Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2015., 16:24   #1
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Preporuka uredskog stroja

Podrav

Treba mi uredski stroj prvenstveno za printanje, A3 format obavezan.

Printer se koristi za 200 - 250 listova dnevno

80% A4, 20% A3

80% office dokumenti, 19.99% CAD dokumenti , 0.01% slike

mreža je must hawe

Jeftini repromaterijal je prioritet, dobavljiv u zg

Bilo bi dobro da ima mogućnost kopiranja i skeniranja na usb ili mrežnu mapu
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 16:27   #2
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Ja imam HP 7500A za baš te namjene.

Komplet originalnih tinti je oko 500 kn. Povoljniji stroj sa svim tim mogućnostima nisam našao. Nema USB, ali ima čitač kartica, pa može direktno skenirati na SD ili MS kartice.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2015., 11:03   #3
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Malo je to. Sad imamo hp 5550ps Laser A3 koji je ok osim što ima malu ladicu za papir ima i preskupe tonere ( preko 10 000kn za set). Do sad je izvacio više od 450 000 listova


Nekako sam imao na umu nešto slično kao Konica Minolta bizhub C224e
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2015., 22:44   #4
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Ja imam baš taj
Nemam toliku količinu ispisa, oko 2500 stranica u 3 mjeseca, radi super, skenira na NAS (može i na mail), printa c/b, color, hamer, paus, sve...

Nemam pojma jel potrošni materijal dostupan u ZG, ali mislim da ti ga oni nekako dostave ili pošalju poštom, jer je to sitan trošak.

Moj je kupljen u Kopitehni, ne znam jesi već kakve ponude dobio... kontaktiraj ih i pitaj oko tih detalja.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2015., 12:14   #5
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Koristim 5550 dtn po 500 papira stane u A4 i A3 ladicu i radi ko metak već godinama. Skup je set svih tonera ali iz tonera se dobije velika količina ispisa. Mada mislim da više nije dobavljiv. Budem se baš raspitao što je zamjenilo, ako je zamjena, HP LaserJet 5550 dtn
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 09:36   #6
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Kontaktirani svi prodavači - iznajmljivači strojeva.....

sakupljam ponude ša ću vidit što dalje....

@ black; preskup je set, kvaliteta ispisa je ko i ostali laseri, niš posebno...

Recimo imamo konica minolta bizzhub C224E i za njega komplet svi toneri dođu kao za hp 1 color toner, konica traje 10 000 ispisa po set-u...

Što mislite o toj konici? cifra je cca17k kn s pdv-om komplet s uvlakačem, ladicama i dodatnim setom tonera..
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 12:25   #7
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Kako 10000 po setu za c224e? Misliš 10000 A3 ispisa ili A4?

Samo da ne bude zabune, s uređajem ne dolaze toneri, nego se kupuju zasebno. Znači kupio bi odmah 2 seta tonera? Jako mi povoljno ta cijena izgleda, ispada po tome da je uređaj pojeftinio znatno od početka godine, a dolar je cijelo vrijeme rastao :S
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 12:37   #8
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Hmmm.... mi smo neko vrijeme uzimali u najam Konice. Prešli smo na Ricoh (lakše mrežno upravljanje printerima), pa vidi i kod njih...
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 12:43   #9
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Evo neki podaci iz uređaja nakon 3 mjeseca korištenja:
Slika 1
Slika 2
Slika 3

Većina raznih potvrda, ovlaštenja, licenci i ostalog što se prilaže elaboratima se printa c/b duplex u "toner save" modu, ispada malo sivkasto ali čemu bacat pare .
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 16:35   #10
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Da sad ne uploadam ponude, zbog dosta podataka vjerujem da ne bi bilo primjereno.

Konica minolta C224E + dodavač + postolje + set tonera = 14 159 +pdv
toneri su po cijenama 279+pdv za crni i 666kn+pdv za boje
takav jedan stroj već imamo, vjerujem da bi bila mudro uzet isti.


Jedan od opcija je i ricoh MFP MP 2011SP + ARDF + set tonera = 13 750 + pdv
toneri, crna je deklarirana za 15k ispisa, ostale 9.5k
toneri su po cijeni 500+pdv za boje i 250+pdv za crni

@Fitz, vjerujem da je dobar to stroj ali mi nekad u jednom tjednu imamo toliku količinu ispisa...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2015., 16:54   #11
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Pa to je moj c224e, nisam znao da već imate isti... pa onda oko čega se uopće dvoumiš?

Nije važno što je tjedan dana, htio sam ti pokazati potrošnju tonera s približno istim "ispisnim materijalom" CAD+tekst. Jel tebi toneri na njoj traju samo 10k stranica?! Deklarirani su na 27k i 25k

Ove cijene sad koje si napisao su OK, tako nešto je i meni bilo (nekih 100kn manje). To je samo jedan set tonera, nije dodatni kako si napisao, pa me to zbunilo.

Jel ti baš treba ADF? Ja sam kupio bez njega, koštalo 14870kn s PDV-om, stroj, postolje, poklopac, toneri.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 17:30   #12
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Imamo isti al nekako mi se ne sviđa jer baš trenutno nešto šteka. Ima 55k ispisa i već mu je potrebna izmjena fuser/transfer kita, drumove smo već jednom mijenjali itd...

