Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2020., 20:29   #781
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova

Modernije indukcije su obicno limitirane do max 16A na monofaznoj instalaciji, sto je 3,6kW.
ovo nije u potpunosti točno.

mi ih imamo 2 u 2 stana. monofazna struja u oba slučaja (iako kabeli od 2.5 kvadrata). obje ind ploče su deklarirane na 7.2kW.

na jednoj mogu upalit 3 ploče (od 4) na max grijanje (na 9) i onda zadnju ploču ne mogu uopće, dok na drugoj mogu 2 ploče na 9, i onda sa ostale dvije još malo kombinirati. recimo ide 8+8+7+npr 3, ili 9+9+4.

staklokeramiku koju smo imali ranije, isto je bila 7kW, smo mogli sve 4 ploče upalit na max. osigurač nam je bio i ostao od 20A za špaher, i nikad do sada nije iskočio. tako da ili te ploče troše puuuno manje od deklarirane snage, ili nešto ne valja sa strujnom instalacijom :P

iako sa indukcijom kraće kuhamo na max pa nam ne smeta, plus je mali konzum-rešo sa strane za padele koje ne rade na indukciju, kao npr moke za kavu, čajnik , pres lonac za juhu...
my 2c o indukciji.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 20:20   #782
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Ima netko doma jeftinu kondenzacijsku sušilicu za rublje?iskustva?
danex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2020., 21:14   #783
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
jel itko mjerio potrošnju tih kućanskih aparata, pri paljenju i stalnom radu, i da li to odgovara naljepnicama na njima ???

Renoviram kuću koja ima 3 stana pa gledam da sebi ostavim najviše struje al da ovi gore baš ne moraju gasiti uređaj prije paljenja drugog


Pa ako planski kupuješ i dobro posložiš prioritete možeš jako lijepo, ugodno i jeftino živjeti i grijati se "na klik ili tap po mobitelu" uz vrlo nisku potrošnju
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 11:14   #784
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Ima netko doma jeftinu kondenzacijsku sušilicu za rublje?iskustva?
Imamo "zloglasnu marku Gorenje", Gorenje DE72..
https://www.mall.hr/susilice-rublja/...-susilica-de72
Kupljena prije nepune godine dana i kolko vidim, cijena je i dalje ista..

Uglavnom, nisam nikad gledao te sušilice, ali, od kad smo ju kupili, mogu reći, to je prava stvar, za sad radi ko singerica.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 18:21   #785
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Nije bas bijela tehnika al ajd
Posto par dana radim doma par dana u uredu gledam kako grijat kućni ured.
Trenutno imam kalorifer koji je bucan, trosi 2kw a cim ga ugasis ode toplina bajbaj pa sad gledam sta mi je naj opcija.

Infracrveni, keramicki ili karbonski, je dobra opcija jer grije mene i troši realnom malo struje. Ali blješti i "fire hazard" je jer može zapalit nešto, pogotovo jer bi bila blizu kompa, stola stolice kreveta, ugl u skučenog prostoru.

Gledam i konvektorski radijator(norveski, finski..) ali to mi nema isto smisla jer dok on ugrije sobu to traje i traje, valjda, a nema smisla da mi radi dane kad nisam u kucnom uredu. Uljni radijator je isto spor ja mislim. sta vi kazete ima li treca opcija ?

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 29.11.2020. u 19:02.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 18:43   #786
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Jedino što na struju troši manje struje je klima - ona je u stanju dati više toplinske energije nego što je potroši. Kalorifer, konvektor, ovakva-onakva grijalica koliko struje potroši toliko topline i dobiješ.

