Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.09.2007., 23:21   #1
jabuka
destabilizator provokator
 
jabuka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagrabia
Postovi: 82
Šatrovizam i silovanje jezika na PCE forumu

Jel'da da malo (malo više) iritira?

Tu sam ne baš dugo, no stvarno ne razumijem to silovanje jezika i nasilno traženje novih
riječi kojima bi opisali neki dio na svom računalu, a i općenito. To je in.

Za primjetiti je da to rade isključivo forumaši iz Zagreba.
Pukao sam kad sam vidio "grafulja".
Mislim, netko će jednog dana ni kriv ni dužan povratiti po tastaturi kad to iznenada vidi.
jabuka je offline  
Staro 25.09.2007., 23:31   #2
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Aj mojneme rista
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2007., 23:32   #3
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
uf, 56 postova i mjesec dana clan i smeta mu stami pisemo grafulja. cvil.
rendula je online  
Staro 25.09.2007., 23:45   #4
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Stipu to, nema koristi.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline  
Staro 25.09.2007., 23:49   #5
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
ma ja sad idem odmah po dvije grafulje , jedan proc , jednu maticarku (haha) ajd uzet cu i jednog ROMA (DVD) haha
xPsycho je offline  
Staro 25.09.2007., 23:49   #6
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Jačbri, jel za M&D?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 25.09.2007., 23:49   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Lokacija: Zagrabia
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 25.09.2007., 23:50   #8
jabuka
destabilizator provokator
 
jabuka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagrabia
Postovi: 82
56 postova u mjesec dana? pa šta bi trebao nabijati postcount pisajući gluposti ko neki
jabuka je offline  
Staro 26.09.2007., 00:00   #9
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Smeta te 'grafulja', neces 'nabijati' postove, zelis u M&D....
a to sto otvoris vise topic-a o slaganju konfe(pardon pazi izraz, evo: konfiguracija), te ne smeta?

u vezi te 'grafulje'...
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=79757
Ekipa se raspisala i potrudila da ti pomogne(respect im), a....jesi li kupio ista?
Ili si presao u lektore?
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera

Zadnje izmijenjeno od: TomRi. 26.09.2007. u 00:14.
TomRi je offline  
Staro 26.09.2007., 00:13   #10
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Kad smo već kod pisanja i nabijanja postova, jabuka, molio bih te da pročitaš pravila tržnice (samo 1. post) - u vezi slanja PM-a kad imaš neko pitanje.

A što se tiče same teme koje si pokrenuo, bolje da si išao komentirati one što baš forsiraju hrvatski koji nema "meko" ć ili pak one koji ne koriste interpunkcijske znakove pa su im postovi za ubaciti u google translator...



Vozdra rista...
Vuco je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2007., 00:18   #11
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor jabuka Pregled postova
56 postova u mjesec dana? pa šta bi trebao nabijati postcount pisajući gluposti ko neki
Pišući gluposti ko neki? Naravno da ne. Dosta ti je otvoriti temu, primjera radi o C2D i niko ti nemre prigovoriti da nabijaš postove. S druge strane broj postova qrac znači i ne odražava nečiji kvocijent inteligencije, naobrazbu, popularnost ili neku drugu, čitateljima Cosma važnu pojedinost. Forumska statiska i ništ više.
McG je offline  
Staro 26.09.2007., 00:20   #12
jabuka
destabilizator provokator
 
jabuka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagrabia
Postovi: 82
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
Smeta te 'grafulja'....
a to sto otvoris vise topic-a o slaganju konfe(pardon pazi izraz, evo: konfiguracija), te ne smeta?

