Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2023., 18:29   #211
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Ja sam trenutno na tecaju za python u algebre takodjer, tecaj je krenuo u 3/23. Prosli smo dva kolokvija do sad i ja sam i vise nego zadvoljan sa kvalitetom predavaca i nacinom i tempom kojim tecaj ide. Naglasio bi da je predavac vise nego korektan i uredan u svom radu i dostupan za sva pitanja u bilo kojem trenutku preko mail-a, discorda grupe itd.
E sad posto sam i sam na online nastavi, nama do sada niko nije spominjao nikakve izmjene po pitanju pozitivnog zavrsetka programa. Seminarski rad i usmena obrana je kao uvjet za polozit program. Sutra bas idem do Algebre provjerit sve tvrdnje po pitanju pismenog polaganja.
Eto to je od mene, ja sam za sad zadovoljan svime.
Javi što si čuo, please.

Ja sam iz dvije grupe čuo da se mijenja koncept polaganja, ali još nemam ništa crno na bijelo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2023., 19:38   #212
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Ja imam crno na bijelo, info iz Algebre. Dobili smo 3 termina za obranu seminarskog (zadnji je 14.6.), nakon toga nema obrane nego gore navedeni ispit.
Naravno ne mogu niti na jednu obranu jer ću biti poslovno van HR, a pederski je što su uopće mijenjali uvjete. Neka ih mijenjaju za nove polaznike.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 07:19   #213
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Znači, moguće je polagati još preko seminara?

Kada si krenuo s grupom?

Ja ću tek biti u srpnju gotov s zadnjim predavanjem, pa me zanima koliko ti je prošlo od zadnjeg predavanja do predaje seminara, roka za isti.

Jer naravno, nitko pojma nema, svaki tjedan nove informacije. Predavači dobivaju info na kapaljku, a čak i ono što znaju ne dijele previše.

Moja grupa je krenula 12.12. a zadnje predavanje je sad bilo u petak 19.05. a zadnji ponudeni rok za usmnei ispit je 15.06. s tim da barem tjedan dana prije moram predati seminar, tak da si vise racunam da je 09.06. zadnji rok ili jos 17 dana do predaje xD

Ocito imaju previse grupa i ljudi, pa im je lakse stancati genericke ispite koje ukljucuju sve, nego da bude samo seminar.

Jer su nam rekli, da kao poslije je bitno napraviti smeinar, nema usmenog, pa ono, ako zadovoljis kriterije, imas samo pismeni

Isto imam crno na bijelo da se za nasu grupu mijenja i imamo samo
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 08:23   #214
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Znači, ona fora od 6 mjeseci za zaposlene ne drži vodu?

To je ono što meni fali, crno na bijelo info.

Jer svatko ima svoju priču, a sama Algebra/predavač ne daje nikakve informacije.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 08:32   #215
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Ako je ovo gore istina, to je za mene dealbreaker. Svakako trazio sam od algebre "OPĆI UVJETI PRODAJE, UPISA I POHAĐANJA NASTAVE – MJERA VAUČER - HZZ" na dan potpisa svog ugovora, jer trenutno je online dostupna verzija 3 koja vrijedi od 19.5.2023 a prijasnja verzija nije dostupna. Ako se dobro sjecam kad sam potpisivao ugovor bilo je navedeno online/seminar usmeni. Tako da nemaju oni bas pravnu osnovu za mjenjat pravila kako se nekom digne neka stvar.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 08:35   #216
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Ako je ovo gore istina, to je za mene dealbreaker. Svakako trazio sam od algebre "OPĆI UVJETI PRODAJE, UPISA I POHAĐANJA NASTAVE – MJERA VAUČER - HZZ" na dan potpisa svog ugovora, jer trenutno je online dostupna verzija 3 koja vrijedi od 19.5.2023 a prijasnja verzija nije dostupna. Ako se dobro sjecam kad sam potpisivao ugovor bilo je navedeno online/seminar usmeni. Tako da nemaju oni bas pravnu osnovu za mjenjat pravila kako se nekom digne neka stvar.
Da, moja cijela grupa se žali, za sada nema učinka.

Ajde, ako saznaš išta, javi plis.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 09:09   #217
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Pa na neki nacin mozda i drzi...
Mozda imas rok od 6 mjeseci, ali u tom slucaju imas i vise vremena za seminar/ program napisati, predati, neces imati usmeni, jer ce ti samo mozda predavac prokomentirati sto trebas popraviti ili dati neki prijedlog i to je to... ali glavna provjera ide onda putem pismenog.

Zato sam se ja primio tog sada da izbjegnem pismeni, imam osjecaj da su namjerno to uveli da povecaju kvotu padova k tome je nas predavac nesto spominjao da ce biti dva izlaska na pismeni koji su free, nakon toga svaki izlazak trebas platiti, mada je i to bilo vise rekla kazala, on mora jos potvrditi, ali nikad nije.
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 09:12   #218
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Da, samo što ja nemam nikakav info još, jer sad čujem da se mijenja i rok, nije više 6 mjeseci.

