Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2010., 18:05   #31
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
manners

Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Iskon radi kao samostalna firma i kao takav mora ugovarati određen broj korisnika kako bi ostao samostalan. Ako je Iskon isto što i t-com Zašto iskon mora kupovati u najam centrale od T-coma? Zašto se dokumentacije moraju slati t-comu dok se dogovaraju korisnici umjesto da to sam iskon obavi jer je kak ti ista firma...
Da. T-Com nije vlasnik Iskona, nego T-HT. A ovaj donji slučaj se zove. Iz lijevog u desni Džep!

Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
ovaj boldani dio nije točan! 95% korisnika koji pređu u iskon su sa t-coma.
Ovaj tvoj dio nije točan. Podatci govore da je samo 33% korisnika iskona koji su prešli sa t-coma. 14% je sa drugih operatera, a ostatak su korisnici koji su prvi put ADSL priključak ostvarili preko Iskona!
  Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 18:22   #32
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,730
da da treba strategija snižavanja cjena i povećavanja brzine,to je najbolja strategija.
demetrius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2010., 19:34   #33
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ovaj tvoj dio nije točan. Podatci govore da je samo 33% korisnika iskona koji su prešli sa t-coma. 14% je sa drugih operatera, a ostatak su korisnici koji su prvi put ADSL priključak ostvarili preko Iskona!
To sigurno nije istina, koji su to podaci?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 20:13   #34
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Ponovo cu ponoviti

bilo koja usluga ili snizavanje cijena ili sl. se treba prvo poslati HAKOMu. Onda oni odlucuju dali taj operater ili ISP moze pustiti tu uslugu krajnjim korisnica.

U svemu tomu ja vidim HAKOM kao krivca koji stopira razvoj sirokopojasnog pristupa jer ne dozvoljava velikima da dumpiraju male.

Konkretan slucaj je HAKOM zabranio T-Comu druge tarifne pakete u fixnoj liniji sa obrazlozenjem da su vec monopolisti a da ponude druge pakete bi bili jos veci.

Sta mislite da T-Mobile i VIP nebi smanjili cijene razgovora i ponudili druge tarife kao odgovor TELE2 ili Tomatu.

To sve brani HAKOM koji valjda donosi odluke po naredjenju nekoga iz vrha.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 20:55   #35
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Sta mislis zasto je VIP krenuo sa tomatom?
Socijalno su osjetljivi pa su odlučili puku ponuditi niže cijene?

Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Da, t-com je vlasnik ali to nije ista firma. Cak bi rekao da paralela s tomatom s jedne strane nije cak ni toliko tocna sto se tice infrastrukture zbog cinjenice da Iskon ima svoju infrastrukturu a tomato koristi vipovu. Sa druge strane je, Iskon je tu da preuzme korisnike od drugih alternativnih operatera isto kao tomato da uzme korisnike Tele2.
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Iskon radi kao samostalna firma i kao takav mora ugovarati određen broj korisnika kako bi ostao samostalan. Ako je Iskon isto što i t-com Zašto iskon mora kupovati u najam centrale od T-coma? Zašto se dokumentacije moraju slati t-comu dok se dogovaraju korisnici umjesto da to sam iskon obavi jer je kak ti ista firma...



ovaj boldani dio nije točan! 95% korisnika koji pređu u iskon su sa t-coma.
Drugim rječima vi tu sad tvrdite da je t-com pljunuo grde pare i kupio Iskon ali Iskon eto nema baš nikakve veze sa njima?

Mda.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 02:27   #36
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ovaj tvoj dio nije točan. Podatci govore da je samo 33% korisnika iskona koji su prešli sa t-coma. 14% je sa drugih operatera, a ostatak su korisnici koji su prvi put ADSL priključak ostvarili preko Iskona!
gdje to piše?

totalno netočno! Onda ono šta ja radim svaki dan je iluzija!
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 03:33   #37
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nakon stranice razno raznih reply-eva i dalje ostaje činjenica "kolko para, tolko muzike".

ako hoćeš 24/7 net sa najmanjim downtime-om, onda ćeš platiti t-comu... kakvi god da jesu.

primjera radi frend ima triple play bnet... veli on: pa ono telefon mi ne radi po 3 dana, naravno nemrem dobit službu za korisnike jer se radi o internom broju, pa šaljem mejl na koji odgovaraju idući dan.

da ne povlačimo pitanje vlastitog napajanja fixne mreže na t-comu.

interneta i inih "naprednih" tehnologija se neću ni doticati.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 03:54   #38
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Država koči internetsku ekonomiju
nije onda ni cudo da nema podataka, a kad njih nema – nema kao ni problema

Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
da da treba strategija snižavanja cjena i povećavanja brzine,to je najbolja strategija.
Priprema nove Strategije
dok se ta jos priprema, evo Plan za novi širokopojasni pristup


Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ponovo cu ponoviti

bilo koja usluga ili snizavanje cijena ili sl. se treba prvo poslati HAKOMu. Onda oni odlucuju dali taj operater ili ISP moze pustiti tu uslugu krajnjim korisnica.

