Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2019., 12:38   #42271
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Tako da su auti za uk minimalno izmijenjeni za volan desno, sve se to prebaci za dan-dva nazad na lijevu stranu, uz minimalne dijelove.
Kakve minimalne dijelove? Pa pola auta moraš promijeniti. Armaturu, papučice, ručice iza volana kod nekih, sjedala, vrata odnosno bravu za centralno i tipke za prozore/retrovizore prebaciti lijevo, vanjske retrovizore ako nisu istih dimenzija, brisače, farove naprijed i iza ako ima po jednu maglenku/rikverc žarulju,...

Vozio sam par puta takve aute i najveće sranje mi je preticanje i ulaz u kružni tok, tu sam se redovito gubio.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 12:42   #42272
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Znam da je vlasnik kafića iz Vuke bio kupio ženi neki BMW sa volanom s desne strane i u Bosni mu je netko ga prepravljao... Par dana posla bilo i znam da je pričao da nije ošlo previše para,bio je rekao i koliko,al sam zaboravio...

Zašto farove mjenjati??? Zar nije lijevi i desni isti klinac,samo ih obrnuto naštelovati,ili se ja krivo sjećam prakse kod Lozića???
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 12:45   #42273
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Drugačija su sjenila, nemaš tu što namjestiti. Možda bi se klapna kod projektorskih farova mogla okrenuti, ali to je sve upitno. Sjećam se da je susjed bio naručivao desni far iz UK i nije pazio na to pa mu je snop zajedno za oba fara bio kao trokut.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 12:50   #42274
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Omda me očito nisu puno naučili na praksi...osim vražijih servisa...
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 13:02   #42275
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Na Lozića ne vrijedi trošiti tipkovnicu, kako su radili i neka su propali. S jednim serviserom sam još u dobrim odnosima i koji mi je poslije njih nastavio raditi aute, svi ostali su *ebivjetri.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 13:05   #42276
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Hehe,to si dobro rekao
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 13:22   #42277
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Drugačija su sjenila, nemaš tu što namjestiti.
Cesto na moru kada vidim engleze imaju traku na faru da ubiju onaj "trokut" kojeg far baca. Vidim jopis nema tu traku, samo puno rose u farovima :P
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 13:34   #42278
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Na Lozića ne vrijedi trošiti tipkovnicu, kako su radili i neka su propali. S jednim serviserom sam još u dobrim odnosima i koji mi je poslije njih nastavio raditi aute, svi ostali su *ebivjetri.
Ja sam bio u Širokom jos dok je držao Reno...2001-2002 mislim
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 13:48   #42279
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kakve minimalne dijelove? Pa pola auta moraš promijeniti. Armaturu, papučice, ručice iza volana kod nekih, sjedala, vrata odnosno bravu za centralno i tipke za prozore/retrovizore prebaciti lijevo, vanjske retrovizore ako nisu istih dimenzija, brisače, farove naprijed i iza ako ima po jednu maglenku/rikverc žarulju,...

