Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.03.2011., 21:16   #61
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Da, ali mozda tu ne pise sve, mozda ce i Asus izbaciti novije revizije ploca, samo sto oni nemaju stranicu za svaku reviziju (svaka revizija ima i zasebne biose) kao Gigabyte, niti uopce izbacuju nove revizije ploca toliko cesto kao Gigabyte.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2011., 22:05   #62
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Asus i bude napravil ovo kaj su MSI, ASRock i Gigabyte već napravili sa svim svojim pločama i to piše u onom priopćenju. BIOS update bude se prema Asusu nudil samo za šest odabranih high-end AM3 ploča, a ostale budu dobile novi/crni AM3+ socket i to je ono kaj ih stavlja u isti koš s ostatkom proizvođača. Ni jedan proizvođač osim Asusa nije najavil BIOS update, već su odma išli na izdavanje novih revizija s novim AM3+ socketom. Zbog čega svi proizvođači nisu išli na BIOS update i zbog čega je Asus odlučil tu opciju ponuditi samo za šačicu ploča umjesto da svi poprijek daju mogućnost nadogradnje BIOS-a svih postojećih AM3 ploča? Jednostavno nema neke prevelike logike kak god da se okrene.
Upcoming ASUS M5A Series models (AM3+ socket with AMD 8-series chipsets):
  • M5A88-V EVO - AMD 880G
  • M5A88-M EVO - AMD 880G
  • M5A88-M - AMD 880G
  • M5A87 - AMD 870
  • M5A78L - AMD 760G
  • M5A78L LE - AMD 760G
  • M5A78L-M/USB3 - AMD 760G
  • M5A78L-M PLUS - AMD 760G
  • M5A78L-M LE - AMD 760G
  • M5A78L-M LX - AMD 760G
Ukratko, nova M5A serija ploča bude dolazila s novim AM3+ socketom, a bazirala se bude na starijim AMD čipsetima. Čemu nova serija ploča, ako imaju BIOS update za AM3 ploče?
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2011., 12:41   #63
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
The first family of its performance-mainstream accelerated processing units (APUs) for desktops that Advanced Micro Devices will introduce in July will include five A-series models with 65W or 100W thermal design power (TDP). Later in the year AMD will broaden the lineup of chips previously known under Llano code-name. As reported previously, AMD A-series desktop APUs will have either four K10.5+/Husky x86 cores as well as Radeon HD 6000-class "BeaverCreek" (320 or 400 stream processors) graphics core or two x86 cores and "WinterPark" (160 stream processors) integrated graphics engine. The chips will support dual-channel DDR3 memory controllers, up to 4MB of cache, select processors may also feature AMD Turbo Core dynamic acceleration technology as well as a special multi-GPU graphics support.
The initial family of AMD A-series desktop chips due in Q3 2011 will include four quad-core microprocessors with 100W or 65W TDP, one dual-core flavour with 65W power consumption. Later during the third quarter the company also plans to release a dual-core low-end offering based on Llano design. In Q4 2011 the company is projected to refresh the A-series family with new A8, A6 and A4 models. The world's second largest supplier of microprocessors is projected to start commercial shipments of its A-series "Llano" chips - which will be made using 32nm silicon-on-insulator technology by Globalfoundries - on the week of July 20th, 2011.
Izvor: X-Bit Labs
Nigdi se ne navodi na kojoj frekvenciji će to kucati?! Stari A64 3400+ je kuca na 2.2GHz i guta je oko 95W, a ovo čudo će biti izrađivano u 32nm tehnologiji, pa se baš pitam do kud će ići. Isto tako kopka me što će označavati ono slovo P? Neka logika govori da bi to trebalo biti nabrijanije. Ako ništa drugo, sad bar donekle znam zašto je AMD izabra španjolski naziv "Llano" iliti ga na našem "Jednostavan - čist".

