Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2022., 22:22   #5341
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Ovo je trenutno sa rdr2,bolje nejde,ako povećam takt(oc) postaje nestabilna i ruši igru.Imam samo taj 1 profil u msi afterburneru koji odmah loada,ništa nisam editiral CFG jer ni neznam di je.Temperatura sobna 24.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	11.png‎
Views:	108
Size:	74.5 kB
ID:	25146  
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2022., 22:41   #5342
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor rtxghost Pregled postova
Ovo je trenutno sa rdr2,bolje nejde,ako povećam takt(oc) postaje nestabilna i ruši igru.Imam samo taj 1 profil u msi afterburneru koji odmah loada,ništa nisam editiral CFG jer ni neznam di je.Temperatura sobna 24.
Uf, to je bas lose, ta temperatura pri undervoltu sa niskim power draw-om i jako visokim rpm-om...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2022., 22:59   #5343
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Uf, to je bas lose, ta temperatura pri undervoltu sa niskim power draw-om i jako visokim rpm-om...
Pa kako je bilo prije(stock) ovo je i dobro,neznam šta napravit više,ako ubacim noctua vent. na 1700rpm za upuh zujat će računalo još više...
Očito takva grafička(hladnjak) i ne možeš više ništa napravit...
Trebal sam kupit msi ventus 2x za 300-400kn više,nisam imal pojma da će ova gainward bit tako loša sa hladnjakom...

Zadnje izmijenjeno od: rtxghost. 15.05.2022. u 11:59.
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2022., 21:14   #5344
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor rtxghost Pregled postova
Jel imaš enajblan resizable BAR? Ja imam i imam samo u drajverima promijenjeno Prefer maximum performance...tako sam naučil da to treba upalit za najbolje performanse nvidia grafičkih....
Meni su temperature svakako prevelike,to mi je dosad najgora grafička šta se tiče zagrijavanja i ventilatora.
Meni je temperatura 20 a hot spot doseže 93 stupnja šta je puno previše trenutno.
Ovo obavezno ugasi tj prebaci na normal jer ti roka cijelo vrijeme grafu na max. Tu postavku mjenjas za svaku igru posebno, ne kao global postavku.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2022., 21:47   #5345
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Ovo obavezno ugasi tj prebaci na normal jer ti roka cijelo vrijeme grafu na max. Tu postavku mjenjas za svaku igru posebno, ne kao global postavku.
Jesam već,ostavil sam sve kako i je...u system information mi piše da imam windows 10 a imam win 11
Stavil sam noctua fan ali sve je to i dalje tu negdje,0.900V i 1897MHz mi je najbolja solucija za ovu grafičku...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot (48)2.png‎
Views:	95
Size:	61.5 kB
ID:	25152  

Zadnje izmijenjeno od: rtxghost. 15.05.2022. u 21:54.
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2022., 21:04   #5346
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jel tko kupovao Inno3d po njemačkama? Kolika im je garancija?
Na stranicama od shopa ništa (NBB), niti na Inno3d stranici...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2022., 21:33   #5347
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Mislim 2 godine i nema extended...Od tih jeftinijih najbolje uzimat Zotac, imaju extended 5 godina
Javi se ako budes sta uzima, mozda se ubacim
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2022., 22:14   #5348
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Već je uzeto
Samo mora do bratića doći, a on u hr za cca 1 mj. Neću da mi šalje, nek je testira tamo neko vrijeme, nek odigra nešto

Na akciji u NBB me dođe nešto iznad 3100kn sa dostavom kao ovdje RX 6600 (non-XT). Ušteda 600kn naspram tu. Praktično MSRP cijena. Ne sviđa mi se taj x8 bandwidth na RX 6600, jer imama pci-e 3.0 plocu. Nije to na 6600/XT toliko strašno kao na 6500XT, osim u igrama poput doom, no u budućnosti će sve više biti problem kontam. Žrtvovao sam freesync via samo hdmi na mom monitoru, no nemoš imati sve.

