Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2016., 17:57   #1
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Multifunkcionalni WiFi laser

Ovako, treba mi pisač za doma. Obzirom da može proći i više mjeseci bez printanja, ne želim uzimati tintni da se ne osuši. Pa ajde odmah i jedno pitanje vezano uz to "sušenje" tinte... Da li je, kod dužih perioda nekorištenja, dovoljno isprintati recimo jednu "test" stranicu svakih XY dana da se spriječi sušenje?

Obzirom da je to prvi printer ne mogu reći "printam XY stranica godišnje" (do sad sam printao na Canonu MG5450 kod svojih, a sad odlučio uzeti printer za sebe), ali mogu procijeniti da bih printao nekih 1000 stranica godišnje (slobodna pjesnička procjena :P ), možda (sa velikim "M") bi to išlo nešto više.

Ono što mi je više (ili manje) bitno da ima jest:
1) scanner - poprilično bitno, osim ako je neka dobra ponuda za printer pa da si skener uzmem odvojeno (recimo Canon Lide 120)
2) WiFi (i naravno USB) - poprilično važno
3) duplex - bilo bi lijepo ali nije neophodno
4) zamjenski toner - vidim da je mala razlika u kvaliteti a velika u cijeni između originalnih i zamjenskih, pa bilo bi dobro da ima zamjena
5) color - vidim da se laserski color MFP ispod ~1600 kn ne može naći, pa mislim da je C/B sasvim dovoljno, ali eto, ako ima koji prijedlog - mrak. Htio bih tu i tamo koju "sliku" ispisati, tako da je to bonus, ali eto, ne da mi se plaćati previše za to. Mada, kako je to printer za duže vrijeme i kako bih isprintao pokoju fotografiju, voljan sam odvojiti još koju kunu za colorca.

1) Šta je bolje i zašto?
GDI ili PCL?
Koliko sam shvatio, kod GDI-ja komp šalje raster printeru i ovaj ga printa. I u tom slučaju grafičke stvari imaju lošiju kvalitetu ispisa nego kod PCL-a.

2) Vezano za prvo pitanje - kako znam da li je određeni printer GDI ili PCL?
Na HP-ovim stranicama se ta informacija može naći pod Print languages: PCLm/PCLmS. Ali samo za neke, ne za sve printere (recimo za P1102 nema tog podatka).

3) Dalje, da li je bolje da je bubanj "integriran" u toner ili odvojen? I svako koliko se to zapravo često treba mijenjati?
Pretpostavljam da je bolje da se bubanj mijenja zajedno sa tonerom. Ali, kako tu informaciju mogu dobiti?

Konkretno ovi su mi modeli zapeli za oko:
1) HP LaserJet M125NW - 950 kn - WiFi, scanner
2) HP LaserJet Pro P1102w - 750 kn - ima WiFI ali nema skener
3) HP LaserJet Pro CP1025nw - 1300 kn - ima Wifi, u boji je, ali nema skener
4) Canon i-SENSYS LBP6030W - 750 kn - ima WiFi, ima i duplex, ali nema skener
5) gledao sam i neke Samsung-e ali sam nekako odustao od njih

Evo, ako možete za te modele napisati zašto da ili zašto ne

Nisam gledao previše colorca u nadi da ću ovdje dobiti koji savjet (uz gornje kriterije).

Što se tiče tonera:
M125NW koristi 83A CF283A.
P1102W koristi 83A Black CE285A.
CP1025nw koristi 126A (Black CE310A, Cyan CE311A, Yellow CE312A i Magenta CE313A).
LBP6030W koristi CRG 725.
Pa sad, da li se mogu naći zamjenske za te printere?

Eto, prijedlozi, savjeti, ideje i preporuke su dobrodošli.

Tnx

Zadnje izmijenjeno od: 0v3rl0rd. 04.05.2016. u 21:55.
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na