Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2020., 09:50   #3211
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
I polako postaje stvarnost moja teorija da corona u stvari utjece na mozak samo nam ne smiju to reci.
Dajte ljudi pratite malo temu i ne pisite ako jos niste kavu popili,
I kako ti provodiš dane u samoizolaciji?

Osoba koja ima problema s kičmom, bilo kakav dodatan napor kojimu stvara dodatno poterećenje na kičmu, bilo to sjedenje, hodanje ili nešto treće, to više NE SMIJE raditi! STOP s svim što ti stvara probleme i dodatne napore i riješiti problem u suštini.

Promjeniti posao, promjeniti navike, krenuti od stručne pomoći, terapije, vježbe itd. Ako ti hodanje stvara napor, prestani hodati i kreni tražiti zašto ti stvara napor...

Traka za hodanje pred kompom...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 09:59   #3212
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
E dečki, jel bolje radit 3x10 seriju ili 4x8? Pitam za frenda
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 10:17   #3213
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
I kako ti provodiš dane u samoizolaciji?

Osoba koja ima problema s kičmom, bilo kakav dodatan napor kojimu stvara dodatno poterećenje na kičmu, bilo to sjedenje, hodanje ili nešto treće, to više NE SMIJE raditi! STOP s svim što ti stvara probleme i dodatne napore i riješiti problem u suštini.

Promjeniti posao, promjeniti navike, krenuti od stručne pomoći, terapije, vježbe itd. Ako ti hodanje stvara napor, prestani hodati i kreni tražiti zašto ti stvara napor...

Traka za hodanje pred kompom...
Ajd pogledaj gore kome si replayao. Taj kojemu si replayao uopce nije trazio savjet za traku.
Da li si ikada imao problema sa kicmom? Da li si lijecnik neurokirurg? Pricas napamet?
Evo reci cu i tebi opet: ja sam operirao taj L5S1 prije 10 godina i kazem ti iz iskustva da pricas gluposti. Za ostecenu kicmu je iznimno vazno redovno hodanje da bi se ojacali misici koji podupiru tu istu kicmu. Nikakvi fitnes "gurui" to nece rjesiti nego iskljucovo ono sto ti lijecnik kaze, a svaki kaze da treba sto vise hodati i forsirati hodanje cak i ako malo boli. Stajanje na jednom mjestu strogo izbjegavati!
On na svom radnom mjestu stoji u jednom mjestu i pokusava to eliminirati.
Ufff, odustajem...
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 11:37   #3214
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
E dečki, jel bolje radit 3x10 seriju ili 4x8? Pitam za frenda
Ako se radi o bureku, svakako 4x8. 32 bureka su bolja od 30
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 21:46   #3215
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Opet nisi skuzio, a i da jesi stvarno ne kuzim odkud potreba za ruganjem.
Ali evo opet cu ti objasniti i to bez ruganja: Covjek ima nacetu kicmu. U takvom stanju mu je sjedenje a i stajanje na jednom mjestu iznimno opasno. Posto ima stojeci radni stol na poslu to moze rjesiti tako da ispod ubaci traku za hodanje i tako izbjegne to rizicno stajanje na jednom mjestu a uz to se i malo razgiba kao bonus. Vec je naveo da ima psa i redovno hoda i vjezba. Ovo je rjesenje iskljucivo za na radnom mjestu da ne treba jos vise naprezati kicmu dok radi.
Jel sad jasno ili ces se i dalje rugati bez da si procitao post?
Dobro sam ja procitao njegov post, al isto tako citam između redova i opet kažem da je ideja glupa. isto tako sam procitao da voli papati, da je pretio i da se slabo krece. Sad kad sat kuca "5do12" i kad boli kicma sad bi on kao trenirao, al i dalje ne bi eliminirao glavni problem nego eto, dosao je na ideju da hoda uz komp.
Za svoje stanje kriv je iskljucivo on sam. Nitko drugi. Kritika ga jedino može pokrenuti.

