Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2006., 22:46   #1
rabbit08
Premium
 
rabbit08's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 103
preporuk uređaja za bežićnu mrežu

htio bi si doma napaviti bežičnu mrežu (spojit komp i laptop da se međusobno vide, da mogu na internet, i to bez žica)..
i sada sam u dilemi...

da li da ubodem neki ADSL router u nekom PC shopu i spojim ih preko njega....
recimo: Acces Point + Router, CANYON WF-514, 54 Mbps 2.4GHz, 4x LAN 10/100, firewall, NAT, DHCP, External Cijena 397,00 kn (sa PDV-om), iz hg spota

ili da zamjenim zyxel adsl modem (radi savršeno od prvog dana, bez ijedne greške) s nekim WLAN routerom iz ponude t-com, vidim da nude siemens SE 555..

jedino kaj me muči je to da sam čuo da siemens nije baš pouzdan - problematičan je, diskonektira se sam od sebe i sl.. (negdje od nekoga)...

još me zanima da li za latop trebam kupiti neku dodatnu karticu, jer on je "centrino" certificiran ili kako bi se to već reklo...
desktop računalo mi ima ploču ASUS P4P800 i za njega sam sigran da trebam wireless mrežnu karticu..

pa sada mi preporučte neke kartice i drugu opremu i otprilike mi recite koliko me to košta para....

hvala unaprijed...
rabbit08 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2006., 21:22   #2
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor rabbit08
htio bi si doma napaviti bežičnu mrežu (spojit komp i laptop da se međusobno vide, da mogu na internet, i to bez žica)..
i sada sam u dilemi...

da li da ubodem neki ADSL router u nekom PC shopu i spojim ih preko njega....
recimo: Acces Point + Router, CANYON WF-514, 54 Mbps 2.4GHz, 4x LAN 10/100, firewall, NAT, DHCP, External Cijena 397,00 kn (sa PDV-om), iz hg spota

ili da zamjenim zyxel adsl modem (radi savršeno od prvog dana, bez ijedne greške) s nekim WLAN routerom iz ponude t-com, vidim da nude siemens SE 555..

jedino kaj me muči je to da sam čuo da siemens nije baš pouzdan - problematičan je, diskonektira se sam od sebe i sl.. (negdje od nekoga)...

još me zanima da li za latop trebam kupiti neku dodatnu karticu, jer on je "centrino" certificiran ili kako bi se to već reklo...
desktop računalo mi ima ploču ASUS P4P800 i za njega sam sigran da trebam wireless mrežnu karticu..

pa sada mi preporučte neke kartice i drugu opremu i otprilike mi recite koliko me to košta para....

hvala unaprijed...

Ako ti Zyxel radi dobro bolje nemoj to mjenjati nego samo kupi wireless router. Bio sam vrlo zadovoljan sa linksys routerima koje sam nabavio iz Engleske, kupio sam jedan dva iz Hgspota i imao sam velikih problema sa nestabilnoscu, tako da sam sada presao na Buffalo wireless uredaje koji imaju brzi procesor i stabilni su.

Imam Siemens 515 router/modem i dosta je nestabilan stalno se zamrzava tako da nikako ne preporucam to, Siemens 555 ima isto neka debilna ogranicenja.

Znaci uzmi si ovo u hgspotu:
Acces Point + Router, BUFFALO WHR-G54S, 125 Mbit/s 2.4GHz, 4x LAN 10/100 Mbps, firewall, DHCP, External 794,00
Mrežna kartica wireless BUFFALO WLI-PCI-G54, bežična mreža 54 Mbit/s, PCI 291,00

Stavis svoj zyxel u bridge mode i to ce raditi stabilno.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2006., 00:04   #3
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,626
Citiraj:
Autor Bono
Bio sam vrlo zadovoljan sa linksys routerima koje sam nabavio iz Engleske, kupio sam jedan dva iz Hgspota i imao sam velikih problema sa nestabilnoscu, tako da sam sada presao na Buffalo wireless uredaje koji imaju brzi procesor i stabilni su.
http://en.wikipedia.org/wiki/Firmware
zato ti je linksys bio nestabilan...
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2006., 05:39   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,348
Ako ti je laptop Centrino certificiran, ne trebaš kupiti nikakvu dodatnu karticu za njega jer već ima ugrađenu bežičnu karticu s antenom koja se nalazi u kućištu ekrana. Pomoglo bi kada bi rekao točan model da mogu provjeriti tako da budem 100% siguran.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2006., 21:23   #5
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor MasterX
http://en.wikipedia.org/wiki/Firmware
zato ti je linksys bio nestabilan...
Sad neznam da li pokusavas biti bezobrazan ili sta?

