Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2022., 16:28   #1
bing01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: earth
Postovi: 10
Prime.Video

Imam problem sa Prime Video. Naplaćuju mi svaki mjesec po oko 6 eura a neznam zašto. Tražio sam mailom da mi skinu tu mjesečnu naplatu, ali su mi onda ukinuli račun za fire tv stick. Kada sam se ponovno logirao da mogu koristiti fire tv stick i gledati Netflix, opet su mi isti dan naplatiti 6 eura. Kako ih se riješiti? Slao sam mail da ukinu pretplatu na Prime Video, ali onda mi ukinu cijeli račun na fire sticku i nemogu ga koristiti.
bing01 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2022., 16:31   #2
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Citiraj:
Autor bing01 Pregled postova
Imam problem sa Prime Video. Naplaćuju mi svaki mjesec po oko 6 eura a neznam zašto. Tražio sam mailom da mi skinu tu mjesečnu naplatu, ali su mi onda ukinuli račun za fire tv stick. Kada sam se ponovno logirao da mogu koristiti fire tv stick i gledati Netflix, opet su mi isti dan naplatiti 6 eura. Kako ih se riješiti? Slao sam mail da ukinu pretplatu na Prime Video, ali onda mi ukinu cijeli račun na fire sticku i nemogu ga koristiti.
Vidi s bankom da ti blokiraju tu transakciju.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2022., 16:35   #3
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Mozda samo treba ukinuti prime uslugu u postavkama amazon racuna. Odes na stranicu amazona od koje dobivas prime mailove (npr amazon.de) i u postavke racuna - prime membership - tamo isklikces 5-6 dugmica i ukinuo si uslugu. Obavezno citaj sto klikces jer amazon voli postavljati pitanja.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2022., 16:36   #4
bing01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: earth
Postovi: 10
Nigdje nisam tražio njihovu pretplatu, sa fire tv sticka ne mogu obrisati aplikaciju Prime.video, uzeli su mi do sada 600 kuna. Nisam ni pratio bankovna izvješća. Sad mi u 5 dana skinuli dva puta po 6 eura.
bing01 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2022., 16:39   #5
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Ne bi ti naplaćivali da nisi tražio negdje. Ukloni karticu s amazon računa za početak i nađi kako otkazati amazon prime.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2022., 16:41   #6
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Jesi osobno kupio firestick od amazona ili? Padaju mi na pamet dvije opcije:

1. Kupio si firestick preko prime akcije i, logicno, pristao na prime preplatu kod placanja firesticka. Prime ti je prvih 30 dana bio free, a kasnije si ga zaboravio ugasiti.

2. Negdje si nesto kliknuo i prihvatio prime uslugu.

Prime mozes ugasiti, samo polako. Dobivas li mailove od amazona vezano za prime (mail naplate i sl)?
Ako dobivas, vidi tko je posiljatelj. Je li amazon.de, amazon.it itd.
Kada to saznas, idemo dalje.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2022., 17:14   #7
bing01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: earth
Postovi: 10
Sad sam provjerio mail. U mapi spam mi dolazi amazon prime. Kad sam kupio fire tv stick, te ga prijavio 22.12.2020. imao sam kao 7 dana trial, i onda ide naplata. Moja greška što nisam provjeravao spam poštu, te nisam ni bankovni izvod gledao jer mi je prijavljena kartica koju ne.koristim gotovo nikada. U trenutku kad sam kupio nešto sa amazona.de počeli su mi naplaćivati taj Prime video. Smjestili mi podmuklo, šta reći. Sad su mi ukinuli pretplatu. Povrat nema , mada u banci kažu da mogu blokirati karticu i tražili povrat. Mislim da nemam šanse na povrat. Račune na mail nisam dobivao nikada.
bing01 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2022., 17:31   #8
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Da to je ta standardna akcija na firestick - uzmi besplatni prime period, jeftino plati firestick, ali ne zaboravi otkazati prime uslugu (mozes je otkazati odmah isti dan). Problem je ako zaboravis ili ne pazis kod citanja.

Za povrat mozes pitati jedino banku iako ne znam hoce li ti ista poduzeti jer se ne radi o prevari nego naplati ugovorene usluge. Amazon cisto sumnjam da ce ista tu napraviti jer, na kraju krajeva, nije njihova greska. Glupa situacija, ali uzmi to kao skolu za ubuduce.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2022., 17:41   #9
bing01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: earth
Postovi: 10
Nisu mi mogli odmah naplatiti jer nisu imali broj kartice. Čim su povezali moju narudžbu i račun, odmah mi počeli skidati. Eto ako netko bude kupovao fire tv stick da zna. Ja sam kupio u Austriji, novi, preko willhaben oglasnika, nisam dobio ili nisam čitao to za naplatu poslije nekog gratis perioda. Šta sve neće smisliti.
bing01 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2022., 17:45   #10
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ma daaa
sad su oni krivi jer ti ne čitaš
lijepo ti pisalo kod prijave na amazon konto , što i kako i zašto
ali ti si sam next next next
e pa sad plati.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2022., 18:02   #11
bing01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: earth
Postovi: 10
Samo sam čekao nekog pametnjakovića. Uvijek se jave. Napisao sam da nisam čitao. Nisam rekao da je Amazon kriv. Nemoj pisati ono što nisam rekao i praviti se pametan.
bing01 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 01:15   #12
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Zato ja na amazonu plaćam sa Revolut Disposable card pa nek probaju pretplatu naplatiti sa jednokratnim karticama, uredno posalju mail kad failaju naplatit pa lako iskljucis.

All Hail Revolut
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na