Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2019., 23:00   #211
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Misliš da bi bilo drugačije na slabijim grafama i minimalnim detaljima?
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Npr. esports igre ali ne i samo one na 144hz monitoru na 1080p rezi i taj Navi rang grafi je sasvim realni scenrij.

Ne kužim te, pa sve bi bilo OK. Ajd linkaj isti onaj video što si gore spominjao i pogledaj iste te e-sports naslove. Znači sveto trojstvo pr0 gayminga je cs:go, dota 2 i LoL. Ne testira ih sve (jer su potato igre), no ubaci fortnite i overwatch jer su popularne iako nisu došle do razine pr0 turnira kao gornje tri.

Uzmi u obzir da je testirano sa 2080Ti (hint 60% jača gpu od rtx 2070) ili 1080Ti (nekih 30% jača od rtx 2070 aka potencijalne Navi)

Stvorila se fama da ryzen nije za 144hz gaming i esports naslove. Pa to rtx 2070 podere, ogroman fps (nema potrebe za low detaljima, pobogu ja cs:go na HD7850 vrtim na cca 100-njak fps i max detaljima...), a ove kao LoL da ne spominjem, to intelove integruše vrte na 100 fps-a.


A ove grafički zahtjevne igre AAA igre što nisu e-sports tek nisu probem, jer si onda gpu bound sa takvim gpu...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 23:34   #212
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
esport je i pubg, nisu u pitanju samo cpu nezahtjevne igre.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 23:51   #213
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
esport je i pubg, nisu u pitanju samo cpu nezahtjevne igre.
Čekao sam da ga spomeneš. Evo idem ti uz dlaku i uzimamo PUBG za referencu (aka jedan od najgorih scenarija za amd cpu)

Nisi stavio link, a stevica ima gro sličnih testova (slobodno linkaj), no našao sam ovo sa samo dva procesora (ali ekvivalentna):




Znači idem ti opet uz dlaku i ne uzimam bolji score, nego ovaj za 2933 mhz ram. Razlika je 19% u minimumima i 16% u average sa gtx 1080Ti, koja je then again 30% jača od RTX 2070 (aka nekakve potencijalne Navi)

To što ima i 720p test bi isto tvojoj tvrdnji trebalo ići uz dlaku, jer bi jači cpu došao do izražaja (te istovremeno simulira niže detalje u nedostatku istih). I razlika je 14.5% u minimumima i 11% u average, dakle čak se razlika smanjuje u korist ryzen ekvivalenta, sa ponavljam gtx 1080Ti ~ 30% jačom gpu od RTX 2070

Pa da sumiram:

a) nema bottlenecka sa gpu ranga RTX 2070 i u najnepovoljnijoj kompetitivnoj igri za current gen ryzen (a za zen2 ćemo još vidjeti i sa najjačim gpu)

b) da ni sam intel ekvivalent nije dovoljno dobar za "144hz gayming" u navedenoj igri (tipa 144hz minimumi i sl.)

Samim time = ryzen + rtx 2070 - sasvim ok za 144hz gaming, jer guess what - u ostalim igrama je situacija samo bolja, te u nekim nema nekog bottlencka ni sa gtx 1080Ti, a sama rtx 2070 (navi?) podere ostale e-sports igre i one koje to žele biti...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 00:20   #214
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Nema na ultra detaljima koje valjda nitko ne koristi u online napucavanju. Treba testirati na minimalnim ili midium kako bi se približio potrebnim 120 + fpsa. Ali iovdje se vidi koliko je i5 8400 bolji od ryzena 2600 na nekoj relativno solidnoj memoriji cc 3000 mhza.

Edit. čak je i5 8400 BN ovdje jer nema razlike 720p i 1080p
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 00:23   #215
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kao što sam gore napisao, sudeći po 720p scoreovima, ne vidim kako bi se odnos okrenio u korist intela odnosno ryzen počeo bottlenclati gpu tog ranga i na low i medium. Između ostalog ja sam svoje objasnio i smatram dokazao, dokaži i ti te tvoje tvrdnje

Pri tom uzmi u obzir kojeg strawmana izvlačiš, jer sam ti išao uz dlaku i uzeo u obzir najgoru e-sport wannabe igru (po pitanju optimizacije), najgoru igru za ryzena i uzeo najgori score (stock i niža ram brzina)

U svim ostalim esports igrama su minimumi ~ 144, uz manji bottleneck na 1080ti, a negdje i bez (npr. fortnite), a mi imamo fokus na Naviju i rtx 2070