u vezi te 'grafulje'...
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=79757
Ekipa se raspisala i potrudila da ti pomogne(respect im), a....jesi li kupio ista?
Ili si presao u lektore?
bit će za koji dan slike da vidiš
za sad samo ovo samo za tebe (slikano mobitelom):

http://i21.tinypic.com/10yh0us.jpg
jabuka je offline  
Staro 26.09.2007., 00:24   #13
jabuka
destabilizator provokator
 
jabuka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagrabia
Postovi: 82
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Pišući gluposti ko neki? Naravno da ne. Dosta ti je otvoriti temu, primjera radi o C2D i niko ti nemre prigovoriti da nabijaš postove. S druge strane broj postova qrac znači i ne odražava nečiji kvocijent inteligencije, naobrazbu, popularnost ili neku drugu, čitateljima Cosma važnu pojedinost. Forumska statiska i ništ više.

pa to ja i govorim da nije bitno jer mi lik prigovara zbog 56 postova, kao nekompetentnog da komentiram bilo šta na forumu
jabuka je offline  
Staro 26.09.2007., 00:27   #14
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
M&D definitivno....
tech je offline  
Staro 26.09.2007., 00:30   #15
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor jabuka Pregled postova
pa to ja i govorim da nije bitno jer mi lik prigovara zbog 56 postova, kao nekompetentnog da komentiram bilo šta na forumu
Prije bi bilo da je tvoj relativno kratak boravak na ovom forumu, a samim tim i nedovoljno vremena da proučiš kak funkcionira, razlog zbog kojeg si dobil reakcije na ovu temu. Broj postova je čisto reda-radi spomenut.
McG je offline  
Staro 26.09.2007., 00:31   #16
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor jabuka Pregled postova
bit će za koji dan slike da vidiš
za sad samo ovo samo za tebe (slikano mobitelom):

http://i21.tinypic.com/10yh0us.jpg
super, kupio si nesto i uslikao...cooler.
jos samo oko 17500 to go,
i eto mene s procom.
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline  
Staro 26.09.2007., 00:38   #17
jabuka
destabilizator provokator
 
jabuka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagrabia
Postovi: 82
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
super, kupio si nesto i uslikao...cooler.
jos samo oko 17500 to go,
i eto mene s procom.
da te ispravim, bit će preko 22000, uletio dobitak na kladionici
jabuka je offline  
Staro 26.09.2007., 00:46   #18
jabuka
destabilizator provokator
 
jabuka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagrabia
Postovi: 82
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Prije bi bilo da je tvoj relativno kratak boravak na ovom forumu, a samim tim i nedovoljno vremena da proučiš kak funkcionira, razlog zbog kojeg si dobil reakcije na ovu temu. Broj postova je čisto reda-radi spomenut.
na ovom forumu sam što češće-što rjeđe više od 2 godine, no tek sam se sad registirao
a uostalom član sam mnogih foruma tako da manje-više znam kakvo je stanje i kakvi su ljudi (ista bagra na svakom forumu, htjeli priznati ili ne), i na drugim forumima je ista stvar, no evo ovdje prvi put komentiram
jabuka je offline  
Staro 26.09.2007., 00:56   #19
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
[COLOR="Red"]...S druge strane broj postova qrac znači i ne odražava nečiji kvocijent inteligencije, naobrazbu, popularnost ili neku drugu, čitateljima Cosma važnu pojedinost. Forumska statiska i ništ više.
Nemoj, uvrijedit ćeš starosjedioce
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 26.09.2007., 01:00   #20
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor jabuka Pregled postova
na ovom forumu sam što češće-što rjeđe više od 2 godine, no tek sam se sad registirao
a uostalom član sam mnogih foruma tako da manje-više znam kakvo je stanje i kakvi su ljudi (ista bagra na svakom forumu, htjeli priznati ili ne), i na drugim forumima je ista stvar, no evo ovdje prvi put komentiram
Velka stvar kolko dugo pratiš forum. Ja ga pratim od sredine '04, pa ko da je to ikome bilo bitno kad sam se odlučil registrirati. Totalno nebitni podaci za ostatak populacije. Meni je primjerice najbitniji profil nekoga i ono kaj piše u svojim postovima, a ne kolko on/ona ima godina, di radi, kolko zarađuje, koju konfiguraciju ima i tome slično. Isto tak se ja sad morem reigistrirati na XS i odma za prvi post složiti temu u kojoj se žalim na bezobrazluk postanja direktnih screenshota wide rezolucija. Zamisli kak bi prešel. To kaj ja taj forum pratim jedno dulje vreme si mogu doma svojima prepičavat. IMHO treba malo više vremena da skužiš kak neki forum funkcionira, kakvi se forumaši okupljaju i na koji način se vode teme. Ovo da na svakom forumu ima iste bagre ne drži vodu. Moreš ti naleteti na forum di se okupljaju isključivo muljatori i wannabe hackeri i kaj buš onda nakon mjesec dana praćenja, rekel da su svi forumaši na svim/većini foruma takvi ko oni. Nema smisla.
McG je offline  
Staro 26.09.2007., 01:07   #21
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
PišućiS druge strane broj postova qrac znači i ne odražava nečiji kvocijent inteligencije
KAJGOD!

