Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2019., 12:42   #3121
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Te navedene i slicne su naprosto smece naspram Iskrinih P56 i P58
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 12:52   #3122
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
LPDA antene (kao te dvije na linkovima) su širokopojasne tj. pokrivaju sve frekvencije od najniže(800MHz) do najviše (2600MHz). Dobit (gain) svakako nije veći od 8 dBi , a navedenih 20 dBi nemaju ni Yagi antene koje inače nisu ni širokopojasne pa jedva pokriju jedan mobilni band.
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2019., 13:29   #3123
Yurgonn
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Laduč
Postovi: 17
Ma nije Iskra najbolja na svijetu, iako su to odlične antene, i vrijede svaku lipu. Jel ima neko market rješenje koje je još bolje? XPOL2 ili slično?
Yurgonn je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 14:28   #3124
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Naravno da ima, npr. ove koje su za tatine sinove, a ne za siromasnu raju
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 15:31   #3125
Yurgonn
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Laduč
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Naravno da ima, npr. ove koje su za tatine sinove, a ne za siromasnu raju
Odlično. Jel ima još kakvo rješenje a da je i za tatine i za mamine sinove?
Yurgonn je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 20:04   #3126
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Naravno da ima, ali ih nisam imao/isprobao, pa ih ni ne spominjem a kamo li preporucujem.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 21:40   #3127
Yurgonn
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Laduč
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Naravno da ima, ali ih nisam imao/isprobao, pa ih ni ne spominjem a kamo li preporucujem.
Znači tatin sinek je ovu probao

Zajebavam se.

Tražim antenu koja je bolja od iskrinih, ali jednostavnija. I spreman sam za to dati do 200eur.

Ako mogu nekaj još bolje od ovog tvojeg prvog prijedloga dobiti, i po mogućnosti iz Europe, tim bolje. Cijena je moja briga. Ove antene bih morao naručivati iz Australije, kaj ne? Ak naručujem od 6000km ispod nogu, to bu došlo za dva mjeseca...
Yurgonn je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 22:25   #3128
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Citiraj:
Autor Yurgonn Pregled postova
Tražim antenu koja je bolja od iskrinih, ali jednostavnija. I spreman sam za to dati do 200eur.
Neznam ni za jednu takvu antenu.

Ako gledas neku iz EUa s vecim pojacanjem od Iskrinih, nema jednostavnijih, nego samo kompliciranijih i za izvest i za postavit. U tu kategoriju idu samo parabolicne antene (kao satelitske) sa punim ili mrezastim parabolama...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 23:07   #3129
dreammastera
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 103
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ma samo ti je htio pokazat da je njegov veci od tvog
Nažalost nije slika sa mog mobitela. Ja sam isto na Tele2 i čekam da počnu sa G+

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
dreammastera je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 07:12   #3130
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164

Zadnje izmijenjeno od: chief_wolfinjo. 30.08.2019. u 07:25.
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2019., 07:55   #3131
Yurgonn
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Laduč
Postovi: 17
alibaba - za frekevenciju 2300 do 2700 MHz, no go

ebay - LTE Fixed Parabolic Grid Dish - ista neodgovarajuća frekvencija

ebay - 3G/4G/LTE Router with m-PCI modem - to je neki router već ugrađen u antenu? nisam siguran kak to radi...

ebay - MIMO Mobile Antenna Huawei Aerial 4G 3G Receiver - možda! ovo mi se čini još bolje rješenje. pretpostavljam da je to glava koja se montira u postojeći satelitski tanjur. Kako riješiti +45 i -45 polarizaciju? ova glava je za vertikalnu i horizontalnu polarizaciju. jel treba tanjur onda zakrenuti? za kolko? nagib tanjura treba biti 0° u smjeru gore dolje, jel tak?
Yurgonn je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 09:35   #3132
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Citiraj:
Autor Yurgonn Pregled postova

