Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.02.2016., 13:38   #1381
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Meni QUASAR na Wetek Playu ( OpenElec 7 by Guru) radi izvrsno, barem sa ovim ripovima 1080p tipa JYK do 3-4 GB size. A Wetek play je dual core, za razliku od RPI2 koji je quad core, iako mu je bazni takt manji nego Wetekov ( 1 ghz vs 1.5 ghz ). Piči ko prava pičilica

Probao bi ja i ove ripove od 20-ak GB koji imaju i DTS HD 7.1, međutim imam jedan banalan problem. Ubacio sam 32 gb usb stik da bude Quasarov buffer, i podesio stvar u Settingsima. Međutim kad god idem gledat neki ''teži'' fajl javlja mi da nema dovoljno mjesta. A putanja je namještena sigurno ok. Možda je neki bug pošto JE ovo još beta verzija Quasara
grabber je offline  
Staro 14.02.2016., 15:27   #1382
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Hvala.
Nisam mislio na same fajlove već na same addone. Quasar mi doma zaguši laptop pa zato pitam.
9800pro je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2016., 15:49   #1383
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Ni govora o tome, meni radi fluidno Quasar i na OpenElec i Android i Win laptopu koji nije nesto jak i nema cak ni SSd.

Taj problem u tebe je neke druge naravi, nema veze ni sa Quasarom ni sa Kodijem. Eventualno probaj ocistit cache.
grabber je offline  
Staro 14.02.2016., 16:17   #1384
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Pitanje ljudima koji imaju Rpi2. Kako vam radi sa addonina tima quasar i slični, jel dovoljno jak ili zastajkuje?
S pulsarom mi radi normalno, quasar nisam probao još. Nikako da ulovim deset minuta na miru da postavim.
schetz je offline  
Staro 14.02.2016., 16:50   #1385
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor grabber Pregled postova
Ni govora o tome, meni radi fluidno Quasar i na OpenElec i Android i Win laptopu koji nije nesto jak i nema cak ni SSd.

Taj problem u tebe je neke druge naravi, nema veze ni sa Quasarom ni sa Kodijem. Eventualno probaj ocistit cache.
Keš praznim uredno a i on sam. Problem je šta mu treba 5 minuta da starta deamon i poslije 15 minuta da se ugasi Kodi.
Napomena da je laptop malo stariji, amd quad 1.4 pa je možda i do toga.
9800pro je offline  
Staro 14.02.2016., 16:57   #1386
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Ma da, pa to je staro smece od laptopa. Instalirao sam na jednom takvom Winse, to je meni bilo sporo za popizdit i pri normalnom radu tipa surfanje i sl.

Probaj eventualno ubacit na njega OpenElec, mozda bude pomaka nabolje.

Meni na Weteku starta Quasar u mozda 20-ak sekundi od boota, a ima dekadentni Soc Aml8726x i jos cita sa class 4 microSd kartice tako da to kod tebe definitivno nije normalno.
grabber je offline  
Staro 14.02.2016., 17:58   #1387
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Nema to veze sa laptopom. Ja uredno vrtim Quasar sa 6 providera na Aceru 5535 kojemu sam skinuo display i spojio ga na TV. Mislim da je on dobro slabiji od tog tvoga.
Ako imas 15 minuta vremena, deinstaliraj Kodi, pobrisi njegov folder u appdata pa ponovo instaliraj i podesi. To sam i ja danas uradio i radi nemjerljivo bolje.
WraGG je offline  
Staro 14.02.2016., 19:02   #1388
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Nije ni taj laptop neka sreća. Govorim iz iskustva jer sam radio na njemu. Spor je blato i odzivan ko kaljuža.

Ali definitivno bi trebao barem reinstalirat. Ja sam na Wetek OpenElec instalirao sve providere iz Repoa i radi sve ko singerica.
grabber je offline  
Staro 15.02.2016., 15:34   #1389
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Je li uopće moguće prebaciti aplikacije sa internal memorije media playera na SD karticu? U svom media playeru (mygica) imam zauzetih neku 1 od 2 GB, a imam memorijsku od 16 GB na koju bi želio prebaciti barem dio tih aplikacija. Sa onom app2sd mi ne funkcionira, pokazuje mi poruku kako bi trebalo napraviti kao neku particiju na sd kartici. Kako to napraviti i je li uopće to pametno ili je bolje pustiti ovako kako je sada?
sibica je offline  
Staro 15.02.2016., 15:39   #1390
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor grabber Pregled postova
Jel možda već netko kontaktirao ovoga sellera i upitao jel ovo stvarno M8S ?