Plus mi je što nije baš najlow entry model. Bolja je inno x2 od ovih palit i gainward ghost i sl. Ima nekakav roundup 3060 na youtube, notebookcheck.net kaže da nije glasna, to je to po prilici
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2022., 22:25   #5349
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Da, dobra kupnja, to je ova za 409 eur
https://www.notebooksbilliger.de/inn...+x2+lhr+727310
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2022., 23:06   #5350
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
. Ne sviđa mi se taj x8 bandwidth na RX 6600, jer imama pci-e 3.0
Baš sam zato izbjegal amd,tu je amd jako podbacil i zakinul one koji imaju stare procesore 1. i 2.generacije i pci 3.0
Sa rtx 3060 budeš imal i rBAR a sa amd gpu to nebi imal...
Ovaj hladnjak na gainward rtx 3060 ghost je kriminalno loš ili su nešto krivo spojili.
Trebal sam vratit karticu,potpuno zaboravil da imam pravo u roku 15 dana vratit,sad je to prošlo...i kupit MSI rtx 3060 ventus 2x

Zadnje izmijenjeno od: rtxghost. 16.05.2022. u 23:31.
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 00:02   #5351
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor rtxghost Pregled postova
Baš sam zato izbjegal amd,tu je amd jako podbacil i zakinul one koji imaju stare procesore 1. i 2.generacije i pci 3.0
Sa rtx 3060 budeš imal i rBAR a sa amd gpu to nebi imal...
Ovaj hladnjak na gainward rtx 3060 ghost je kriminalno loš ili su nešto krivo spojili.
Trebal sam vratit karticu,potpuno zaboravil da imam pravo u roku 15 dana vratit,sad je to prošlo...i kupit MSI rtx 3060 ventus 2x
Ventus 2X je isti šrot kao i ta gainward, imao sam 2070 super ventus i nisam bio baš prezadovoljan, jedini novi fičr koji su dodali na ventus modele u 30 seriji je fan stop, ostalo je identično prijašnjoj seriji. Loš i nekvalitetan hladnjak koji jedva drži temperature pod kontrolom i pri tome je podosta bučan.
Kako vidim msi je u rtx 30 seriji sfušario i sa gaming x modelima.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 00:15   #5352
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Ventus 2X je isti šrot kao i ta gainward, imao sam 2070 super ventus i nisam bio baš prezadovoljan, jedini novi fičr koji su dodali na ventus modele u 30 seriji je fan stop, ostalo je identično prijašnjoj seriji. Loš i nekvalitetan hladnjak koji jedva drži temperature pod kontrolom i pri tome je podosta bučan.
Kako vidim msi je u rtx 30 seriji sfušario i sa gaming x modelima.
Ja sam imal zotac rtx 3060 twin edge non lhr ali sam je prodal jer nisam mogal dat tako veliki novac za tu karticu jer ne majnam,ali ta kartica je bila odlična sa samsung memorijom,out off box je bila tiha i hladna.
Nije mi jasno kako je ovaj HCS zadovoljan sa tom gainward kartom? I ovi ostali šta su kupili,bilo je to preko 5 kartica sigurno...
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 03:45   #5353
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Da, dobra kupnja, to je ova za 409 eur
https://www.notebooksbilliger.de/inn...+x2+lhr+727310
Yup to je to. Malo malo u njemačkoj budu neke akcije. Zadnji put je bila ghost itd.

https://www.notebookcheck.net/Nvidia....575748.0.html

Citiraj:
The graphics chip reaches a maximum of 74.5 °C (166 °F) with a maximum TGP of 170 watts in the stress test. This is also rigorously adhered to.

