Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2012., 13:13   #361
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Istopit ćeš kile kad ugradiš pržilicu i iskoristiš Desanku Šakić (kad se žena naljuti)
Inače LG i LiteON su IMHO no brainer i dalje.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 13:44   #362
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Asus i sony najcesce dobim krepane.
Lg se manje kvari.
Lite on i samsung najmanje kvarova. (to je jos dobar bio i NEC ali kolko vidim, nema ih vise)

7, slovima SEDAM, komada samsungovih sata prži unazad 3-4 godine u moja 2-3 kompa je krepalo odmah po isteku garancije. Dok npr asus star 6 godina, radi dan danas bez pol muke, lg radi, sony radi.... S tim da je lg najtiši.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2012., 14:56   #363
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
U firmi imamo nekakve gotove destop strojeve. Jedino kaj rikava konstantno su neke intel ploče, koje nije radio intel nego pitaj boga ko po intelovim nacrtima (tako sam barem pročitao na netu negdje) i TSST DVD-RW-ovi. od 45 kompova, mislim da je već 40 pržilica promjenjeno. Jel postoji gori optički uređaj od Samsunga ili TSST-a uopće ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 16:26   #364
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
U firmi imamo nekakve gotove destop strojeve. Jedino kaj rikava konstantno su neke intel ploče, koje nije radio intel nego pitaj boga ko po intelovim nacrtima (tako sam barem pročitao na netu negdje) i TSST DVD-RW-ovi. od 45 kompova, mislim da je već 40 pržilica promjenjeno. Jel postoji gori optički uređaj od Samsunga ili TSST-a uopće ?
Po mojim iskustvima, ne
(a natrpam se svake godine, minimalno 30ak komada po kompovima)
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 19:55   #365
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 991
Ocito ovisi o seriji onda, ja imam 2 samsunga (shs223) vec jedno 3 godine, prvu godinu su tokom jednog "maratona" uspjesno snimili ~1.5tb video materijala u 2 kopije bez greske, pa sam ih odlucil ostaviti

U zadnjih 10 godina se najvise sjecam crknutih sony przilica (a bas i nisu nesto prodavane), nakon toga asusa pogotvo onih slot in (ak nisam bar 30promjenil a isto nisu imale visoku prodaju), nakon toga je lg u prilicnom broju, ali on se i prodaje u prilicnom broju i postaju sve kvalitetniji s vremenom.

...a samsung crni samung, radi meni i ljudima kojima sam stavil bez problema (sad me jopis plasi da rikavaju, samo mi fali da mi ljudi pocnu doma dolaziti da kaj sam im preporucil )
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 22:39   #366
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222


odvrtio sam nekakav benč sa nekim izglajzanim DVD-om. Nije loše, bolje se ponaša nego ATA Pionirke koje sam izpukao van iz kante, teškog srca... ako nekome nešto znači ovaj dijagram, neka ga slobodno komentira
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2012., 09:38   #367
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Graf izgleda skoro idealan, kao da se radi o friško i dobro pečenom (pari da opisujem kruv ), a ne "izglajzanim" DVD-om. Zauzeće CPU - a izgleda malo povišeno ali je to u granicama normale jer se radi o DVD - u, da se radi o CD - u bio bi manji zbog manjeg prometa tj. količine podataka.
Važan detalj je jeli taj testni dvd napravljen baš na toj pržilici ili nije.
Vjerojatno imaš dobar primjerak pa ga čuvaj.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2012., 10:27   #368
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
odvrtio sam nekakav benč sa nekim izglajzanim DVD-om. Nije loše, bolje se ponaša nego ATA Pionirke koje sam izpukao van iz kante, teškog srca...
Još uvijek imam 2 (DVR-107 i 108) pitaj Boga koliko stare. Već sam promijenio 3 konfe, a prže uvijek iste. Te su se napržile svega i svačega. I svaki cd/dvd je i dan danas čitljiv iako su neki sprženi 2003.g. Šteta što se više ne proizvode.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2012., 08:41   #369
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Još uvijek imam 2 (DVR-107 i 108) pitaj Boga koliko stare. Već sam promijenio 3 konfe, a prže uvijek iste. Te su se napržile svega i svačega. I svaki cd/dvd je i dan danas čitljiv iako su neki sprženi 2003.g. Šteta što se više ne proizvode.
ma ostale bi meni moje DVR-112 i 115, ali su ATA. A nova ploča više nema IDE priključak na sebi, a bome mi se neda sada Promisov IDE Ultra 133TX kontroler pikati na ploču i drkat se sa driverima ovo manje boli, 120 i kusur kuna i to je to
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 03:10   #370
ZoS
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 30
dajte pomozite, molim vas. nedavno sam zamjenio umrli pioneer 115 ata sa lg-ovom, pojma nemam koji model , u linksu se prodaje za 140 kuna. kad bilo šta kopiram/raspakiravam s dvd-a, sve ide ok dok se ne uključi onaj 'boost', pržilica zatim probudi pola kuće, a cijelo kućište vibrira ko blesavo, često rezultirajući s prestankom trenutne radnje i potpunim otkazivanjem poslušnosti ostalih stvari na kompjuteru.

