Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2024., 05:46   #481
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Nisi stavio najjači rivju...DF.
TLDR: izmislili su neki the način kako bi objasnili da je ovo top grafa i da je zapravo FPS apsolutno nebitan čim pređe brojku X jer se odziv u ms zanemarivo skraćuje.
Baš mi je bilo čudno da su promijenili metodologiju rivjua zbog AMD grafe, a ne nV, izgleda da je i Lisa odriješila kesu.

Naravno, većina drugih normalnih rivjua prikazuje ovu grafu točno onakvom kakva je, par % brža od 7800XT (rekao bih zanemarivo dokle god je to jednoznamenkasti broj), više troši i mrvu je skuplja. Očekuje se korekcija cijena za 7800XT na niže.
BTW u RTu je ipak mrvu više brža nego u rasterizaciji, 11+%.

Ja da uzimam, bi radije uzeo npr 7800XT ili 4070S.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2024., 10:31   #482
sinkee
Premium
Moj komp
 
sinkee's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Nisi stavio najjači rivju...DF.
TLDR: izmislili su neki the način kako bi objasnili da je ovo top grafa i da je zapravo FPS apsolutno nebitan čim pređe brojku X jer se odziv u ms zanemarivo skraćuje.
Baš mi je bilo čudno da su promijenili metodologiju rivjua zbog AMD grafe, a ne nV, izgleda da je i Lisa odriješila kesu.

Naravno, većina drugih normalnih rivjua prikazuje ovu grafu točno onakvom kakva je, par % brža od 7800XT (rekao bih zanemarivo dokle god je to jednoznamenkasti broj), više troši i mrvu je skuplja. Očekuje se korekcija cijena za 7800XT na niže.
BTW u RTu je ipak mrvu više brža nego u rasterizaciji, 11+%.

Ja da uzimam, bi radije uzeo npr 7800XT ili 4070S.

Za te novce mislim da se nema kaj tražit pored 4070 super.
sinkee je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2024., 10:33   #483
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Nisi stavio najjači rivju...DF.
TLDR: izmislili su neki the način kako bi objasnili da je ovo top grafa i da je zapravo FPS apsolutno nebitan čim pređe brojku X jer se odziv u ms zanemarivo skraćuje.
Baš mi je bilo čudno da su promijenili metodologiju rivjua zbog AMD grafe, a ne nV, izgleda da je i Lisa odriješila kesu.
Zakaj uopće pratiš njihove "recenzije", pa nismo jednom komentirali da prije svega rade reklamu, a kredibilitet i vjerodostojnost su oksimoron u njihovom slučaju. I to kaj veliš, lako moguće da na Eurogamer nivou imaju dogovoreno sponzorstvo, pa se zato sad ploča okrenula na drugu stranu. Makar s njima više ništa nije čudno, jer su ista sranja radili za Intel i nVidiju uz popratno izmišljanje tople vode. Sad je očito toliko grdo da je i šrot AMD došel na red, pa je i takva situacija čisto OK za velebni Digital Foundry.

KaCmo već kod britanskih recenzija, KitGuru ipak ima koliko-toliko normaln osvrt u rangu s ostalima.


__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2024., 15:16   #484
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Evo ispravio Stevo Au, ipak nije baš toliko loša i navodno će AMD otvorit malo pipu za OC:



Ja i bi dalje ili 4070S ili 7800XT.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 14:45   #485
maminjo
OOOO
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: More
Postovi: 15
Kartica je Sapphire pulse 7800XT, kad skinem Trixx nema opcije za nitro glow. kako još mogu upravljati osvjetljenjem kartice?
maminjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 14:53   #486
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Nemaš tu opciju ...
Citiraj:
The PULSE Radeon RX 7800 XT is an RGB-free design.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 15:21   #487
maminjo
OOOO
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: More
Postovi: 15
Pa trebalo je biti tako ali nešto svjetli crveno..






Edit:

Sad vidim da u biti to svijetli s ploče odmah ispod
maminjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 16:57   #488
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
stavi rgb traku
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 18:41   #489
maminjo
OOOO
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: More
Postovi: 15
Ma ne treba mi, komp je ionako ispod stola. Nego je svjetlilo pa sam mislio da mogu mijenjati boje.
maminjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2024., 00:44   #490
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Evo malo optickih razlika izmedu RX 7900 XTX i RX 7800 XT
Jesi imao sa tim nitro+ karticama problem idle high power usage ?
Ja sam se dobrano nazezao dok nisam to sredio...
svasta sam radio nesto je rjesilo djelomicno nesto nije nista al na kraju mi palo na pamet da maknem undervolt GPU i bum sve odjednom normalno kako treba i bit.
Al zanimljivo da problem te povecane potrosnje je bio taj da VRAM clock je bio visok. Najcesce dok bi bio u desktopu bi bio ok al kad bi krenuo surfat VRAM bi bio zakucan na 909MHz i TBP onda naravno preko 40W

Undervolt GPU sam maknuo i rijeseno, pa eto ako neko bude imao isti problem mozda pomogne
Romul je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na