We did not notice any annoying noise emissions from the INNO3D GeForce RTX 3060 Twin X2 coil whine. Whether this also applies to other models from the manufacturer, or we were just lucky, we cannot say conclusively. The graphics card has a fan-stop mode, so we do not hear anything from the graphics card when idling. But even under load, the two fans don't turn up that loud. The graphics card was not audible from the closed case. The installed case fans were louder at all times.
https://youtu.be/vGZmK341Hrc

Ovdje ju je tip strpao u tier B

https://youtu.be/1vO8mFSoLjg

Ovdje je ne rastavi, ali kaže 4 hestpipea. I to je to što sam uspio naći o tom modelu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 05:22   #5354
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Yup to je to. Malo malo u njemačkoj budu neke akcije. Zadnji put je bila ghost itd.

https://www.notebookcheck.net/Nvidia....575748.0.html



https://youtu.be/vGZmK341Hrc

Ovdje ju je tip strpao u tier B

https://youtu.be/1vO8mFSoLjg

Ovdje je ne rastavi, ali kaže 4 hestpipea. I to je to što sam uspio naći o tom modelu
Prema njihovom gpu-z ima samsung memoriju i više tranzistora od ove gainward,sad ćeš vidit šta ćeš ti dobit.
Malo sam gledal recenziju,ventilatori su mu blizu 2300rpm,to je već čujna brzina,temp. isto prilično velika,neznam o čemu on priča ali više ne vjerujem niti jednom recenzentu jer većinom lažu i jer karte dobivaju samo kao reklamu i moraju pohvalit. Većina rtx 3060 je sklepana jako loše i to je činjenica,a nebi trebala bit s obzirom na novac. I drugo,moja bi već crknula da nisam radil undervolt. I treće, testiraju u uvjetima elitnog hardvera šta nitko tko kupuje rtx 3060 neće nikad imat,te recenzije nemaju sa stvarnosti nikakve veze kao i njihove brojke.

Zadnje izmijenjeno od: rtxghost. 17.05.2022. u 05:40.
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 05:36   #5355
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,435
Fan stop je implementiran za sve 3xxx od strane nV, zato ga i imaju svi modeli.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 06:06   #5356
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Moja radi savršeno kak sam pisao od prvog dana, tvorničke postavke, jer jedino tak i želim.
https://postlmg.cc/GB0rKT7V
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 06:18   #5357
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor rtxghost Pregled postova
Prema njihovom gpu-z ima samsung memoriju i više tranzistora od ove gainward,sad ćeš vidit šta ćeš ti dobit.
Malo sam gledal recenziju,ventilatori su mu blizu 2300rpm,to je već čujna brzina,temp. isto prilično velika,neznam o čemu on priča ali više ne vjerujem niti jednom recenzentu jer većinom lažu i jer karte dobivaju samo kao reklamu i moraju pohvalit. Većina rtx 3060 je sklepana jako loše i to je činjenica,a nebi trebala bit s obzirom na novac. I drugo,moja bi već crknula da nisam radil undervolt. I treće, testiraju u uvjetima elitnog hardvera šta nitko tko kupuje rtx 3060 neće nikad imat,te recenzije nemaju sa stvarnosti nikakve veze kao i njihove brojke.
Bumo videli, što bi rekli slijepci...
Pod termalnom kamerom im ima 65C pod stress testom

Osobno nisam neki silent freak, samo da ne urla
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 06:55   #5358
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Fan stop je implementiran za sve 3xxx od strane nV, zato ga i imaju svi modeli.
Odlična stvar je ostaviti (afterburner) bar jedan fan da se nikad ne isključuje. Tako kad ju nagazite, dok se fanovi ne zavrte, odu temp u nebesa. Ovako, uz undervolt i custom fan krivulju to bude puno bolje.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 07:25   #5359
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Bumo videli, što bi rekli slijepci...
Pod termalnom kamerom im ima 65C pod stress testom