Primamljiva je cijena, moga bi i ja sebi kupit jednoga pa ubacit OpenElec unutra
Sad mi je odgovorio da je m8s
rendula je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2016., 15:41   #1391
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Je li probao netko famozni GeekBox kojeg dilaju na Geekbuyingu?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 15.02.2016., 15:52   #1392
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Sad mi je odgovorio da je m8s
Izvrsno. Onda bih mogao ubost jednog.

Jel ima kakvi modificirani Android 5.1 za njega ?
I jel OpenElec za njega ide u NAND ili se boota sa SD kartice? Tako da praktički imamo dual boot, Android u NAND, OpenElec sa SD kartice kao što imam sad u Weteku?
grabber je offline  
Staro 15.02.2016., 16:22   #1393
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
ako ti fali memorije onda mozes napravit particiju i prebaci aplikacije, to je vrlo lako za napravit.. na sd napravis ext2 ili ext3 ovisi koju aplikaciju za prebacivanje koristis ja koristim Link2SD i pomocu nje linkam aplikacije na SD jer ako samo prebacim onda pola ostane na internoj a pola na SD.. naravno za ovo uradit moras ima root.. i ne prebacuju se aplikacije kojima je potreban boot sa uredajem..
Citiraj:
Autor sibica Pregled postova
Je li uopće moguće prebaciti aplikacije sa internal memorije media playera na SD karticu? U svom media playeru (mygica) imam zauzetih neku 1 od 2 GB, a imam memorijsku od 16 GB na koju bi želio prebaciti barem dio tih aplikacija. Sa onom app2sd mi ne funkcionira, pokazuje mi poruku kako bi trebalo napraviti kao neku particiju na sd kartici. Kako to napraviti i je li uopće to pametno ili je bolje pustiti ovako kako je sada?
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 15.02.2016., 19:03   #1394
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Ne pomaze.Ako formatiram memorijsku u ext2,media player je ne prepoznaje.Ako je pak u ntfs ili fat,vidi je,ali ne moze prebaciti app.Javlja poruku kako uređaj ne dopusta instalaciju na sd.
sibica je offline  
Staro 15.02.2016., 19:26   #1395
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
pokusaj sa Link2sd aplikacijom i nemoj prebacivat nego linkaj..
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 15.02.2016., 19:49   #1396
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Probao sam i to.Ista stvar.
sibica je offline  
Staro 15.02.2016., 20:28   #1397
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
jel ti box rootan? cak i da ne napravis particiju trebalo bi ti linkat aplikacije.. ja sam na svom prebacio masu toga na sd osim Kodija naravno, mada bi i on radio samo bi malo vise trebalo da se pokrene vjerovatno..
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 15.02.2016., 20:43   #1398
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
sibica: kako tako malo imaš na mygici, ona ima 8gb-a i meni je sa kodijem i kojećim 2gb slobodno.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline  
Staro 16.02.2016., 16:28   #1399
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Netko od ovih šta posjeduju M8S...

1. Jel ima kakvi modificirani Android 5.1 za njega ?
2. Jel OpenElec za njega ide u NAND ili se boota sa SD kartice? Tako da praktički imamo dual boot, Android u NAND, OpenElec sa SD kartice kao što imam sad u Weteku?
grabber je offline  
Staro 16.02.2016., 16:58   #1400
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
1. Ima.
2. Nema dual boota.
GoodLooker je offline  
Staro 16.02.2016., 17:26   #1401
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Može malo opširnije?

1. Di? Kako radi sa Lolipopom? Kvaliteta slike?
2. Šta znači nema dual boota? Jel to znači da postoji verzija samo za NAND? Ili postoji verzija za SD karticu, ali nema dual boot menua? Kvaliteta slike pod OpenElecom u usporedbi sa Androidom? Možda neki negativni issue, ne radi wifi, bluetooth tako nešto?
grabber je offline  
Staro 16.02.2016., 17:39   #1402
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor grabber Pregled postova
Može malo opširnije?

