Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2023., 00:13   #31
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Prebacivanje fotografija sa moba sa neispravnim ekranom

Ne radi ni na Samsungu Note 10 android 12. Na redmi note 7 pita na ekranu da li zelim ukljucit talkback, Android10. Ne ide automatski. Da ne radi ekran ne bih mogao nista. A32 5g Android12 ne pokrece se nista. Svakako isprobam ako naletim na neki kojem se ne isplati narucit i zamijenit ekran. Hvala na trudu

Zadnje izmijenjeno od: Bruno_Rv. 06.01.2023. u 00:21.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 00:32   #32
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
Moj stari ZUK Z2 Pro to također ne podržava. Doduše, on je zaglavio na Androidu 8

Koliko vidim EMUI 12 uopće nema tu opciju. Ali svakako dobro za znati.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 00:35   #33
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Prebacivanje fotografija sa moba sa neispravnim ekranom

Evo, sad vidio da je u defaultu Talkback i prečica isključeno na Samsung note10 i A32 5g. Kad sam uključio, proradilo je ali nažalost nemoguće je uključiti ako ne radi touch jer bez talkbacka se ne može doći do opcije
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 01:22   #34
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,035



Vrlo je očito da ti ne želiš da to radi jer prihvacas samo svoju metiodu pa vjerojatno ni ne probaješ kako treba pa samo trollaš, ali eto nekome ce nadam se pomoc kad bude u kriticnoj situaciji

Nope, na najnovijem OneUI-u moras u settingsima upalit tj. treba ti ekran, + i - je onda za palit gasit ali prije toga Talkback treba biti enable-an, ako nije onda ta metoda ne prolazi...

Sansa za pogodit pattern potpuno naslijepo s misem je ravna nuli, nema sanse, nikakve... Probaj.
-->
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A na realmeu, one plusu, samsungu, pixelu, huaweiju i xiaomiju radi taj shortcut. Zašto ne radi na tvome eto ne znam.

Taj shortcut je za upalit i za ugasit, ako radi za ugasit mora radit i za upalit ali eto ti izgleda imas neki spešl edišn andorid kojem to radi samo za izgasit... Bas cu probat na A13 sad kad strica vidim. Pattern se isto može samo treba živaca... A mislim da se i remotely može promjeniti pattern u pin, bar se prije moglo




Vrlo je očito da ti ne želiš da to radi jer prihvacas samo svoju metiodu pa vjerojatno ni ne probaješ kako treba pa samo trollaš, ali eto nekome ce nadam se pomoc kad bude u kriticnoj situaciji

Nope, na najnovijem OneUI-u moras u settingsima upalit tj. treba ti ekran, + i - je onda za palit gasit ali prije toga Talkback treba biti enable-an, ako nije onda ta metoda ne prolazi...

Sansa za pogodit pattern potpuno naslijepo s misem je ravna nuli, nema sanse, nikakve... Probaj.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 17:46   #35
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Di ima volje ima i nacina, aktiviraj ga preko google asistenta. Ako ne možeš pristupit, na tipkovnici pritisni win key pa space pa utipkaj "turn talkback on"
Nezz jel radi shirtcut na svim uredjajima
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 16:59   #36
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
Mislim da je od svih navedenih opcija ipak jednostavnije složiti nekakav sync pa neka ga
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 18:34   #37
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Pozdrav ljudi, hvala na odgovorima.

Dakle, na ekranu se nista ne vidi osim ponekad broj 0 na tipkovnici koji se može stisnut. Mob ne mogu utkljucat i stekao sam dojam da touch radi samo na djeliću ekrana.

Talkback se može uključiti tipkama sa strane i kad ga ukljucim touch sam nešto pritišće tako da mi nije od pomoći.

Mladić u chipoteci mi je pokušao spojiti USB c HDMI adapter na TV, ulazi klimavo u utor i neće da ga prepozna, kao da je utor usba c neispravan, a meni sa xioami kabelom uredno puni i radi.

Čak je probao s Random kabelom za punjenje i uredno puni.

Neznam iskreno, dolazi mi otic do mladica koji se bavi popravkom mobitela, možda on ima neku naprednu shemu za ovo riješit


Da ekran ne kosta koliko košta i da se može kupit i promijenit za nekih 60 70 ojra najradije bi to napravio i poklonio staroj mob, jer je odličan
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 20:18   #38
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Prebacivanje fotografija sa moba sa neispravnim ekranom

Mi10t pro nema podrsku za spajanje na monitor/tv. Dzaba hdmi kabel. Preostaje ti kupnja ekrana negdje na aliju pa neki lokalni servis koji bi pristao montirat. Ili ga mozes ovdje i kupit kosta oko 80€ plus ugradnja, ima oglasao servisa po njuskalu. Raspitaj se prije kupnje
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 10:37   #39
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Valjaju li ekrani sa Alija? Puknu li na cijenu 25 posto ili koliko već, da znam ukalkulirta trosak.

Nije da mi je hitno, mogu cekat
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 11:19   #40
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
kad kupuješ pise ti: Vat included? pritisni upitnik pa ce ti pisat vat included ili ne. U pravilu ispod 150 dolara je included preko nije. Pazi da odabetes Ali express shipping a ne cainao, da zaobidjes hrvatsku postu.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 12:00   #41
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
Valjaju li ekrani sa Alija? Puknu li na cijenu 25 posto ili koliko već, da znam ukalkulirta trosak.

Nije da mi je hitno, mogu cekat
Valjaju. Samo pazi da ne kupiš TFT ekran, oni su sranje.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 12:27   #42
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Hvala vam puno. Uzeo bi ovo, znaci ekran bez frame-a ( koliko sam skonto to je pozadina) i Pise aliex standard shipping vat included.

Eto samo ako možete potvrditi jeli to to



Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2023., 13:41   #43
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Ako si majstor u ljepljenju uzmi bez okvira. Ako nisi onda s okvirom.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na