Vozio sam par puta takve aute i najveće sranje mi je preticanje i ulaz u kružni tok, tu sam se redovito gubio.
Jok. Kod mercedesa konkretno ovog, a i kod npr freelandera, i ima tu još auta, ali ovo su 2 koja su rađena u zadnje vrijeme konverzija na lijevu stranu volana, mijenja se samo kardan sa letve volana, desni volan ima dugi, lijevi kratki, ne mijenja se cijela letva, gornji dio table samo (kao poklopac table, ne mijenja se cijela tabla) i tapacirunzi vrata. Sve ostalo je iskopčaj i ukopčaj lijevo, za sve postoje prihvati i instalacija . Freelandera je ekipa koja uvozi te aute i skladišti ih kod nas složila za doslovno 2 dana. Farovi su isti, na mom je bio jedan razbijen pa smo zamijenili, nema apsolutno nikakve razlike u snopu. Nazad ima normalan utor za sijalicu za maglenku koji je pod strujom, pa staviš žarulju u koju hoćeš stranu, ili obje ak te to veseli. Brisače? Zašto bi pobogu mijenjao brisače? Sjedala pogotovo, otkud ti ta provala? Da ne nabrajam dalje, suma sumarum je da mi treba gornji dio iliti poklopac table, mali kardan za letvu volana i tapacirunzi prednjih vrata. To je sve.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Cesto na moru kada vidim engleze imaju traku na faru da ubiju onaj "trokut" kojeg far baca. Vidim jopis nema tu traku, samo puno rose u farovima :P
Nema rose U farovima, nego NA farovima, jutro je bilo kad sam fotkao auto, a Sava je 50m dalje a Una 300m, pa je to normalna pojava svaki dan.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 15:25   #42280
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Farovi su isti, na mom je bio jedan razbijen pa smo zamijenili, nema apsolutno nikakve razlike u snopu. Nazad ima normalan utor za sijalicu za maglenku koji je pod strujom, pa staviš žarulju u koju hoćeš stranu, ili obje ak te to veseli. Brisače? Zašto bi pobogu mijenjao brisače? Sjedala pogotovo, otkud ti ta provala? Da ne nabrajam dalje, suma sumarum je da mi treba gornji dio iliti poklopac table, mali kardan za letvu volana i tapacirunzi prednjih vrata. To je sve.
1. Desni far osvjetljava jače i više od lijevog (u slučaju volana lijevo, pa vjerojatno vrijedi i suprotno)
EDIT: Eto, konkretno, za područje s volanom na desnoj strani. tako da itekako ima razlike u snopu
https://www.arrivealive.mobi/ckfinde...Road/img2b.jpg

2. U većini slučajeva, brisači su različitih dimenzija. Suvozačeva strana se u tom slučaju briše manjim brisačem. Ako je volan lijevo, brisači kreću s lijeva na desno. Sjedni u auto na suvozačko mjesto i upali brisače pa će ti biti jasnije.

3. Suvozačko sjedalo često nema sve funkcije kao vozačko (lumbalna potpora, grijanje, ventilacija, električno podešavanje, nasloni za ruke...), a mislim da nema ni jednako dugačke vodilice. Fizički ih ne bi trebalo biti problem zamijeniti, ali sve sigurnosno je problem (pojasevi, airbagovi...)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 01.03.2019. u 15:38.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 16:12   #42281
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Da ne quotam sve. Ovdje se radi u 99% autima starima 5-10g, gdje sve te teorije zavjere padaju u vodu.
Moj merc je uredno regan u hr, homologiran i pregledani su snopovi svjetla koji su propisani i zadovoljavaju hr norme, dakle, nema razlike u 'bacanju'. Te fotke snopa otprije 20godina koje si okacio veze nemaju sa danasnjim svjetlima s lecama, xenonima, ledicama.

Ja ne znam kakve si ti aute vozio, ali segmenti opreme kao sto je grijanje sjedala i slicno(vidim navodis ventilaciju sjedala, a to je fičr top class auta) se ne dijele na lijevi-desni sic, nego ih imaju OBA PREDNJA sjedala.
A vidim i da ti mehanika nije jaca strana. Kako bi ti zamijenio prednja sjedala molim te? A sto bi s rucicom za dizanje i ostalim komandama koje su na lijevom sjedalu lijevo a na desnom desno? Stavio ih u sredinu uz konzolu?😂

Brisaci na a klasi su u sredini A i brisaci su jednakih dimenzija na autima koje vozim - a4,a6, cr-v, a klasa, pa cak i na caddyu su 2x530mm kao na a4. Manji desni brisac je vise iznimka nego pravilo.

Gle, ljudi s kojima suradjujemo, bave se godinama uvozom auta iz uk i reganjem istih na podrucju cijele ex yu, tak da ne laprdam bzvz nego mi je kroz ruke proslo parsto takvih auta i na vecini se za one koji to zele (jer ima jos uvijek gro ekipe koja se vozi bez frke s desnim volanom) auto rijesi za par dana bez frke. Jasna stvar je da moras imat donora tj slupanog za dijelove, al bar tog ima🤣.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 16:29   #42282
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Fotka je možda od prije 20 godina, ali sam to izvukao iz prvog aktualnog pravilnika koji sam našao, a da je vezan za područje gdje se vozi po krivoj strani. Konkretno, JAR.

I dalje postoje svjetlosni sklopovi koji su konstruirani za promet lijevom stranom, promet desnom, i za promet na obje strane.