Uhvati se u kostac sa problemom, izađi van napravi kvalitetan trening i to je to.
Dal je uopće (on ili ti) pogledao trening koji sam mu linkao. Namjenjen je bas takvima da polago grade aerobnu bazu i tope salo.
Al ne. Lakse je braniti svoje glupe stavove nego se malo oznojiti.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 29.10.2020. u 21:53.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 22:16   #3216
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Dobro sam ja procitao njegov post, al isto tako citam između redova i opet kažem da je ideja glupa. isto tako sam procitao da voli papati, da je pretio i da se slabo krece. Sad kad sat kuca "5do12" i kad boli kicma sad bi on kao trenirao, al i dalje ne bi eliminirao glavni problem nego eto, dosao je na ideju da hoda uz komp.
Za svoje stanje kriv je iskljucivo on sam. Nitko drugi. Kritika ga jedino može pokrenuti.

Uhvati se u kostac sa problemom, izađi van napravi kvalitetan trening i to je to.
Dal je uopće (on ili ti) pogledao trening koji sam mu linkao. Namjenjen je bas takvima da polago grade aerobnu bazu i tope salo.
Al ne. Lakse je braniti svoje glupe stavove nego se malo oznojiti.
Može.
Sad samo objasni gdje je "stav" ako radiš u IT branši kao terenac.
Dakle, 2+sata dnevno u autu, ostatak za kompom i normalno trebalo bi i učit da pratiš trendove.
+ ostale obveze, žena, deca i tako te neke sitnice...
Onaj dio da se dolazi doma u 7 navečer, a i to je rano, nisi pročitao?
Yebeš treninge, aj' ti meni objasni planiranje obroka, da se ne jede smeće, za terenca, a ja ti iz opklade sad odem otrčat 5km. Može pratit tko god oće.
IMHO za tebe ima 2 dijagnoze:
a) sereš kolko si dug i širok
b) životne obveze ti netko drugi odrađuje, jer je gospon na "treningu".
A ovo 5do12 ima, pazi sad, svaki drugi u branši. Ne treba baš puno da se dođe do toga. Samo u tvojoj glavi...
To što si ti mene zamislio da se nisam nikad iz fotelje digno je tvoj i samo tvoj problem.
FYI, trčao sam, dok je bilo vremena, 15km redovito u 80min.
I pored svega, još si i doktor. Onaj stvarni, koji nije u tvojoj glavi, je strogo zabranio napore bez fizijatra.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 29.10.2020. u 22:23.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 22:21   #3217
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Ne radim u it bransi, ali snjena.mi je recimo 12 sati i presjedim pun klinac. Ali mene savjest peče nakon toga. Ja moram napraviti svoj trening ... Pa i po kisi. U tom poslu sam s nemalih 27 godina staža. I sacuvao sam i zdravlje i kicmu.
Nakon dnevne smjene koja završi u 19,00 orilo-gorilo ja cu odraditi svoj trening.
Ako imam trku ili neko jace natjecanje sljeduju me treninzi pa i po noci ubrdo 3-4 sata dok drugi spavaju ako drugacije ne mogu posloziti obiteljske obaveze.
Isto tako supruga trenira triatlon i ima svoje treninge, djeca imaju svoje treninge, njihova skola i obaveze, zenin posao.
Kad idem na teren, bajk obavezno ide samnom. Na terenu se obavezno trci, hoda, pliva, ako imam pristup bazenu.
Sve se stigne kad se hoce.
Imas u mom sigu link na stravu sve ti je tamo


Edit: ^^^ mdaaa cini mi se da si samo cekao da ti doktor zabrani kretanje pa da imas izliku.
Vjerovatno je i štitnjača problem?
Opet te pitam da li si uopce pogledao link na trening namjenjem upravo osobama kao ti?
Modificiraj ga, prilagodi, al baza treninga je korektna i za puno gore slucajeve od tebe.

