Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2004., 12:52   #1
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Izašli Windows XP 64-Bit Edition

Izgleda sa sam samo ja odusevljen zbog ove vijesti?!
Znam da Linux postoji vec duze vrijeme u 64 bita, ali budimo iskreni, dok Bill ne da svoj blagoslov AMDu... Nakon ovoga uslijedit' ce valjda i final, i jupi precicemo na 64 bita i jos da krenu programi, pa naravno programi koje svi najvise koristimo (igre) pa padnu cijene CPUa, pa Intel shvati kako se za*ebo, pa i on izbaci svoju verziju 64bita koja je kompatibilna sa AMDom (ajme sramote), pa... da ja zavrsim ovaj post...

P.S.
Samo da glupi AMD sad iskoristi ovu tehnolosku prednost, dovrsi novu tvornicu i pocne stancat' procesore... i da nVidia sklepa taj chipset kako treba... kad malo razmislim ima jos puno posla oko prelaska na 64 bita i sanse da sve padne u vodu ne neko vrijeme.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2004., 19:43   #2
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ma sve je to super, ali kaj ti vrijedi 64b OS ako nema 64b aplikacija? to je sve za sada jako mlado. ali do lansiranja pune verzije će doći valjda i neki appzzi
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2004., 19:57   #3
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Re: Izašli Windows XP 64-Bit Edition

Citiraj:
Originally posted by LAcy
(igre) pa padnu cijene CPUa, pa Intel shvati kako se za*ebo
Neznam da se je on baš zahebal ke se tiče 64 bitnih procova , pa viš da su tek došli windowzi za 64 bitne procove. Vjeruj mi kad bu počela masovna proizvodnja 64 bitnog softwera počel bu i intel delati 64 bitne procove. A do onda su dosta i ovi 32bitni
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2004., 21:59   #4
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Pa i napisao sam da ce Intel izdati 64bitni pentium (nije slucajno malim slovom :-) ) ali ce joj sramote, morati biti kompatibilan sa AMDom.
A sto se tice 64bitnih programa, da bit ce tu problema, ali dok nije bilo windowsa i podrske Billa, malo je onih koji su se htjeli upustati u izradu istih... Zapravo treba prvo napisati compilere pa onda prilagoditi program... Kao sto napisah bit ce tu jos puno posla i sanse da sve padne u vodu... ali valjda nece... jer kao sto smo presli sa 8 na 16 i sa 16 na 32 bita kad tad cemo preci i na 64 samo intel to koci sa svojim skartom od p4 kojem samo dize clock u nebo, a glupi useri kupuju jer je to intel i radi na xxxx GHz-a.... i tako idem ja....
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2004., 00:13   #5
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
Gdje je novac, tu je Bill.

Ako su 64-bitni windowsi u igri, stoji Bill iza njih.

Ako je tu Bill, znači da se velika lova vrti.

S izlaskom 64-bitnih windowsa sada ne vjerujem da ćemo čekati duže od 2 tjeda do pojave prvih ozbiljijih 64 bitnih aplikacija. Dovoljno je da jedan probije led...

PS. Vidio sam na nekom stranom forumu gdje se divx encoding vrtio 3x brže na 64 bitnim windowsima. Obećavajuće...
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2004., 10:40   #6
Vile
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Poznanovečka 17
Postovi: 45
Re: Re: Izašli Windows XP 64-Bit Edition

Kaj budu intelovci sad izmislili :confused: . Možda 64 bitnog Ultra Prescota koji bu radil na 1500 Mhz ,a grijal bu se ko jezgra nuklearne podmornice .
__________________
Vile
Vile je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2004., 13:43   #7
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Originally posted by aurellie
Gdje je novac, tu je Bill.

Ako su 64-bitni windowsi u igri, stoji Bill iza njih.

Ako je tu Bill, znači da se velika lova vrti.

S izlaskom 64-bitnih windowsa sada ne vjerujem da ćemo čekati duže od 2 tjeda do pojave prvih ozbiljijih 64 bitnih aplikacija. Dovoljno je da jedan probije led...

PS. Vidio sam na nekom stranom forumu gdje se divx encoding vrtio 3x brže na 64 bitnim windowsima. Obećavajuće...
Dva tjedna?! Uh to je zaista optimisticno, ali vidjet' cemo.

Za divx sam procitao na microsoft news grupi, ali i da to bas i nije tocno... dok nevidim :-)
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2004., 19:30   #8
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Ja u principu smatram da je naivno... pa cak granicno sa gluposti instalirati neki M$ OS bez bar jednog service packa. Dakle, ono sto mene zanima je: sto vi mislite kada ce izaci win64 rull release, i mnogo zanimljivije, koliko ce proci do prvog sp-a.

To je pravo vrijeme za kupovanje 64 bitnih procesora. Jedan od razloga sto pitam je to sto se trenutacno nemogu sjetiti koliko je vremena proslo od winxp do sp1 za njih.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2004., 09:20   #9
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by numa
...Jedan od razloga sto pitam je to sto se trenutacno nemogu sjetiti koliko je vremena proslo od winxp do sp1 za njih.
malo više od godinu dana
choby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na