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 29.06.2019. u 00:32.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 00:32   #216
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Bit će testova uskoro kad izađe navi pa će se valjda vidjeti koji cpu radi BN i u kojim uvjetima. Sve kaj sam linkao i kaj si ti linkao jasno pokazuje koliko koji cpu koči.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 00:35   #217
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nisi apsolutno ničim dokazao da koči gpu tog ranga u e-sports igrama. Nema potrebe za čekanjem navija za dokazivanje poante jer gpu tog ranga postoje godinama (hoćeš gtx 1080, V64, pa sve do rtx 2070, slabije, jače - sve imaš vani odavno, internet je pun testova)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 00:56   #218
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Nema na ultra detaljima koje valjda nitko ne koristi u online napucavanju. Treba testirati na minimalnim ili midium kako bi se približio potrebnim 120 + fpsa. Ali iovdje se vidi koliko je i5 8400 bolji od ryzena 2600 na nekoj relativno solidnoj memoriji cc 3000 mhza.

Edit. čak je i5 8400 BN ovdje jer nema razlike 720p i 1080p
rijetko tko koristi medium detalje.. high vjerovatno iskljucivo noobi
low details , sve off, je jedina opcija koju ja koristim, ne samo zbog refresh ratea, nego jer je preglednije ..lakse i brze uocis protivnika..
iskljucivo je bitan min fps, nikakav avg ili 1% high ili sta ja znam..


@manuel, 5 minuta igras, i imas recimo samo dve scene gdje smoke ili neki gnjurac shebe min FPS ..bilo koje ublazavanje toga je na cijeni (jer se igras satima, evo npr u warfaceu imam vec preko 500h sto je u biti malo).. to ne znaci da je ryzen los ili sta ja znam.. nego samo da mi mala nebitna skupina gejmera cijenimo nesto sto jednostavno SP igraci ne razumiju ..
ako se gleda pooling rate miša da bude 1000hz, onda sta da ti dalje pricam.. kad skupis par soma sati na nekoj online igri bit ce ti jasnije na sta mi bacamo lovu ..tako da ja s veseljem cekam probati novi ryzen ..iako bi mi bilo pametnije deinstalirati ovo bugovito smece od igre aaaaaaaaaa
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 00:59   #219
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Šteta kaj ne nalazim ovakvu usporedbu sa GTX 1080 i smanjenim detaljima

https://www.youtube.com/watch?v=TX_50xaMW8A
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 01:10   #220
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Šteta kaj ne nalazim ovakvu usporedbu sa GTX 1080 i smanjenim detaljima

https://www.youtube.com/watch?v=TX_50xaMW8A
svi ce primjetiti da se igra "vrti na 200+ FPS" i reci ce nebitno..
a u biti treba primjetiti da postoji trenutak kada je npr. 86 vs 114 FPS, tako nešto.. e to mi koji zapravo igramo online igre gledamo
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 01:13   #221
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Znam, meni je to bezveze ali znam da ljudi na brzim monitorima dobe vodu u koljenu kad im se to dogodi

Meni je i 75 hz super ali možda su mi baš zbog toga napravili novi šupak u B V, tješim se da je zbog toga
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 01:28   #222
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ok, let's wrap it up

1st i 2nd gen ryzeni (pri tom mislim na R5 i R7) bottleneckaju gtx 1080ti, rtx 2080, Radeon VII i rtx 2080Ti na 1080p 144/240hz (i to ne nužno u svim igrama), te i 2080Ti na 1440p u dosta igara. Naravno taj bottleneck ne znači da fps čak i u tim situacijama nije visok, odnosno da je gaming iskustvo odlično (kao što je i potvrdilo par kolega sa tim kombinacijama nedavno u nekoj temi). Također postojanje bottlenecka sa istim kombinacijama ne znači da min. fps nije 144+ u mnogim igrama (dakle praktično non issue)

Ovo sve ispod toga sa slabijim gpu (i na 144hz, bilo kojim detaljima) jest traženje dlake u jajetu, cherry pickanje, navlačenje vode na mlin, margin of error itd. Non case, non issue

A koliko se ošlo u offtopic i navlačenje za intel, pokazuje činjenica da smo u te rasprave došli od neke ideje da zen 2 (dva) bottlenecka wait for it... nekakvog rtx 2070 ekvivalenta na wait for it 1440p rezoluciji, a toga nema ni na 1st i 2nd genu i to čak na 1080p. Zen2 se planira približiti/izjednačiti u gamingu sa intelovim mnogo skupljim perjanicama i to sa rtx 2080ti, 60% jačom gpu od ovih o kojim tu pričamo. Dakle manimo se ćorava posla

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 29.06.2019. u 01:37.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 01:38   #223
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Meni ide samo na jetra kaj AMD za prezentaciju novog Navija koristi igru koju nitko ne igra, nisam pratio ali pretpostavljam u Mantle/Vulkan apiju...u stvari nebitno u kojem apiu jer igra je na razini statističke pogreške. Da ju ne dijele besplatno uz grafe i da nema taj čmark bila bi odavno zaboravljena.

