Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2010., 15:33   #361
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Zaboravio sam staviti ona dva filtera XD (antibakterijski i jos neki ) vidim da u upustvima pise da moze a i nemora biti .
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 15:36   #362
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma baci to u smeće odmah.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2010., 19:20   #363
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
danas upalio klimu nakon duzeg vremena , pa nije da smrdi al tu sam jedno tri godine , nova klima nov stan nije nikad ciscena.
imam dva pitanja ,al prvo i bitnije je dal bi ja to znao sam ocistiti?neda mi se zvat majstora koji ce mi uzeti par sto kuna za nesto sto sam mogu , ak nemogu ok.
evo kak izgleda to moje cudo

http://img193.imageshack.us/g/p1040394b.jpg/


drugo pitanje je , sta mu dodje ovaj Powerhealt na daljinskom sto ima , kad to stisnem iz naranczastog lampica predje u zeleno i eto , tak radi dalje?

Zadnje izmijenjeno od: Hrvoje xyz. 08.06.2010. u 19:25.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 19:28   #364
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Ocisiti kako treba ti nemozes i neznas, treba to skinit i kompletno oprat, naravno ako zelis na taj nacin cistit. Filter sam operes u mlakoj vodi.

Btw, mocne slike si stavio.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 20:01   #365
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
....
Dobro ljudi a gdje je nestao Bartuc? Sezona je pocela a njega na radnom mjestu nema?

Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
danas upalio klimu nakon duzeg vremena , pa nije da smrdi al tu sam jedno tri godine
Ne igraj se skrtarenja na takvim stvarima. Posebno ako imas obitelj. Ili se doskoluj za tjedan dana ili zovi servisera i nek ti napravi posteno ciscenje. 3 godine su previse da se tjesis samo namakanjem filtera. Treba to malo vise higijenske provjere.

Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
drugo pitanje je , sta mu dodje ovaj Powerhealt na daljinskom sto ima , kad to stisnem iz naranczastog lampica predje u zeleno i eto , tak radi dalje?
Pretpostavljam da se radi samo o vlastitom nazivu za ionizator ili neku vlastitu metodu prociscavanje zraka. Kod Toshibe je limit 1000 sati do obaveznog ciscenja. Provjeri koji je limit kod tebe. Pogledaj u prirucniku koja boja lampice se pali kad mu je vrijeme za ciscenje.

_________

Vec drugi dan polagano palim klimu. A vjerujem da dolaze i oni dani kad cemo trebati sprovesti u autima Syss kontrolu klime

.....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 23:59   #366
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mmmmonster lol

moj clio je spreman za ljeto... doduše ne sa svojom moćnom klimatizacijskom napravom, ali generalno je spreman
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 00:01   #367
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Ja očistio što sam mogao, ostavio da propuše i sad više niti ne smrdi i radi kao nova
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 00:27   #368
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
što mislite o ovom rješenju? u sobi naime imam već postavljeno mjesto za dimnjak kam bi ugural ispušnu cijev mališana

ps. mogu dobiti popust od 25% na spravicu

i da...soba mi je u potkrovlju baš na onoj strani kuće koja gleda na jug
domis je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 00:43   #369
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mogi ti mobilni fino ohladiti manje prostorije, ali se pripremi na mijenjanje kantice kondenzata tu i tamo
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 00:46   #370
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ma nije to problem...wc mi je 10 metara od sobe


sad mi je već 4 sata ukljucena klima u susjednoj sobi, al uopce ne rashladi moju sobu jer ju je glupi arhitekt postavil dvije stepenice iznad te susjedne :\
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2010., 00:54   #371
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
onda kreni sa mobilnom
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 14:55   #372
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Može prijedlozi za klimu, soba od 15 metara kvadratnih ( zapadna strana T_T ), do 2500 kn bez ugradnje. Hvala lepa.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 15:12   #373
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
moj clio je spreman za ljeto... doduše ne sa svojom moćnom klimatizacijskom napravom, ali generalno je spreman
Sreca je sto si ti ljubitel krznenih presvlaka na volanu i cockpitu, pa se benzena i ne trebas previse bojati

iNache, nisi pokazao svoj daljinski a i drugi su se uspavali s revijom svojih modela? Sad ih bar drzite svaki dan, pa bacite sliku koju da vidimo koliko su se pomakli dizajnom.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 13:00   #374
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Na što gledati pri kupnji prijenosne klime, i kakvo ona zahtjeva održavanje? (mislim na ovo mijenjanje kantice i sl.)

Koliko vidim, prijenosne klime imaju "auspuh", znači cijev bi morao gurati negdje kroz prozor i slično?