Zadnje izmijenjeno od: McG. 19.03.2011. u 00:44.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 13:14   #64
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor hooligan.no1 Pregled postova

Ako ništa drugo, sad bar donekle znam zašto je AMD izabra španjolski naziv "Llano" iliti ga na našem "Jednostavan - čist".
Ako se ne varam, codename za desktop CPU/APU su izabrali po rijekama (Llano, Zacate, Zambezi, Brazos..).
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 13:26   #65
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Pa default-u će raditi na višim taktovima, sigurno na 3GHz a obzirom da se drugdje navodi da je arhitektura procesora i napravljena za veće brzine kako bi se kompenzirala intelova clock za clock prednost.
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 13:30   #66
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor hooligan.no1 Pregled postova
Ako ništa drugo, sad bar donekle znam zašto je AMD izabra španjolski naziv "Llano" iliti ga na našem "Jednostavan - čist".
mislim da je naziv dobio po ovome, ali može i da je rijeka
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 15:06   #67
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Ako novi Phenom II X4 840 (to je rebrendirani zapravo Athlon II jer nema L3 keš) i ima TDP 95W na 3.2Ghz i ima 2MB keša rađen na 45nm procesu onda je za očekivati i Liano desktop procesore sa integriranom grafikom u sebi i TDP 100W da rade oko 3GHz sa navedenim 6550 grafikom jer su ipak rađeni u boljem proizvodnom procesu od 32nm.
Mada sam ja očekivao 6620 grafiku, koju u sebi ima onaj laptop prikazan na Cebitu sa A8-3510MX APU-om. Samo on kuca na 1,8Ghz i ima isto 4 jezgre uz TDP od 50W.
Očito da su za desktop verziju u AMD-u odlučili dati jaču procesorsku snagu a smanjili grafiku.
Tako imamo Radeon 6550 sa 400 stream procesora i taktom 594Mhz, umjesto 6620 koji bi kao svi 66XX modeli trebao imat 480 stream procesora i nešto niži takt.
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 16:25   #68
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Llano APU modeli su dobili ime po gradu u Texasu (bar se tak izjasnil jedan od AMD dužnosnika na CeBIT-u), a kaj se tiče TDP-a, performansi i sve ostalog vezanog za nove procesore - imajte na umu da ta čuda tehnike dolaze s približno milijardu tranzistora i bez obzira na 32nm proizvodni proces, treba "nagurati" quad-core i 400 stream procesora na jedan komad silicija, a da cijela stvar bude u prihvatljivim granicama potrošnje. Mobilni Llano modeli imaju TDP od ~25W do ~60W, tak da nije čudno da su desktop modeli kolko-tolko rastrošniji, a opet u usporedbi s današnjim X4 i X6 procesorima, nude sasvim prihvatljiv TDP.

