Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.04.2018., 09:41   #301
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor Omega 3 Pregled postova
Da li svi operateri koriste te FTTC ormariće?? I kakva je situacija u kvartovima gdje su pretežito kuće?
HT ih gradi za svoje korisnike u prvom redu ..kasnije ako ce bit mjesta spajat ce se i ostali na fttc. Mislim da je vec bilo korisnika(Iskon ili optima mozda) koji su preko druge mreze spojeni na fttc ali nisam siguran.
Taj fttc ide bas zbog kuca a ne zgrada. Postoji mogucnost da ces prije dobit vip optiku jer oni su dosta uzeli maha po nekim sitnim gradovima i kvartovima koji nisu zanimljivi tcomu valjda,vecinom su kuce kolko vidim.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2018., 10:32   #302
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Da ima nas, ja sam kao Iskonovac spojen na taj FTTC, sad ne znam za optimu.
Ide FTTC i zbog manjih zgrada gdje nije isplativo graditi optiku kao kod mene, a još jedna stvar je što kod mene B-net ima svoju HFC infrastrukturu pa je HT bio prisiljen izgraditi barem FTTC.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2018., 15:00   #303
websenseavoid
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
U rujnu 2017. spojen na FTTC preko H1.
websenseavoid je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2018., 19:14   #304
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Citiraj:
Autor websenseavoid Pregled postova
U rujnu 2017. spojen na FTTC preko H1.
Pitanje za svih ovdje, kakva su vam iskustva s FTTC, promjene, koliko vam je veća brzina i bolji ping?
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2018., 01:35   #305
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Evo moj primjer. Prije fttc-a 20/1mbps ping 10-20ms. Sad sa fttc 47/26mbps i 5ms ping prosjecno.
Ovih 26mbps uplouda je maximalnih ne stvarnih koje mi je pušteno okk 7mbps za sad.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2018., 11:29   #306
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Evo moj primjer. Prije fttc-a 20/1mbps ping 10-20ms. Sad sa fttc 47/26mbps i 5ms ping prosjecno.
Ovih 26mbps uplouda je maximalnih ne stvarnih koje mi je pušteno okk 7mbps za sad.
Jako lijepo , a udaljenost od ormarića?
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2018., 12:24   #307
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Omega 3 Pregled postova
Jako lijepo , a udaljenost od ormarića?
Kao što je kolega gore napisao 47/7 , isto kod mene, cca 600m do ormarica sam udaljen, ali sve preko krovova pa ima tu i losih spojeva i vise metara, ali naspram prijasnjih 10/1 ovo je max trenutno...
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2018., 17:56   #308
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor Omega 3 Pregled postova
Jako lijepo , a udaljenost od ormarića?
Nisam baš 100% siguran ali je negdje 200-400m i to baš duljina parice.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2018., 09:31   #309
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Za Trnavu gradnja FTTH nema najava na hakomovoj aplikaciji. Najbliže što rade je Čulinec tj VIP gradi, a za FTTC se ne zna.

http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza
Hvala!
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2018., 14:32   #310
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor tomislav10 Pregled postova
Hvala!
Ja sam od toga FTTC kabineta udaljen samo 50m a toliku duljinu parice imam do njega rekao mi HT tehničar max.propusnost parice mi je oko 120/60mbit/s line attenuation imam samo 5.8dB i stabilnih 50/10Mbps i sa upaljenim HD kanalima.
Puno bolji imam ping u gamingu oko 5 do 35 i konstantno takav prema EU serverima dok sam na Bent-u zadnjih 8godina to mogao samo sanjat tamo je to bilo posebno loše u večernjim satima i preko vikenda.
Ja sam najviše na max3 paket i t.com internet preko FTTC prešao iz financijskih razloga jer sam ga dobio jako povoljno na dvije godine.
Zasad nisam požalio imam jako dobra iskustva.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2018., 15:18   #311
Demian Galic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Pitao sam tehničara sada za ovo gore što sam postavio da mi vuku znaci to je bnet optika, telefon i kabelska TV i spajaju me za par dana (kabel s bandere do kuće po zraku) . Kažu da će mi ići preko 120mbita i da ih samo nazovem i da se potpiše.
Demian Galic je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2018., 04:28   #312
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Omega 3 Pregled postova
Ne mislim na optiku do doma nego do ormarića u kvartu, koliko sam shvatio radi se dosta na tome i većina kvartova ima te ormariće.
pa ima sve više tih ormarića FTTC, meni je tehničar T.coma uključio liniju jučer, na iskonu sam bio do jučer, i rekao mi je da mi je maksimalna brzina 109mbs. a imam instalacije 30 godina stare, a ja mislio da ću morat renovirat sve po kući da bih imao 50/10mbs. kaže lik da će mi do ponedjeljka riješit tu brzinu, pa ćemo vidjet, ako mi to uključe objavim ovdje screenshot brzine.