Osobno nisam neki silent freak, samo da ne urla
Ma lažu,na 1081V stok moja urla i nije sposobna obuzdat temperaturu makar nije rušilo igru,za nekoliko tjedana bi crknula pod tim režimima
Drugo uopće nije bitno koliko ima hitpajpova,ako nema bakra koji najbolje odnosi toplinu neće joj pomoć ni 12 hitpajpova.
Obično stave običan lim i pitanje kakva je pasta.
Na 2300rpm čut ćeš sigurno ventilatore tj. strujanje zraka,to su sve plaćene recenzije i nema tu više realnosti...
I još su kreteni stavili plastični pokrov na pcb bez ikakvih rupa za zrak umjesto da su bolje ostavili sve golo

Zadnje izmijenjeno od: rtxghost. 17.05.2022. u 07:31.
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 08:23   #5360
Markecn
Registered User
 
Datum registracije: May 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor rtxghost Pregled postova
edit: Probal malo sa novim ventilatorom i oc sa undervoltom +150/+900memorija...sad je to na 71/85(hot spot) sa ventilatorima na maksimalno 1967rpm i 56%...osjetno bolje od onog početnog...do 2300rpm ventilatori se inače ni ne čuju...
Pozdrav,
pratim već duže vrijeme ovaj forum no nisam do sada komentirao no vidim da gore kolega ima problema sa grafičkom koju imam pa da mu kažem svoje iskustvo. Ja sam prije cca mjesec dana kupio u Linksu Gaiward RTX3060 Ghost za 3250kn! To je tada bila najbolja cijena za rtx3060 u Hrvatskoj. Prije kupovine sam pogledao recenzije i skužio da masa kompanija koristi jednaki cooler. Primjer, Palit, Gaiward, KFA2 i Galax imaju modele sa skoro identičnim coolerima. Onda sam pročitao da je Palit veliki igrač te da posjeduje 7-8 brandova poput gaiwarda, PNY, KFA2/Galax i ostalih. Pogledao sam recenzije i da ti Palit Dual, Gaiward ghost predstavljaju nvidia referentni dizajn što samo po sebi nije loše! Isto tako ako pogledaš cooler vidjet ćeš da on ima 3 toplovodne cijevi te da ima 3 odvojena seta aluminijskih hladnjaka te da hladi i vram i mem čipove a i samu jezgu naravno (imaš video na you tube i slike na net-u). Na to ima dva venta od 90mm. Naravno ASUS TUF, Asus strix, Gaming x, Auros modeli sve su to puno masivniji cooler ali za RTX 3060 zaista nepotrebni. Kad sam kupio svoju Ghost RTX3060 stavio sam u kučište i sve je bilo OK no ventovi su krenuli raditi na 60c i to odmah na 1300 okretaja i takva je pretpostavljam firmware/bios postavka. By defoult je krivulja dosta jako postavljena no gpu je bio zaista hladan. Koristim Fractal XL R2 kučište (big tower) sa 3 usisa i kako je to kučište optimizirano za tišinu nema potrebe da mi se GPU čuje. Koristio sam godinama MSI afterburner i posljednji rx580 uredno undervoltao no ova rtx3060 malo me zafrkavala sa postavljanjem fan krivulje zato jel je grafička uvijek tražila da je min brzina ventova 1300 okretaja kada dođe do temperature da se pale (60c). Kako je prilikom gejmanja temperatura bila između 60-68c ventovi su se vrtili između 1300-1700rpm. Iskreno i to je OK i nije pretjerajno čujno. Onda naravno kao svaki geek odeš na recenzije, forume i gledaš kako to optimizirat. Pa sam se dva-tri sata igrao, stavljao +6% na power limit, tveekao fan krivulju, undervoltao pa stavljao OC i slično. Gle moje iskustvo je pozitivno sa ovim ghost modelom. Da, to nije ASUS tuf ili strix no za 3250kn je fakat OK. Na kraju sam ti maknuo MSI afterburner (zezala me fan krivulja zbog tog min 1300rpm-a na ventovima kada je izvan fan stop ranga iznad 60c) i instalirao sam gaiward utility Expert tool i tamo si napravio finalno podešavanje. Fan curve sam malo poravnao i sasvim ok je gaiwnard utility (koji btw koristi masu drugih proizvođaća samo ima drugi skin da se razikuju