Još 1000 postova i idem u mensu
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline  
Staro 26.09.2007., 01:40   #22
jabuka
destabilizator provokator
 
jabuka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagrabia
Postovi: 82
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Lokacija: Zagrabia

to nije šatrovizam ni silovanje hrvatskog jezika - to je latinski naziv za Zagreb
jabuka je offline  
Staro 26.09.2007., 02:06   #23
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
A grafulja je makedonski zargon za graficku karticu
SPLiFF je offline  
Staro 26.09.2007., 02:20   #24
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
kaj se sad prepirate oko toga ... svako nek koristi izraz koji hoće sve dok je on razumljiv za ostatak populacije
Moj mišljenje je da su ovi izrazi "grafulja", "grafa", "proc", "komp",.. itd. u upotrebi zato jer su to nekakve skračenice (lakše ih napisati, izgovoriti) .. pa ko voli nek izvoli

A kaj se tiče hrvatskih riječi .. pa dosta njih zapravo ni nisu hrvatske ... npr. čak ni riječ "čak" nije izvorno hrvatska
Quick22 je offline  
Staro 26.09.2007., 02:55   #25
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Eto da se malo ubacim... Ne vidim razlog za skretanje od teme? Nije bitno tko je otvorio temu več stvarna činjenica da ima izraza koji nemaju veze sa hrvatskim jezikom i stvarno zvuce nakaradno a postoje adekvatni. Bilo to dobro ili ne.
Mislim da bi bilo interesantno prodiskutirat ako ima interesa o tome a ne napadat autora teme jer ima 50 postova... Eto
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je online  
Staro 26.09.2007., 02:58   #26
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Moram priznati da me somenuti izrazi ne smetaju, ali neke druge stvari idu na zivce (ne samo ovdje).

Na 4. mjestu top ljestvice iritantnih izraza je skracivanje glagola. Pa tako išao sam, pisao sam, kopao sam postaju išo sam, piso sam, kopo sam.

Na 3. mjestu su raznorazne kratice kojima se izrazavaju emocije. I dok jedan LOL
mogu shvatiti, ima onih za koje mislim da ga koriste i kad netko u stvarnom životu isprica vic.

Drugo mjesto zauzimaju recenice poput : Ptićice navećer ćesto pijevaju u blizini moje kuče.
Takve greske mi gotovo nikad ne promaknu, lakse bi mi bilo da ih ne vidim...

A pobjednik je izraz "pozz" za koji ne znam otkuda se i kako pojavio, ali jako me asocira na stiliste, modne gurue i slicne.


Eto mozda nema bas skroz veze sa temom, ali ovo gorenavedeno puno vise zivcira od nekakvih skracenica tehnickih izraza.
morph je offline  
Staro 26.09.2007., 04:52   #27
jabuka
destabilizator provokator
 
jabuka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagrabia
Postovi: 82
aj nek nisam jedini
jabuka je offline  
Staro 26.09.2007., 09:24   #28
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Err malo o jeziku i tzv. "iritantnim" rijecima...

