Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2017., 16:16   #1
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Mrtva ekran mobitela - povratak podataka/kontakata

Eto, pao mobitel, mrtav ekran, ne trza! Sada se radi o Samsung A3.

Kontakti spremljeni na internoj memoriji mobitela, nigdje drugdje (nikakav Gmail account ili slicno).

Kad se mob spoji na komp mogu se izvuc slike, dokumenti itd, aliiiii nikako se ne moze doc do kontakata...

Postoje razni alati koji naprave backup kontakata preko racunala, aliiiiii problem je sto u svakom (bar one sta sam ja imao) treba se na mobitelu dati odbrenje ( ili upaliti USB DEBUGGING opciju), a ne mogu nista od toga jer je ekran potpuno mrtav...

Kako, na koji nacin rijesit situaciju, doc do kontakata, izbjeci da moram dati odobrenje putem mobitela? Nazalost USB DEBUGGING opcija nije ukljucena, a koliko vidim da je prethodno ukljucena mogao bih rijesit ovaj problem vec ( Dr.Fone aplikacija...)

Kontakti su tamo, a ne mogu im pristupit, ovo je vec postalo frustrirajuce
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 16:31   #2
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
nije da je bitno al zakaj nisi bekapirao u đimejl ili bar export kontakata...samo me zanima
duggi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2017., 16:48   #3
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
nije da je bitno al zakaj nisi bekapirao u đimejl ili bar export kontakata...samo me zanima
nije moj mob, to je bilo i moje prvo pitanje frendu
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 18:13   #4
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Jbt ja sam mislio da su kinezi prokuzili kak upast u forum po naslovu
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 14:44   #5
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Tihomir111 Pregled postova
Jbt ja sam mislio da su kinezi prokuzili kak upast u forum po naslovu
a nisu Kinezi, to sam samo ja . Pusti Kineze, pomagaj
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 16:41   #6
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Najbliži mobitel servis. Doma preko USB kabela nebuš niš napravio ako je ekran mrtav.
Imao kolega sličan problem sa Tele2fon V5 kad je pukao digitizer. Odnio u servis i majstor mu izvukao kontakte i sms poruke. Kako, nemam pojima. Ali znam da smo se patili na Win7 da ga dobijemo...

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 16:58   #7
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Neki od Samsungovih PC softvera ima mogućnost da vidiš ekran mobitela na PC-u i upravljaš svime.

Mislim da je Smart Switch, pa pogledaj. Koristio sam to za vrijeme dok sam imao A3 2017, tako da sigurno radi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 17:10   #8
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Najbliži mobitel servis. Doma preko USB kabela nebuš niš napravio ako je ekran mrtav.
Imao kolega sličan problem sa Tele2fon V5 kad je pukao digitizer. Odnio u servis i majstor mu izvukao kontakte i sms poruke. Kako, nemam pojima. Ali znam da smo se patili na Win7 da ga dobijemo...

Sent from Mobara
da, odnest servisu, to je sigurno izvedivo, ali ipak je cilj (challange) da sam nekako to izvucem

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Neki od Samsungovih PC softvera ima mogućnost da vidiš ekran mobitela na PC-u i upravljaš svime.

Mislim da je Smart Switch, pa pogledaj. Koristio sam to za vrijeme dok sam imao A3 2017, tako da sigurno radi.
ok, prekopat cu sta se da oko tog "Smart Switch-a" !
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 17:41   #9
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Imao slicnu sitaciju sa Samsung S5, ekran satran skroz ali aj izvuci mi slike od dice i kontakte i ostala sranja. Kupio sam MHL kabel neki s ebay za Samusung (posli vidio taj isti u Peveca za 20ak kuna skuplje).
Uglavnom kabel spojen na Philips Andorid TV, dobijes lipo sliku na tv-u a daljinski ti sluzi kao mis, stavi neku sd karticu u mobitel i kopiras sve na nju.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 10:25   #10
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Neki od Samsungovih PC softvera ima mogućnost da vidiš ekran mobitela na PC-u i upravljaš svime.