ebay - MIMO Mobile Antenna Huawei Aerial 4G 3G Receiver - možda! ovo mi se čini još bolje rješenje. pretpostavljam da je to glava koja se montira u postojeći satelitski tanjur. Kako riješiti +45 i -45 polarizaciju? ova glava je za vertikalnu i horizontalnu polarizaciju. jel treba tanjur onda zakrenuti? za kolko? nagib tanjura treba biti 0° u smjeru gore dolje, jel tak?
Ako imaš usmjereni tanjur (teško, ali vidim ih par po kvartu) onda ušrafiš ovo i pravac tanjur prema stupu i bok. Ako imaš offset tanjur (99.99999% da imaš) onda ga okreneš "naopačke" tak da ruka stoji s gornje strane, možda ćeš još trebat podbočit s nečim da "ravniji" kut dobiš i opet pičiš prema stupu. Za polarizacije ne brini, to "glava" sama radi, tanjur samo pojačava signal.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 10:31   #3133
Yurgonn
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Laduč
Postovi: 17
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Ako imaš usmjereni tanjur (teško, ali vidim ih par po kvartu) onda ušrafiš ovo i pravac tanjur prema stupu i bok. Ako imaš offset tanjur (99.99999% da imaš) onda ga okreneš "naopačke" tak da ruka stoji s gornje strane, možda ćeš još trebat podbočit s nečim da "ravniji" kut dobiš i opet pičiš prema stupu. Za polarizacije ne brini, to "glava" sama radi, tanjur samo pojačava signal.
Jesam te dobro shvatio - ako su bazna stanica i tanjur na istoj nadmorskoj visini, ploha tanjura mora stajati vertikalno? I naopačke, naravno. Ali onda je svejedno jel ruka gore ili dole, pošto je glava ionak u fokusu tanjura...
Yurgonn je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 10:43   #3134
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Znači idemo ispočetka. Ruku zovem ono na kaj montiraš "glavu". Ako koristiš za sat tv, onda je ruka dole, i tanjur lagano nagnut prema nebu, jer s gornjom stranom (ako je offset tanjur) prima i usmjerava na ruku. E sad, za "zemaljsku upotrebu" ga vertikalno okreneš. Ruka dođe s gornje strane, i s "donjim" dijelom tanjura primaš i usmjeravaš prema ruci. Ploha tanjura uvijek stoji vertikalno ajmo to tak reci, samo je stvar dal koristis za "sat tv" ili "zemlju".

Primjer zemaljske upotrebe
:
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 10:58   #3135
Yurgonn
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Laduč
Postovi: 17
Mislim da kužim. Ionak mi ne gine poštelavanje kuta. Jedino me muči još ovo, u opisu proizvoda:

SPECIFICATIONS:
...
Angles:
- Vertical 14 degrees
- Horizontal 16 degrees

Jel znaš o čemu se tu radi?
Yurgonn je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 11:31   #3136
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Vjerojatno dijagram zracenja te "glave". Koliko ide u širinu u pojedinoj polarizaciji.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 13:16   #3137
Yurgonn
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Laduč
Postovi: 17
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Vjerojatno dijagram zracenja te "glave". Koliko ide u širinu u pojedinoj polarizaciji.
Ima smisla. Tnx. To ću nabaviti pa javim kaj sam s tim dobio.
Yurgonn je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2019., 08:47   #3138
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 582
Uzeh i ja Tele2 i ok je osim što padne brzina popodne i u večernjim satima, ali ništa da ometa surfanje. Najviše sam ga uzeo zbog uploada i on je uvijek iznad 15+ Mb/s što mi je čak i ok naspram optime gdje sam imao 0.5Mb/s


Imam D-link DWR-921 signal je oko 95% ali mi se nekad zna dogoditi da nestane interneta na 30sec i onda se vrati. Ne piše u ruteru da se odspojio i dalje blinkaju lampice za 4G ništa ne svijetli crveno.

Ima netko sličan problem ? (nije često ali izbjegao bih ga ako mogu).


