Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2020., 00:15   #2941
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
kolko si cekao od narudjbe do isporuke? Ja preko mj i pol.

Ja sam kupovao na firmu pa sa se malo dopisivao s podrskom, totalno su spaljeni. Barem zenska koja je meni bila kontakt
Naručio sam ga početkom 10. mjeseca, također preko firme. Nakon što sam vidio review laptopa i pohvale na Hardware Unboxed nije bilo šanse da kupim neki drugi. Čekao bi ovog ako treba još par mjeseci

Meni isto ženska bila kontakt Patricia se zove, super je odgovara na email u roku 15 minuta. Podrška im je stvarno vrhunska.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 08:08   #2942
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Čestitke što ste ih napokon dočekali, ja sam odustao nakon 52 dana čekanja i uzeo legion 5 (4800h, 2060, 16gb 3200mhz ram) na popustu za BF, očekivana dostava sutra.
shar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2020., 09:23   #2943
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Isto kod mene Patricia. Realno, ovo je jedini laptop koji izgledom nije slozen da zadovolji potrebe teenagera (legion je prolazan).

Ceka se ako im je vjerovati jer oni narucuju sve komponente i sklapaju ih u DE (uostalom na dnu pise asembld in dojčland). Mislim da je cak na njihovoj stranici pisao za core 15 amd da ocekuju isporuke od sredine 11. mj. na dalje i zenska je rekla da se malo duze cekaju procesori od amd-a.

Ja za sada zadovoljan. Odigrao mafiu definitive edition nekih 2 sata i bez kasljucanja na max postavkama.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 14:33   #2944
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
evo prvih rezultata benchmarka. Ocekivao sam da XMG bude dosta bolji od Acera, ali doslovno ga je satrao. Bojim se kak ce mi i9 proci protiv njega









prva dva rezultata su od acera, druga dva od XMG-a
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 16:43   #2945
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Moram priznati da je situacija na tržištu stvarno genijalna trenutno, Ryzen 3600 je oko 1900 kuna kod nas
Daleko smo dogurali od proca kojeg se masovno preporučalo prije cca godinu dana.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 16:50   #2946
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Srećom tu je jeftini intel

i5 10400f ide od 1150kn i vozi miško

https://www.nabava.net/search.php?q=i5+10400f
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 17:10   #2947
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Srećom tu je jeftini intel

i5 10400f ide od 1150kn i vozi miško

https://www.nabava.net/search.php?q=i5+10400f

Intel nas spašava preskupog AMD-a, stvarno se sve okrenulo naopako
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 17:20   #2948
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čuj ipak je 2020 godina
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 17:28   #2949
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Ako ćemo realno tako je trebalo biti već pred neko vrijeme.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 17:33   #2950
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Moja teorija je da nestaju.

Prodaju se kao vruće kifle (barem jesu prije poskupljenja), a 7nm kapacitet očito nisu dovoljni za last gen poput rx 5000 serije i ryzena 3000 i nove proizvode (a još najavljuju mobilne ryzene, mobilne rx 6000m), konzole da ne spominjem, a gdje je tu tek nadolazeći threadripper i epic u priči. Mislim da nema dovoljno kapaciteta za sve

Iako nisu tako rekli ne vidim kako ima smisla AMD-u praviti nove zalihe RX 5000 serije i ryzena 3000, kad je marža i potražnja veća za novim stvarima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2020., 17:58   #2951
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Jedino je iz perspektive AMD problem ako nemaju ništa isplativog u ponudi u tom segmentu 100-200$, valjda su spremni to prihvatiti.



