Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2023., 20:50   #1
dr.jazz
Premium
Moj komp
 
dr.jazz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 102
Xiaomi Mi TV stick 4k soft brick

Trenutno se koristi kao uteg za papire, ali da svejedno provjerim ako tko ima kakvu ideju da osposobnim ovo g*vno od andorid sticka.

Naime preko ADB-a sam isključivao neke package i kako to inače bude kad čačkaš di ne treba, kod reboota nije se OS podigao, što prije nikad nije bio problem jer se sam od sebe boota u recovery mod, međutim ovaj put je bio iznimka i zapeo je na logu OS-a i dalje ne ide.

Probao sam sljedeće:

- pokrenuti recovery mod (OK + back) ali ne ide, očito zaključan bootloader na drugoj generaciji sticka, da sam bio pametniji prvo bi to provjerio i probao otključati bootloader prije bilo kakvog kemijanja

- spajanje ponovno preko ADB-a jer isti je ostao uključen u developer opcijama, čak pronalazi uređaj, međutim povratno me traži da autoriziram pristup što ne mogu jer je zapeo na pola loadinga OS-a (pokušao nagađati sa daljinskim ali ništa od toga), a sa statusom unauthorized ne prolazi mi niti jedna komanda. Da sam prihvatio trajnu autorizaciju skratio bi sebi muke. Uređaj je također uredno prepoznat prilikom spajanja na PC

-preko OTG kabela spojio sam drugi RF daljinski i probao ući u recovery mod, te sa tipkovnicom isto neke kombinacije tipki jer sam po XDA našao svakave teme sa raznim iskustvima, nije škodilo probati

-na GitHubu probao neki tool koji forca povezivanje preko ADB-a bez autorizacije, u mojem slučaju ne radi, vjv pali na prastarim androidima

-od seljačkih metoda probao sam više puta prekinuti napajanje za vrijeme bootanja OS-a s ciljem da invokam recovery mod, nisam ga uspio zajebat

-Amlogic USB burner prepoznaje stick, ali ne može izvršiti povezivanje jer nije u flash modu - iz nekog razloga svejedno sam probao


Ostao sam bez ideja što više napraviti, jedino što je preostalo je spojit se preko TTL-a, stavit ga u flash mode i dovršiti priču preko amlogic burnera, samo dva su problema, pointi za TTL nisu baš jasno naznačeni na pcb-u kao na prvoj generaciji sticka, ali na istom je mjestu pa to je valjda to, a drugi "pravi" problem je što nemam stock firmware, prevrnuo sam net ali nisam ga našao, tako da je TTL ideja trenutno besmislena barem što se tiče povratka na originalni OS

Bilo kakve sugestije dobrodošle
__________________




Parvum Systems L1.0 Build

Intel Core i7-8700k 5.2 Ghz Delid

Gigabyte Z390 AORUS Master

G. Skill Trident Z RGB 32GB 3733 Mhz CL16

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition

Super Flower Leadex Platinum 1000 W

Acer X34P Predator G-sync 120hz

SSD Transcend 256GB 110S M.2 NVMe - 2X Samsung SSD 850 EVO 250gb RAID 0

Dual loop custom water cooling by EK

>>Build log<<





TRGOVINE

1

2

3


dr.jazz je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2023., 13:56   #2
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Vidjeti koji je čip u njemu, pa TTL-om fleshati bootloader na taj čip, poslije bi ti trebao prepoznati barem preko ADB-a da uplodaš neki firmware (custom) ili kaj već ima na XDA ...


TTL spajaš obično sa 4 pina samo pazi na voltažu, da li je 3.3V ili 5V ...


Nisam radio sa tim stikovima, ali trebao bi biti isti princip, samo ovisno o čipu na pločici ...


A za TTL bi trebao imati pinove na pločici, čak bi ih moglo biti 5-7, možda moraš i zbrikati koji da bi ušao u programski mod ...