Kaj se tiče IGP-a u mobilnim i desktop modelima - Intel radi sličnu/istu stvar, pa im svi mobilni Sandy Bridge procesori dolaze s HD 3000, dok je ta grafika raspoloživa samo za desktop K modele, a svi ostali imaju slabiju HD 2000 varijantu. Desktop se lako nadogradi s diskretnom grafičkom, ako nekome treba bolje od IGP-a, dok su mobilna rješenja (u 99% slučajeva) usko vezana za ono kaj dolazi integrirano, pa nije čudno da se kupcima odma u startu nudi bolje.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.03.2011. u 16:38.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 17:12   #69
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Pa zato smo i čekali da napokon pređu na 32nm proces da naguraju sve te tranzistore. Usput zakaj TDP 100W a ne 125W?
Po ovome ispada da mobilni Liano ima bolju grafiku ili je ono na CeBitu bila neka inženjerska zvjerka koja tek treba ugledat svejtlost dana?!
Jer Radeon 6550m sam ima TDP od samo 20W.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.03.2011. u 17:22. Razlog: Nema potrebe citirati svaki post.
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 17:22   #70
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne znam zbog čega TDP od 100W, ali bome TDP od 100W i 65W za quad-core Llano s integriranom HD 6550 je i više nego super rješenje. Sam Bog zna kolki TDP bi Llano imal da su ostali na 45nm procesu. Primjera radi, jedan 45nm Phenom II X6 1100T ima malo više od 900 milijuna tranzistora i TDP od 125W, dok Phenom II X4 965 ima oko 750 milijuna tranzistora i ovisno o varijanti TDP od 125W ili 140W, a 32nm Llano sa skoro milijardu tranzistora nudi četiri jezgre i odličan IGP uz manji i prihvatljiviji TDP. Onaj mobilni Llano koji je demonstriran na CeBIT-u je bil smješten u laptop koji je AMD imal na svojem "štandu", tak da nije riječ o pukom inženjerskom primjerku koji su zalemljeni na custom made PCB. Da, mobilni Llano ima bolju grafiku iz istog razloga zbog kojeg i mobilni Sandy Bridge ima bolju grafiku od desktop modela - da se ljudima odma ponudi bolje, jer mobilna rješenja za razliku od desktop varijante ne nude iste mogućnosti po pitanju nadogradnje.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.03.2011. u 17:29.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2011., 18:01   #71
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Da samo na 65W nemoj očekivati mnogo veći takt od 2.0 do 2.4 Ghz za procesor. A ajde ti onda nadogradi 6550 sa jačim kad je to najjače kaj se uopće nudi za desktop. Malo sam razočaran jer očekivao sam da će desktop verzija Liana ipak imati u sebi jaču grafiku. AMD očito smatra da ima je dovoljna 6550 da imaju prednost nad Intelom, a jači takt i više TDP-a su dali procesoru jer po pitanju CPU-a ipak kaskaju za Intelom dok ne sklepaju Liano na Bulldozer arhitekturi.
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 18:10   #72
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Pa možeš nadograditi HD 6550 kad je u pitanju desktop, jer jednostavno isključiš IGP i koristiš diskretnu grafičku poput HD 6850. Kod mobilnih rješenja nema govora o nadogradnji i zato i Intel i AMD stavljaju jače grafičke u svoje mobilne procesore. Jednostavno nema potrebe da desktop modele nakrcaju s ultra jakim IGP-om, kad se na pločama nudi PCI-E kao nadogradnja s bilo kojom jačom diskretnom grafičkom karticom.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 18:19   #73
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Ako kupiš Radeon 6850 šta će ti 6550?!
Samo sam očekivao od AMD-a da će napraviti korak više i kupnjom APU jedinice ipak omogučiti nešto više po pitanju perfomansi grafike (povremeno igranje).
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 18:23   #74
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Čovek Božji, pa i Intel i AMD idu na kompletnu integraciju svega i svačega u sam procesor, a grafička je zadnja postaja na tom putu. Pogledaj samo kolko ljudi ima nove Sandy Bridge procesore koji dolaze s integriranom grafičkom, a oni kupuju GTX 570 ili HD 6950 pored toga. Za koju godinu bude praktički nemoguće naći procesor bez IGP-a. Osim toga AMD prodaje i radi diskretne grafičke kartice i nije im u interesu nakrcati Llano s IGP-om u rangu HD 6900 serije i onda gledati kak nitko ne kupuje zasebne grafičke kartice.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 18:32   #75
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Nisam ni mislio da će integrirati 6900 nego sam napisao sam da sam očekivao isto kaj i u verziju za prijenosnike stavljaju (6620m ili nešto jače u rangu 66XX).
I nemam namjere velike pare davat na komponente. Ipak je kriza, ili tebi nije, pa da citiram onu: "sit gladnom ne vjeruje".
Komp mi treba za posao, ponekad za zabavu. Ne vjerujem da kupnjom Liana pa i najjačeg se može uopće zaigrat neka igra, a ako i da pod LoW postavkama je to užas.
Zato vjerovatno odustajem od kupnje i razmišljanju o Lianu.
Tako da odluka pada na jesen kupuje se najslabiji "bager sa 4 cilindra" i neka Radeonka ovisno o cijeni tada.
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 18:37   #76
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
Ne vjerujem da kupnjom Liana pa i najjačeg se može uopće zaigrat neka igra, a ako i da pod LoW postavkama je to užas.
Zato vjerovatno odustajem od kupnje i razmišljanju o Lianu.
Nije da neces moci igrati ni sa low postavkama, vec ce GPU u Lliano vjerojatno biti dovoljan da igras u 720p sa medium detaljima.
Malo potrazi po netu, ljudi se bez problema igraju na HD4200 IGP i Intel HD GPU ugradjem u Core i3, i5 mobilne procesore.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 18:43   #77
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
I nemam namjere velike pare davat na komponente. Ipak je kriza, ili tebi nije, pa da citiram onu: "sit gladnom ne vjeruje".
Ne znam s kim se svađaš i otkud ti pomisao da ti ja namjerno proturječim ili bilo kaj slično. Kupi kaj te volja, pa nitko te ne odgovara ili nagovara, ali činjenica je da budu u doglednoj budućnosti procesori s IGP-om činili većinu tržišta. Sad, da li tebi treba tak nekaj ili ne, te da li bude ti IGP dostatan ili ne - znaš samo ti. S druge strane ishitreno donosiš zaključke o performansama IGP-a, jer već danas Bobcat procesori imaju IGP od 80 stream procesora koji je dostatan za igranje na nižim i srednjim postavkama.