Moj glas je za konvektor. Imaš ih modela sa ventilatorom. Ja imam neki obični Vivax kupljen za 200kn od 2000W i sa ventilatorom. Dnevni + blagovaonu veličine od cca 10m2 mi u roku pola sata zagrije sa 18 stupnjeva na 21 (uz ventilator), a zatim isključim ventilator i pustim ga da samo održava toplinu termostatom.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 18:47   #787
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
+1 za konvektor

Nalozim ga i brzo ugrije a onda smanjim da samo odrzava, malo igranja sa scrollom za snagu i to je to. Isto neki vivax od 2000W za 200-300 kn. Koristim ga za kucni office.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 19:24   #788
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Jasno da ne stvara vise topline nego sto se ulozo nego ovo infracrveno trosi manje jer grije objekt iliti mene sa 450w - 900w, dok druge griju zrak sa 1000-2000w, a taj zrak brzo pobigne vanka.

Bonus manje potrosnje je grozno slozena struja u kuci koja iskace ako je krivo pogledaš.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 23:39   #789
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
A je, kvarcne, halogene i ic grijalice su vise usmjerene, ali meni bi bilo neugodno da nesto przi u mene. To je ok ako sam na nekoj terasi u kaficu s pusacem po zimi sat-dva, ali cijeli dan tako mi se ne bi svidjelo. Ugodnije je kad je zrak oko tebe zagrijan i kad su i predmeti topli, a to ces dobiti s konvektorom. Kad se zagrije ugasis jedan grijac i povremeno trosi 1000w, termostat pali i gasi da odrzava temperaturu jel.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 08:32   #790
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Ima netko doma jeftinu kondenzacijsku sušilicu za rublje?iskustva?

Ova je bila na popustu nekih 1500 kuna, upiknuo ju jer je 5 godina garancije i uz onu cijenu - nije bilo premisljanja .

Radi ko' prvog dana i radi dobro. Eto, ako sam pomogao, o ovome je rijec:
https://www.mall.hr/susilice-rublja/...ijska-susilica
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2020., 11:50   #791
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 573
Bosch mali kućanski aparati -20% s kodom BOSCH20
https://www.ekupi.hr/hr/mali-ku%C4%8...ice-asc&page=1

Bosch veliki kućanski aparati -10% s kodom BOSCH10
https://www.ekupi.hr/hr/bijela-tehni...nce&show=Page#

ne garantiram da drugdje nema jeftinije, ali trebalo bi biti jeftinije s obzirom na 20% uz kod i dodatnih 10% na VISA kartice.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 15:40   #792
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 899
prošao sam trgovine i nemrem naći ništa osim one gumene podloge 60x60cm ispod sušilice pa na perilicu. Oće to bit problem, jel sušilica skače i ima centrifugu kao perilica?

spajat ne mogu jer je sammy perilica + sušilica bosch (znam, ali nisam našao sammy na ikakvoj normalnoj ponudi)
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 15:58   #793
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
prošao sam trgovine i nemrem naći ništa osim one gumene podloge 60x60cm ispod sušilice pa na perilicu. Oće to bit problem, jel sušilica skače i ima centrifugu kao perilica?

spajat ne mogu jer je sammy perilica + sušilica bosch (znam, ali nisam našao sammy na ikakvoj normalnoj ponudi)
Sušilica ne skače, jako su mirne

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 16:53   #794
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Sušilica ne skače jako, ali ipak dovoljno da malo otkliže. Dodatno nisi uzeo u obzir da se perilica ispod drma i da se od toga sušilica može pomaknuti

Imao sam prije Bosch perilicu na njoj Bosch sušilicu, spojene preko original elementa koji se šarafio u gornju tablu perilice. Sušilica se onda kao po šinama ugura u tu plastiku i ne mrda nikamo. U proljeće sam kupio perilicu Bosch i nije mi pasalo nikako.

Spojni element od Boscha ne stane na gornju plohu samsunga. Bez njega isto - točno su nogice od Bosch sušilice dolazile na pola onog plastičnog ruba gornje plohe Samsung perilice, ne bi to držalo nikako. Na kraju sam skrojio i kantirao jednu dasku od iverice, na nju zašarafio bosch element, to sve na samsunga i onda gore nataknuo sušilicu i sad je ok.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 10:31   #795
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
A kojih kucanskih aparata?