Iz perspektive korisnika je problem što ako cijene jednom narastu, ne spuštaju se, to smo već previše puta vidjeli u GPU svijetu. Ryzen je bio disruptive kad je tek došao, danas više i nije...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 18:06   #2952
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Iz perspektive korisnika je problem što ako cijene jednom narastu, ne spuštaju se, to smo već previše puta vidjeli u GPU svijetu. Ryzen je bio disruptive kad je tek došao, danas više i nije...
Nadam se da je samo privremeno...
Sad je red na intelu da bude "disruptive", inače smo u banani

RDNA2 nažalost nije disruptive, niti će biti
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 19:09   #2953
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Moram priznati da je situacija na tržištu stvarno genijalna trenutno, Ryzen 3600 je oko 1900 kuna kod nas
Daleko smo dogurali od proca kojeg se masovno preporučalo prije cca godinu dana.
Ovo nije cijena AMDa. Ovo je cijena gramzivih distributera i trgovaca koji u ovoj kurčevoj situaciji, kad ekipa daje soma+ eura za grafe od 700 eura, pokušavaju zaraditi što više para.

Hype i razvikanost je sad na AMDovoj strani i naravno da se to koristi. Zato Intel procesora i ploča ima u izobilju.

Pamtim periode gdje je bilo "ne sad kupovati XY proizvod". Danas je "nemoj kupovati NIŠTA". Jebeni CPU cooleri su poskupili.
Samo gledam kak bi i R5 2600 mogo na soma u pol...

Kako bi drugovi sirotanovići rekli - samo HODL. Čuvajte pare i strpite se koji mjesec. Biće R5 3600 za 1100-1200 i tako dalje i tako dalje.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 19:31   #2954
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mislim da tek sad vidimo posljedice što se GloFo prosrao sa 7nm. AMD su trebali opskrbljivati sa 2 strane, a sad se mogu jebat.

Nebih se začudio da angažiraju Samsung u budućnosti za neke linije proizvoda. Naravno ne na ovome njihovom 8nm koji je nešto na pola puta između 12nm i 7nm TSMC, nego neki bolji budući node, donekle ekvivalentan ovome. Pa recimo da konzole prebace na to, jer će se štancati sigurno 7-8 god.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 19:59   #2955
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
GloFo i dalje isporučuje I/O jezgre za sve gdje ih AMD koristi, tak da je po tom pitanju suradnja OK, mada se CPU dio izjalovil. Također, MadBoy je u glavnoj temi za nadolazeće procesore stavil par crtica u kojima su informacije da je AMD na dobrom putu da postane TSMC-ov glavni i najveći klijent. Mislim, već sad su miljenici, a sve kaj se po pitanju 7nm oslobodi, AMD odmah zakupi, tak da sljedeće godine sa Zen 4 na 5nm, lagano pokupe i ono malo preostalih TSMC 7nm kapaciteta kad se slegne prašina. Intel s druge strane pak, jedva čeka da uspiju nešto s nečim, jer previše su i ove skoro četiri godine u kojima AMD ima neki konkretni proizvod, mada je tek Zen 3 stavil točku na i. Ukoliko Intelu uspije to nešto s nečim, začas smo na na dobrim starim putevima, tak da nema straha.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:04   #2956
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To što postaju najveća mušterija ne znači da im je to dovoljno

Velika im je financijska šteta što je GloFo zasrao, jer zamisli sad da imaju 7nm iz još jednog izvora koja bi im to financijska injekcija bila. Pogotovo u ovo doba gdje nema biranja, sve bi ošlo.

No valjda će se popraviti situacija kad se mobitelaši prebace na 5nm
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:08   #2957
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Da, ali TSMC uredno podiže nove tvornice, već sad su od ASML-a za 2021. naručili (opet) nove EUV mašine, a čim nikne novi FAB, postojeći samo progutaju kapacitete za ove popularnije proizvodne procese. Tak da budu u godinama koje slijede imali i više nego dosta manevraskog prostora za AMD na 7nm + 5nm, dok istovremeno nude zadnji krik tehnike u pogledu 3nm i 2nm. Kaj se GloFo tiče, jebiga, nije prošlo kak je bilo zamišljeno, ali snašli su se oni kasnije bez pardona, a bome i AMD, jer da su tu ostali bez ikakvog izbora, ne bi ova Ryzen priča dugo trajala. U svemu ovome, Intel i nVidia bi u odnosu na AMD mogli imati puno većih problema sa zakupljivanjem TSMC kapaciteta.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:16   #2958
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
nemam pojma ali trenutno šugavi samsung na 8nm i intel na 14 nm djeluju bogovski Ovaj TSMC kao da je malo na kolektivnom godišnjem odmoru ili bacaju probne balone koliko visoko mogu ti procesori i grafe, čito da dobiju sliku.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:18   #2959
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