Intel HD 3000 isto tak nudi slične mogućnosti, a kad stigne Llano sa svojim IGP-om koji nudi 160, 320 i 400 stream procesora zar stvarno misliš da se ne bude moglo igrati na razumnim detaljima. Moja diskretna HD 4670 ima 320 stream procesora i uparena s GDDR3 memorijom nudi i više nego dosta snage za povremeno igranje na 1680x1050 rezloluciji. Husky IGP sa svojih 400 stream procesora i quad-core CPU-om baziranim na poboljšanoj K10 Athlon II/Phenom II arhitekturi bude o-ho-ho jače od onoga kaj se danas nudi po pitanju integriranih grafičkih kartica, te po pitanju nižeg i srednjeg tržišnog segmenta diskretnih grafičkih kartica.

Bobcat, Llano, Sandy Bridge i Ivy Bridge budu u narednim godinama činili znatan postotak mobilnog i desktop CPU tržišta i svi do jednog dolaze s IGP-om.
Ekskluziva budu Bulldozeri FX serije i Intelovi novi LGA-2011 procesori, koji budu jasno imali i ekskluzivnu cijenu.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.03.2011. u 18:49.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 18:52   #78
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Ne moram tražit po netu znam, čitam recenzije, a to kaj sam ovdje novi ne znači da sam lajbek.
I to kaj spominješ nije igranje. HD 4290 nemreš igrat Metro 2033 (1024x768 LQ 11,63fps; Mafia 10fps, Lost Planet 9,3; f1-2010 24,88)
Ima puno naslova kaj štucaju na LQ a kamo li na medium.
Izvor Xbitlabs.
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 18:56   #79
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Nitko te ne tretira ko lajbeka, ali nemreš očekivati ultra-super performanse u igrama s kojima se i jače diskretne grafičke znaju mučiti. Jednostavno budeš moral odrediti neke prioritete, jer APU modeli nisu namijenjeni da svojim IGP-om zamijene i nadjačaju bolje zasebne grafičke kartice. To nisu procesori za hard-core gamere, već su namijenjeni srednjem i višem srednjem tržištu koje ovak i onak donosi najviše profita i koje najviše zanima potencijalne kupce. Ono kaj APU modeli nude bude zadovoljilo dobru većinu korisnika, pa taman kad je u pitanju i povremeno igranje, a svi ostali budu ili kupili jače zasebne grafičke ili budu odma u stratu kupili bolje procesore koji ne dolaze s IGP-om. Kaj se mene tiče, ja bi u roku odma zamijenil svoj Athlon 3800+ X2 i HD 4670 za Llano A8-3650, jer je bolji od ovoga kaj trenutačno imam i samim time nudi više u jednom pakiranju. Netko drugi bude cijelu situaciju sagledal s druge strane, netko treći pak sa svoje i tak dalje. Svatko bude našel za i protiv prilikom kupnje i odabira novih APU modela.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 19:00   #80
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
A ja vas taman tija pohvaliti kako ste se lipo raspisali!