Ja sam poceo bauljati becpucima interneta i razno raznih chatova, jos davno, dok nisu postojale hrv. tipkovnice, a jos manje podrska za hrvatska sumnike.
Tad mnog od vas jos nisu ni znali drzat tastaturu, a neki se nisu ni rodili...

U to doba se se umijesto sumnika upotrebljavalo ono kaj se imalo, pa se pisalo umjesto Č ch, ccc, umjesto ć cc, umjesto š sh itd...

Mnogima danas je ostalo to u rukama, pa i dalje pishu na takav nachin.
Druga stvar, kod mene osobno, ja uvijek koirstim englesku tastaturu, cisto iz razloga jer mi je prakticnija od hrv. Prakticnija je iz tog razoga sto svigdje u svijetu se za odvajanje decimalnih mjesta koristi točka, jedino su nasi prepametni pa koriste zarez tak da sav software s kojim radim je defaultno na točki a ne na zarezu. Jos jedna stvar zake je engl tastatura prakticnija, je to sto ima odlican raspored matematickih operatora, sto recimo ja cesto koristim, dok kod hrv. treba stiskat shift nebili se dobio matematicki znak...

Enivej engl mi je defaultna neda mi se svaki put mijenjat da bi na forumima pisao knizevnim jezikom....

Iskreno ne vidim razloga zasto bi bilo stetno, odnosno silovanje jezika, ak neko pise grafulja, ili procc, ili pozz ili takve neke "nove" rijeci.
Po meni je silovanje naseg jezika kad se nadju neki ljudi pa idu prevoditi sve moguce strucne rijeci s engleskog jezika, pa onda imas sranje
tipa ajmo svi sad govorit mekušje umjesto softwarea i očvršće umjesto hardwarea
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline  
Staro 26.09.2007., 09:40   #29
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor KnezTame Pregled postova
Err malo o jeziku i tzv. "iritantnim" rijecima...

Iskreno ne vidim razloga zasto bi bilo stetno, odnosno silovanje jezika, ak neko pise grafulja, ili procc, ili pozz ili takve neke "nove" rijeci.
Po meni je silovanje naseg jezika kad se nadju neki ljudi pa idu prevoditi sve moguce strucne rijeci s engleskog jezika, pa onda imas sranje
tipa ajmo svi sad govorit mekušje umjesto softwarea i očvršće umjesto hardwarea
Nemoj samo zaboravit zrakomlat/vrtolet, okovratni dopupak (kravata), medjunožno guralo (bicikl)...... mogao bi sad cijeli roman napisat takvih gluposti, studiram na tehnickom faksu i radim kao prevoditelj. I kakve su izraze ljudi sposobni smisliti za tehničke stvari, grozota. Tako da u svakodnevnom govoru ili kad komuniciram sa ljudima iz struke uglavnom se koriste englske ili čak njemačke riječi jer su izmišljotine koje su stvorene prestrašne za upotrebu.

Tako da osobno ču prije podržat korištenje poluengleskoih izraza ili slenga nego lomit jezik na novo izmišljenom hrvatskom.

jer ionako dobar dio hrvatskog je samo varijanta njemačkih ili talijanskih riječi ovisi gdje se čovjek nalazi (dalmacija,istra ili zagreb,slavonija.)
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline  
Staro 26.09.2007., 09:43   #30
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Svi novi u zadnje vrijeme puni kritika - ovome smeta nacin izrazavanja , nekim drguima moderatori i Zasto se moraju postivati pravila , a moja poruka za sve - ako Vas toliko smetamo , iritiramo i pogadjamo u centar zivca , onda imate druge forume slicne ili site tematike i odite tamo i uzivajte bez nas nepismenih control freekova.

Potrudite se bar malo biti dio zajednice a onda pljuvati po nama i napadati nas .

Uostalom , VI koji prigovarate VI ste dosli tu a ne MI kod Vas .
Router je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na