Igram ti trenutno Prey, Tomb raider shadow of..., takav tip igrica sa ultra detaljima na 1080p monitoru. GPU mi je između 60-70c a to znači da je fan u rangu 1300-1600 RPM-a što je zaista tiho. Nije nečujno no tiho je i nema nikakvog coil vine-a. Inače fractal xlr2 držim sa zatvorenim prednjim vratima zbog tišine.
RTX3060 je low-mid čip koji guta 170w, hladnjak sa 3 toplovodne cijevi i dva venta je sasvim OK. Volio bi imati ASUS tuf ili Gaming x no dati 1000kn više za malo niže temperature i manji rpm venta je po meni ludost. Za tu razliku bolje je kupiti gpu višeg ranga.
Žao mi je što imaš loše iskustvo sa ovim ghostom, vidim tu da ti je ekipa davala korisne savjete i to je super no možda zaista grafička treba ići na servis. Nema smisla da se tu ubijaš od podešavanja, kupuješ dodatne ventilatore, gubiš svoje vrijeme a možda npr kooler nije dobro sjeo...
Ovo gore moje iskustvo ti večina recenzija opisuje i mislim da je to neko prosječno očekivanje.
Gainward daje 3 godine jamstva, napiši ima kratki opis u wordu kako gpu radi, što si probao, snimi video fajl i jednostavno pošalji na servis. Osobno znam kako je efikasno kada servisu opišeš problem detaljno i još na to snimiš video, nemoj im samo dopeljat i reć "ne valja", uloži taj dodatni trud da opišeš problem i biti će i oni sretniji ali i kasnije ti sa ishodom.
Sretno!
Markecn je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 11:18   #5361
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Citiraj:
Autor Markecn Pregled postova
Pozdrav,
pratim već duže vrijeme ovaj forum no nisam do sada komentirao no vidim da gore kolega ima problema sa grafičkom koju imam pa da mu kažem svoje iskustvo. Ja sam prije cca mjesec dana kupio u Linksu Gaiward RTX3060 Ghost za 3250kn! To je tada bila najbolja cijena za rtx3060 u Hrvatskoj. Prije kupovine sam pogledao recenzije i skužio da masa kompanija koristi jednaki cooler. Primjer, Palit, Gaiward, KFA2 i Galax imaju modele sa skoro identičnim coolerima. Onda sam pročitao da je Palit veliki igrač te da posjeduje 7-8 brandova poput gaiwarda, PNY, KFA2/Galax i ostalih. Pogledao sam recenzije i da ti Palit Dual, Gaiward ghost predstavljaju nvidia referentni dizajn što samo po sebi nije loše! Isto tako ako pogledaš cooler vidjet ćeš da on ima 3 toplovodne cijevi te da ima 3 odvojena seta aluminijskih hladnjaka te da hladi i vram i mem čipove a i samu jezgu naravno (imaš video na you tube i slike na net-u). Na to ima dva venta od 90mm. Naravno ASUS TUF, Asus strix, Gaming x, Auros modeli sve su to puno masivniji cooler ali za RTX 3060 zaista nepotrebni. Kad sam kupio svoju Ghost RTX3060 stavio sam u kučište i sve je bilo OK no ventovi su krenuli raditi na 60c i to odmah na 1300 okretaja i takva je pretpostavljam firmware/bios postavka. By defoult je krivulja dosta jako