Daj točnu oznaku stika, može i koja slika, pa da pogledam i dam koji savjet više ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2023., 16:20   #3
dr.jazz
Premium
Moj komp
 
dr.jazz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 102
Na sticku je Soc S905Y4
više info na https://androidpctv.com/xiaomi-tv-stick-4k-review/

Nije jasno naznačeno ali gledano po nekoj logici trebala bi biti 4 pina na gornjoj strani odmah pored heatsinka (druga slika), budem lako utvrdio ako na jednom od pinova ima napona, odmah znam na čemu sam

prva generacija sticka ima jasan uart port (treća slika)

Nešto sam nanjušio na yt-u, uglavnom neki lik je imao sličan problem, isto je preko TTL-a spojio stick te ga je preko puttya stavio u fastboot nakon čega je stick prepoznat kao ADB interface što mu je omogućilo da šiba komande bez greške, ukoliko je tako sa drugom generacijom mogao bi ga komadnom baciti u recovery mod, factory reset i priča završena, naravno u teoriji jer pokazalo se da je prva generacija puno fleksibilnija.

Shortanje nand-a nije praktično jer je sve prekrivano shieldom.

Za sada nebi probao drugi bootloader jer gubim DRM key za netflix, ali ovo što si napomenuo da bi ADB trebao raditi sa drugim bootloaderom tipa twrp to stoji kao rezervni plan.
Prvo bi probao gore navedeno jer stick mi je najviše trebao za netflix, ali ako se ne bude moglo vratiti na stock ekipa sa XDA je zagurala ubuntu gore čak mi i to odgovara





__________________




Parvum Systems L1.0 Build

Intel Core i7-8700k 5.2 Ghz Delid

Gigabyte Z390 AORUS Master

G. Skill Trident Z RGB 32GB 3733 Mhz CL16

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition

Super Flower Leadex Platinum 1000 W

Acer X34P Predator G-sync 120hz

SSD Transcend 256GB 110S M.2 NVMe - 2X Samsung SSD 850 EVO 250gb RAID 0

Dual loop custom water cooling by EK

>>Build log<<





TRGOVINE

1

2

3



Zadnje izmijenjeno od: dr.jazz. 16.03.2023. u 16:26.
dr.jazz je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2023., 11:07   #4
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Evo ti na zadnjoj slici 4 pina ...

Vcc TX RX i GND .... s time da je ovaj Vcc za napajanje SA TTL-a, nemaš tu neki napon ...

I naravno ne uštekavaš stik dok ga flešaš TTL-om ....

Napon dobiva preko TTL-a i signali idu preko njega ...

Ja isto prvo gledam slike, onda čitam kaj si napisao

Najvjerojatnije su ta 4 pina za spojiti se ... sad je pitanje koji kraj je gnd, a koji vcc ... ali i to bi se našlo ...

Ne kužim, ovo za netflix, pa kaj nije kao aplikacija i da se prijavljuješ putem mejla ???

https://androidpctv.com/amlogic-firm...e-guide-tvbox/ - ovo sam našao jel ti igra tak nekaj ???

Zadnje izmijenjeno od: Nbdy32. 17.03.2023. u 11:28.
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2023., 11:29   #5
dr.jazz
Premium
Moj komp
 
dr.jazz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 102
Zadnja slika sa jasno označenim uart portom je od prve generacije, stavio sam je komparacije radi.

Alate za flashanje imam, moram samo čekati ttl adapter sa dalekog istoka

Znači ne ustekavas usb uređaja dok je ttl spojen na isti? A što ako se spoje samo tri pina na ttl- gnd tx i rx?

