ce vjerojatno (nadam se) srediti u nekom updejtu ili barem dodati "pokreni zadnji kanal kod pokretanja appa".

U usporedbi s IPTV listom i Tivimate appom, Tivimate se boota u ~1 sec, a sa zero bufferom nema ni inicijalnog bufferanja kanala i sve odmah krece. Brze nego sto mi tv hendla zemaljske kanale.

Eon mi je trebao biti opcija za starce koji traze nesto idiot-proof, ali nisam im ga (jos) spreman uzeti. Zasad ih pustam na IPTV listi, em je 10 eura za 3 streama/tv-a, em imaju vise regionalnih kanala koji ih zanimaju u usporedbi s pocetnim Eon paketom.

Mana - IPTV lista zna imati problema s kanalima i kvaliteta kanala se zna mijenjati s vremenom (jedan dan fhd, drugi dan hd i tako u krug).


EDIT: malo sam popravio opis problema u prvom ulomku.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 08.08.2021. u 17:11.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 14:08   #102
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Meni otvori uvijek zadnji kanal, hisense tv.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 20:59   #103
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
Jel nekome istekao probni rok i da je preko portala nastavio plaćati jedan od paketa?

Meni jučer istekao, danas htio produžiti i kad kliknem na srednji paket izbaci skočni prozor di kliknem potvrdi i ne događa se ama baš ništa. Sve zapne i tako stoji satima ako treba :/

Zvao korisničku koja me šaltala simo-tamo (koma na kvadrat), da bi na zadnje otvorili ticket i da će me netko sutra nazavati iz odjela prodaje.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 21:05   #104
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Jel nekome istekao probni rok i da je preko portala nastavio plaćati jedan od paketa?

Meni jučer istekao, danas htio produžiti i kad kliknem na srednji paket izbaci skočni prozor di kliknem potvrdi i ne događa se ama baš ništa. Sve zapne i tako stoji satima ako treba :/

Zvao korisničku koja me šaltala simo-tamo (koma na kvadrat), da bi na zadnje otvorili ticket i da će me netko sutra nazavati iz odjela prodaje.
Probaj pogasit sve ili install drugi browser pa probaj na njemu ak nisi.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 21:44   #105
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,006
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Jel nekome istekao probni rok i da je preko portala nastavio plaćati jedan od paketa?

Meni jučer istekao, danas htio produžiti i kad kliknem na srednji paket izbaci skočni prozor di kliknem potvrdi i ne događa se ama baš ništa. Sve zapne i tako stoji satima ako treba :/

Zvao korisničku koja me šaltala simo-tamo (koma na kvadrat), da bi na zadnje otvorili ticket i da će me netko sutra nazavati iz odjela prodaje.

Zar se to ne produžuje automatski, ako ne raskineš? Zato i moraš odmah dati broj kartice. Ne trebaš ti ništa raditi. Kao Netflix, HBO GO, ES Player... Svi imaju takav sistem.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 22:50   #106
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Zar se to ne produžuje automatski, ako ne raskineš? Zato i moraš odmah dati broj kartice. Ne trebaš ti ništa raditi. Kao Netflix, HBO GO, ES Player... Svi imaju takav sistem.
tako je, dok ti istekne 30 dana, automatski ti skine s racuna i imas sljedecih 30 dana...
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 23:15   #107
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,537
da, meni je skinulo automatski
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 09:05   #108
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
tako je, dok ti istekne 30 dana, automatski ti skine s racuna i imas sljedecih 30 dana...
E vidiš, kod mene nije... Nisam otkazao uslugu, mislio sam automatski da će se skinuti pare i produžiti usluga, ali ništa od toga...

edit_ malo mi prevelika slika: https://imgur.com/BTtqXFe
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 10:39   #109
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,006
Po ovoj poruci na vrhu ispada kao da si otkazao uslugu u probnom preriodu.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 10:56   #110
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Po ovoj poruci na vrhu ispada kao da si otkazao uslugu u probnom preriodu.
Ma znam, ali nisam sigurno otkazao niti je netko od ukućana.
Čekam, danas bi me navodno trebali nazvati iz prodaje pa da vidim što će reći...
Jer para na računu ima tako da su se mogli naplatiti
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 19:22   #111
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 534
Pa na stranici piše:
Istovremeno gledaj na EON Smart TV aplikaciji Preporučeni Smart TV uređaji>+ EON mobilnoj aplikaciji

Još nisam uzeo eontv jer izbor programa u osnovnoj ponudi je za k...

Samo sportski plus ono kaj mogu hvatati običnom antenom plus tam neki grandovi, extra sranja.

Dovoljni su meni i ovi zemaljski kaj hvatam... tak i tak ne gledam puno tv...
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 19:33   #112
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
tvoje pitanje je?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 19:53   #113
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
tvoje pitanje je?
O_o

😂😂😂😂😂

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 21:56   #114
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,006
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
tvoje pitanje je?

Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 22:16   #115
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
Izgleda da je neki bug kod njih bio sa tim pretplatama. Tražili me da im šaljem presliku osobne ovo ono - ne znam čemu to pa im nisam ni slao.
Danas deaktivirao paket, kliknuo na aktiviraj, opet bacilo grešku ali i skinulo pare i nakon refresh-a stranice novih 30 dana aktivno

BTW. Sada sam malo pratio traffic na Eurosport 4K - signal je u HDR-u (barem ga telka tak prepozna) i guta oko 15ak Mb/s zicer, ako ne i više (nije mi spojena sva mrežna oprema pa ne mogu izvuči točnu statistiku) - mada je na TV app namješten onaj manualni bitrate od max 7Mbit
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 01:30   #116
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Nema sanse da tolko guta nebi meni radilo jel imam max 4-5mb/s

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 12:48   #117
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Nema sanse da tolko guta nebi meni radilo jel imam max 4-5mb/s

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
Ne znam, možda ti ne pušta tada HDR signal i možda ti je lošija kvaliteta slike, ali ispod 11-12Mbit nije padao bitrate, a išao je do 20ak Mbit.

Probat ću preko vikenda poštekati svu opremu pa testirati neko duže vrijeme 4K program pa javim prosječno koliko je gutalo prometa.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 12:56   #118
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,006
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Nema sanse da tolko guta nebi meni radilo jel imam max 4-5mb/s
Program prilagodi protok po tvom netu. To svi rade. I Netflix i svi ostali.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 20:17   #119
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Jel ima ko problema s castanjem na tv, probo 2 tva i neradi. Doduše mob je u oba slucaja bio isti realme 6.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 21:32   #120
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Jel ima ko problema s castanjem na tv, probo 2 tva i neradi. Doduše mob je u oba slucaja bio isti realme 6.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
Jok, meni radi u kombinaciji Samsung -> Google prva liga.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na