I nevezano za gore gdje mogu provjeriti koliko sam GB prometa napravio točno ?
- na tele2 portalu ne piše
- 13880 sms nema isto
duffy je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2019., 10:00   #3139
dj_darko
kinsirok inarirtsigeR
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hr
Postovi: 96
Citiraj:
Autor duffy Pregled postova
Uzeh i ja Tele2 i ok je osim što padne brzina popodne i u večernjim satima, ali ništa da ometa surfanje. Najviše sam ga uzeo zbog uploada i on je uvijek iznad 15+ Mb/s što mi je čak i ok naspram optime gdje sam imao 0.5Mb/s


Imam D-link DWR-921 signal je oko 95% ali mi se nekad zna dogoditi da nestane interneta na 30sec i onda se vrati. Ne piše u ruteru da se odspojio i dalje blinkaju lampice za 4G ništa ne svijetli crveno.

Ima netko sličan problem ? (nije često ali izbjegao bih ga ako mogu).


I nevezano za gore gdje mogu provjeriti koliko sam GB prometa napravio točno ?
- na tele2 portalu ne piše
- 13880 sms nema isto
nestanak interneta sam i ja primjetio na tele2 to je normalno za njih
dj_darko je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2019., 12:17   #3140
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
NIJE nimalo normalno. Meni u ove dvije i kusur godina kako imam Pokucni internet nije mi nikad nestajalo interneta ako je Tele2 mreza radila.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2019., 12:35   #3141
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 262
Nije normalno ali je uobičajeno. Imam pokućni samo za godišnji, i pucketa internet često.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2019., 13:06   #3142
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Meni rijetko ili nikada, istu IP adresu imam danima ili čak tjednima.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 09:51   #3143
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Naravno da ima, npr. ove koje su za tatine sinove, a ne za siromasnu raju

NE , kod LPDA antena (kao i ta) dužina i broj elemenata (dipola) NE daje veću dobit (dBi) već ravnomjerniji diagram i SWR. Recimo dipol na LPDA dužine 8cm je rezonantan za 1800MHz a susjedni veći dipol se ponaša kao reflektor a susjedni kraći kao direktor. Već drugi susjedni svojim dimenzijama gotovo da ne utječu na dobit. Zato sa LPDA uglavnom nećeš naći antenu sa više od 8 dBi. Prednost LPDA je samo u širini koju pokriva (npr 700-2700MHz) i što ima odnos napred/nazad (F/B) veći od 20 dB za razliku od Yagi koja ima F/B oko 15 dB.

Kod Yagi antene dobit OVISI o broju direktora ali se za svaki naredni dBi treba povećavati broj direktora pa se zbog ukupne dužine antene gotovo i ne rade za dobit veću od ~ 20 dBi.
"Mana" Yagi antena je što nisu širokopojasne pa jedva pokriju jedan band bez obzira što se to pokušalo debljinom elemenata malo poboljšati.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2019., 11:05   #3144
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
.
Imao sam preko ljeta za turiste pokućni na pretplatu (bez ugovorne obveze). Još u petak 30.08. raskinuo ugovor u prodajnom centru, međutim evo danas 02.09. još uvijek pokućni radi. Na ugovoru piše da je raskid sa 31.08. Jutros zovem szk kažu da će proslijediti nadležnim. Kakva su vaša iskustva sa tim, toliko ih treba moliti za raskid iako na ugovoru piše 31.08??
Tko će platiti od 31.08. do dana raskida?