Meni se Llano platforma baš sviđa, i mislin da će se itekako slagati sa mojim ofucanim xbox kontrolerom.

Kad malo bolje pogledam ispada da mi je u stanu komp najveći potrošač struje.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 19:00   #81
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Da kad govorimo o igrama koje su izašle. Šta bude sa naslovom koji izađe krajem godine. Uostalom pričamo o nečemu kaj bude tek na jesen kod nas u shopovima. Liano tek bude predstavljen 4.7. ako se ne varam. Barem za mjesec dva bude došao kod nas. I nitko nije spomenuo ultra perfomanse za igru. To si ti spomenuo i nemem se namjeru svađati.
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 19:05   #82
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Mogu oni ugraditi jaci GPU, nije problem, ali onda ces poceti govoriti da je Lliano malo (pre)skup.
Tko bi stao na kraj svima, svi bi jeftino a da mogu igrati u 125fps.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 19:13   #83
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
Da kad govorimo o igrama koje su izašle. Šta bude sa naslovom koji izađe krajem godine.
Evo još jednom.
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
APU modeli nisu namijenjeni da svojim IGP-om zamijene i nadjačaju bolje zasebne grafičke kartice. To nisu procesori za hard-core gamere, već su namijenjeni srednjem i višem srednjem tržištu koje ovak i onak donosi najviše profita i koje najviše zanima potencijalne kupce. Ono kaj APU modeli nude bude zadovoljilo dobru većinu korisnika, pa taman kad je u pitanju i povremeno igranje, a svi ostali budu ili kupili jače zasebne grafičke ili budu odma u stratu kupili bolje procesore koji ne dolaze s IGP-om.
Primarna namjena Llano modela nije igranje, već im je cilj da objedine sve ono čim se većina korisnika najviše bavi i da to ponude po prihvatljivoj cijeni i uz odgovarajuće performanse. Ni jedan gamer koji dane provodi konstantno uz najnovije igre ne bude kupoval Llano radi IGP-a i korištenja istog za igranje. Dok budu svi oni koji se povremeno igraju na umjerenim detaljima i rezolucijama, te uz to trebaju računalo za multimediju, net i uredske aplikacije, gledali kupnju Llano modela, jer budu ti procesori u jednom pakiranju nudili dosta procesorske snage i solidnu grafičku karticu za sve ono kaj takvim prosječnim korisnicima treba.
  • Bobcat for multiple devices, including notebooks ultrathins, HD netbooks and small form factor desktops. Niži tržišni segment.
  • Llano is a 32nm APU including up to four x86 cores and a DirectX 11-capable GPU, primarily intended for performance and mainstream notebooks and mainstream desktops. Srednji i viši srednji tržišni segment.
  • Bulldozer is multi-threaded high-performance x86 CPU core contained in the Zambezi processor for client PCs and Interlagos and Valencia processors for servers. High-end i enthusiast tržišni segment.
The graphical performance of the AMD A series APUs

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.03.2011. u 19:28.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 19:28   #84
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
HD Ready plazma i Llano zaljubljeni par.
Ako sam ja mogao odigrati GTA IV i Mafiu II na 1024*768 na low detaljima sa svojom HD3300 i 40 SP-a, uz relativno malo frustracija, onda ću valjda moći isto i sa Llanovih 320/400 SP-a, barem na medium detaljima
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 20:10   #85
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Citiraj:
Mogu oni ugraditi jaci GPU, nije problem, ali onda ces poceti govoriti da je Lliano malo (pre)skup.
Tko bi stao na kraj svima, svi bi jeftino a da mogu igrati u 125fps.
Stvarno si zločest. Tko je spominjao 125fps?!?
A kaj s onom svaka roba ima svoga kupca?
Par postova prije ovog tvrdio si da AM3 ploče neće podržavat Bulldozere.
Ipak hoće.
Samo velim da srednji gornji segment ponude procesora Liano neće biti ma šta AMD napisao o tome. Jer 66xx je premalo za igre bez rezanja rezolucije i detalja.