A kud sve tud i ADF, al da nam treba - baš i ne jer prvenstvena namjena mu je print. Povremeno imamo scanova koje smo do sad rješavali na toj drugoj konici i stvar je kad nam to treba dobro bi nam došao ADF jer u prvilu se skenira skenira 50-tak listova odjednom.

edit;

sad sam i istraživao i cijene ovih tonera za hp koji imamo sad; crni 2000kn, boje 3100kn ( s pdv-om) i traju 13 000 listova
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 23:34   #13
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
hm, baš me čudi, imam kolege koji imaju tu konicu minoltu puno dulje i s više ispisa i oni nemaju takvih problema :S

ADF ipak košta 2400kn+PDV, pa sam odlučio ne uzeti ga jer većina stvari koje kopiram je ili zaklamano ili uvezano

Taj HP ima integrirani bubanj (drum) pa se on mijenja kod svake promjene tonera. Zato stvar i je papreno skupa, a ne daje velik broj ispisa. Bubnjevi za c224e su oko 6400kn+PDV za 70k (crni) i 55k (cmy) deklarirani.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2015., 09:31   #14
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
budem još jednom probao uć u meni pa vidit koliko točno imaju ispisa...

Al čini mi se malo...

edit; ima ipak malo više ispisa


__________________
none

Zadnje izmijenjeno od: FERRYS. 30.04.2015. u 09:39.
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 10:17   #15
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ja imam HP 7500A za baš te namjene.

Komplet originalnih tinti je oko 500 kn. Povoljniji stroj sa svim tim mogućnostima nisam našao. Nema USB, ali ima čitač kartica, pa može direktno skenirati na SD ili MS kartice.
Kako si zadovoljan s tim printerom. Meni za ured treba jedan "rezervni" printer na kojem bi uglavnom bio ispis rendera (A4) no ponekad bi isli i nacrti (A3) ako je glavni printer zauzet. Cesto se dogodi da trojica cekamo dok jedan printa a to nije dobro za posao.
Ja sam u biti gledao model 7110 jer mi je ljepsi a u uredu imamo kopirku s kolor skenerom, ploter, fax a ovaj 7110 mi je nekako ljepsi. Print ce ici na 300ppi tako da mi razlika u maksimalnoj rezoluciji ne igra.
Koliko otprilike jedan set boja moze isprintati a4 fotografija?

Ima li netko drugi preporuku printera za ured, a3 color, max 50-60 a4 300ppi rendera tjedno. wifi bi bio zgodan ali nije neophodan. svi ostali feature-i nebitni. nekakav optimum kvalitete, cijene uredjaja i boja.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 10:56   #16
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Kako si zadovoljan s tim printerom. Meni za ured treba jedan "rezervni" printer na kojem bi uglavnom bio ispis rendera (A4) no ponekad bi isli i nacrti (A3) ako je glavni printer zauzet. Cesto se dogodi da trojica cekamo dok jedan printa a to nije dobro za posao.
Ja sam u biti gledao model 7110 jer mi je ljepsi a u uredu imamo kopirku s kolor skenerom, ploter, fax a ovaj 7110 mi je nekako ljepsi. Print ce ici na 300ppi tako da mi razlika u maksimalnoj rezoluciji ne igra.
Koliko otprilike jedan set boja moze isprintati a4 fotografija?

Ima li netko drugi preporuku printera za ured, a3 color, max 50-60 a4 300ppi rendera tjedno. wifi bi bio zgodan ali nije neophodan. svi ostali feature-i nebitni. nekakav optimum kvalitete, cijene uredjaja i boja.
Prvi je krepao nakon 4 mjeseca, nemam pojma kaj mu je bilo. Drugi sad već godinu i pol veselo radi, punim ga originalnim tintama i problema nema nikakvih. Da sad krepa, vjerojatno bih kupio istog.

Puno me pitaš Uopće ne pratim koliko troši. Znam samo da kad se isprazni, kupim opet XL set tinti i miran sam sljedećih nekoliko mjeseci. Čisto uredska primjena je, najviše kopira i skenira, a za fotke imam Canona. Tu HP, ili bar ovaj model, nema što tražiti. ADF radi super i fino šalje gotovi PDF na komp u mreži, što mi je i najbitnije bilo od svega toga.

Fali mi jedino USB priključak. Moji nešto doma kopaju po mreži, pa printer izgubi vezu s routerom, i taman ja naletim da trebam nešto skenirati na komp. Onda izgubim još vremena dok nađem nekakvu SD karticu pa skeniram na nju.

Kad smo ga kupovali, mislim da nije bilo ništa drugo s tim uvjetima, a da ne košta najmanje duplo više.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 11:03   #17
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Prvi je krepao nakon 4 mjeseca, nemam pojma kaj mu je bilo. Drugi sad već godinu i pol veselo radi, punim ga originalnim tintama i problema nema nikakvih. Da sad krepa, vjerojatno bih kupio istog.

Puno me pitaš Uopće ne pratim koliko troši. Znam samo da kad se isprazni, kupim opet XL set tinti i miran sam sljedećih nekoliko mjeseci. Čisto uredska primjena je, najviše kopira i skenira, a za fotke imam Canona. Tu HP, ili bar ovaj model, nema što tražiti. ADF radi super i fino šalje gotovi PDF na komp u mreži, što mi je i najbitnije bilo od svega toga.

Fali mi jedino USB priključak. Moji nešto doma kopaju po mreži, pa printer izgubi vezu s routerom, i taman ja naletim da trebam nešto skenirati na komp. Onda izgubim još vremena dok nađem nekakvu SD karticu pa skeniram na nju.

Kad smo ga kupovali, mislim da nije bilo ništa drugo s tim uvjetima, a da ne košta najmanje duplo više.
Hvala na brzom odgovoru.
Znam da je za foto Canon bolja opcija medjutim zahtjev za A3 formatom cijenu Canona dize na 2600kn.
I nisu to fotografije gdje face cine najvecu razliku vec 3D renderi kod kojih se nekakve nesavrsenosti mogu tolerirati.
Odgovor "kupio bi istog" dosta pomaze.
S obzirom gdje ga namjeravam staviti model 7110 zbog visine mozda omoguci otvaranje prozora dok 7500 sigurno nece
skitnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na