Trebao bi biti gotov kroz mjesec i pola, nitko ništa ne zna.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 10:53   #219
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Koja veselica

ocito imaju previse kandidata pa zele rijesiti sto vise ljudi

Sretno
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 18:23   #220
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Predavac nam je na gore navedeno pitanje rekao da je doslo do promjene uvjeta, i to na nacin da je za zavrsetak studija potreban smanjeni postotak pohađanja predavanja mislim 60%, seminarski rad i položen pismeni ispit. Šteta što mjenjaju uvjete u hodu, ja cu se sigurno žalit i tražit da mi se omogući polaganje u skaldu s ugovorom koji sam potpisao. Još mi se nitko pismeno od algebre nije očitovao.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2023., 18:31   #221
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Predavac nam je na gore navedeno pitanje rekao da je doslo do promjene uvjeta, i to na nacin da je za zavrsetak studija potreban smanjeni postotak pohađanja predavanja mislim 60%, seminarski rad i položen pismeni ispit. Šteta što mjenjaju uvjete u hodu, ja cu se sigurno žalit i tražit da mi se omogući polaganje u skaldu s ugovorom koji sam potpisao. Još mi se nitko pismeno od algebre nije očitovao.
Isto to sam ja dobio kao info.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 05:58   #222
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Ako je ovo gore istina, to je za mene dealbreaker. Svakako trazio sam od algebre "OPĆI UVJETI PRODAJE, UPISA I POHAĐANJA NASTAVE – MJERA VAUČER - HZZ" na dan potpisa svog ugovora, jer trenutno je online dostupna verzija 3 koja vrijedi od 19.5.2023 a prijasnja verzija nije dostupna. Ako se dobro sjecam kad sam potpisivao ugovor bilo je navedeno online/seminar usmeni. Tako da nemaju oni bas pravnu osnovu za mjenjat pravila kako se nekom digne neka stvar.
Evo verzija 1 koju sam dobio pri sklapanju ugovora

https://drive.google.com/file/d/1qVP...usp=share_link
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 19:52   #223
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,924
I stand corrected. Ipak budete primili edukaciju, i to pravnu
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 12:04   #224
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Evo da nadodam jos par dojmova nakon predavanja i sami seminarski/zavrsni rad



Uglavnom kroz vjezbe koje smo imali i neke parcijalne ispite, je predavac pripremao kao neki okvir i bazu koja se moze koristiti za stvaranje aplikacije, samo je tu opet onaj jedan problem, on je to radio na pojednostavljenim primjerima gdje nema toliko ovisnosti, tipa s jednom bazom podataka s dvije tablice, dok je za zavrsni malo vise toga potrebno, kompleksnije je i od mnogih dijelova se hvatam za glavu i razmisljam/guglam/chatgpitam dok ne dodem do rjesenja.



Dode mi da outsourcam nekog indijca da mi to napise
Ugl imam jos 10 dana da predam i jos nekih 10-15% za napisati
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 15:24   #225
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,924
Koji je primjer aplikacije koji treba napraviti za završni rad?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 18:28   #226
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ma neke sadnice cvijeća imamo skoro svi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 09:19   #227
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Jep, kao GUI plant manager, unos biljaka, unos posuda, posude skupljaju podatke preko nekog webapia ili napravis neki random int generator podataka, jer webapi od algebre nararavno ne radi, i naravno graficki prikaz u tri tipa grafa i tak. Hebem se vec nekih 10h samo s grafovima i povlacenjem podataka, jos 9 dana do kraja
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 13:59   #228
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157
Ukratko moje iskustvo sa Front-endom uživo u Rijeci. Krenuli 25.10. Imali smo odličnog i susretljivog predavača koji predaje i na faksu, a ispiti su bili dosta jednostavni. Za seminarski rad smo imali izraditi chat aplikaciju preko Scaledrone API-ja. Trebalo mi je 27 sati za izradu (u programu namijenjeno 30), i bilo je dovoljno dobro za 100% prolaz na prvom roku. Ako netko želi pogledati, moj treš app je tu.

Seminarski rad je imao i minimalne uvjete, mogao se odraditi samo u HTML-u i CSS-u bez JS-a i Reacta.

Kod nas su nezaposleni imali samo jedan rok odmah na početku 5. mjeseca, a zaposleni još dva do 7. mjeseca.

Sve u svemu, dajem prolaznu ocjenu jer je 6 mjeseci malo vremena za obradu toliko područja (HTML, CSS, JS, Git, React), a ispiti zajedno sa seminarskim su mi se činili pojednostavljeni da što više ljudi prođe. Ali predavač i kolege su stvarno bili dobri, pa mi nije krivo što sam upisao.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 09:21   #229
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 534
Ispit prošao još mi samo seminar ostao. Access mrzim kad znam da postoji bolje.