Baš sam si želio novu Navicu, kad ono postali ko Nvidia/gulikoža. Brijem da bum sa takvim guštom upiknuo PS5 da bu to strašno, pokažem im prosti prst i to je to
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 01:44   #224
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa objavili su neke svoje grafove u 10-ak igara. Naravno dosta ih ide njima na mlin, te im ne treba vjerovati dok ne dođu neovisni testovi, no nisu sve igre nebitne. Također neće valjda toliko lagati (a nisu do sada otkad je Lisa) da ispadne da su rekli da su 10% jači, a ispadnu 10% slabiji...

Naravno u svim prikazanim igrama su brži, no kad stevica zavrti 36 igara očekujem neki "trading blows" šablon, kao i V64 vs gtx 1080. Dali će jedna ili druga u prosjeku biti 5% sporija ili brža, yebe mi se živo u kontekstu ovako loših cijena...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 01:48   #225
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
yebe mi se živo u kontekstu ovako loših cijena...
Dobro je Škot rekao u zadnjem obraćanju pučanstvu, dobro tu je možda on sam buthurt jer nije pogodio cijene i propisno se osramotio. Kao da im fali hrabrosti da sa novim Zenom/Navijem ulete super cijenama i ozbiljno prošire udio u tržištu. Ili se boje ili nema kapaciteta za masovnu proizvodnu u 7nm koja bi zadovoljila toliku potržnju.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 02:01   #226
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Moram pogledati taj zadnji video. No mislim da je tu situacija jednostavna - imat će svojih 20-30% tržišta u svakom slučaju, dijelili ih đabe ili gulili kao nvidija. Očito misle da im se ovo drugo najviše isplati, jer su u prošlosti probali svašta i nije im se isplatilo... Mislim i da ih je nvidija potakla tj. da su u price fixing aranžmanu tj. kartelu (bili i ostali)

Jednostavno na gpu polju ne mogu parirati nvidiji - bilo po pitanju top performansi, potrošnji tj. efikasnosti (pri tom ne mislim na Miletov račun jer je to non issue, nego na tdp headroom za napraviti najjaču gpu, najjaču da se hrani iz pci-e slota i sl. stvari), te najvažnije - mindshare/marketing...

Evo kad se sjetim kad su zadnji put parirali top nvidia gpu (980ti i titan x) - Fury X - kakva je to pljuvačina po toj gpu bila to je strašno. OK iako u prosjeku nije možda bila brža od AiB modela, bila je konkurentna, "trading blows" sa referentnom 980ti na stocku, dok su se 980ti grijale kao lude, ova je imala AiO za stock cooler, jedna od najhladnijih gpu, mala, kompaktna. Čak je memorija bila konkurentna, jer iako se radilo o 4gb hbm vs 6gb ddr5, fury x je na većim rezolucijama 1440p i 4K odnos vukla na svoju stranu zbog bandwidtha. I pljuvačina na tu gpu kao da je zadnje smeće, jer su valjda neki očekivali da će najjaču nvidia gpu prebacit bar za 20%... Isto i 290X vs 780ti (na kraju ova ispala i bolja), pljuvačina po istoj zbog nekakvog stock coolera... Sad se kao oni moraju tu truditi praviti 600mm2 čipove, gratis AiO coolere i sl. radi čega? Ma boli ih kifla za taj segment

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 29.06.2019. u 02:08.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 09:49   #227
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Problem je da je bila dosta sporija od 980ti.

Nvidia je zbog potrošnje konzervativno odabrala frekvencije za nju.
Sa normalnim coolerom pojela je furya. A na Max OC da ne pričamo.

Dakle da je Amd mogao 20 posto više izvući i furrya nvidija ne samo da bi to dosegla nego bi i prebacila ga opet koliko je jači cip to bio.

Ono što sam htio reći je sljedeće - nije parirala nvidiji tada.

290 je druga priča. Tu su fulali sa bukom i time što ta kartica nije držala deklariranu frekvenciju. Dodat tome i loše performanse zbog drivera i nažalost to je dovoljno da flopne.

