Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2016., 13:26   #1
amper
Registered User
 
amper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 64
Preprodaja laptopa/tableta/smartphona

S obzirom da imamo temu o honorarnim servisima računala zanima me kakva su vaša iskustva (ako ih ima) s preprodajom?
Kupnja rabljenog neispravnog, popravak, prodaja. Isplati li vam se takav oblik honorara?

Prodao sam nekoliko stvari koje sam dobio povoljno, a nije bila velika greška pa je uz manji zahvat uređaj radio normalno.
Pretraživanjem neispravnih uređaja na njuškalu zaključio sam da se to baš i ne isplati. Zašto? Zato što ako npr. rabljeni ispravni laptop "model x" vrijedi 1500 kn, netko će svoj neispravni (npr. ne pali se ekran) prodavati za 1200 s time da je naravno izvadio hdd i još koju sitnicu (adapter za wireless).
Smartphone u solidnom stanju koji vrijedi 1000, s oštećenim touch screenom dat će ga za 800. Kupiš staklo kod kineza za 100 i zaradio si eventualno koju kunu riskirajući da je neispravno još x stvari (u najgorem slučaju matična ploča).

E sad, ti ljudima ne možeš objasniti da taj mob ne vrijedi 800 (većina napiše da popravak stoji 10 dkg kikirikija u kvartovskom servisu) jel oko njega ima zeznacije i rizika. Ponudiš za uređaj nešto niže ne žele ni čut.

PC računala su još najisplativija ako kupuješ komponente pa sastavljaš.
amper je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 13:37   #2
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Mislim da imaš dobar zaključak. Zaraditi možeš nešto samo ako neispravno dobiješ na poklon praktički.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2016., 14:16   #3
amper
Registered User
 
amper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 64
Točno to. Jel kad bi za gore navedeni laptop ponudio 700 kn nazvali bi te lihvarom.
amper je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 08:07   #4
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
To se isplatilo prije 10-15 g. Danas, kad se laptop, novi, dobije od 250-300€ već, ne. Zarada bi bila mizerija.
  Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 09:12   #5
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
Potrosit dan dva da bi zaradio 100 kn? Ajd ak si srednjoskolac, al ak se tim mislis bavit ozbiljnije, trebao bi svoje vrijeme malo vise cijenit.
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 10:04   #6
savko
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: beograd
Postovi: 5
U Beogradu postoji iznajmljivanje laptopova.
I nije bash jeftino, ne znam ko bi iznajmio racunar, tehnika nije vise tako skupa.
savko je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 19:21   #7
amper
Registered User
 
amper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 64
Definitivno se ne isplati. Kao što kolega "Frung" kaže trebao bi uređaj praktički dobiti badava.

Cijene su em pale, em više i nije tolika razlika u cijeni između novog i rabljenog. Što će reć da se dosta cijeni i ljudima se teško od nečega odvojiti pa radije puste da stoji u oglasniku dok ne preraste u muzejski primjerak.

Samo dok instaliraš windowse i drivere potrošiš dva sata + servis hardvera.
Znali su mi ponuditi neku kramu koju nebi uzeli niti na otpadu, da ne moraju sami zbrinjavati pa kao da ću ja nešto od toga napraviti, je "kak da ne", više ni windows 95 ne mogu naći

Što se tiče iznajmljivanja laptopa, hm, to može biti dobro za poslovne korisnike da ne moraju tegliti svoj na put pa ponesu samo USB stick s podacima.
amper je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2016., 21:47   #8
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
uz ove cijene laptopa novih, tesko isplativo.
Pa fakat danas za 300€ dobis normalan laptop za normalog korisnika.sa 2 godine garancije, nov, nitko nije sa prstima od cokolade tipkal po njemu , i baterija mu traje 1.5- 2 sata. To najvise volim kod novog laptopa, battery time.

Nece nitko polovno.
Nebi ni ja iskreno, ajd bi, poznanik radi u servisu pa je prva ruka, od njega bih jos uzeo, uz diskaunt lijepi..ako ga nema , novo i garancija.
pisem sa samsunga koji je placan 3000kn i dura evo tri godine.garancija je 5, boje su se nesto poseremerile, isao sam u , istinaBog, najgori servis na svijetu System one, i popravili su to kaj je otislo.garancija je garancija.

na mobitelima se da zaraditi ali i tu su servisi stisnuli malo pipu, ne daju vise bas tak ekrane i maticne
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2016., 09:55   #9
amper
Registered User
 
amper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 64
Jedino ako nudiš nešto mrcinsko računalo za bagatelu. Možeš nekome uvaliti matičnu iz rerne koja ću durati 3 tjedna, ali ja to ne mogu. Ne bi mogao nekome uvaliti nešto za što znam da će se pokvariti tim više što ljudi danas teško dolaze do novčića. Znači imam neispravno koje zamjenim s ispravnim 100%.
Novo jest isplativije, dobro kažeš, čist, garancija, baterija, na rate...

Meni se nekako čini da su mobiteli najrizičniji i neisplativi.
amper je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2019., 12:41   #10
Vanesa
Registered User
Moj komp
 
Vanesa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2019
Lokacija: Okučani
Postovi: 0
Pozdrav svima. Čula sam da ste dobri u savjetima kako prodati korišten laptop, pa ako možete pomoći bila bih vam jako zahvalna.

Imam Acer Aspire E 17 E5-774G-5809, Intel Core i5-7200U 2.5GHz with turbo boost up to 3.1GHz. NVIDIA GeForce 940MX with 2 GB Dedicated VRAM, 8GB DDR4 Memory, 128 GB SSD + 1TB HDD. Kupljen je prije dvije godine u Njemačkoj, maksimalno je očuvan, koristila sam dodatnu tipkovnicu i miš. 17.3 inčni ekran, Windows 10 Home. Office je na njemačkom ali ga nisam aktivirala niti koristila. Većinom je služio za gaming. Nikada nije bilo kvarova, sve je u njemu original. Neki prijatelji su mi rekli da bih ga mogla prodati za 4000kn jer sam ga platila 870 eura. Što mislite da li je moguće dobiti tu lovu?
Vanesa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na