postoji li mogućnost da se nekako premosti taj način rada, nekakav firmware, pojma nemam...bez obzira što bi u konačnici bilo puno sporije, no ovo zbilja nema smisla. pioneer bi također prebacio u 'višu brzinu' nekoliko sekundi nakon pokretanja dvd-a u sebi, ali bi bio jedva malo glasniji i apsolutno nikad ne bi izvodio gluposti tipa usporavanja/prestanka kopiranja koje izvodi ovaj lg.

hvala unaprijed.
ZoS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2013., 08:45   #371
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
reklamacija jer ocito nesto ne valja s njom
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 09:43   #372
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
imao paju, imao i lg-ja. najglasniji je liteon .

zapravo, lg je najsporiji i najtisi. i najcesce nece krepati leca nego mehanizam, dok kod paje je obrnuto .

tako da se slazem, trebalo bi ju mozda reklamirati jer se nikako nebi smjela cuti niti vibrirati.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 09:45   #373
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
lite on imam par komada...jesu malo glasniji...ali zato su definitivno najbolji kraj samsunga,asusa i lga...dobro i jesu skuplji...

šteta sto nema pioniraca to su zvijerke bile
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 10:28   #374
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Pajo je bio zakon. Još uvijek koristim prastari DVR-107 i radi k'o beba. A ispržio sam s njime par k medija. Krivo mi je što nove ploče nemaju IDE konektor na sebi da ga mogu i dalje koristiti.
Na DVR-109 mi ne radi dobro mehanizam za uvlačenje pa ga moram malo trknuti rukom da uvuče ladicu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 13:59   #375
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
Kaj se isplati trenutno najvise uzet od DVD prža?

Brzine i buka mi nisu bitne ni najmanje.
Bitno mi je da što duže izdrži.

Zadnjih par koje sam imao su mi izdržale od godinu do godinu i pol dana. S tim da sam ih koristio fakat rijetko, jednom dvaput mjesečno.

Ubiti gledao bi da je jeftina a relativno pouzdana.
Yoman je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 14:21   #376
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Lg. Bilo koji model. Imao samsunge, koma su, rikavaju nenormalno, sony preglasan, pioneera više nema, a lg imam ugrađene sad u više računala i bez problema odrađuju priličan broj snimanja svaki mjesec.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 14:31   #377
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
LG daje garanciju od 24 mjeseca dok ostali proizvođači daju garanciju samo 12 mjeseci .
Nije zanemarivo niti to da je LG najjeftiniji , moj izbor je definitivno LG .
Imam ih nekoliko modela i nikad problema s njima .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 14:42   #378
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
LG DVDR 24x, GH24NS95

evo uzel budem ovu jer je jedina na lageru u ducanu koji mi je blizu i radi danas do 16 hića mi je
143 kn
Yoman je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 14:53   #379
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Krivo mi je što nove ploče nemaju IDE konektor na sebi da ga mogu i dalje koristiti.
Na DVR-109 mi ne radi dobro mehanizam za uvlačenje pa ga moram malo trknuti rukom da uvuče ladicu.
Nabaviš IDE > SATA adapter ili add-on IDE kontroler karticu.
Za Paju rastaviš, očistiš, podmažeš vodilice, promijeniš remen između motora i mehanzma otvaranja ladice, sastaviš.

Citiraj:
Autor Yoman Pregled postova
Kaj se isplati trenutno najvise uzet od DVD prža?
LG xx22xx ili xx24xx i pjevaj.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 15:06   #380
ZoS
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 30
momci, hvala vam na odgovorima. vidim da većini lg radi normalno, očito je kod mene defektan primjerak, valja mi u ponedjeljak do linksa.

i da se nadovežem na pioneer, godinama je bila kod mene, nikad zamjerke, spržio sam na desetke dvd-ova drugim ljudima, nikad se niko nije požalio da nisu čitljivi ili slično...zbilja šteta šta nisu više dobavljive... (jel ih nema samo kod nas ili pioneer više ni ne proizvodi?)
ZoS je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 15:12   #381
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pajo je bio zakon. Još uvijek koristim prastari DVR-107 i radi k'o beba. A ispržio sam s njime par k medija. Krivo mi je što nove ploče nemaju IDE konektor na sebi da ga mogu i dalje koristiti.
Na DVR-109 mi ne radi dobro mehanizam za uvlačenje pa ga moram malo trknuti rukom da uvuče ladicu.
Uzeo sam ovaj kontroler da bih spajao pata diskove na komp , a vjerujem da tebi može poslužiti i za tvoj stariji DVD-RW .
http://www.links.hr/?naziv=kontroler...kl=053.200.035
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 15:53   #382
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
U vezi Paje kapitalizam je učinio svoje, povukli se iz tog segmenta zbog konkurencije, cijena, ...
Zadnjih x modela su im drugi proizvođači odradili (zaboravio tko), ono samo je maska i nalja druga.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 16:57   #383
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Isto kao i Plextor. Doduše, čini mi se da Plex nije napravio nijednu svoju dvd pržu već su samo cd prže radili.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 19:35   #384
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor ZoS Pregled postova
momci, hvala vam na odgovorima. vidim da većini lg radi normalno, očito je kod mene defektan primjerak, valja mi u ponedjeljak do linksa.