Našao sam neki video gdje je lik imao paralelno uštekan i ttl i sam uređaj na usb, tek mu je tada putty počeo vrtiti podatke u konzoli
__________________




Parvum Systems L1.0 Build

Intel Core i7-8700k 5.2 Ghz Delid

Gigabyte Z390 AORUS Master

G. Skill Trident Z RGB 32GB 3733 Mhz CL16

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition

Super Flower Leadex Platinum 1000 W

Acer X34P Predator G-sync 120hz

SSD Transcend 256GB 110S M.2 NVMe - 2X Samsung SSD 850 EVO 250gb RAID 0

Dual loop custom water cooling by EK

>>Build log<<





TRGOVINE

1

2

3


dr.jazz je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2023., 11:36   #6
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
A gle ja kaj god sam flešao, napajanje je bilo sa TTL-a ili fleshera (imam kombinaciju) ...

Tak da nisam nikada imao spojeni uređaj i flešao, čak i biose na pločama sam flešao a da ploče nisu upaljene, samo napajanje sa fleshera/TTL-a


A i moguće da ti mora biti stik uštekan, ako mu treba jače napajanje nego kaj TTL može dati, makar ti flešaš samo čip, pa po meni bi trebalo biti dosta tih 5V ...


ili je to on štekao zbog stabilnosti ili zbog sigurnosti ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2023., 11:44   #7
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Ne kužim, ovo za netflix, pa kaj nije kao aplikacija i da se prijavljuješ putem mejla ???
Svi streaming servisi koriste Widevine L1 DRM, bez njega ne rade na Android TV-u.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2023., 19:16   #8
dr.jazz
Premium
Moj komp
 
dr.jazz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 102
Danas sam si malo dao truda, ona lijepo poredana 4 pina za koje sam sumnjao da bi bili uart port zapravo nisu, na gen1 sticku postoji priprema za takav header imaju identičnu oznaku na PCB-u kao na gen2.

Metodom pronalažanja pinova sa multimetrom morao sam prvo ukloniti shield jer nigdje nisam očitao nikakve konkretne vrijednosti, nakon uklanjanja shielda svi su lijepo poslagani, prva fotka je moja, druga je gen1 stick

@Nbdy32

Da, u pravu si, nema dovoljno struje, malo sam dublje njuškao, inače stick zna bootloopat ako ga se stavi u port koji ne može progurati barem pola ampera, tako da po onom što sam izvukao sa neta kad su ti android boxevi u pitanju spaja se samo RX i TX, napajanje ide klasično da li na coax ili u mojem slučaju je microusb.



__________________




Parvum Systems L1.0 Build

Intel Core i7-8700k 5.2 Ghz Delid

Gigabyte Z390 AORUS Master

G. Skill Trident Z RGB 32GB 3733 Mhz CL16

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition

Super Flower Leadex Platinum 1000 W

Acer X34P Predator G-sync 120hz

SSD Transcend 256GB 110S M.2 NVMe - 2X Samsung SSD 850 EVO 250gb RAID 0

Dual loop custom water cooling by EK

>>Build log<<





TRGOVINE

1

2

3


dr.jazz je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2023., 21:04   #9
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Xiaomi Mi TV stick 4k soft brick

Kada fleshash bilo koji uređaj, ne spaja se nista osim vcc (3.3 ili 5v), tx,rx,gnd. Za fleshanje trebas znat voltazu mem ic-a a ne uređaja. Mozda mem ic radi na 3.3V a stick normalno na 5V. Ne spaja se na usb, niti hdmi. Mora biti “mrtav”, i ne dobijati nikakvu vrstu signala osim od flashera, bilo to ttl,spi, jtag ili stovec.
Next, kod xiaomija je najbitnije pripaziti na bootloader i L1, da ne ubijes bezveze kvalitetnu funkciju netflixa i youtubea.
Next, kad moras pazit na bootloader, sranje je dvostruko za ozivljavanje . Treba fleshati sve osim bootloadera osim ako si 100% siguran da je u originalnom stanju i nemodan na bilo koji nacin. Pazi na izvor flasha i da bude bas 100% komaptibilan i tocan za tvoj hw.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na