Eod
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 29.10.2020. u 22:46.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 22:28   #3218
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ne radim u it bransi, ali snjena.mi je recimo 12 sati.
Nakon dneve smjene koja završi u 19,00,norilo-gorilo ja vu odraditi svoj trening.
Evo, lijepo. Isto tako smješno naspram stvari koje sam odradio.
Dežurstva 24/7 u ritmu tjedan tjedan godinu dana? Check.
Isto u ritmu 2 tj slobodan, 1 dežuran, i tako 6 godina? Check
Poremećaj spavanja radi toga? Check
Godinu dana na kauču kod punice, jer eto žena ima sitnicu kao što je rak? Check.
Ima toga još, ovo što ti radiš je peechkin dim.
Ljudi u branši, koja dobrim dijelom ne poznaje radno vrijeme, a imaju duplo manje kila od mene, tvoja kilaža, imaju, pazi sad, istu dijagnozu.
Prestani srat.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 22:36   #3219
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Sad samo objasni gdje je "stav" ako radiš u IT branši kao terenac.
Dakle, 2+sata dnevno u autu, ostatak za kompom i normalno trebalo bi i učit da pratiš trendove.
+ ostale obveze, žena, deca i tako te neke sitnice...
Onaj dio da se dolazi doma u 7 navečer, a i to je rano, nisi pročitao?
Yebeš treninge, aj' ti meni objasni planiranje obroka, da se ne jede smeće, za terenca, a ja ti iz opklade sad odem otrčat 5km. Može pratit tko god oće.
Ukratko, nemas vremena za nista, posao te ubija, stalno si na terenu, 2-3 sata u autu, jedes smece, dolazis doma navecer itd...

I kakav savjet tocno trazis?
Meni se jedini logican savjet namece da potrazis drugi posao koji nije toliko naporan, pa taman i bilo manje para jer je valjda zdravlje bitnije od para.
Stalno nam tu nabrajas kako ti je tesko na poslu, cemu to jadikovanje?

I nije cudo sto se kolega Ziiky sprda s tom spravicom koju zelis staviti pod noge, to je neefikasno smece koje se prodaje naivcima, koristit ces 3 dana i gurnit u stranu, apsolutno nista neces postici.
Ali ako mislis da si s time mozes nesto pomoci - super, probaj pa nam javi dojmove, jer ionako ispada da jedino tu sprava mozes ugurati u svoj dnevni raspored i zivotni stil.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 22:41   #3220
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Ukratko, nemas vremena za nista, posao te ubija, stalno si na terenu, 2-3 sata u autu, jedes smece, dolazis doma navecer itd...

I kakav savjet tocno trazis?
Meni se jedini logican savjet namece da potrazis drugi posao koji nije toliko naporan, pa taman i bilo manje para jer je valjda zdravlje bitnije od para.

I nije cudo sto se kolega Ziiky sprda s tom spravicom koju zelis staviti pod noge, to je neefikasno smece koje se prodaje naivcima, koristit ces 3 dana i gurnit u stranu, apsolutno nista neces postici.

Ali ako mislis da si s time mozes nesto pomoci - super, probaj pa nam javi dojmove.
Kolega Zuki je jednostavno mogao reć:
"vidio, kupio, štogod" smeće je i raspast će se za mjesec dva i bacit ćeš nofce.
To što pametnjaković misli da je popio svu pamet ovog svijeta i je drugi par opanaka.
Jedno je mislit kako su sve samo isprike, a drugo je kad ti se život od bolesti krene raspadat pa malo prošetaš psihologu da te pegla u vugla.
Da ne idem dalje u detalje...
A za "glupu ideju", kako sam i napisao, slabo je cijela industrija već oko toga.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 01:16   #3221
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Ja imam onaj roler za noge
ROLERI-FIŠTER 41000 ZAGREB, Istarska 63, 041/573-570

i to je super stvar kad mi se smrznu noge, malo podigne cirkulaciju
ali definitivno to ne vidim kao oblik tjelovježbe
... možda više kao sredstvo za dovođenje stvari u svojevrsni balans
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 10:21   #3222
Neo2001
Premium
 
Neo2001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Evo, lijepo. Isto tako smješno naspram stvari koje sam odradio.
Dežurstva 24/7 u ritmu tjedan tjedan godinu dana? Check.
Isto u ritmu 2 tj slobodan, 1 dežuran, i tako 6 godina? Check
Poremećaj spavanja radi toga? Check
Godinu dana na kauču kod punice, jer eto žena ima sitnicu kao što je rak? Check.
Ima toga još, ovo što ti radiš je peechkin dim.
Ljudi u branši, koja dobrim dijelom ne poznaje radno vrijeme, a imaju duplo manje kila od mene, tvoja kilaža, imaju, pazi sad, istu dijagnozu.
Prestani srat.
heh, što reći, drži(te) se!
nažalost puno ljudi prolazi ovih dana svoju noćnu moru...