1. Di? Kako radi sa Lolipopom? Kvaliteta slike?
2. Šta znači nema dual boota? Jel to znači da postoji verzija samo za NAND? Ili postoji verzija za SD karticu, ali nema dual boot menua? Kvaliteta slike pod OpenElecom u usporedbi sa Androidom? Možda neki negativni issue, ne radi wifi, bluetooth tako nešto?
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1243

Imas negdje ranije u temi i link na 6.0.0.4 kojemu rade i wifi i bt, ali je iz nekog razloga povucen sa downloada.
WraGG je offline  
Staro 16.02.2016., 21:37   #1403
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Evo da se ubacim sa informacijom:
moj primjerak plus verzije je došao rootan.
Btw sada je puno bolja stvar sa reinstaliranim kodijem i očišćenim kineskim smećem
Pitanje o temperaturama: meni ide do cca 76C i to dok se krećem kroz menije u androidu ili kodiju, evo zadnje gledao neki nezahtjevni 720p uradak i temp. na kraju filma od oko sat i pol pale na 68C.

Da li znate neki program kojii bi mi prikazivao real time zauzeće i takt procesora negdje na ekranu ali čitavo vrijeme rada uređaja?
Probao sam neke sa googleplay-a ali niti jedan mi tu opciju ne nudi.
Soba onako prohladna, baš će biti zanimljivo vidjeti kako će se box ponašati preko ljeta
Želim vidjeti kako je podešen thermal throttling, ako je moguće ikako ovako kroz rad u praksi...šibnem gore i nekakvu igru da ga opteretim, ako zatreba.
Kako taj chip stoji u teoriji sa gornjom temp. granicom i gašenjem jezgara/spuštanjem takta i napona? Ako netko zna ukratko.
Thx

Openelec još nije došao na red, javim kada probam

I još nešto: nisam još dovoljno koristio ovaj box da bi ovo imalo stvarnu težinu, ali ja ne vidim nikakvo zamjetno poboljšanje u slici na ovome lollipop-u u odnosu na orange pi, konkretno, i njen operativni sustav baziran na 4.4 androidu.
Baš sam puštao Jurski svijet za test na jednom i drugome uređaju, ali iskreno meni oboje isti racq, dok mi je na PC-u slika osjetno bolja...al' dobro, to su kruške i jabuke...openelec je ipak ono što me zanima, android je samo zgodno tu pa se zabavljam malo dok mi ne dosadi.
Dakle, ako je suditi po ovome, i ako je pitanje slike lollipop vs ranije verzije, usudio bih se reći da je to zapravo nebitna stavka koja verzija je na boksu.

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 16.02.2016. u 21:45.
 
Staro 16.02.2016., 21:39   #1404
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
1. Ima.
2. Nema dual boota.
Daj molim te neki link za 5.1,ja to ne mogu naći nigdje
__________________
"There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die."
Banx je offline  
Staro 16.02.2016., 23:29   #1405
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor grabber Pregled postova
1. Di? Kako radi sa Lolipopom? Kvaliteta slike?
Lolipop ti ne preporučam jer bilo je par bugova s wifi-em, daljincem i paljenjem preko daljinca, ponekad nije htio primit komandu. Ako ti pak vrag ne da mira procedura je:
1. Preko USB_Burning_Toola učitati ovaj image na uređaj: aml_upgrade_package.img
http://freaktab.com/forum/tv-player-...-openelec-help
2. Fix daljinca: na usb staviti Amlogic.m8s.Remote.UPD.zip i preko My Apps > backup&update aolikacije aplicirati taj zip.
http://freaktab.com/forum/tv-player-...-openelec-help

Citiraj:
Autor grabber Pregled postova
2. Šta znači nema dual boota? Jel to znači da postoji verzija samo za NAND? Ili postoji verzija za SD karticu, ali nema dual boot menua? Kvaliteta slike pod OpenElecom u usporedbi sa Androidom? Možda neki negativni issue, ne radi wifi, bluetooth tako nešto?
Kakav nand, kakav sd card? Instaliraš OS (android ili openelec) preko SD carda ili USB sticka ili pak USB_Burning_Toola. On se instalira na memoriju uređaja i pobriše apsolutno sve. Imaš jedan os bez ikakvih dual boot opcija.