Mislim da je Smart Switch, pa pogledaj. Koristio sam to za vrijeme dok sam imao A3 2017, tako da sigurno radi.
toooooo, uspio sam sa SmartSwitchom

sam sam izvukao kontakte u .spba formatu, sad ih jos samo trebam prebacit u neki "citljiviji" oblik, da ih mogu npr na kompu pogledat... ako imate koji prijedlog za software pucajte...

to sam pokusao sa Samsung KIES, al tamo se moze samo .spb format , probao sam vise verzija KIES-a, nije bilo srece do sad... nastavljam potragu...

Citiraj:
Autor chika7ilo Pregled postova
Imao slicnu sitaciju sa Samsung S5, ekran satran skroz ali aj izvuci mi slike od dice i kontakte i ostala sranja. Kupio sam MHL kabel neki s ebay za Samusung (posli vidio taj isti u Peveca za 20ak kuna skuplje).
Uglavnom kabel spojen na Philips Andorid TV, dobijes lipo sliku na tv-u a daljinski ti sluzi kao mis, stavi neku sd karticu u mobitel i kopiras sve na nju.
Odlicna ideja, nazalost nisam imao kabel pa nisam mogao probat.

Hm, imam jos jedan mob s kojeg bi bilo super izvuc kontakte/slike... njemu je isto mrtav ekran, al on je zapravo cijeli mrtav... nemam ideju sta oko njega napravit, vjr se mogu pozdravit sa svime sta je tamo...
lord051 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2017., 10:41   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nekima je uspjelo sa Kiesom. Probaj ovo
https://us.community.samsung.com/t5/...ter/td-p/54247
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 23:27   #12
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nekima je uspjelo sa Kiesom. Probaj ovo
https://us.community.samsung.com/t5/...ter/td-p/54247
ma nemam srece sa Kiesom, nikako. trazio sam, googlao i vidio da se .spba kontakti samo u nekim verzijama mogu vidjet/koristit, ja vec probao nekoliko verzija i neeeeeemam srece do sad ... a tesko mi nac download starijih verzija, skidaju mi se na torrentu, sporo, kako se kad pojavi koji izvor jbg

a preko Smart Switcha zapravo mogu .spba kontakte importirat na uredjaj i onda opet s tog moba exportirat u koji god oblik zelim, aliiiiiiii imam problem jer trenutno nemam kod sebe ni jedan mob koji podrzava Smart Switch...

samu .spba datoteku ako stavim na ovaj uredjaj koji trenutno imam ne mogu iskoristiti, ovom uredjaju je poznat samo .vcard

i tako borba, vrtim se u krug

kad je .spba tako "unfriendly" i nije citljiv sa nekim "obicnim" alatom, a ja trenutno nemam "jaci" samsung
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 07:32   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Kupi noviji Samsung mobitel online, prebaci kontakte pa mob vrati nazad 'jer nisi zadovoljan njime' u roku od 14 dana.
Ili odnesi mob u neki servis da ti oni to naprave. Barem toga ne fali u RI.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 08:19   #14
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 597
Pa kad si spojen s Smart Switchem syncaj sve kontakte na gmail.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 01:44   #15
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kupi noviji Samsung mobitel online, prebaci kontakte pa mob vrati nazad 'jer nisi zadovoljan njime' u roku od 14 dana.
Ili odnesi mob u neki servis da ti oni to naprave. Barem toga ne fali u RI.
Nadao sam se ipak nekom malo "elegantnijem" rijesenju, koje ne ukljucuje "kupnju" moba itd

Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Pa kad si spojen s Smart Switchem syncaj sve kontakte na gmail.
Iz nekog razloga mi nije uspijelo sa Smartom synacat na gmail, pokazuje da nema kontakata, ne znam sta reci... ugl, cim uhvatim neki Samsung u ruke na njega cu importirat ovu .spba datoteku koju je Smart kreirao, pa cemo vidjet sta je u njoj... jbg, ne vidim dr rijesenje trenutno...

lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 08:58   #16
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
S ovim napravi, MyPhone Explorer
Legendardni program još od doba mobova od prije 10 godine. Ja sam s njim vratio sve podatke iz Z3 kad mi je riknuo ekran, od poruka preko kontakata, kalendara, aplikacija, apsolutno sve.
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na