Sve piše. Kod tebe je vjerojatno takav da paše na oba, super
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/..._142_2691.html

Ne znam ni ja kakvu opremu imaš, ipak je Mercedes u pitanju. Evo, konkretno, Megane mi nema podešavanje lumbalnog dijela na suvozačkom.

Meni nije i dalje jasno zašto se pored pune europe takvih auta, isplati voziti i prepravljati ovog, pogotovo kad ti "stotine auta prolazi kroz ruke". Čista gnjavaža i mazohizam
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 17:24   #42283
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Zato sto su zbog te gnjavaze s volanom,doslovce upola jeftiniji. Pa ti sad vidi

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 17:45   #42284
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Ok, vrijedi možda za tu konkretnu A klasu, ali nije pravilo za sve aute.
Bez nekog prijašnjeg iskustva i puno informacija, sumnjam da bi se netko upuštao u cijeli taj cirkus.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 18:01   #42285
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Grom te spalio pametnog -.-
30 šlepera i 50 malih tura po 2 auta iz uk je dovezeno i odvezeno samo kroz nase dvoriste u zadnje 2,3 godine.
Konkretan primjer od prije tjedan dana. C220cdi, kraj 2010.e, avangarde. Na cestu, s zamjenom volana, uvozom i registracijom=6000€ je ispao gazdu. A ti pametni otvori oglasnik i vidi koliko je takav auto tu inace.
Ne volim pisat takve stvari po forumu i javno al s tobom sam navikao da si prepametan pa ne ide drukcije nego faktovima. Ja da sam imao lovu za uc u taj biznis, sad bi bio gospodin, a ne u kreditima. Toliko o tvojoj teoriji 'zasto bi se netko s tim zaj...' -.-

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 23:21   #42286
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
mozda je njihova kampanja samo, ali simpaticnan video

https://www.youtube.com/watch?v=5lhCR2bhzB4
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 00:47   #42287
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Jopis, ne znam u što ti gledaš, ali razlike koje sam naveo postoje na velikoj većini auta, bolje prouči te aute da se ne sramotiš. Snop farova nikako nije isti, ni za halogene, ni za xenon, ni za LED farove. Armatura je skroz drugačija na autima koji je imaju iz komada, a takvih je opet jako puno. Kad je gornji dio u pitanju, valjda svi imaju iz komada. Kod sjedala, većina ih ima podešavanje po visini samo za vozača, dosta ih ima dvije točke vezanja na sjedalu. Brisači na 99% auta nisu istih dimenzija, ali veći problem je položaj osovine i smjera kretanja. Ako ćemo dalje cjepidlačiti, imaš i manje bitne stvari, ali nekima važne kao sjenila za sunce, drške iznad glave itd. Da mi ponudiš takav auto i za 50% cijene, rekao bih hvala, ali ipak ne. To i kad se prilagodi, nikad neće biti kao original, uvijek će nešto cvrčati i zijevati.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 01:05   #42288
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Polozaj rucne, naslon za ruku ako je onaj preklopni zasarafljeni na vozacevom sjedalu (suvozackog nekad nema)... Danas sam bio u autu nekih 300tinjak km pa sam razmisljao o ovoj temi. Pun klinac sitnica koje niti ne kuzis, a asimetricno je
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 01:18   #42289
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Najveći problem smo mi imali sa instalacijama. Ako ne kupiš original instalacije nego krpaš žice ( budu prekratke) onda canbus popali sve žive greške i ništa ne možeš obrisati😂

Nije samo tako preseliti volan, tu su osigurači , ožičenje ispod volana kao npr comfort modul i slično.

Da se to sve napraviti ali košta i ima posla dosta

Ono što na većini ide :
Kontrolna tabla, letva volana, ožičenje, unutarnje obloge vrata, farovi ako nema mogućnosti da se prebace samo na polugu , jer njihov lijevo baca više lijevo i u visinu kao i naš desni što u desno i u visinu. Neki to maskiraju sa spuštanjem farova ali nije to to.

Na dosta auta koji imaju električna sjedala nema podešavanje na suvozackom.

Zadnja maglenka i rikverc je obrnuto...

U biti najveći problem su žice. Jer selis neke stvari a neke nisu praktične za seliti pa onda produzujes instalaciju ako je moguće. Pokušavali smo najčešće naći original instalaciju i time si si uveliko olakšao posao.