DBA je u pitanju
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 09:29   #230
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Ispit prošao još mi samo seminar ostao. Access mrzim kad znam da postoji bolje.

DBA je u pitanju
I ja u subotu riješio ispit, sad isto moram napraviti seminar
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 09:37   #231
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 534
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
I ja u subotu riješio ispit, sad isto moram napraviti seminar
Isto DBA ili?

ZG?
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 09:52   #232
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Isto DBA ili?

ZG?
Da, DBA. Bio sam u online grupi koja je završila u veljači. Ispit sam polagao u VŽ.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 13:00   #233
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
BRISATI!

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 03.07.2023. u 09:30.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 13:08   #234
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 534
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam Balena stisnuo u petak u Zagrebu malo, popričali.

Rekao sam mu da sam razočaran programom, odazivom na email, netransparentnim informacijama o rokovima, promjenama ugovora u hodu itd.

Long story short, država ih stišće, kad se potroši novac na ove vaučere, više neće s njima surađivati Algebra.
super za info.

Da i ja sam razočara kako su posložili program za DBA.

Dizajn baze
SQL početni
SQL napredni
pa tek onda
Admin OS-a
Admin SQL servera
Access

Kako administriranje OS-a i SQL-a može biti tu gdje je umjesto da je to napočetku pa tek onda SQL rad.

Dosta ljudi nije nikada instaliralo Windowse a kamoli SQL server.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 17:56   #235
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Ispit prošao još mi samo seminar ostao.
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
I ja u subotu riješio ispit, sad isto moram napraviti seminar
Knjižnica?

Ako vas dvojica trebate kaj vezano za seminar, slobodno se javite, da to čim prije riješite, ja sam skoro čitav mjesec čekao da mi pregledaju.

Poslao sam seminar prije ispita, položio i tek nakon valjda dva tjedna su mi poslali.

Nemojte zaboraviti uploadati ovjerenu listu s terminom ispita na HZZ portal kao i uvjerenje. Preuzimanje fizičkog uvjerenja dogovorite s referentom koji vam je slao digitalni primjerak.

Čujem da je sad nova fora da ne saznaš rezultat ispita isti dan.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 21:13   #236
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 534
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
Knjižnica?

Ako vas dvojica trebate kaj vezano za seminar, slobodno se javite, da to čim prije riješite, ja sam skoro čitav mjesec čekao da mi pregledaju.

Poslao sam seminar prije ispita, položio i tek nakon valjda dva tjedna su mi poslali.

Nemojte zaboraviti uploadati ovjerenu listu s terminom ispita na HZZ portal kao i uvjerenje. Preuzimanje fizičkog uvjerenja dogovorite s referentom koji vam je slao digitalni primjerak.

Čujem da je sad nova fora da ne saznaš rezultat ispita isti dan.

Je, knjižnica. Meni je taj access tak ograničen. Dio sam napravio dio ne.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 14:56   #237
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Vezano za upis u e-radnju knjižicu, može li se to online preko egrađanina obaviti, ili moram otići do HZMO-a i donijeti im uvjerenje?
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 15:12   #238
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Meni upisali uvjerenje o usavršavanju za grafičkog dizajnera - specijaliste za digitalno izdavaštvo koje sam dobio od Algebre u radnu knjižicu kao dodatno obrazovanje. Otišao u HZMO i ispalo da je dobro da sam tamo otišao jer su mi na poslu htjeli to upisati pod kompetencije. Ovo napominjem da ne bi nekome bilo krivo upisano u radnu knjižicu.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2023., 09:07   #239
mayich18
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2023
Lokacija: Ludbreg
Postovi: 1
Ima možda netko riješen zadnji parcijalni ispit/ Podatkovna znanost?
Bila bih zahvalna 😊
mayich18 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 16:40   #240
Yumi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Pošto se u mojoj python grupi parcijalni ispit piše na satu, i čitava stvar bude jako stresna i vremenski nemoguća kako gradivo postaje kompleksnije, bi li mogao netko od vas tko je već završio a možda još ima pdfove parcijalnih za 4. i 5. modul poslati mi ih u privatnoj poruci? Čisto da mogu malo ranije razmisliti o tome, i možda i nešto malo započeti.

I vi koji ste završili nedavno, kako je završni izgledao? Jesu li više "core" pitanja, ili znaju i tražiti detalje o stvarima koje se samo prelete tipa beautiful soup? Ne znam ni kako to sad službeno funkcionira, čini mi se da se polaže pismeni za hzz, i da se ima mjesec dana od završetka tečaja za predati završni rad koji se ne brani. Službene informacije nema ni predavač.

Hvala na bilo kakvom odgovoru ili pomoći.
Yumi je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na