U svemu tomu ja vidim HAKOM kao krivca koji stopira razvoj sirokopojasnog pristupa jer ne dozvoljava velikima da dumpiraju male.
a ujedno i sprjecavanje jos gore situacije?
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 09:27   #39
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,340
Za razliku od Tomata, koji ima debelo 'okljaštrene' mogućnosti (nema roaminga, nema MMS-a,...) u odnosu na matičnu kuću (VIP), Iskon ima punu funkcionalnost kao i vlasnik.
Koristim Iskon.Duo već nekoliko godina i moram priznati da sam zadovoljan uslugom. Da ni ne spominjem SZK i tehničku službu o kojoj t-scum može samo sanjati. Jest da je bilo nekoliko ispada tih godina korištenja (nema neta, nema ni telefona ni neta po par sati), ali Iskon se bar ispričao i napravio neki popust na cijenu zbog svog propusta. Kad je t-scum to napravio?
Sitna zamjerka ide na činjenicu da nema nikakvih akcija ili darova za produženje ugovora kao i popriličnu nedostupnost usluga na teritoriju RH, pogotovo Iskon.TV-a.
Inače, počeo sam sa brzinom 1Mbs/265kbs, a sada sam na 6Mbs/700kbs koju su mi sami povećavali bez mog zahtjeva i bilo kakvog povećanja cijena usluge.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 11:26   #40
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Drugim rječima vi tu sad tvrdite da je t-com pljunuo grde pare i kupio Iskon ali Iskon eto nema baš nikakve veze sa njima?

Mda.
Ima veze naravno, nadzorni odbor je postavljen od T-coma, a uprava od nadzornog odbora (Kramar je u upravi bio i prije nego sto je T-com kupio Iskon). I sigurno bussines plan odobrava t-com ali da su iskon i t-com iste firme, pa i nisu. Iskon ima svoju infrastrukturu, svoje ljude, svoj call centar itd. U iskon je doslo raditi vise ljudi iz drugih operatera (optima/metronet) nego iz t-coma
the_ghost je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2010., 11:32   #41
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
U svemu tomu ja vidim HAKOM kao krivca koji stopira razvoj sirokopojasnog pristupa jer ne dozvoljava velikima da dumpiraju male.
Dumping nije dobar, bilo tko da ga radi. Ako se t-comu dopusti dumping onda moze unistiti sve ostale a nakon toga moze i dici cijene a mislim da nikome to nije u interesu.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 11:43   #42
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Dumping nije dobar, bilo tko da ga radi. Ako se t-comu dopusti dumping onda moze unistiti sve ostale a nakon toga moze i dici cijene a mislim da nikome to nije u interesu.
Znam da nije dobar ali ak si ulazio u taj biznis onda si morao znati da imas velike troskove. Optima grca u problemima, placa u firmi je nikakva.

Ja sam kazem da tu neki pljuju po svemu sto ima predznak T, a da ne znaju kakva je situacija u tome poslu i ko odlucuje o cijeni.

Racanova vlada kada je prodavala HT je shebala sve. Trebali su izdvojiti izgradnju i mreze u drugu firmu i to zadrzati, a ostalo prodati.

Pa bi fino danasnji T-Com placo mjesecno najam lokalnoj upravi/gradu za centralu/parice. pa bi svi bili sretni i zadovoljni, a ovak se nikada nece saznati istina ciji je DTK.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 11:52   #43
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Iskon ima svoju infrastrukturu, svoje ljude, svoj call centar itd. U iskon je doslo raditi vise ljudi iz drugih operatera (optima/metronet) nego iz t-coma
Pa, to sve zakon propisuje-moraju imati
Moj komentar je išao sve one koji tvrde da Iskon nema veze sa svojim vlasnikom
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 12:01   #44
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Znam da nije dobar ali ak si ulazio u taj biznis onda si morao znati da imas velike troskove. Optima grca u problemima, placa u firmi je nikakva.
Jedan od razloga je sto su oni, metronet, vodatel dumpali cijene poslovnim korisnicima.

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Racanova vlada kada je prodavala HT je shebala sve. Trebali su izdvojiti izgradnju i mreze u drugu firmu i to zadrzati, a ostalo prodati.
Zaboravljas da je '99 drzava prodala 35% DT-u, ne vidim kako je Racan tu ista kriv. Oni su prodali 16% za vise love nego sto je dobiveno '99.

A da se HT nije trebao prodavati, to je druga prica. U jednu ruku da, nije ga trebalo prodavati a u drugu ruku, mozda je trebalo.