Fiksna klima ne dolazi u obzir jer jednostavno nebi mogla ohladiti više od dnevne sobe u koju bi se stavila, a opet postoji potreba malo-malo ohladiti i druge sobe

Može i neka preporuka prijenosne klime, recimo do 1500 kn, može i više, ako je baš dobra, ali naravno može i manje.
Težina nije bitna, u jakost se ne razumiijem ali eto za 50-ak kvadrata, uvijet da se može koristiti i za grijanje, a nebi bilo loše i da je štedljiva.
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 13.06.2010. u 13:33.
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 13:18   #375
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Definitvo izbjegavaj prijenosnu klimu, ona ti je tek toliko za prvu pomoc.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 13:44   #376
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Fiksna klima ne dolazi u obzir jer jednostavno nebi mogla ohladiti više od dnevne sobe u koju bi se stavila, a opet postoji potreba malo-malo ohladiti i druge sobe
Ako je novac glavni pokretac i razlog - onda ti nitko nece dati neki pobjedonosni izbor. Ali ako se mozes malo rastegnuti, itekako mozes pokriti dobrom odabranim kapacitetom vise od dnevne sobe. Barem toliko da popratno bude podnosljivo.

Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Može i neka preporuka prijenosne klime, recimo do 1500 kn, može i više, ako je baš dobra
Ako i dalje zelis kupovinu, onda pitaj na pravom mjestu, gdje i drugi pitaju povremeno istu stvar : >>>

Bar ti mogu ljudi iz prve ruke dati najmanje nabavljivo zlo. Da ne spominjem koliko tema imas vec obradjenih na temu pokretne klime. Ali mozda bolje da ne citas te teme. Jer shvatit ces da jednostavno nisu vrijedne truda. Prenosnost je opet mozda iluzija, ako planiras svaki dan seliti klimu s jedne na drugu stranu stana. To ti je valjda jasno da ces za 2 dana prestati i razmatrati a kamoli ponavljati. I u toj logici ces onda morati uzeti dvije ili vise takvih AC kamp kucica i onda ispade da sve skupa nema smisla. Da si prostorno u nekoj super specificnoj situaciji (postanar, student ili rodjak od David Icke-a) i da bas nikako ne mozes izvesti postenu instalaciju.... mozda bi imalo smisla. Ali danas bi te vjerovatno i u takvoj situaciji svaki majstor uvjerio da se moze nesto drugacije izvesti.

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 13.06.2010. u 13:51. Razlog: ... isao sam isprati filter od ionizatora ...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 13:49   #377
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
danas upalio klimu nakon duzeg vremena , pa nije da smrdi al tu sam jedno tri godine , nova klima nov stan nije nikad ciscena.
imam dva pitanja ,al prvo i bitnije je dal bi ja to znao sam ocistiti?neda mi se zvat majstora koji ce mi uzeti par sto kuna za nesto sto sam mogu , ak nemogu ok.
evo kak izgleda to moje cudo

http://img193.imageshack.us/g/p1040394b.jpg/


drugo pitanje je , sta mu dodje ovaj Powerhealt na daljinskom sto ima , kad to stisnem iz naranczastog lampica predje u zeleno i eto , tak radi dalje?
ionaizator, zelena lampica pokazuje da je on uključen...


što se tiče prijenosnih klima, valja još napomenuti da se i one same zagrijavaju i to dosta
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 14:00   #378
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
mi smo imali jednog pingvina ...iza recepcije imamo jednu malu sobicu koja je spojena s recpepcijom..tamo smo ga drzali, cijev isla kroz pritvoren prozor..vise grijalo nego hladilo..pa su odrezali rupu u staklu, pa cijev isla direkt kroz zatvoren prozor..opet isto, toplije nego bez....pa smo ga likvidirali da hladi prsute3 hehehehe ispred malo hladi, a iza enormno grije..onaj dimnjak bude vrel...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 14:04   #379
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ako je novac glavni pokretac i razlog - onda ti nitko nece dati neki pobjedonosni izbor. Ali ako se mozes malo rastegnuti, itekako mozes pokriti dobrom odabranim kapacitetom vise od dnevne sobe. Barem toliko da popratno bude podnosljivo.
Pa,nije do novca.
Inače radi se o kući, hladio bi prizemlje, no stvar je u tome da je dnevna soba praktički u sredini, i ostale sobe na periferiji, zbog toga mislim da je jako teško ohladiti više od jedne i pol sobe



Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Bar ti mogu ljudi iz prve ruke dati najmanje nabavljivo zlo.
Ali mozda bolje da ne citas te teme. Jer shvatit ces da jednostavno nisu vrijedne truda.
Heh, da, ajmo reći da sam i očekivao ovakav odgovor.
Znam da je više puta obrađena tema da prijenosne klime nisu dobre (to say the least)