Da su pametnije odigrali rezultati bi bili drugačiji ( uveli min frekvenciju a ostali je "boost" ( isti klinac, ali ljudi padaju na to) I bolji hladnjak da ne urla))..…


Fora je u tome kad imaš najace čipove da možeš uvijek skartove od njih pozicionirati da budu jaki kao konkurentni manji čip ako prilike zahtjevaju. Promjenis ime i eto te. I zato Amd ne može naprijed... Nvidia mu uvijek odgovori. Cijena i nije bitna jer će nvidija prilagoditi da budu Amd cijena + malo više.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 29.06.2019. u 09:58.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 10:28   #228
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Ja i dalje vjerujem da su jednostavno digli ruke od PC gameskog dijela zbog dugogodišnje percepcije kupaca koji masovno vjeruju ili se boje problema (po meni neopravdano).
Imam analiza Škota o tome, kada su imali bolji chip prodavali su manje i bili sretni sa pozitivnom nulom.
Fokus a time i dizajn GPU im je na konzolama, tu imaju zagarantiranu zaradu. Ostalo im je samo rizik. Ne vjerujem da se radi o neznanju, nesposobnosti ili nemogućnosti.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2019., 15:13   #229
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Alfa_R pa točno to sam i rekao. AiB modeli su bili brži, ali je bila barem konkurentna referentnoj na stocku... Gdje su sada od te razine, da imaju nešto slabije od RTX 2080Ti za razinu overclocka....

Kao što sam rekao i ovo za R9 290/290X - čitava gpu je imala negativan imidž zbog nekakvog nedovoljnog stock coolera... Dobar AiB je bio druga pjesma, samo ih dugo nije bilo... Efikasnost nvidije isto nije bila toliko superiorna koliko se prikazivalo (uključujući i HD7970 vs gtx 680), gdje su sada od te razine...

I opet je bila pljuvačina kao da se uspoređuju sub par gpu. Fanbojizam i shillovanje medija u tom periodu ih je dotuklo, a nisu bili inferirorni koliko se prikazivalo. Apsolutno niti jedan youtuber/influencer (a tad su bili u velikom proboju i manje se sumnjalo u njih nego sada) nije furao AMD gpu. Nvidija je dijelila 980Ti šakom i kapom, neki su to i priznali.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 29.06.2019. u 15:23.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 18:39   #230
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
sti je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 20:29   #231
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
A trenutni slim na HD 7850 vrti trenutno najljepše igre na tržištu...ovolika snaga+ PCIe 4 propusnost učitavanja igara u letu i tko za koliko sistemskog/video rama... a tek ekskluzive
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 21:14   #232
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Next-gen konzole će biti spektakl, tu nema dileme. Možda nikad bolje vrijeme za postat konzolaš
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 21:41   #233
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Samo da imaju podrsku za tipkalo i mauza...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 21:41   #234
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Samo da imaju podrsku za tipkalo i mauza...
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 22:39   #235
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Samo da imaju podrsku za tipkalo i mauza...
Pa još na ps2 su se neke igre mogle igrati mišem...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 23:29   #236
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Kakav keyboard+mouse, ja imam većih problema sa konzolama od toga... 30 fps kao nešto igrivo, motion blur, dof, gluposti koje se ne daju skipati, nema modificiranja... Nakon svega toga izgubim volju za igrom pa mi ni ne treba keyboard+mouse više
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2019., 00:34   #237
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
I to kaj velis, ali nova generacija bi mogla na 60 fps, ali mi je taj gamepad nepremostiva prepreka za bilo sta...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2019., 01:18   #238
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Mogla bi, ali će vratiti na 30 kako ide naprijed i to je to. To je njima "acceptable".

Meni gamepad he nepremostiva prepreka za fps. Ali GTA, tomb rider I slične na pc-u igram sa gamepadom i oke mi je. Osim u scenama di treba precizno nišaniti, naravno.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2019., 01:53   #239
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Mogla bi, ali će vratiti na 30 kako ide naprijed i to je to. To je njima "acceptable".

E to ja mislim neće. Mislim da će kod ove generacije 1080p 60fps postat i ostat minimum, tj. isfuravat će i 4K (barem na početku), možda i 60 fps 4K neke manje zahtjevne igre.


Ako se ikad vrate na 30 fps debili
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2019., 07:49   #240
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
PC gamer sam i na tih 30 fpsa sam se poriviknuo u tjedan dana. Opet sam na 60 i opet bi se privknuo na 30, kad su vrhunske igre u pitanju. Radije jeftinija konzola i 30 nego skupa i 60. Bitne su igre.
30 fpsa na TV-u sa gamepadom je skroz OK, ako je stabilno. Uostalom upališ si na TV-u tru motion pa dobiješ dojam tih 60. Istovremeno kada bi probao 30 fpsa na PC-u, na monitoru je neigrivo, čak i na TV-u uz vsync i gamepad, ne znam u čemu je fora...mora mi biti barem 45 fpsa kao neki minimum.
Kaj se gamepada tiče sve današnje multiplatformske igre su konzolaški portovi i igranje tih igara, igara koje su zamišljene za gamepad sa mišom je poput good moda, prelagano.

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 02.07.2019. u 07:54.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na