Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2022., 17:03   #1
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Više audio outputa... odvojeni EQ i defaulti

Znači trenutno su zvučnici Z906 spojeni optikom na matičnu, Realtek dakle.
Kupio bi gaming headset sa USB zvučnom i pikao u front USB po potrebi, rađe nego direktno u zvučnike, jer pretih je output.

Da li će to uopće raditi kako sam zamislio... dakle stvar je što su zvučnici spojeni optikom na matičnu i koriste equalizer od Realteka, dok bi sluške bile preko njihove USB zvučne. Ima taj APO equalizer za sluške, ali bi trebao imati utjecaja samo na USB zvučnu, ne i na integriranu... to vjerujem neće ići pa je pitanje koliko ima smisla ovo što pokušavam. Ak me kužite...

Druga stvar je da Winsi sami skuže novu USB zvučnu kad je upiknuta i prebace default audio na nju... treća stvar je da vrate default na "realtek digital output" kad je iskopčana...

Možda ima bolje rješenje za sve ovo skupa...ideje dobrodošle
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2022., 17:12   #2
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 536
Dok mene na poslu kada upalim sluške koje su BT odmah ide na njih a kada ih ugasim ide na ugrađeni zvučnik u kompu.


W10 je u pitanju
spiderhr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2022., 17:13   #3
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Znači trenutno su zvučnici Z906 spojeni optikom na matičnu, Realtek dakle.

Kupio bi gaming headset sa USB zvučnom i pikao u front USB po potrebi, rađe nego direktno u zvučnike, jer pretih je output.



Da li će to uopće raditi kako sam zamislio... dakle stvar je što su zvučnici spojeni optikom na matičnu i koriste equalizer od Realteka, dok bi sluške bile preko njihove USB zvučne. Ima taj APO equalizer za sluške, ali bi trebao imati utjecaja samo na USB zvučnu, ne i na integriranu... to vjerujem neće ići pa je pitanje koliko ima smisla ovo što pokušavam. Ak me kužite...



Druga stvar je da Winsi sami skuže novu USB zvučnu kad je upiknuta i prebace default audio na nju... treća stvar je da vrate default na "realtek digital output" kad je iskopčana...



Možda ima bolje rješenje za sve ovo skupa...ideje dobrodošle
https://eartrumpet.app/

Ovo će ti riješiti dio problema.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2022., 19:56   #4
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Kolko god je EarTrumpet dobar i bolji od defaultnog MS ovog volumen miksera i veoma je koristan, to nije program / funkcionalnost koju on traži.


dakky upravo sam probao tj podesio da puštam 2 različite pjesme; da jedna pjesma svira na jednim a druga na drugim wirless gaming slušalicama.


1. Cloud Flight (Default Device) ==>> Pušta glazbu preko Chroma Youtube - Cheap Thirlls

2. Cloud Alpha ==>> Pušta gazbu preko PotPlayer-a - neki Xmas MP3

(PotPlayer podešen da ne pušta zvuk preko Default Devajsa nego Settings/Perferencss ==>> Output ==>> Audio render ==>> Cloud Alpha)

Sa obicnim EQ Apo -m mijenjalo mi je EQ i volumen za sve uređaje (obje wireless suške) a ne samo te jedne za koje sam podesio EQ i volumen.

Usnimio Peace Equalizer - dodatak za EQ APO i onda je mjenjalo EQ i volumen samo za te sluške koje sam podešavao dok je zvuk (EQ i volumen) na drugim sluškama ostao nepromjenjen.

Peace Equalizer = Pete's Equalizer APO Configuration Extension (Peace)

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 26.12.2022. u 20:19.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2022., 20:06   #5
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Stvar je u default izlazu, jer ako pokreneš igru dok su i zvučnici default, na njih će šibati output, a većina igara nema opciju za izabrati output. Znači šaltanje default devicea gore dolje je pitanje ovdje. Plus equalizer, naravno...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2022., 20:42   #6
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Za svaki program / igru / media player - podesiš si na koji od uređaja želiš da ti pušta zvuk ...

Start - Settings - Sytem - Sound - Advance sound options - Apps volume and device perferences





How to Set Per-App Sound Outputs in Windows 10 https://www.howtogeek.com/352787/how...in-windows-10/











__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2022., 20:47   #7
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Ok, to je to onda. Nego, Discord, dodaj me pa ćemo tamo dalje ako bude kakvih pitanja... dakky#4292
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na