Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2023., 23:51   #1
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,172
Preporuka TV operatera

Namjeravam raskinuti ugovor s T-šrotom. Internet neki mobilni/pokućni uzest a TV ili tanjur ili antena,uglavnom rastajem se s paricama i općenito sa njihovim "žicama".
Što je best buy danas? Zahtjevi su da imam programe praktički ko na max tv-u. Dal A1 ili Evo tv? Na otoku sam pa izbor nije velik. Hvala.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 00:33   #2
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Želiš baš legalni Tv / IPTV ili ?
Što se tiče interneta najbolje je da se raspitaš u okolici oko pokrivenosti mobilnom mrežom, i da testiraš brzine na svojoj lokaciji prije nego se odlučiš.
Ali mislim da, ukoliko ugovoriš uslugu preko interneta, imaš pravo na povrat i raskid ugovora u roku od 14 dana.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2023., 07:41   #3
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,172
Može i iptv al ne preko žice tj. ne telefonski. T com mi daje 17mbps ali netflix mi ne vrti,izgleda da nije sve u megabitima. Kabel je oštećen a neće da ga poprave,dosta mi je. Preko hotspota s moba vrti,znači do njih je. Ne želim žicu jer kad zagrmi ako nisam iskopčao,odmah je belaj. Bežično mi je prioritet i raskid s ovima levatima. A1 mi je ponudio 14 dana probe. Imam dobru antenu,telka bi i mogla Evo tv. Ne plaćam hrt pretplatu. Hoće li mi ih to nakačit na vrat?

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 08:17   #4
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Pazi se jer bi ti brzina mogla prilično pasti kad ti na otok dođe puno turista
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 09:31   #5
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Mislim da ti je Evo TV najbolje rješenje za televiziju, jer kao što @tiki reče, moguće da će bit veliko zagušenje za IPTV čim stigne prva veća skupina turista.
Klasični mobilni internet može proći
A1 ima 5g mrežu na otoku?
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 14:57   #6
Incre_Dible
Premium
Moj komp
 
Incre_Dible's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 149
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Može i iptv al ne preko žice tj. ne telefonski. T com mi daje 17mbps ali netflix mi ne vrti,izgleda da nije sve u megabitima. Kabel je oštećen a neće da ga poprave,dosta mi je. Preko hotspota s moba vrti,znači do njih je. Ne želim žicu jer kad zagrmi ako nisam iskopčao,odmah je belaj. Bežično mi je prioritet i raskid s ovima levatima. A1 mi je ponudio 14 dana probe. Imam dobru antenu,telka bi i mogla Evo tv. Ne plaćam hrt pretplatu. Hoće li mi ih to nakačit na vrat?

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
A1 će se spojiti preko iste parice ako ne i lošije tako da ćeš jedino dobiti novi router a usluga će ti ostati ista ako ne i gora na kojem god operateru budeš. Po otocima je dosta loša infrastruktura a zna se tko ima prioritet nad paricama. Ukoliko možeš pogledaj EON TV, nisam siguran da li se može uzeti na probni period. Inače za Netflix za HD ti treba 4Mbps a za 4K 15Mbps minimalno..
Incre_Dible je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 18:39   #7
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Čini mi se da je Netflix ugasio korisnike koji su djelili sa nekim pasworde...
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 08:17   #8
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,172
Zato i forsiram da se skinem s parice da ne trčim na svaku grmljavinu doma iskopčavat. Oštećen je kabel,oni to znaju a trenutno nemaju izvođača da im kopa cestu bla bla. Do oštećenja je sve radilo ok. Imao sam pravih 24mbps i sve super. Ovo s kabelom mi nisu rekli agenti s 0800 9000 već znam privatno jer znam tehničare,poznajem mrežu a i sam sam radio kod njih prije 20 godina. Netflix mi radi,nisam ugašen iako nas dvoje koristi,kao što rekoh,preko hotspota s moba radi a preko interneta od t coma neće ni da se pokrene.
Zagušenja tu nemamo u sezoni. Imamo i 4 i 5 G koliko vidim i brzine su munjevite naspram ovih fejk 17 mbps preko žice,ja bih i s 20 pravih bio prezadovoljan. Turisti ne koriste mobilni internet jer im je skupo muvat se po roamingu,kače se po birtijama na free wi fi i općenito ne skidaju ništa glomazno,eventualno mailove. Jedino neki biznismeni s videopozivima ali ni toga nema puno...
Žao mi jedino jer stara baš želi da ima telefon i broj koji godinama koristimo jer se doziva s ostalim babama po susjedstvu i svi koj znaju njen broj. Ne kuži me kad joj kažem da ima mob s milijun minuta razgovora i da je telefon zaquratz. Najidealnije bi bilo izmodificirat trenutni ugovor,ostavit samo telefon a max tv i internet uklonit. Ostao bi isti broj staroj a ja bih se za ostalo pobrinuo sam. 3 prigovora sam poslao i na nijedan nisu odgovorili. Ponudio sam ili modificiranje ugovora ili raskid i to bez penala jer sad vec skoro 60 dana nemam potpunu uslugu a na prigovor nisu odgovorili unutar 15 dana kako su dužni. Mislim da imamo uvjete da bez naknade od*ebu od nas ili da nam prilagode ugovor. Caka je jer nas ne doživljavaju nimalo. Mislim se i hakom zvat jer su dopeezdili.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 19:52   #9
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Max pakete ne možeš rastavljati, imaš ili 2 ili 3, ne postoji 1 Iz prve ruke. Ti možeš zatražiti prebacivanje "samo broja" drugom operateru X, ali HT će ti SVE usluge preseliti jer eto, gospodine ili imate tel+net ili tel+net+tv i nema trećeg Mogao bi eventualno pokrenuti preseljenje broja na neki drugi operater, međutim onda bi trebao ciljati neki voip operater (koji ti znači samo telefon uslugu preko interneta nudi) ali opet moraš internet sam imati i konfigurirati ip telefon ili ATA adapter s analognim telefonom
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 11:12   #10
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,172
Onda raskid svega i novi ugovor sa samo i iskljucivo telefonom za staru a mene nek puste meni. To bi prošlo? Ne bi voip i internetski telefon. Ova ranjena parica je dovoljna da staroj radi linija i da ima telefon. Ja ću se za drugo pobrinut.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2023., 17:51   #11
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Mozes uzet samo telefon ali ces baciti novce - https://www.hrvatskitelekom.hr/telefon/prikljucak

Uz to, vjerojatno centrala vise ni nema "stare" prikljucke sto znaci da moras imati ruter spojen na tel. liniju spojen na internet i u njega telefon...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 22:34   #12
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,172
A lopova majko rođena... Ništa,zahvaljujem svima,nadam se da ću se iskobeljat iz ove nebuloze.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na