Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2018., 23:38   #1
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
(riješeno) Trzanje (stuttering) windoza nakon sta rade duze vrijeme

Koristim komp za majning i posao tako da radi 24/7. Ono šta me jako jako živcira je kada stopiram mining nakon što komp radi par dana bez reboota i pozelim se malo poigrat, sve trza. To je tzv microstuttering i faking me nervira, kad rebootam sve bude OK ali ne zelim rebootat. Zelim smece od windowsa da radi stabilno i da se ovo ne dešava. Kako želim otkrit što je točno krivo za ovakvo ponašanje, ima li tko prijedlog s kojim toolsima krenit u potragu? Kako izolirat komponentu koja je kriva za ovo ?


EDIT: Prvi dio problema je Chrome - smece mi uzrokuje ovo jer imam 20 tabova otvoreno. Kao nije mu dovoljno šta ima više nego dovoljno resursa. Ostalo je jos rijesit sw zvucnu tj. USB headset od Sennheisera PC 373D, komp zatrzne ajme i počelo je nedavno. Naravno i zvuk zakvrči u isto vrijeme kad i komp trzne.

Zadnje izmijenjeno od: Firecracker. 11.02.2018. u 00:02.
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 00:47   #2
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Nažalost Chrome je u stanju požderati sve što mu je na raspolaganju. Za alternativu možeš provjeriti Waterfox, Pale Moon ili Vivaldi web-preglednik. DPC Latency Checker je poprilično koristan za pronalazak uzroka audio-video trzanja/krčanja, a Sysinternals Suite (pogotovo Autoruns i Process Explorer alati) dobro dođu za provjeru svega što se vrti u pozadini. Također pogledaj što sve skriva Task Scheduler, jer tu obično ima kojekakvih (nepotrebnih) čudesa - npr. GeForce Experience + Telemetry.
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2018., 11:09   #3
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Uspia sam ja izolirat da mi je zvučna od headseta problem nego kad ju isključim i uključim DPC nivo se vrati na normalu i onda to tako traje neko vrijeme dok opet ne ode u crveno. Ne znam koliko uopće ima smisla zezat se s ovim naprema reinstall windowsa, eventualno da čekam novi build windowsa pa napravit inplace upgrade...


EDIT: Evo uspio i headset riješit... Znači tokom inplace upgrade windowsa driveri nisu ostali oni koji su bili instalirani nego neki MS driver za USB kontroller. Pored toga bia je jos neki firmware izasa za njega tako da sam ga flesha i updejta driver i zasad sve radi. kuc kuc.

Zadnje izmijenjeno od: Firecracker. 11.02.2018. u 12:32.
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 23:30   #4
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Ipak nije riješeno... Zvučna i dalje radi neko vrijeme OK nakon reboota i onda počne krckat. Ne znam što više da radim osim reinstalla ...
Firecracker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na