uglavnom, FTTC je zakon, ako meni daje takve mogućnosti s 30 godina starom instalacijom, novim korisnicima s novim linijama može bez beda i preko 150mbs, a iskreno ne znam kome treba više od toga, jer meni i na 4mbs 0.5 downolad sad radi ko urica, stvar je i do rutera, na iskonu sam imao neko kinesko sranje EIKON jedva je stranice otvarao a sada imam SPEED PORT od t.coma(doduše vjerojatno je i on iz kine, ali je dosta kvalitetniji od Eikona), tako da mislim da će sve radit kako treba. jedino s čime nisam zadovoljan, je to što sam uzeo onaj mobitel sim karticu magenta 1 a htio sam uzet samo ugovor MAX2 paket internet plus telefon, ali je lik trubio da će mi biti isti račun, što sumnjam da hoće, no vidjet ću nakon prvog računa jel to istina ili nije. on me uvjeravao da je to ista stvar i da onda mogu koristit taj hibirdni broj ako želim, bonovi plus pretplata nekih 79 kuna mjesečno da imam na njemu. a cijena paketa je 249. to mi je najmanji problem ako će to biti tako, nego ja mislim da će to ići i preko te cifre. barem do 300 kuna, jer oni svi nevezano koji je operater u pitanju se rijetko drže cijena koje postave u ugovoru. uvijek to nekim načinom ispadne više, rijetko kad manje.

no ako budu brzine ok, i ako mi račun ne bude dolazio 500 kuna, već 300tinjak, neću se žalit, ako cijena bude previše odudarala od ugovorene ugovornom obvezom, normalno da ću se žalit. iako mi ide na živce, što te uvijek nude nečim što ne želiš, ja sam samo htio paket telefon plus internet i ovu brzinu 50/10, a on navalio ko mutav ma to vam je povoljno što ne bi uzeli broj pretplatnički za istu cijenu, 2000 jedinica MB SMS minuta plus nadoplata bonom za istu cijenu ? a ja sam nedavno počeo radit, i stvarno mi treba novi mobitel i kupit ću nešto sigurno, ali baš me zanima koliki će račun biti, ako bude 300 kuna, onda ću biti zadovoljan, ako ode preko ići ću vidjet u Tcentar kod ovog zašto je toliki račun kad me uvjerovao tri puta da neće biti preko ugovorene cijene ? jer ja znam njih, oni uvijek kažu ne brinite ništa to je sve kako u ugovoru piše, a onda ispadne drugačije u praksi.

no ponavljam, ako mi ne bude previše odudarala cijena od ugovorene i ako mi bude stabilna veza 50/10 neću se žalit, za sad nemam prigovor na opremu koju su mi dali sve štima i radi dosta bolje nego na iskonu, iako imam 4mbs brzine manje. na iskonu sam imao 8, a ovdje imam 4.

i da "ping" je znatno bolji, imao sam na iskonu 25/30ms prosijeku http://www.speedtest.net/result/7199792896.png , sada imam 10ms. http://www.speedtest.net/result/7286072272.png

ne volim Tcom, ali vidno im je usluga bolja, imaju infrastrukturu i jebat ga, nije stvar ljubavi već onoga što ti treba, ako ti netko daje ono što ti treba, sigurno da nećeš previše cijepidlačit, veći mi je upload nego na iskonu na iskonu sam imao 0.380 u prosijeku, ovdje imam već sad 0.500 a bit će to znatno bolje kada me idući tjedan uštekaju na FTTC brzinu. tako da, kažem ako cijena bude okvirno do 300 ili nešto sitno preko, neću se s nikim svađat pogotovo ako bude sve stabilno i ne bude pucala veza kao na iskonu svakih par sati.