Naljepnice ne lazu i u principu na njima pise maksimalna potrosnja. Frizider recimo ne trosi nista dok ne radi kompresor (ili zarulja), a kad radi ovisi od frizidera do frizidera, obicno je to oko 50ak W ako se ne varam.

Perilica posudja/vesa najvise trose dok griju vodu (grijac) - on zna povuci i do 2000W, ali to ne traje tako puno vremenski, odnosno ovisi na kojoj temperaturi peres.

Modernije indukcije su obicno limitirane do max 16A na monofaznoj instalaciji, sto je 3,6kW.

Pecnice isto imaju grijace obicno oko 2000W a sad ovisi o pecnici jesi li upalio jedan, dva, grill grijac (ako ima), pirolizu...
kojih ?? A sve ženske aparate

mjerim ovih dana potrošnje svega, pa pećnica, pegla, kuhalo za kavu, sve potegne preko 2kw dok radi

morat ću tražiti aparate koji malo troše, a umjesto da kupujem od hepa kilovat po 1900kn , vidjet ću da li bi se mogao izvući možda sa kombinacijom solarnih ploča itd.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 10:51   #796
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Uhh, ja imam 2 stana na 17 kilovata i borbe sa strujom veće. Bas sam narucio shelly pametne prekidace/osigurače i 3ph monitor potrosnje pa cu palit gasit sa njima. Planiram i povecat na 19kw, ali priko toga neide jer onda spadam u industrijsku struju

Solari te nece puno spasit zato jer se u hrvatskoj to bazira na tome da ti prodaješ SVU struju šta solari naprave hep-u, i od hep-a kupuješ sve šta potrošiš(kako sam čitao na internetima), tako da ti solari nece smanjiti povećati kapacitet ali će ti smanjiti račun.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 12:27   #797
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Uhh, ja imam 2 stana na 17 kilovata i borbe sa strujom veće. Bas sam narucio shelly pametne prekidace/osigurače i 3ph monitor potrosnje pa cu palit gasit sa njima. Planiram i povecat na 19kw, ali priko toga neide jer onda spadam u industrijsku struju

Solari te nece puno spasit zato jer se u hrvatskoj to bazira na tome da ti prodaješ SVU struju šta solari naprave hep-u, i od hep-a kupuješ sve šta potrošiš(kako sam čitao na internetima), tako da ti solari nece smanjiti povećati kapacitet ali će ti smanjiti račun.
kakvi su to osigurači, prosvijetli me
vex je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 13:17   #798
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Ako hoćeš jače prosvijetliti, treba ti jači osigurač
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 13:23   #799
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Koje trajno mlijeko nije smeće? Bježi od toga ako ne želiš da noću svjetliš ko krizban!
po konzumaciji čudim se da ljudi ne svjetle po noći...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 13:32   #800
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
kojih ?? A sve ženske aparate

mjerim ovih dana potrošnje svega, pa pećnica, pegla, kuhalo za kavu, sve potegne preko 2kw dok radi

morat ću tražiti aparate koji malo troše, a umjesto da kupujem od hepa kilovat po 1900kn , vidjet ću da li bi se mogao izvući možda sa kombinacijom solarnih ploča itd.
A da. Nema ti tu aparata koji manje troše - električni grijač je električni grijač. Ako uzmeš peglu koja troši 1200W umjesto 2000W, onda će trošiti manje, ali će joj duže trebati da zagrije pa ćeš je duže korstiti i opet si na istome.