Kako bi drugovi sirotanovići rekli - samo HODL. Čuvajte pare i strpite se koji mjesec. Biće R5 3600 za 1100-1200 i tako dalje i tako dalje.
Da je samo do cpu i grafičkih...
Praktično ne možeš skoro ništa od hardwarea kupiti po normalnim cijenama. Običan laptop s ryzen 4300U cpu, što je ono, uredska konfiguracija, nema ništa normalno. Ono što ima cijena je 1000kn ili više veća nego normalno.

Baš treba stisnuti kesu dok ne budu molili da netko kupi.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:20   #2960
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Jos mi je bilo krivo sto sam uzeo 3600 za 1400kn jer sam mislio cekati novu seriju pa kao past ce cijena.
ipak nisam pogrijesio.


Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Da je samo do cpu i grafičkih...
Praktično ne možeš skoro ništa od hardwarea kupiti po normalnim cijenama. Običan laptop s ryzen 4300U cpu, što je ono, uredska konfiguracija, nema ništa normalno. Ono što ima cijena je 1000kn ili više veća nego normalno.

Baš treba stisnuti kesu dok ne budu molili da netko kupi.


Strah me iduce godine da ce ljudi morati jesti ove oled grundinge i sl. sad se bacaju novci, a tko zna sto nas ceka.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:22   #2961
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
nemam pojma ali trenutno šugavi samsung na 8nm i intel na 14 nm djeluju bogovski Ovaj TSMC kao da je malo na kolektivnom godišnjem odmoru ili bacaju probne balone koliko visoko mogu ti procesori i grafe, čito da dobiju sliku.
Nisu na GO, nego ih svi povlače za rukav, uključujući Intel i nVidiju, a ovi štancaju sve u 16 i opet nije dosta. Samsung 8nm i Intel 14nm su rezervirani samo za nVidiju i Intel, tak da tu nemre biti gužva i da žele.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:23   #2962
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
nemam pojma, sam vidim da cijene starih procesora rastu u nebo a novi skupi procesori i nove skupe grafe se prodaju kao slike na ebayu
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:30   #2963
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
I nek se prodaju, ako ima dovoljno onih (budala?) koji su ih voljni kupiti, pa nema TSMC, AMD, Intel i nVidia ništa s time.

To kaj je sad takva situacija da Intel nudi ništa lošije procesore od AMD-a, po boljoj cijeni - pa kaj nije to i bila glavna motivacija za svu ovu konkurenciju.

Ili bi rađe da se opet vratimo na quad-core kao high-end za sljedećih deset i više godina.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:39   #2964
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
nemam pojma, sam vidim da cijene starih procesora rastu u nebo a novi skupi procesori i nove skupe grafe se prodaju kao slike na ebayu
Vjerojatno je stvar u ovome što Manuel kaže, AMD-u se ne isplati tratiti wafere na zen2 kad imaju na istom proizvodnom procesu čipove sa puno jačim profitnim maržama koji nestaju kao vruće kifle iz dućana.
Teško da će se Ryzen 3600 ponovno pojavljivati u većim količinama i po prijašnim cijenama.

Ali za razliku od GPU tržišta gdje nema ničeg, ovdje je situacija ponešto drukčija i nema straha



Umjesto 3600 se danas kupi marginalno brži proc u igrama i ostane ti 100 eur u džepu Zanimljiva stvar ta konkurencija.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
I nek se prodaju, ako ima dovoljno onih (budala?) koji su ih voljni kupiti, pa nema TSMC, AMD, Intel i nVidia ništa s time.