Ljudi zaboravljaju kakav je mastodont HT bio i pitanje je da nije prodan da li bi mozda bio kao HEP ili HZ sada koji, nemojmo zaboraviti, jos uvijek imaju monopol.

Ali, da, sjebali su DTK.

Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa, to sve zakon propisuje-moraju imati
Moj komentar je išao sve one koji tvrde da Iskon nema veze sa svojim vlasnikom
Pa ne vidim da je to itko tvrdio? Tvrdnja je da su to odvojene firme (rekao bih kao t-mobile i t-com ali ne mogu jer su se spojili u jednu ).

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 17.01.2010. u 13:21. Razlog: dupli
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 13:30   #45
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Koliko sam ja pročitao-ovdje ima i ljudi kojima je promaknula kupnja Iskona od strane t-coma

Činjenica je da je t-com vlasnik-sve ostalo su pravne finese.

Lova i korisnici ostaju u "obitelji"
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 14:07   #46
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
To sigurno nije istina, koji su to podaci?
Pa iz moje glave. Isto vrijede kao ona prije procjena na 95%. Iliti u prijeovdu. Bullshit!
  Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 14:30   #47
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
T-Com je vlasnik Iskona, ali ti ne mozes doci u T-Centar i reci ja bi uslugu od Iskona.

Kupili su firmu ali je sve ostalo isto ko i kak je bilo kada je Iskon bio svoj. I mislim da iskon ide prema van preko Carneta a T-Com ima svoje vodove za van.

T-Com ne nudi popust za studente preko Carneta zato sto jedino oni nejdu preko njihove infrastrukture van. Tu je dosta kolaca i ubro Iskon jer on nudi tu mogucnost.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 14:32   #48
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa iz moje glave. Isto vrijede kao ona prije procjena na 95%. Iliti u prijeovdu. Bullshit!

dobro možda nije 95% možda je 96% ili 97%

ali ja radim s tim korisnicima i valjda znam kolko na dan imamo korisnika s drugih operatera. Moja procjena je približna i iz prve ruke dok tvoja nema veze s vezom.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 14:54   #49
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
T-Com je vlasnik Iskona, ali ti ne mozes doci u T-Centar i reci ja bi uslugu od Iskona.
pa nitko to ne govori, stvar je u tome gdje idu pare, a idu u istu kesu.. a to sto su dvije firme a ne jedna, je (skoro) isto ko sto su anus-medija i vemil dve firme....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 15:03   #50
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa iz moje glave. Isto vrijede kao ona prije procjena na 95%. Iliti u prijeovdu. Bullshit!
Pa ja se mogu pohvaliti da znam tocne podatke koji su blizi tih 95% nego tvojim.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 15:14   #51
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa ako znaš točne podatke, onda ih napiši.
  Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 15:23   #52
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
nisam rekao da su za javnost, struktura korisnika i tako to...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 11:27   #53
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
evo jedan novost... nama nas jako dragi t-com ostao je bez svoje optike
http://www.amis.hr/amis_u_medijima/18022010.pdf
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 15:23   #54
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Jako zrela odluka. Jedino kaj mi smrdi je kaj dolazi iz HAKOM-a.

Ali T-HT-u to nije moglo doći u bolje vrijeme. Baš sad dok su svi opterećeni za krizom će najmanje profitirati ostale kompanije!
  Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 15:59   #55
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Nesto sam nacu da se sredjuju stvari i da bi optika ponovo mogla krenuti na jesen. e sada dali je to tocno nemam pojma.

Al znam da je Zagreb sav pod optikom osim dubrave.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 16:11   #56
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Nesto sam nacu da se sredjuju stvari i da bi optika ponovo mogla krenuti na jesen. e sada dali je to tocno nemam pojma.

Al znam da je Zagreb sav pod optikom osim dubrave.
a nije baš cijeli pod optikom...
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 09:54   #57
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
a nije baš cijeli pod optikom...
Optika je povucena i trebalo se je poceti spajati, al je onda HAKOM to zabranio i spojio se je samo mali broj korisnika.

Jedino di nije povucena optika je istocni dio tj. dubrava.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 11:10   #58
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Optika je povucena i trebalo se je poceti spajati, al je onda HAKOM to zabranio i spojio se je samo mali broj korisnika.

Jedino di nije povucena optika je istocni dio tj. dubrava.
krasno, kaj mi u dubravi smrdimo ?
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 11:23   #59
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Znam da je moja zgrada dobila optiku, al nisu nikog pitali dal je hoce do stana. Sad valjda znam zasto.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 11:32   #60
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Znam da je moja zgrada dobila optiku, al nisu nikog pitali dal je hoce do stana. Sad valjda znam zasto.
where?
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na