In addition, AMD pins hopes onto compute capabilities of the integrated Radeon HD 6000-class graphics engine as well as applications that can be accelerated by stream processors in order to offer higher performance than competing offerings in general non-gaming applications.
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 20:41   #86
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
Par postova prije ovog tvrdio si da AM3 ploče neće podržavat Bulldozere. Ipak hoće.
Nije on ništ tvrdil, već je AMD taj koji od prvog glasa o Bulldozer procesorima najavljuje AM3+ socket za nove Bulldozer modele. Do prije koji dan, točnije prije nego je Asus najavil nadogradnju BIOS-a za šest svojih ploča, cijeli svijet se vodil za tim da Bulldozer ide u novi AM3+ socket. AMD se ogradil od ovoga kaj Asus najavljuje i dalje ističu da službena podrška za Bulldozer vrijedi samo i isključivo za AM3+ socket. I još uvijek nikome nije jasno kaj točno je na stvari s tom nadgradnjom BIOS-a za šest Asusovih ploča. S jedne strane su oni koji već imaju Bulldozer procesore i koji tvrde da idu samo u AM3+ socket, a s druge strane je Asus koji je na neku ludu foru složil podršku za Bulldozer procesore na šest svojih AM3 ploča. Apsolutno nikome nije jasno o čemu se točno radi i sve dok ne stignu prvi procesori, tj. dok se ne pokažu i testiraju (službeno ili neslužbeno, totalno nebitno) Bulldozer procesori, sve ove informacije o kompatibilnosti Bulldozera i aktualnih AM3 ploča su jasne samo AMD-u i proizvođačima ploča.

Kak god da na kraju priča završila, već sad većina vodećih prozvođača ima nove revizije ploča s AM3+ socketom i možeš biti siguran da budu skupa s AMD-om i njihovim marketingom isforsirali i novi AM3+ socket i novu AMD 900 seriju čipseta. Isto su napravili s AM3 socketom i AMD 800 serijom čipseta, pa su ljudi bez obzira na kompatibilnost AM3 procesora s AM2(+) pločama, na ovaj ili onaj način prešli na kompletnu AM3 platformu čemu je pogodovala i u to vrijeme niska cijena DDR3 memorije. U slučaju da se ispostavi da ovih šest Asusovih ploča bez problema udomljuje nove Bulldozer procesore, marketing bude napravil svoje i ubrzo budu svi na AM3+ pločama s AMD 800 ili 900 serijom čipseta.
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
Jer 66xx je premalo za igre bez rezanja rezolucije i detalja.
I usprkos tome bude dosta za povremeno igranje u prihvatljivom broju sličica u sekundi. Ovo kaj si ti izvukel iz konteksta se ne odnosi na to da Llanov IGP nije namijenjen za igre, već da je uz povremeno igranje sposoban odraditi kodiranje HD videa, te na sebe preuzeti izvođenje npr. novog Adobe Flasha prilikom zahtjevnih web-sadržaja ili kompletog web-preglednika i naposljetku taj isti IGP je sposoban odraditi sve vezano uz AMD Stream iliti Accelerated Computing tehnologiju.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.03.2011. u 20:48.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 20:42   #87
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
Stvarno si zločest. Tko je spominjao 125fps?!?
A kaj s onom svaka roba ima svoga kupca?
Par postova prije ovog tvrdio si da AM3 ploče neće podržavat Bulldozere.
Ipak hoće.
Samo velim da srednji gornji segment ponude procesora Liano neće biti ma šta AMD napisao o tome. Jer 66xx je premalo za igre bez rezanja rezolucije i detalja.
Vec je receno da ce GPU u Lliano imati 400 SP-a pri 500+Mhz. A ja trenutno u mom laptopu imam Mobility HD 5650, koji ima 400 SP-a i radi na 450Mhz. Ako to prebacimo u desktop, to je Radeon HD 5570 sa smanjenim taktovima. Skupa sa Core i3-330M procesorom, igram sve novije igre u 1366x768 @ medium/high postavkama.
Kad u racunicu ubacis da su desktop procesori jaci od mobilnih, te da Lliano ima 4 fizicke jezgre i skoro pa isti GPU, ne vidim razlog zasto se na takvom APU ne bi mogle igrati igre u 1280x720 @ medium/high postavkama.