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Da si prostorno u nekoj super specificnoj situaciji (postanar, student ili rodjak od David Icke-a) i da bas nikako ne mozes izvesti postenu instalaciju.... mozda bi imalo smisla. Ali danas bi te vjerovatno i u takvoj situaciji svaki majstor uvjerio da se moze nesto drugacije izvesti.
Prostor je ajmo reći najmanji problem, pošto se radi o vlastitoj kući.
Instalacija je moguća na 10 načina, jedino je problem učinkovitosti da se može ohladiti (bar malo) i još jedna ili 2 prostorije.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 14:27   #380
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor walbandon Pregled postova
pa su odrezali rupu u staklu, pa cijev isla direkt kroz zatvoren prozor..opet isto, toplije nego bez....
E to je upravo najbolji rezime koji si napisao. Ljudi kad kupe takvu soluciju i kad je konacno stave i pocnu koristiti, normalno da ce postati voljniji na daljnje intervencije. Kad je imaju, zele je maksimalno iskoristiti i tad nastupaju improvizacije koje ih na kraju dovedu - prije ili kasnije - na propitkivanje prvobitne odluke. Usrecit se nece prodajom takve klime, a opet im ne gine kupovina prave.


Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Pa,nije do novca.
Inače radi se o kući, hladio bi prizemlje, no stvar je u tome da je dnevna soba praktički u sredini, i ostale sobe na periferiji, zbog toga mislim da je jako teško ohladiti više od jedne i pol sobe
Ako nije do novca, onda bi te samo neprijatelj nagovorio ili podrzao u takvom naumu. Tebi treba (svi su besplatni) posjet jednog montera koji ce snimiti tvoj prostor; sjesti kod tebe u kuhinji i zaokruzit ti u prospektu modele koji su tebi najbolji izbor. Dok ispijete pice, taman uzmes $ mjeru koliko dodatno zelis ici na luksuz i kvalitetu i tu zavrsava citava prica.

Tako da se ostavi AC projekcija na ćoravo i zovi ljude da te posjete i snime situaciju. Sve ostalo ti je suvisna prica.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 14:39   #381
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Ma jasno da mi samo monter može dati stručan savjet, ali eto, izgleda da će se ciljanje na prijenosnu klimu pretvoriti u fiksnu, u koju opet nemam nekog prevelikog pouzdanja da će uopće svježi zrak dolaziti u drugu sobu sa obzirom na udaljenost i raspored.

Pošto sam najgori tehnički crtač moguć, samo želim predočiti kako to izgleda slikom:

klik.

Prioritet za hlađenje je dnevna soba i soba 1, a nebi bilo ni loše da se i u sobi 2 osjeti koji stupanj manje

Dakle na ovakvom rasporedu je praktički moguć jedan scenarij: ovakav, pošto je to jedini način da hladni zrak dolazi do sobe 1.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 15:04   #382
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Ma jasno da mi samo monter može dati stručan savjet, ali eto, izgleda da će se ciljanje na prijenosnu klimu pretvoriti u fiksnu, u koju opet nemam nekog prevelikog pouzdanja da će uopće svježi zrak dolaziti u drugu sobu sa obzirom na udaljenost i raspored.
Ponavljam ti da se opterecujes nepotrebnim stvarima. Kad ti snime prostor, njih puno vise zanima put vode i odokativna skica kako ce to realizirati da bude najurednije. Sve ostalo je samo izbor kapaciteta i tvojih dodatnih zelja. Nikakvih ostalih problema ti zapravo nemas. U stanu mi Toshiba moze 4 jedinice dohraniti i s tim sam vise manje pokrio sve sto je vrijedno hladjenja. U kuci je slozenije pa su morale biti ipak dvije vanjske. Ali po ovome sto si prikazao tebi bi 3 klime jako dobro mogle pokriti sve potrebe. Ali opet, ti najbolje znas koje sobe najvise zasluzuju aktivnoscu hladjenje i koliko su protocne jedna do druge (vrata, odvajanje...).

Kako god, krajnje vrijeme ti je da zoves ako mislis realizirati za ovu sezonu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 17:30   #383
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Bjezi od tih prenosnih ako ikako mozes, probao sam to (srecom nije se o mojim novcima radilo) i to nevalja. Koliko god povoljno izgledalo nije vrijedno ni to malo novca .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 17:35   #384
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
JA osobno imam u svojoj sobi jednu, pa da kažem svoje dojomove.

Mane:

-prebučna
-troši dosta više struje
-trebaš odvod za topli zrak
-trebaš odvod za vodu, odnosno prazniti kantu svakih par minuta

Prednosti:
-prenosiva?