postavljena no gpu je bio zaista hladan. Koristim Fractal XL R2 kučište (big tower) sa 3 usisa i kako je to kučište optimizirano za tišinu nema potrebe da mi se GPU čuje. Koristio sam godinama MSI afterburner i posljednji rx580 uredno undervoltao no ova rtx3060 malo me zafrkavala sa postavljanjem fan krivulje zato jel je grafička uvijek tražila da je min brzina ventova 1300 okretaja kada dođe do temperature da se pale (60c). Kako je prilikom gejmanja temperatura bila između 60-68c ventovi su se vrtili između 1300-1700rpm. Iskreno i to je OK i nije pretjerajno čujno. Onda naravno kao svaki geek odeš na recenzije, forume i gledaš kako to optimizirat. Pa sam se dva-tri sata igrao, stavljao +6% na power limit, tveekao fan krivulju, undervoltao pa stavljao OC i slično. Gle moje iskustvo je pozitivno sa ovim ghost modelom. Da, to nije ASUS tuf ili strix no za 3250kn je fakat OK. Na kraju sam ti maknuo MSI afterburner (zezala me fan krivulja zbog tog min 1300rpm-a na ventovima kada je izvan fan stop ranga iznad 60c) i instalirao sam gaiward utility Expert tool i tamo si napravio finalno podešavanje. Fan curve sam malo poravnao i sasvim ok je gaiwnard utility (koji btw koristi masu drugih proizvođaća samo ima drugi skin da se razikuju
Igram ti trenutno Prey, Tomb raider shadow of..., takav tip igrica sa ultra detaljima na 1080p monitoru. GPU mi je između 60-70c a to znači da je fan u rangu 1300-1600 RPM-a što je zaista tiho. Nije nečujno no tiho je i nema nikakvog coil vine-a. Inače fractal xlr2 držim sa zatvorenim prednjim vratima zbog tišine.
RTX3060 je low-mid čip koji guta 170w, hladnjak sa 3 toplovodne cijevi i dva venta je sasvim OK. Volio bi imati ASUS tuf ili Gaming x no dati 1000kn više za malo niže temperature i manji rpm venta je po meni ludost. Za tu razliku bolje je kupiti gpu višeg ranga.
Žao mi je što imaš loše iskustvo sa ovim ghostom, vidim tu da ti je ekipa davala korisne savjete i to je super no možda zaista grafička treba ići na servis. Nema smisla da se tu ubijaš od podešavanja, kupuješ dodatne ventilatore, gubiš svoje vrijeme a možda npr kooler nije dobro sjeo...
Ovo gore moje iskustvo ti večina recenzija opisuje i mislim da je to neko prosječno očekivanje.
Gainward daje 3 godine jamstva, napiši ima kratki opis u wordu kako gpu radi, što si probao, snimi video fajl i jednostavno pošalji na servis. Osobno znam kako je efikasno kada servisu opišeš problem detaljno i još na to snimiš video, nemoj im samo dopeljat i reć "ne valja", uloži taj dodatni trud da opišeš problem i biti će i oni sretniji ali i kasnije ti sa ishodom.
Sretno!
1600rpm je ništa ali meni je oko 2300 maksimalno,u prosjeku nešto niže sa ovim undervolt ocom od +120 za klok i +850 za memoriju i 0.906V napona,malo sam smanjil i povećal napon jer imam nekad neobjašnjivo rušenje igre,neznam do čega je...
Ako reklamiram mogli bi reć da je to normalno šta po meni nije,nemam pojma šta napravit,stavit na default pa probat još ...fractal je bolje kućište,ja imam inwin 303 sa 3 različita 120mm ventilatora za upuh i dva 120mm za ispuh,ako to nije dovoljno neznam šta je...
Bilo bi dobro kad bi netko probal rdr2 igru i sa HW info snimil kako mu se ponaša gainward ghost rtx 3060 grafa