EDIT: I uporno govoris da nece biti moguce igrati bez smanjenja detalja. Nitko nije ni rekao da ce se moci igrati sve u 1920x1080 sa svim detaljima, nit je to cilj Lliano APU-a. Onda ne bi imalo smisla prodavati diskretne graficke kartice. Casual igracima nije bitno jel igraju u 1920x1080 i sa svim detaljima, jer to ionako nece niti skuziti (primjer su igre na konzolama, koje su vecinom u 720p ili nizim rezolucijama i sa dosta manje detalja od verzije za PC).
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
In addition, AMD pins hopes onto compute capabilities of the integrated Radeon HD 6000-class graphics engine as well as applications that can be accelerated by stream processors in order to offer higher performance than competing offerings in general non-gaming applications.
Procitaj opet sta pise. Tu nigdje nije receno da taj GPU nije za igranje, vec da se moze koristiti i za aplikacije koje nisu igre. Nisu bezveze proizvod nazvali APU, zele da programi koriste svu snagu GPU-a i CPU-a da bi program radio brze.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 17.03.2011. u 20:52.
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 20:52   #88
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Na prethodnoj stranici veli da mu treba računalo za posao i ponekad za zabavu, te da ne misli davati bijesne svote za kupnju novog računala.
Llano je upravo za to i namijenjen, a čovek se zamara oko integrirane grafičke kartice koja po njemu ne bude dostatna za bilo kakvo, pa i najbanalnije igranje.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 20:53   #89
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
In addition, AMD pins hopes onto compute capabilities of the integrated Radeon HD 6000-class graphics engine as well as applications that can be accelerated by stream processors in order to offer higher performance than competing offerings in general non-gaming applications.
To se odnosi na DirectCompute i OpenCL, ali ne znači da su odustali od bilo kakvog gaminga.

Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
Samo velim da srednji gornji segment ponude procesora Liano neće biti ma šta AMD napisao o tome. Jer 66xx je premalo za igre bez rezanja rezolucije i detalja.
Llano će biti procesor za gornji segment koliko je to danas i Athlon II x4, prije da je to mainstream ili nešto iznad toga. Bulldozeri sa 4 jezgre će biti ti koji će zauzeti stepenicu više. Ima tu više faktora koji su odredili smjer za Llano. Tu su potpuno novi proizvodni proces i vjerojatno loš početni yield, činjenica da u ATI-u nikada nisu radili grafiku na tom (HKMG SOI) procesu, TDP mora biti unutar 100 ili 125W. Još uvijek prodaju i diskretne grafičke kartice, nema smisla da su sami sebi konkurencija pogotovo na mainstream tržištu gdje se zarađuje najviše $ po kartici, vjerojatno ima još toga.

EDIT: ne jedan, nego čak dvoje njih me prestiglo
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 21:25   #90
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Normalno da najavljuju nove ploče kad im je to novi proizvod da se proda. Ja sam na puno mjesta vidio na netu da ipak budu radili na AM3 pločama. Naravno ne na svim ali nekim za koje se izda nadogradnja BIOS-a bude. Pitanje je bilo jel Bulldozer kompatibilan sa AM3, AMD veli ne, AsusTek veli da. Da ne govorim o tome da ne pašu pinovi i slični postovi koji nemaju veze. Kaj ako pin bude prazan?

Ugodno igranje na IGP-u.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: McG. 19.03.2011. u 00:44.
Billy007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na