Ok to hladni u praksi, ali buka je stvarno nesnošljiva kada se uspoređuje s fiksnim klimama, barem ova moja.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 21:17   #385
oko1976
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 13
Imam pra pitanja oko odabira klime...
Koju snagu uzeti, ali i proizvođaća?
Stan je 55 kvadrata, no na zapadnoj strani u prizemlju pa sunce tek dođe poslje 16h, ako se ne otvaraju prozori i spuste roletne klima gotovo i ne treba, no ovih dana me ova vlaga u zraku ubija. Htio bi i neki bolji filter u njoj pa molim za savjet!
oko1976 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 21:20   #386
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
imamo vanjski modul od neke samsung klime, pa me zanima dal je moguce kupiti samo dodatni unutarnji modul da se to sredi

naravno, ako ovaj vanjski podržava više unutarnjih
domis je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 18:52   #387
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
O iskustvima s mobilnom klimom iz prve ruke

Možda nekome pomogne.

Klima je Einhell NMK 3500
  • 1230 kn u Metrou
  • Garancija 2 godine
  • A energetski razred
  • Nema funkciju grijanja
  • Deklarirana snaga hlađenja 3700 W
  • Nominalna snaga 1418 W
  • Masa 37 kg
  • Odvlaživanje 43l dnevno
  • Predviđena za 90 m3

Odlučio sam se za mobilnu klimu jer mi je fiksna bila preskupa. Klima + ugradnja + redovni servisi ako sam htio garanciju zadržat, a htio sam. Soba je 30 m3, potkrovlje, južna strana, prozor na jugu 140 x 140 cm, po ljeti uvjeti za učenje uz upaljen kompjuter nemogući.

Odvod vrućeg zraka kroz zid, duljina crijeva minimalna moguća, razmišljao sam da ga možda još dodatno skratim, ali u uputstvima na nekoliko mjesta piše da mora biti udaljena 50 cm od zida, pa ga nisam skraćivao.

U praksi funkcionira odlično, ohladi sobu, nije katastrofalno bučna, makar je to subjektivno i ne treba često prazniti spremnik s vodom. Potpuno je mobilna, možete je premještati po sobi jednom rukom, ako je želite okretati ili pomicati da ne smeta nečemu.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 08:56   #388
Sinisazg
Premium
Moj komp
 
Sinisazg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Imam par pitanja pa bih vas molio da mi pomognete:

1. Stan je oko 60tak kvadrata (30+15+15). Klima bi se montirala u sobu od 30, dok bi se ove 2 onda hladile dok su otvorena vrata. Dobio sam preporuku jednog servisera klima da si uzmem Samsung ili neka talijanska A...? Da li bi klima od 3.5kW bila dovoljna za rashladit sve 3 prostorije (vanjska je izolacija dobra).

2. Ja sam gledao ove dvije:
Samsung AQ18MSB MODERATO (R410) - 5,3 kW (premium)


Samsung AQV12NSA NEO FORTE INVERT. (R410) - 3,5 kW

Ova prva je jaca i cini mi se da ima vise funkcija, dok ova 2. ima inverter.

Da li imate vi kakvih jos preporuka? Inace se radi o stanu koji ima cetralno grijanje na plin, tako da bi mi bio veci prioritet da se prostor rashladi kako treba.

3. Postoji li neka firma koja uz pristupacne cijene prodaje klime + montira (recimo gratis ), a da su pouzdani. (Preporuke mogu ici na PM da ne reklamiramo )
Sinisazg je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 11:34   #389
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Evo konačno sam se i ja domogao klime kupio sam LG S12AH pa me zanima ima li tko takav uređaj i gdje da nađem korisničke upute na našem jeziku ovako mogu samo gledati slike.


Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 11:41   #390
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Sinisazg Pregled postova
Imam par pitanja pa bih vas molio da mi pomognete:

1. Stan je oko 60tak kvadrata (30+15+15). Klima bi se montirala u sobu od 30, dok bi se ove 2 onda hladile dok su otvorena vrata. Dobio sam preporuku jednog servisera klima da si uzmem Samsung ili neka talijanska A...? Da li bi klima od 3.5kW bila dovoljna za rashladit sve 3 prostorije (vanjska je izolacija dobra).

2. Ja sam gledao ove dvije:
Samsung AQ18MSB MODERATO (R410) - 5,3 kW (premium)


Samsung AQV12NSA NEO FORTE INVERT. (R410) - 3,5 kW

Ova prva je jaca i cini mi se da ima vise funkcija, dok ova 2. ima inverter.

Da li imate vi kakvih jos preporuka? Inace se radi o stanu koji ima cetralno grijanje na plin, tako da bi mi bio veci prioritet da se prostor rashladi kako treba.

3. Postoji li neka firma koja uz pristupacne cijene prodaje klime + montira (recimo gratis ), a da su pouzdani. (Preporuke mogu ici na PM da ne reklamiramo )
jača svakako zbog kvadrature, a inverter nije previše bitan u cijeloj priči.

gratis ti neće sigurno nitko obaviti montažu... samo pogledaj koliko skuplje koštaju klime kaj možeš solo postaviti uz zadržavanje garancije.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na