Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2022., 16:02   #61
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
U redu,modificiraš da bude ok,dokumentiraš,iskomuniciraš i imaš pisani trag. Šta ti to ko izvođaču treba? Čemu onda govedo od projektanta i pare koje mu investitor daje i zašto mu ih daje tj. kako ovaj ima obraza tražit pare uopće? Ono 78 stranica projekta,77 ih ima spremnih za sve građevine samo klikne print a jednu jedno popodne nakenja i uzme paru a ja da se sekiram šta će se nešto zapalit. Oćeš penis,strogo po projektu pa nek se on vadi kasnije.
Kupio sam tako instaliran stan. Struju ću sam dovest u red jer nije previše shebano al nek mi netko objasni jedno brojilo vode za 29 stanova? Ja u stanu imam dva kontrolna i javljam nekoj tamo ženi stanja od oba mjesečno. Alo?

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 16:11   #62
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Nemoj ti sad vodu sa strujom


Ali da projektanti i arhitekti, ubi bože, promjenio posao malo, jer nisam više mogao takve gluposti ispravljati ...


Da ne velim da se radilo o teh.zaštiti i to na visokoj razini, ali kod nekih bez pameti ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 12:35   #63
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Nije niti u velikim firmama ništa bolje. Bio sam svojedobno kao srednjoškolac na praksi u jednom pogonu gdje su se slagali ispravljači za velike struje (ono, Zenner dioda velika kao rukometna lopta, a silikonska pasta se u ležište na aluminijskom hladnjaku stavljala šefljom iz kante). Povrh svega u kućište se ugrađivao hladnjak/ventilator za dodatno hlađenje. Ja sam radio na sastavljanju jednog dijela tog uređaja i na konačnoj montaži gledam ja nacrt i gledam kako stavljaju ventilator i shvatim da ide naopako. I pokažem ja na nacrtu smjer vrtnje, način montaže i skuže svi da je stvarno naopako i to zbog jedne bočne rupe koja s vijkom služi kao dodatno učvršćenje. I kaže voditelj da složimo sve do kraja i da će odjel kontrole kvalitete poslati stvar na doradu. Pitam ja čemu toliki gubitak vremena, a odgovor je bio da ne postoji druga procedura.

Sinac je online   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 13:50   #64
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Žice pod "45" zbog štednje na dužini, ne znaš ko pije, ko plaća
Ma da,

na lokaciji stana, sve vise mi na zivce ide ura koja se nalazi skoro na 4 metra. Kad dodju ocitavaci, neki su cak pokazali i strah od penjanja. HEP mi je nudio prije renovacije, da mi spusta ispred vrata stana, stave ormaric pod kljuc. Mislim da cu tako i napraviti. Stvarno mi je dosadilo penjati se s lampom, jednom rukom drzati na padnem, drugom pisati, a s trecom koju nemam, pomicati menije do rezultata

A vidi onda Sysse RIZonju indolentni nacin razmisljanja, za nesto sto ima samo jednu, jedini namjenu - prikaz potrosnje!

Moglo se sve prikazati istovremeno, s više LED 7-segmentnih (u vise boja ako treba, a postoji opcija vrlo brze zamjene boje displaya kad se to inzenjerima ili onima na vrpci kaze) kad je vec tesko penjati se i tipkati po njemu. Jeftini su i izdrzljivi, koriste se svuda gdje je potrebna pouzdanost i CITLJIVOST, naime to su najcitljiviji display ikada nacinjeni a vrlo svijetli i efikasni. Mozes recimo samo mahnuti prema brojacu pa ti elektronika posvijetli display a nakon nekog timeout-a samo opet napravi dimming.

Ali svi zele biti cool i neucinkoviti.

Jednostavnost i funkcionalnost nije vrlina u danasnjem drustvu... Danasnji OLED displayi se mogu mjeriti sa obicnim LED po citljivosti (istina neznatno skuplji) pa ako su htjeli biti cool mogli su i to staviti...

Znam, ti ces mi reci, kako ti ocitavas daljinski, ili si dobio pametnu uru.

Ali tega mi se gadi u zabrani sve bezicnog


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 14:45   #65
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Bacio oko na manual, taj je još jednostavan za pročitati (kada znaš šta tražiš),
netko je bio spominjao u drugoj temi,
neko šugavo mjerilo koje je gotovo nemoguće pročitati čak i kad pratiš manual a istoga skrivaju ko zmija noge.

Namjerno se rade sr***a da ti teže vidiš / pratiš / kontroliraš ....

Kod mene u zgradi "tvornički" u svakom stanu ima indikacija druge (jeftinije) tarife preko tinjalice,
prije cca godinu dana su nešto čačkali, vjerojatno mijenjali uklopni sat ili nešto slično,
nakon toga indikacija više ne radi.
Na upit HEP - u da to vrate / osposobe, odgovor je bio decidirano NEĆE
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na