ALI ideš na posao? check. super, parkiraj auto 10 minuta dalje od posla, 2x10min na dan x 29 radnih dana, check, super, bude se nakupilo...

parkiraš auto ispred zgrade? parkiraj ga 10 minuta udaljeno od zgrade, check još 2x10min na dan x 29 radnih dana, check super.

benefiti budu još da si budeš glavu rasteretio jer mogu si misliti koje ti sve 'stvari' prolaze kroz glavu...

i sad se budu javili 'dežurni' vozači f1, da znam da je danas popularno parkirati auto u hodniku u kojem živiš, ali eto, ljudi bi trebali se rješiti tih naučenih, po meni krivih normi...

i da znam, da nekad bude 'nezgodno' imati auto parkiran 10 minuta udaljen od doma, ali ako potrčiš, za 5 minuta si tamo
Neo2001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 19:51   #3223
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
Čovjek dođe pitati za preporuku trake, dobije savjet da mjenja posao...
Naravno, usput ga se i počasti uvredama da je pretila ljenčina, ako ne trenira po noći kad ostali ukučani spavaju
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Franf. 30.10.2020. u 20:14.
Franf je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 20:23   #3224
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Klasicni slucaj forumskih (internet) doktora. Ne znaju komentirat ono sta se pita pa umjesto da preskoce komentirat nabace jednu pametno-odgojnu.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 20:33   #3225
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Okanite se tema o kojim nemate pojma. Traka se preporuc kod većine ozljeda kralježnice zato što ublažava udarce u koljena,kukove i eventualne oštećene diskove, puno je nježnija od hodanja po betonu i sigurnija od neravne prirode jer onaj tko ima problema sa kralježnicom svako iakretanje stopala jebacki osjeti

Ako je već takva situacija da ne možeš ništa drugo promijeniti, i ta traka bi trebala malo pomoći samo što nisam siguran da ćeš moći pisati ili raditi sa mišem dok hodaš, ja se patim i sa mobitelom nekad 😂😂



Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 15:12   #3226
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
Čovjek dođe pitati za preporuku trake, dobije savjet da mjenja posao...
Naravno, usput ga se i počasti uvredama da je pretila ljenčina, ako ne trenira po noći kad ostali ukučani spavaju
pa kad ne sluša kaj mu se kaže i misli da je jedini po pitanju vremena i problema. dobio je sve na tacni - samo se treba pokrenuti.
taman da prije spavanja kada je sve obavio ode na sat vremena krug po kvartu već je nekaj napravio.
oni koji nemaju vremena za sebe imaju novaca ko dreka i to onak -PREVIŠE - nema druge. i neka imaju, zato su se naradili i namučili, ali svatko je sam sebi gazda i ako vidiš da te život gazi promjeni ga a ne kukat.
sretno svima u tjelovježbi btw
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 03:00   #3227
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Koliko nasranih postova, pomislio sam da je Vuco napokon našao adekvatne bucice 😁

Ako netko naleti na dobar black friday deal za utege, bucice, bandove i bilo što zanimljivo i prikladno ovoj temi neka javi ovdje

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 20:25   #3228
Ecips Dlo
Premium
 
Ecips Dlo's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: brlog
Postovi: 488
ima tko kakva iskustva sa gorilla sports?
Ecips Dlo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 21:24   #3229
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,357
Ima li netko iskustva sa sklopivim trakama za trčanje?
Živim u ultra malom stanu gdje nemam mjesta staviti nešto robusno nego trebam nešto što je kompaktno i što mogu skloniti kada se ne služim time.
S obzirom da živim na 4. katu, koliko susjedi "osjete" trčanje po takvoj traci. Ima li netko iskustva?
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 02:21   #3230
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
nisam nikad čuo nekoga da je kupio traku za trčanje i nakon toga preporučio drugima.
pa ti vidi dalje
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 09:25   #3231
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Trenira li tko sa onim gumama za razvlacenje? Moze li se sa onim barem polukvalitetan trening odraditi?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 09:51   #3232
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
nisam nikad čuo nekoga da je kupio traku za trčanje i nakon toga preporučio drugima.
pa ti vidi dalje
To ne zvuci obecavajuce
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 09:55   #3233
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Trenira li tko sa onim gumama za razvlacenje? Moze li se sa onim barem polukvalitetan trening odraditi?
Ja sam uzeo ove:
https://www.amazon.de/-/en/resistanc...ogdemozdesk-21

I mogu ti reći, sasvim ok trening se može napraviti.

Pod trening, ne mislim ozbiljniji trening po skupinama, već dobra kontrakcija mišića s opterećenjem, izvedivo.