Npr Passat 2006 2.0 tdi kad je kod nas bio oko 8000 eura je naš izdao 2700 sa dovozom, davanje i rega i sve i bili smo ispod 4000. Ali auto je ostao Englez i tako se vozi. Drugi smo prebacivali i koštalo je oko 1200 eura dijelova i 3 dana posla. Od onda vozimo aute u BiH , 1300 eura sve njihovo i za dva dana gotovo.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 02:45   #42290
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Ekipa,

Šta mislite?

Sestra bi ovo uzela, spuštao bih za cijenu rege.

https://www.njuskalo.hr/auti/renault...oglas-27670745

Thx

Iznutra kao novo, ništa izlizano, volan i sve ostalo kao da je 5 god.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 10:08   #42291
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ok, vrijedi možda za tu konkretnu A klasu, ali nije pravilo za sve aute.
Bez nekog prijašnjeg iskustva i puno informacija, sumnjam da bi se netko upuštao u cijeli taj cirkus.
Slažem se. Ni meni nije jasno tko bi zdrave pameti kupio tako prerađeni auto. Sve mi to miriši na one šoderaške fore, iliti ekipa ni nezna da je dotični auto prerađen.....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 11:08   #42292
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Gdje servisirati Fiata? Grande punto 2008 sa LPG od BRC-a. 1.4 8v Fire motor. Neka preporuka? Znam za Karića i Bertola, malo su mi skuplji... Možda preporuka nekog Vašeg majstora koji zna posao?
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 19:14   #42293
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 19:47   #42294
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
30 šlepera i 50 malih tura po 2 auta iz uk je dovezeno i odvezeno samo kroz nase dvoriste u zadnje 2,3 godine.
Pa vi pravite više auta nego tvornice po njemačkoj, lol, koje bajke...
Prerađivat jednog Mercedesa u nekakvoj šupi u hr je komično, to nitko normalan ne bi kupio, bez obzira na cijenu.
Ne može se jedan mehaničar doma igrati tvornice i glumiti inženjera te prebacivati volane vamo-tamo.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 21:15   #42295
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Citiraj:
Autor KrpaZG Pregled postova
Gdje servisirati Fiata? Grande punto 2008 sa LPG od BRC-a. 1.4 8v Fire motor. Neka preporuka? Znam za Karića i Bertola, malo su mi skuplji... Možda preporuka nekog Vašeg majstora koji zna posao?
Neki specifičan problem ili generalno pitaš?
Mogu ti preporučiti svojeg majstora, ako te zanima javi se na privat...

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 21:18   #42296
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor KrpaZG Pregled postova
Gdje servisirati Fiata? Grande punto 2008 sa LPG od BRC-a. 1.4 8v Fire motor. Neka preporuka? Znam za Karića i Bertola, malo su mi skuplji... Možda preporuka nekog Vašeg majstora koji zna posao?
Fiat se kupuje da možeš sam šrafati po njemu
Iako je Grande po podvozju Opel Corsa.

To je jednostavan Fire motor, na njemu nema niš komplicirano.
Tak da to može i neki "lokalni" stručnjak održavati.
Bertol je definitivno odličan, ja sam za neke stvari iz Vž došao do njega.
Imaš odličan dijagnostički program za Talijane, čak i nije licencirani skup, i dosta toga možeš sam provjeriti s kompom.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 22:34   #42297
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 22:54   #42298
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Pa vi pravite više auta nego tvornice po njemačkoj, lol, koje bajke...
Prerađivat jednog Mercedesa u nekakvoj šupi u hr je komično, to nitko normalan ne bi kupio, bez obzira na cijenu.
Ne može se jedan mehaničar doma igrati tvornice i glumiti inženjera te prebacivati volane vamo-tamo.
Vjeruj da je volan najmanji problem . Sve ide na šaraf, rupa je tu, većina rupa i za instalacije je tu samo se skida ovo i montira drugo. Za pravog mehaničara doslovno dva dana posla . Ako smo mi amateri to riješili sve onda mehaničar može bez frke. Najveći problem je provlačenje i spajanje instalacije 😂

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 23:26   #42299
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Lowrider skicni pm ako vec nisi
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 05:49   #42300
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Čuj šta je, pa balkan...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na