Zadnje izmijenjeno od: ThorSteiner. 06.05.2018. u 04:35.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2018., 07:43   #313
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
[QUOTE=ThorSteiner;3191175]pa ima sve više tih ormarića FTTC, meni je tehničar T.coma uključio liniju jučer, na iskonu sam bio do jučer, i rekao mi je da mi je maksimalna brzina 109mbs. a imam instalacije 30 godina stare, a ja mislio da ću morat renovirat sve po kući da bih imao 50/10mbs. kaže lik da će mi do ponedjeljka riješit tu brzinu, pa ćemo vidjet, ako mi to uključe objavim ovdje screenshot brzine.

uglavnom, FTTC je zakon, ako meni daje takve mogućnosti s 30 godina starom instalacijom, novim korisnicima s novim linijama može bez beda i preko 150mbs, a iskreno ne znam kome treba više od toga, jer meni i na 4mbs 0.5 downolad sad radi ko urica, stvar je i do rutera, na iskonu sam imao neko kinesko sranje EIKON jedva je stranice otvarao a sada imam SPEED PORT od t.coma(doduše vjerojatno je i on iz kine, ali je dosta kvalitetniji od Eikona), tako da mislim da će sve radit kako treba. jedino s čime nisam zadovoljan, je to što sam uzeo onaj mobitel sim karticu magenta 1 a htio sam uzet samo ugovor MAX2 paket internet plus telefon, ali je lik trubio da će mi biti isti račun, što sumnjam da hoće, no vidjet ću nakon prvog računa jel to istina ili nije. on me uvjeravao da je to ista stvar i da onda mogu koristit taj hibirdni broj ako želim, bonovi plus pretplata nekih 79 kuna mjesečno da imam na njemu. a cijena paketa je 249. to mi je najmanji problem ako će to biti tako, nego ja mislim da će to ići i preko te cifre. barem do 300 kuna, jer oni svi nevezano koji je operater u pitanju se rijetko drže cijena koje postave u ugovoru. uvijek to nekim načinom ispadne više, rijetko kad manje.





i da "ping" je znatno bolji, imao sam na iskonu 25/30ms prosijeku http://www.speedtest.net/result/7199792896.png , sada imam 10ms. http://www.speedtest.net/result/7286072272.png


Pozdrav kolega, ma rekao sam ti ja u prijašnjim razgovorima da nećeš imat nikakvih problema sa instalacijama i da nećeš morat ništa novo kopat i namještat kablove i žice vidiš da sam bio u pravu.
Pa meni je zgrada iz 1967 godine pa imam maximalnu propusnost ovako kao ti oko 107/57 Mbps i po tome se vidi da smo i ja i ti dosta blizu tom FTTC kabinetu.
Sad još kad ti uključe ubrzo Turbo 50/10Mbps ima da se preporodiš i < obavezno nam postaj screenshotove brzine i parametre linije kad ti uključe te brzine...
Imam ja taj speedport router i ja sam zasad zadovoljan brzine stabilne ping dosta bolji nego kakav je bio na B.netu prema EU serverima puno brže mi izgleda surfanje na njemu i ovom fttc vdsl2 internetu nego kad sam prije bio na Bnet HFC internetu bez obzira što sam tamo imao 120/15Mbps meni se ovaj net puno bolje ponaša posebno u večernjim satima i preko vikenda nemam nikakvih zagušenja nego kao prije na Bnetu... aj baš mi je drago da si uspio to sredit a vidjet češ tek kad ubrzo ponude brzine i tebi i svima nama preko bakra kad uključe vectoring ima da poletimo na 100/30Mbps ubrzo...
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2018., 08:41   #314
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
ma kažem ti, ja imam osjeća da na 4mbs idem barem 10mbs.

za sad nijedno pucanje veze, i sve radi ko metak, a mogu mislit kad mi to dignu na ovih 50/10 kako će to šibat. ma meni stvarno mislim nikad ni neće trebat ništa brže od toga, ali ako bude neka dobra ponuda za 100mbs/20mbs budem uzeo, ali to je stvarno sve, jer imam na fiksnom neograničene pozive mobitelima i fiksnim uslugama u hrvatskoj, plus ova trenutna brzina interneta to je sve što me zanima, MAXtv mi je barem meni glupo uzimat kad sve mogu gledat preko interneta, valjda je malo filmova i serija na internetu, pa mi kao treba MAXtv, iako kužim ako netko baš dobije povoljnu cijenu da uzme i to.

meni je lik nudio za 33 kune MAXtv na 9 mjeseci, po toj promotivnoj cijeni, ali nisam htio uzet, jer mi je i ovaj hibridni broj sim karticu što sam dobio bilo neplanirano, jednostavno MAXtv nisam tip da mi treba toliko televizija, kada sam više od interneta plus igrice, tu i tamo skinem koji film youtube i to je to. spržim si nešto muzike na cd, i kraj. tako da jednostavno nisam od toga, i zato sam odbio. iako ponuda vjerojatno nije loša za 33 kune 9 mjeseci gledati 100 programa nije loše.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2018., 08:55   #315
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288