Btw power limit grafičke je 100/83stupnja i možeš povećati svega na 105/90 u MSI afterburneru,to diral nisam...

I 3. meni nikad u idle tj. kad ne igram temperatura ne dođe do 60 stupnjeva,čak ni do 50 ali kad krene gaming onda poludi
Imam enajblan rBAR ali nebi smjel previše utjecat na temperaturu,cpu je do 71 tctl maksimalno

Zadnje izmijenjeno od: rtxghost. 17.05.2022. u 11:30.
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 12:15   #5362
Markecn
Registered User
 
Datum registracije: May 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor rtxghost Pregled postova
1600rpm je ništa ali meni je oko 2300 maksimalno,u prosjeku nešto niže sa ovim undervolt ocom od +120 za klok i +850 za memoriju i 0.906V napona,malo sam smanjil i povećal napon jer imam nekad neobjašnjivo rušenje igre,neznam do čega je...
Ako reklamiram mogli bi reć da je to normalno šta po meni nije,nemam pojma šta napravit,stavit na default pa probat još ...fractal je bolje kućište,ja imam inwin 303 sa 3 različita 120mm ventilatora za upuh i dva 120mm za ispuh,ako to nije dovoljno neznam šta je...
Bilo bi dobro kad bi netko probal rdr2 igru i sa HW info snimil kako mu se ponaša gainward ghost rtx 3060 grafa

Btw power limit grafičke je 100/83stupnja i možeš povećati svega na 105/90 u MSI afterburneru,to diral nisam...

I 3. meni nikad u idle tj. kad ne igram temperatura ne dođe do 60 stupnjeva,čak ni do 50 ali kad krene gaming onda poludi
Imam enajblan rBAR ali nebi smjel previše utjecat na temperaturu,cpu je do 71 tctl maksimalno
Kužim tvoju frustraciju, znam kako je to kada kupiš nešto i onda nije onako kako si očekivao. Moj savijet ti je da strukturirano složiš sažetak za servis, na to priložiš video i odneseš na servis. Nemoj razmišljati na način što ako, što ako mi ne vjeruju, što ako me prevare... ljudi imaju svakakva iskustva sa servisima (osobno sam svašta doživio) no ako kvaliteteno pojasniš i prezentiraš svoj problem nitko ga neće ignorirat. U servisima isto tako rade ljudi koji nemaju nikakvog razloga odbit tvoju reklamaciju. Ako je opravdana dobit ćeš ili zamjenu ili povrat ili će možda samo bolje namjestit cooler. Gubiti svoje vrijeme na xy pokušaja podešavanja, kupnje novog kučišta ili dodatnih ventova, biti nezadovoljan svaki puta kada sjedneš ispred kompa nije rješenje i iskoristi svoje pravo na jamstvo. Nemoj unaprijed otpisati servis, nema razloga za to...
Markecn je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 13:38   #5363
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,435
Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova
Odlična stvar je ostaviti (afterburner) bar jedan fan da se nikad ne isključuje. Tako kad ju nagazite, dok se fanovi ne zavrte, odu temp u nebesa. Ovako, uz undervolt i custom fan krivulju to bude puno bolje.
Ma pa nema divljanja. I meni je moja nakon UV na 108p/60 (zauzdana vsyncom) tih 1300-1700 okretaja. Više ode jedino ako je opterećenje 100%, to je onda baš osjetno glasno na tih 2300-2500 okretaja. 1700 kako je kolega naveo nije nečujno, ali nije uopće iritantno i nepodnošljivo. To su otprilike 3 moda rada ventova, nisam primjetio drugi br okretaja.

Ne znam da li je isti kuler na 3060Ti i 3060 kod palita/gainwarda, ali meni se čini da je. Jedino je vj kod Ti bolji bin pa se možda može bolje UVat.
Ja sam sa 210w skinuo na 140-170W na 100% opterećenja zavisno od igre.
A u prosjeku mi je 100w ili manje na 1080p/60, žvače sve bez ikakve muke.