Dobio sms poruku ukoliko ne odrade na vrijeme isključivanje kako piše troškovi idu na njihov teret.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 03.09.2019. u 06:09.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2019., 13:39   #3145
allidea
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: tu
Postovi: 36
Ne znam da li Tele2 radi razliku između SIM-ova koji su u "mobitelima" i onih koji dolaze sa routerom ... U svakom slučaju zanima me da li netko ima iskustva sa stavljanjem SIM-a iz "mobitela" u router i kako to funkcionira ...
Ja bi konkretno ubacio SIM iz "mobitela" u Huawei 618S, pa da ne kupujem router ukoliko ne radi ...
Hvala.
allidea je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2019., 14:41   #3146
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Ovisi o tarifi, neke prepaid tarife su limitirane na 10 mbita na 4G. Glavna je razlika da SIM-ovi s Pokućnim internetom imaju javnu IP adresu.
Nemaš obavezu kupovine rutera kod Tele2, možeš sklopiti ugovor bez minimalnog trajanja, ubaciti taj SIM u ruter/mobitel/što god hoćeš, istestirati par dana i ako ti ne odgovaraj brzine raskinuti ugovor. Testiranje s "mobilnim" SIM-om nema svrhe.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2019., 14:46   #3147
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor allidea Pregled postova
Ne znam da li Tele2 radi razliku između SIM-ova koji su u "mobitelima" i onih koji dolaze sa routerom ... U svakom slučaju zanima me da li netko ima iskustva sa stavljanjem SIM-a iz "mobitela" u router i kako to funkcionira ...
Ja bi konkretno ubacio SIM iz "mobitela" u Huawei 618S, pa da ne kupujem router ukoliko ne radi ...
Hvala.
Nema razlike u sim karticama, jedina razlika je što kod pokućnog samo podatkovni sim, a ova druga ima i govornu tarifu. Tako da bilo koja sim može u mob i obrnuto iz moba u router.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2019., 17:22   #3148
allidea
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: tu
Postovi: 36
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Ovisi o tarifi, neke prepaid tarife su limitirane na 10 mbita na 4G. Glavna je razlika da SIM-ovi s Pokućnim internetom imaju javnu IP adresu.
Nemaš obavezu kupovine rutera kod Tele2, možeš sklopiti ugovor bez minimalnog trajanja, ubaciti taj SIM u ruter/mobitel/što god hoćeš, istestirati par dana i ako ti ne odgovaraj brzine raskinuti ugovor. Testiranje s "mobilnim" SIM-om nema svrhe.
Može li malo pojašnjenje što znači "javna" IP adresa? Pa svi bi trebali imati javnu (public) IP adresu ... jedino može biti statička ili dinamička ... ili se radi o nekoj vrsti VPN-a?

Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Nema razlike u sim karticama, jedina razlika je što kod pokućnog samo podatkovni sim, a ova druga ima i govornu tarifu. Tako da bilo koja sim može u mob i obrnuto iz moba u router.
Hvala na info.
allidea je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2019., 17:28   #3149
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,730
Citiraj:
Autor allidea Pregled postova
Može li malo pojašnjenje što znači "javna" IP adresa? Pa svi bi trebali imati javnu (public) IP adresu ... jedino može biti statička ili dinamička ... ili se radi o nekoj vrsti VPN-a?
Radi se o tome da i na pokućnom sa data SIM karticom možeš dobiti "nejavnu" IP adresu. Dakle dobiješ nešto tipa bubam 192.168.77.54 ... to ti je jasno da nije javna IP već spada u privatni IP range i do takve adrese ne možeš izvana doći.

Radi se o Carrier-grade NAT-u (CGN), progooglaj malo. Dobra vijest je ako nazoveš Telad, daju ti javni IP bez problema.

edit: javna ili privatna IP ne utječe na surfanje, ali ako si napredni korisnik pa trebaš neke portove otvoriti ili imaš IP kameru do koje bi htio doći sa druge lokacije, onda ti treba javna IP.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2019., 17:56   #3150
allidea
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: tu
Postovi: 36
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Radi se o tome da i na pokućnom sa data SIM karticom možeš dobiti "nejavnu" IP adresu. Dakle dobiješ nešto tipa bubam 192.168.77.54 ... to ti je jasno da nije javna IP već spada u privatni IP range i do takve adrese ne možeš izvana doći.

Radi se o Carrier-grade NAT-u (CGN), progooglaj malo. Dobra vijest je ako nazoveš Telad, daju ti javni IP bez problema.

edit: javna ili privatna IP ne utječe na surfanje, ali ako si napredni korisnik pa trebaš neke portove otvoriti ili imaš IP kameru do koje bi htio doći sa druge lokacije, onda ti treba javna IP.
Hvala za info. Mobile mreže me inače baš i ne zanimaju previše, pa ih nisam niti istraživao s obzirom da nisam nikada primijetio da mi je dodijeljena adresa iz RFC1918 ranga. U svakom slučaju hvala za info.
allidea je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na