i da se nadovežem na pioneer, godinama je bila kod mene, nikad zamjerke, spržio sam na desetke dvd-ova drugim ljudima, nikad se niko nije požalio da nisu čitljivi ili slično...zbilja šteta šta nisu više dobavljive... (jel ih nema samo kod nas ili pioneer više ni ne proizvodi?)
Pioneer je smece, bar mi je pet crklo od godinu jedan mjesec do godinu i sest mjeseci. Lg od pedesetak komada mi je jedan crko, s time da se nekad zaleti tako da se drma kuciste, govorim o 24x modelu.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 20:21   #385
ZoS
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 30
pa ne znam zbilja šta bi ti rekao. otkad sam prešao s cd na dvd pržilice, ima sam ukupno 3 različite, prvo nec-ovu, koja je bila ok, ali onako, s 25% tipova dvd-a dostupnih u trgovinama , jedino je verbatim radio po defaultu, sony nikako, a traxdata - e sad da me ubiješ nisam 100% sig jesam li izabrao ispravnu stranu, ali radila je normalno s - medijima, ali s + uopće ne, na no-namere je uglavnom odbijala pržiti.

zamjenio sam je s pioneerom nakon 2-3 god, i za mene je to bilo vrijeme (višegodišnjeg) mira u prženju/čitanju. nikad nije odbila pržiti na bilo koju vrstu medija.

i evo sad ovaj lg sa zbilja iritantnim simptomima, najviše me živcira što kompjuter 'odrveni' i odbija izvršiti bilo što drugo dok traje jingle bell u drajvu...
ZoS je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 20:33   #386
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor ZoS Pregled postova
pa ne znam zbilja šta bi ti rekao. otkad sam prešao s cd na dvd pržilice, ima sam ukupno 3 različite, prvo nec-ovu, koja je bila ok, ali onako, s 25% tipova dvd-a dostupnih u trgovinama , jedino je verbatim radio po defaultu, sony nikako, a traxdata - e sad da me ubiješ nisam 100% sig jesam li izabrao ispravnu stranu, ali radila je normalno s - medijima, ali s + uopće ne, na no-namere je uglavnom odbijala pržiti.

zamjenio sam je s pioneerom nakon 2-3 god, i za mene je to bilo vrijeme (višegodišnjeg) mira u prženju/čitanju. nikad nije odbila pržiti na bilo koju vrstu medija.

i evo sad ovaj lg sa zbilja iritantnim simptomima, najviše me živcira što kompjuter 'odrveni' i odbija izvršiti bilo što drugo dok traje jingle bell u drajvu...
Ja sam 97e kupio valjda prvi Lite on u austrijskom metrou, nije citao kopije nego samo original cde.
U vrijeme cda sam koristio samo Teac i Plextor i to je radilo savrseno.

Jako sam se razocarao s Pioneerom jer mi je u pravilu mjesec dana nakon isteka garancije crkavao. Nakon toga sam dugi niz godina NEC koristio koji je bio odlican dok se nije spojio sa Sonyem i onda je postao zesce smece i eto na kraju LG s kojim kako si rekao nisam bas odusevljen zbog vibracija i zvuka, ali bar se ne kvari i ima duplo vecu garanciju od ostatka.

Ovo nisam nikad uspio ubiti: http://reviews.cnet.com/cd-drives/te...-30086741.html
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 13.04.2013. u 20:43.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 23:01   #387
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Čitam ovaj thread i tu ispada da mi se ništa novoga ne isplati kupiti po pitanju kvalitete
Palo mi na pamet da bi mogao probati servisirati moje stare NEC ND-3500AG i BenQ DW1640. Na oba se ladica malo teže otvara prvi put. Gdje naći zamjensku gumicu prijenosa?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 23:31   #388
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Pokušaj u nekom servisu , ako je na nekoj NEC-ovoj prži otišao laser ili neki drugi dio , a nisu pobacali prže u smeče .
Možeš zamoliti i nekoga sa PC eksperta da ti pomogne oko nabave gumice prijenosa , sigurno se da pronaći .
Osobno nisam baš bio oduševljen sa NEC snimačima ( imao sam ih 5-6 ) svi kupljeni novi .
Nakon nekih godinu dana počinju grebati dvd ili cd medije .
Ovaj problem odnosio se na sve modele od 1100 do 3500 kada sam ih prestao koristiti i prešao na LG sa kojim sam vrlo zadovoljan .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2014., 20:30   #389
Red Worm
Plasticni kirurg
Moj komp
 
Red Worm's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,187
Molio bi preporuku.
Naime, imam LG GH24NS95, nisam zadovoljan. Često se zna desiti da ne sprži DVD. Dok s druge strane 4 godine već pržim da Optiarc DVD RW AD-7260S. Ne sjećam se kada prženje nije završeno uredno.
Inače, me zanima NEC gdje ih kupiti? Ili što drugo osim NEC-a za preporuku??

Hvala
Red Worm je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2014., 07:08   #390
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
LiteON
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na