Openelec radi duplo bolje od androida, opterečuje procesor barem 5 puta manje... ali ima nekih bugova.
Jja sam na veriji 6.0.0.4 na kojoj radi i wifi-bt, ali sam zadnjih dana primjetio neke probleme s paljenjem i wifi-em koji ode u neki sleep mod ako je uređaj neko vrijeme ugašen. restartam ga kroz normalni Kodi power menu i kad se digne sve je ok. Ponekad mi neće upalit preko daljinca, ali rijetko.
Verzija 6.0.0.2 možda radi i bolje, ali ne radi wifi-bt.
Opterećenje procesora i temperatura su minimalni pod Openelecom. Za vrijeme gledanja full hd filma opterećenje procesora rijetko prelazi 10%.
GoodLooker je offline  
Staro 17.02.2016., 00:38   #1406
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
E to je dobar odgovor. Hm ispada dosta nedoreceno to sve skupa. Dosta nekih bugova malih, ali onako bas annoying. Tako da mi nije taj M8S neka fora, ali cijena je stvarno ok za nekoga ko zeli neki box kupit po prvi put.

Ma znam to vrlo dobro za OpenElec i sve njegove prednosti. Koristim ga na Weteku i on je perfektan za media player.
Zato sam to i pitao NAND ili SD kartica jer za wetek postoji OPENELEC koji se upucava u memoriju ( NAND) , postoji i OPENELEC koji se kao disk image sprzi na SD karticu i otuda radi i izvrsava se.
Tako je meni trenutno Android u NAND flesu, a OpenElec na SD kartici pa imam dual boot. Zapravo postoji jos i Enigma2 koja ima u sebi integrirani Kodi tako da imam triple boot.
Nadam se da ti je sad malo jasnije ovo NAND SD itd itd
grabber je offline  
Staro 17.02.2016., 02:24   #1407
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Moze neke kratke upute kako na Telosa staviti Openelec a da ne izgubim originalni Android na njemu, da li postoji neka mogucnost dual boota?
Gabre je offline  
Staro 17.02.2016., 05:39   #1408
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor grabber Pregled postova
E to je dobar odgovor. Hm ispada dosta nedoreceno to sve skupa. Dosta nekih bugova malih, ali onako bas annoying. Tako da mi nije taj M8S neka fora, ali cijena je stvarno ok za nekoga ko zeli neki box kupit po prvi put.
Kako nije fora? Pa to je mala zvjercica
OpenElec za m8s je jos u razvoju pa stoga postoje ti problemi koje goodlocker navodi. Danas-sutra bugovi ce se rijesiti.

Medjutim, kao android box, m8s nema ama bas nikakvih problema. Vrlo stabilan uređaj.

Zadnja 2 mjeseca meni radi 24/7 kao torrent masina+kodi+smb share i ja ga nikada ne gasim, a ne pamtim da se ijednom srusio.
Na njeganje je spojen wdpassport od 2tb i mele delux airmouse.
Rootao sam ga radi smb protokola da bi mogao koristiti nativne smb porotove posto ih tvornicki android ne dozvoljava.
Zauzece memorije i procesora sa svime aktivnim kad se gleda u kodiju:
10-30%proc
Oko 800mb memorije
Kodi je fluidan i brz kakav treba da bude.

Drugi m8s je kod djece u sobi.
Na njemu je openElek. Tu i tamo se desi da se zablesira. Razmisljam da vrnem android, klincima zbog igrica.

Narucio sam i treci m8s+, ali plus verziju, a plan mi je sloziti dedicated torent masinu pokraj rootera.
Piknuti ga u lan i prebaciti passport na njega i sve share-ati s njega u mrezi
Root+smb share

... pa cemo vidjeti kako to sljaka, a miskim da bi trebalo biti vrlo dobro
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 17.02.2016., 07:29   #1409
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Moze neke kratke upute kako na Telosa staviti Openelec a da ne izgubim originalni Android na njemu, da li postoji neka mogucnost dual boota?
Mislim da to nećeš uspjeti, nisam čak siguran da postoji Openelec za Telosa.
GoodLooker je offline  
Staro 17.02.2016., 09:43   #1410
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
http://www.aliexpress.com/item/M8S-A...591132819.html

lik je mijenjao danima opis, sada je sve ok, narucujem
buljaka je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na