To kaj je sad takva situacija da Intel nudi ništa lošije procesore od AMD-a, po boljoj cijeni - pa kaj nije to i bila glavna motivacija za svu ovu konkurenciju.

Ili bi rađe da se opet vratimo na quad-core kao high-end za sljedećih deset i više godina.

Točno to.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:39   #2965
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ili bi rađe da se opet vratimo na quad-core kao high-end za sljedećih deset i više godina.

ma ne (u mojoj knjizi oni su sve jednaki drek), ali bilo je nekako optimističnije vrijeme kada je npr. ryzen 2700X padao na 1100 kn i sl. nekako je bilo za nadati se 3700x isto na 1100 kn ali to sad izgleda kao prošlo svršeno vrijeme.
ovaj trend amd-a ne djeluje ono na šro su pripremali tržište, ovo meni polako vuče na duopol kao i kod GPU-a. Na karaju ništa neće biti jeftino, ni Intel ni AMD. Ali vjerojatno se varam kao i obično
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:43   #2966
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Da, svi su/smo se nadali sličnoj situaciji kao kad je Zen 2 stizal na tržište, ali jebiga - valjda je i AMD-u dosta bilo budžet opcije - i sad kad imaju poštene proizvode i cijene su poštene.

Nažalost, COVID-19 je dodatno sjebal situaciju i potenciral sve skupa, pa je sad problem kupiti bilo što, kamoli tražene komade nove tehnike.

Spomenul sam u jednoj od ovih tema, Intelova unutarnja analitika predviđa AMD-ov rast na svim tržištima u rasponu od 35% do 50% u svega nekoliko godina.

To je ono kaj najviše muči Intel, jer do jučer nisu htjeli izgovoriti AMD, a sad su im puna usta AMD-a u svakom izvješću i prezentaciji.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:45   #2967
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
tak je, nema više zajebancije.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:46   #2968
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
nemam pojma, sam vidim da cijene starih procesora rastu u nebo a novi skupi procesori i nove skupe grafe se prodaju kao slike na ebayu
Ma bitno da je tebi dobro i da tvoji imaju rekordne zarade pa se ne trebaš sekirat za ništa. kako si samo izdržao 3 mjeseca bez foruma jebote... nemoj više odlazit

Osobno nisam podupro ničiju rekordnu zaradu ove godine i kako stvari stoje ne budem. U biti jesam, samo je WD uprihodio od mene. U PC upgrade je "bačeno" 620 kuna ove godine (upgrade sa WD Red 2TB na WD Red 4TB HDD i procesor sa R5 3600 na polovni R7 3700X) i to je to.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:49   #2969
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ma bitno da je tebi dobro i da tvoji imaju rekordne zarade pa se ne trebaš sekirat za ništa. kako si samo izdržao 3 mjeseca bez foruma jebote... nemoj više odlazit

Osobno nisam podupro ničiju rekordnu zaradu ove godine i kako stvari stoje ne budem. U biti jesam, samo je WD uprihodio od mene. U PC upgrade je "bačeno" 620 kuna ove godine (upgrade sa WD Red 2TB na WD Red 4TB HDD i procesor sa R5 3600 na polovni R7 3700X) i to je to.
Viš kak ti mene pratiš i dalje, aj baš lijepo od tebe. Već sam ti rekel da ti mogu poslati sliku pa ga metni na zid ko poster

edit; sad ozbiljno, tu ste mi svi dragi i nemam ni 1% zlih misli prema nikome, samo uživam u malo zajebancije
edit; dok ne popizdim pa tražim ban

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 08.12.2020. u 20:55.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 20:59   #2970
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
citam i gledam i ponovo refresham nabavanet i kako stvari stoje stvarno istina..
3600 je dogurao gotovo na 2000kn xD

ma daj, bolesno..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na