Naravno da sam probao druge firmwarove i da je i dalje bilo problema sa uredajem, ocito je problem pregrijavanje ili nesto trece.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2006., 23:53   #6
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Ja imam trenutno kod sebe LinkSys WRT54GS te navedeni Buffalo WHR G54S jer sam glavni pri izradi mreže u Sv. Nedjelji. Na LinkSysu je Free-Man/Basic 1.0.4 dok je na Buffalu DD-WRT. Sa obadva routera sam i više nego zadovoljan i stabilnošću a i ogromnim rasponom opcija. Jedini problem na WRTu što ti nove verzije ne podržavaju firmware koje svi želim, tj. podržavaju ali je previše za***************ancije tu tako da ti je najbolje kupiti Buffala koji je stvarno best buy. Možeš ga, ako nađeš nekoga, kupiti i preko pravne osobe/obrta za 580kn u Datechnichu, ili privatno za 800kn u HGŠrotu. Što se tiće kartice preporučio bih ti wf511. T-comove modeme nemoj ni gledati jer je to teško sranje što oni podvaljuju ljudima.
LP
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2006., 01:10   #7
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,480
Neka netko iscupa ako ima negdje komparaciju linksys/buffalo signal i od siemensa. Kad sam na jednoj lokaciji slagao mrezu kako je Siemens 555 radio spikese tako da je i bilo interneta hehe, vrlo komicna situacija.

PS pise se Datentechnick za lakse pronalazenje firme.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2006., 06:34   #8
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Ma ok, nisam cesto kod njih pa ni ne znam kako se pise :P
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2006., 14:56   #9
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Mali OT:

Jel moze uopce taj Buffalo WHR G54S out of the box raditi u client modu?

Ako ne moze jel moze ako se flasha sa Hyperom ili DD-wrt-om.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2006., 16:38   #10
d tjuner
Von der Kratki Spoj
 
d tjuner's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka & okolica
Postovi: 15
@rabbit08
zyxela nemoj mijenjati za se555 - to bi bio promasaj. Radje pogledaj tu na forumu ili njuze ako netko to prodaje. Zna ih biti po cijeni izmedju 250 i 450kn. Malo je cudljiv sto se tice settingsa ali za na net je ok. Bilo kakva mrezna komunikacija vise od neta je koma...
Sto se tice canyona wf514, mislim da je to pristojna igracka, samo ima jednu manu (bar je imao ovaj koji je meni prosao kroz sake) - wan port. Naime, ako dsl modem prikopcas na wan port, to jednostavno ne funkcionira. Ali ako modem ubodes u lan1 port onda je sve 5. Samo modem onda mora imati 'prvu adresu' a ruter 'drugu', pa tek onda uredjaji -> npr. modem 192.168.0.1, ruter 192.168.0.2, i onda dalje kompovi... Modem pustis u bridge modu, a ruter pustis u ruter modu. Drukcije moj primjerak nije htio raditi. I nisam 100% siguran da je imao wpa-psk enkripciju...
Mogu ti preporuciti i d-linkov DI-624 adsl ruter - nije nista spektakularno ali radi pristojno. Vec skoro dvije godine trpi svakodnevno vadjenje masti istovremeno vrteci lan-partyje, surfanje i skidanje filmova. Zna tu i tamo zablesit, ali restart to rijesi.
Po cijeni je tu negdje i Buffalo. S njim se nisam susretao pa ni ne znam moguce probleme.
Kartice ti ne trebaju - centrino (ako je stvarno centrino) ima wlan opremu, a ako ti je ruter blizu, stolni komp spoji preko lana. Ako bas zelis sve preko wlana, dobro rjesenje ti je canyonova wf511 pci. I nije skupa.
__________________
K8N & A64
6600GT@540/1080
Tagan 480W
Custom vodeno@CPU&GPU
Lova?! Lova nije problem. Love nema
d tjuner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2006., 17:45   #11
rabbit08
Premium
 
rabbit08's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 103
FUJITSU-SIEMENS AMILO M3438G
to mi je laptop....
rabbit08 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2006., 19:29   #12
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Daddy
Mali OT:

Jel moze uopce taj Buffalo WHR G54S out of the box raditi u client modu?

Ako ne moze jel moze ako se flasha sa Hyperom ili DD-wrt-om.
Mislim da nema po defaultu client mode, nego samo WDS. Nisam 100% siguran jer nemam vise original software gore.

U dd-wrt imam opcije AP/client/client bridge/adhoc tako da bi to bio odgovor na drugo pitanje.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2006., 20:38   #13
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Citiraj:
Autor Daddy
Mali OT:

Jel moze uopce taj Buffalo WHR G54S out of the box raditi u client modu?

Ako ne moze jel moze ako se flasha sa Hyperom ili DD-wrt-om.
Za originalnim softom ne moze, ali stavis dd wrt i radi ko urica
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na