Možeš uštediti recimo na indukciji, ako se griješ na klimu možeš naspram običnih grijalica uštediti i sa LED žaruljama. Malo paziti s električnim bojlerom i slično. Ako nemaš dvotarifnu tarifu obično se za kućanstvo isplati preći.
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Uhh, ja imam 2 stana na 17 kilovata i borbe sa strujom veće.
Pa što ti toliko guta?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 13:44   #801
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
po konzumaciji čudim se da ljudi ne svjetle po noći...
OFF TOPIC-nije sve trajno mlijeko smece,vecina se samo termalno obraditi bez ikakvih dodataka
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 16:11   #802
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
kakvi su to osigurači, prosvijetli me
Shelly 3EM i 8x Shelly 1PM

Isprogramirat cu ih tako da mi 3em gleda svaku fazu i gasi i pali "teske" potrosace automatski da mi ne gasi sklopklu bezveze

3em su "električarska klješta" a 1pm su switchevi koji usput mjere potrošnju

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 02.12.2020. u 16:54.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 16:58   #803
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
prošao sam trgovine i nemrem naći ništa osim one gumene podloge 60x60cm ispod sušilice pa na perilicu. Oće to bit problem, jel sušilica skače i ima centrifugu kao perilica?

spajat ne mogu jer je sammy perilica + sušilica bosch (znam, ali nisam našao sammy na ikakvoj normalnoj ponudi)

Vec 4 godine na perilici stoji susilica samo na toj gumenoj podlozi i nije mrdnula milimetra. Dakle bez brige
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 20:55   #804
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Ima li netko preporuku za plocu za kuhanje? 3 plin jedna struja. Mama i tata to koriste doma. Ne treba im indukcija ili ako bas mislite da je bolje moze i tako. Pretpostavljam da treba trofazna struja? Mogu provjeriti je li dostupna trofazna

https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...O-HILM64222SV/

https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...ORENJE-GE680X/

https://www.elipso.hr/prilika/beko-aparati-za-kuhanje/

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: TomG. 02.12.2020. u 21:05.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 21:19   #805
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Sve ti je to isti drek,svaka će odradit posao.Razlike su samo u rešetki,debljina i finiš.Ja bi osobno izbijegao ove modele s staklom.Nek uzmu koja im se najviše sviđa i da ima najviše garancije.Ak je potrebna indukcija,uzme se u ikei ona njihova prijenosna za 300 injak kuna.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 21:35   #806
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 899
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Vec 4 godine na perilici stoji susilica samo na toj gumenoj podlozi i nije mrdnula milimetra. Dakle bez brige
to hoću čuti, sad sam jaja ostavio da je nabacim gore dok je gospođa riktala tu gumu ispod da sve bude fajn. Sve to sad izgleda dobro iako žena ima blagi srčani jer se vidi ta gumu između, ali mene osobno baš briga, bitno da ne divlja nikuda
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 08:57   #807
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
to hoću čuti, sad sam jaja ostavio da je nabacim gore dok je gospođa riktala tu gumu ispod da sve bude fajn. Sve to sad izgleda dobro iako žena ima blagi srčani jer se vidi ta gumu između, ali mene osobno baš briga, bitno da ne divlja nikuda

I meni je to upadalo u oci cijela 3 dana. Sada ni ne primjetim vise.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 12:37   #808
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 899
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
I meni je to upadalo u oci cijela 3 dana. Sada ni ne primjetim vise.
ma meni ni toliko...ova grinta ali proći će i nju, bitno da je funkcionalno.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 21:56   #809
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
prošao sam trgovine i nemrem naći ništa osim one gumene podloge 60x60cm ispod sušilice pa na perilicu. Oće to bit problem, jel sušilica skače i ima centrifugu kao perilica?

spajat ne mogu jer je sammy perilica + sušilica bosch (znam, ali nisam našao sammy na ikakvoj normalnoj ponudi)
Gdje si kupio tu gumenu podlogu ?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 22:05   #810
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Gdje si kupio tu gumenu podlogu ?
Ima u pevexu:
https://pevex.hr/podlozak-za-pod-208993.html
cane je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na