Dobar test same GPU je npr RTX quake 2, taj ju doslovno ubije, a CPU na 1%.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 13:41   #5364
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Citiraj:
Autor Markecn Pregled postova
Kužim tvoju frustraciju, znam kako je to kada kupiš nešto i onda nije onako kako si očekivao. Moj savijet ti je da strukturirano složiš sažetak za servis, na to priložiš video i odneseš na servis. Nemoj razmišljati na način što ako, što ako mi ne vjeruju, što ako me prevare... ljudi imaju svakakva iskustva sa servisima (osobno sam svašta doživio) no ako kvaliteteno pojasniš i prezentiraš svoj problem nitko ga neće ignorirat. U servisima isto tako rade ljudi koji nemaju nikakvog razloga odbit tvoju reklamaciju. Ako je opravdana dobit ćeš ili zamjenu ili povrat ili će možda samo bolje namjestit cooler. Gubiti svoje vrijeme na xy pokušaja podešavanja, kupnje novog kučišta ili dodatnih ventova, biti nezadovoljan svaki puta kada sjedneš ispred kompa nije rješenje i iskoristi svoje pravo na jamstvo. Nemoj unaprijed otpisati servis, nema razloga za to...
Skinul sam grafičku i vizualno pogledal i poslikal pa kasnije ovdje stavim slike da vidite i sami
Uglavnom 4 šerafa koji drže kuler mi izgledaju kao da nisu stegnuti do kraja,vidi se na onom dijelu do ventilatora da nisu sjeli do "kraja",ima praznog prostora,po meni bi trebali bit izjednačeni sa PCB,jel to tako normalno ili nije,nemam pojma.
Čini mi se da je to sistem hladnjaka sa onim četverokrakim dijelom koji drži hladnjak i možda ima na svakom šerafu male federe,kao prije grafičke.
To sam jedino primjetil,ostalo mi izgleda u redu,termal padovi postoje.
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 14:40   #5365
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Jeli po vama ovo normalno? Ako bi netko mogal sa svojom usporedit,stavim još slika ako treba


Jedna veća slika:
https://ibb.co/KyYDjzy
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20220517_121434453_HDR.jpg‎
Views:	178
Size:	153.0 kB
ID:	25158   Click image for larger version

Name:	IMG_20220517_121446056_HDR.jpg‎
Views:	162
Size:	168.3 kB
ID:	25159   Click image for larger version

Name:	za2.jpg‎
Views:	148
Size:	206.8 kB
ID:	25160   Click image for larger version

Name:	zapce.jpg‎
Views:	144
Size:	192.5 kB
ID:	25161  

Zadnje izmijenjeno od: rtxghost. 17.05.2022. u 14:55.
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2022., 15:06   #5366
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor rtxghost Pregled postova
Jeli po vama ovo normalno? Ako bi netko mogal sa svojom usporedit,stavim još slika ako treba


Jedna veća slika:
https://ibb.co/KyYDjzy
Normalno je...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 13:14   #5367
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Što mislite o ovim 3060 modelima s jednim ventom, valja li to čemu? Totalno me odbijaju ti modeli radi tog jednog venta.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 13:23   #5368
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Što mislite o ovim 3060 modelima s jednim ventom, valja li to čemu? Totalno me odbijaju ti modeli radi tog jednog venta.
Zaobidi. Pricekaj jos koji tjedan/mjesec s kupnjom, svaki dan je sve vise grafi po oglasnicima. Zasad su ljudi jos optimisticni glede cijena, no i to ce doci brzo na svoje.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 18:24   #5369
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Što mislite o ovim 3060 modelima s jednim ventom, valja li to čemu? Totalno me odbijaju ti modeli radi tog jednog venta.
Imas na ekupi sad i Strixicu za ~3600kn... To je pak overkill hladjenje...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 20:01   #5370
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
najjeftinije što vidim danas za rtx 3060 Ti,i puno je,mora past bar na 2500-3000 serija 4 izlazi za 2 mjeseca,perjanice ponude ako je za vjerovat kopite7kimi rtx 4060 februar 2023

https://egarner.hr/shop/cijena/gigab...m_medium=click

https://www.pcgamesn.com/nvidia/rtx-...pec-benchmarks

nego NVIDIA GeForce RTX 4090 Twice as Fast as RTX 3090,imat će 2x više fpsova na toj rezoluciji sa tim postavkama.
__________________
prodajem starije komponente.

Zadnje izmijenjeno od: demetrius. 20.05.2022. u 20:25.
demetrius je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na