Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2014., 17:07   #31
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ajmo razdvojit oc as in naredbe koje bilo kakav program šalje driveru da stavi karticu u xxxmhz mod i rezultat u kojem se ugase svi izlazi i kompletno računalo je freezano.

pa morao sam uninstalirat drivere pošto sam napisao da su ostale stare clock informacije koje su genijalno samo applyane na totalno drugu karticu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 17:10   #32
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Uninstaliraj sve i provuci DDU pa onda tek stavi 14.2 betu... Javi se kad obaviš to, uneredio si čitavi forum svojim karticama.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2014., 17:15   #33
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma unistalirat ću karticu iz sistema i poslat je sretnom dobitniku sutra... eto rešeno
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 17:19   #34
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ajmo razdvojit oc as in naredbe koje bilo kakav program šalje driveru da stavi karticu u xxxmhz mod i rezultat u kojem se ugase svi izlazi i kompletno računalo je freezano.

pa morao sam uninstalirat drivere pošto sam napisao da su ostale stare clock informacije koje su genijalno samo applyane na totalno drugu karticu
Moj Bože....
Po n-ti put, ocanje sa ccc-om NE VALJA.
Grafa ti, kao i svaka, ima PRAG, do kojeg ide sa stock V, te još malo sa podizanjem V.
Budući da su 280x samo oc-ane 7970ke, prag oc-anja im je daleko niži nego ranije generacije sa nižim clockovima, pogotovo na stock voltaži, neke čak ne idu niti malo preko stock clockova.
290x je također već dosta nategnuta grafa po tom pitanju, i prag joj je dosta nizak, rijetki su primjerci koji idu više od 50-60mhz preko stocka.
Izričita preporuka je za 290 i 290x da se ne clocka preko ccc-a jer ostaje oc state zapisan i diže se sa winsima opet, što napravi darmar u windowsima, upravo za takve stvari služi msi ab i njegovi profili.
Itd., dosta sam papagajio o jednom te istom, ak ćeš poslušat, poslušat ćeš, ak nećeš, ti i dalje drvi kak su driveri loši i grafe loše, a ja opet kažem, do korisnika je u 90% slučajeva, pa tako i sad.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 17:24   #35
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 17:26   #36
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Npr kod 7950 je izuzetno važan board power limit, bez toga nema kruha od oc-anja, s tim da je u trixxu to nevidljivo dok ne spustiš slider dolje =) znači ima GPU, Memory, GPU voltage i dolje board power limit, s tim kako su ljudi naveli treba prvo to natjerati da radi na tvorničkim postavkama.
Gledao sam malo za R9 290X da i ona ima slično taj board power limit, ali jbga nemogu pomoći više kad nemam privatno iskustva sa 290x =) vidim da se mogu clockati ali jako malo jer su već tvornički nabrušene skoro do granice,..

se može znati koja je grafa u planu nakon prodaje ove =) ???? neka 780Ti ili sl,...???
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 18:07   #37
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma da naturpijana je dosta... ova moja je max negdje 1100gpu, 1450-1500mem (stock 1050-1350).

ubuduće nemam pojma iskreno... sutra nosim drugu 280x na servis pa ćemo vidjet kako će to proći i onda ću pratit razvoj sa maxwellom i rudaranjem pa se vratim na nvidiju ako budu dobri rezultati.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 14:17   #38
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nemojte se hvatati oc-a, nego se uhvatite toga da se komp freeza i driver se ne vrati na default što nit je bio problem na 280x niti na nvidijama jer je to glavni problem.

@esc... nećemo se tako razgovarati pošto niti znaš mene niti znaš moj životopis, ok?

edit: lijepo je da si u zimu gospodnju 2014 godine saznao da msconfig

je,sorry,zaslužio sam ban
i šta si dobio za drugu?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 14:20   #39
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nisam ti ja dao ban

290x.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 19:48   #40
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Meni na Ati 6870 napokon nešto novije radi kako treba.
Prki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na