Jučer lupio jedno 30-40min, kompletno se oznojio, sve me boli danas.

Imam i giriju 12 i 20kg i 2 bučice od po 12.5kg.

S ovim gumama napravio: ramena, biceps, triceps, leđa i malo prsa.

Tako da, za stan, od mene thumbs up! Pogotovo kada staviš ovu "kukicu" gore na vrata.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 09:58   #3234
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Trenira li tko sa onim gumama za razvlacenje? Moze li se sa onim barem polukvalitetan trening odraditi?



Da, koristim ovakve dvije i odradim trening skoro kao i gymu: ne znam na kojoj si razini, ovo su poprilično zajebane gume, tj popriličan otpor. Naručio sad jos par slabijih sa Aliexpresa, cisto da vidim koja je kvaliteta.

Ali stvarno se mogu cuda odradit, mi vjezbamo u parku za vjezbanje, u stanu ju nemas za sta kvalitetno fiksirat pa izbjegavam
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam uzeo ove:
https://www.amazon.de/-/en/resistanc...ogdemozdesk-21

I mogu ti reći, sasvim ok trening se može napraviti.

Pod trening, ne mislim ozbiljniji trening po skupinama, već dobra kontrakcija mišića s opterećenjem, izvedivo.

Jučer lupio jedno 30-40min, kompletno se oznojio, sve me boli danas.

Imam i giriju 12 i 20kg i 2 bučice od po 12.5kg.

S ovim gumama napravio: ramena, biceps, triceps, leđa i malo prsa.

Tako da, za stan, od mene thumbs up! Pogotovo kada staviš ovu "kukicu" gore na vrata.

ovaj set na Aliju kosta 10$ sa šipingom
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 10:02   #3235
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Da, koristim ovakve dvije i odradim trening skoro kao i gymu: ne znam na kojoj si razini, ovo su poprilično zajebane gume, tj popriličan otpor. Naručio sad jos par slabijih sa Aliexpresa, cisto da vidim koja je kvaliteta.

Ali stvarno se mogu cuda odradit, mi vjezbamo u parku za vjezbanje, u stanu ju nemas za sta kvalitetno fiksirat pa izbjegavam



ovaj set na Aliju kosta 10$ sa šipingom
Ma nisam uzeo konretno taj, nekih 18$ sam platio takav.

I bio kod mene za 4 dana.

Ali bi čekao valjda 2 mjeseca (s obzirom na situaciju).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 12:36   #3236
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Ima li netko iskustva sa sklopivim trakama za trčanje?
Živim u ultra malom stanu gdje nemam mjesta staviti nešto robusno nego trebam nešto što je kompaktno i što mogu skloniti kada se ne služim time.
S obzirom da živim na 4. katu, koliko susjedi "osjete" trčanje po takvoj traci. Ima li netko iskustva?
Trčanje je stvarno sport koji možeš prakticirat tijekom cijele godine neovisno ovremenske uvijetima. Čak je i lakše kad je super hladno nego super vruće. Za nabijat kilometre na traci stvarno moraš imat jaaaaaku motivaciju pa ti preporučam da još razmisliš o investiciji.

Trake se iz mog iskustva što sam probao po teretanama dosta čuju, neke skuplje imaju bolje mehanizme za "upijat" udarce, al ne znam dal bi to bilo dovoljno za stan. Ovisno kolko su tolerantni susjedi. Računaj da ak se čuje pa makar i manje to je bar pol sata lupanja nekom po glavi... Skroz nečujno ne može bit, ipak su to jaki udarci, 3x od tjelesne težine.

Zadnje izmijenjeno od: nub. 14.12.2020. u 12:44.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 18:32   #3237
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
To ne zvuci obecavajuce
Problem sa kvalitetnim trakama za trčanje je što su jako teške, zauzimaju puno prostora i koštaju kao 10-15 godišnja članarina u teretani.
Trake koje vidiš u bolje opremljenim teretanama koštaju po 20-30 000 kn svaka.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 18:41   #3238
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Trenira li tko sa onim gumama za razvlacenje? Moze li se sa onim barem polukvalitetan trening odraditi?
trake su vrh. topla preporuka.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 20:17   #3239
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
trake su vrh. topla preporuka.
Narucene neke za 15-16€, cisto za probu.
Nasao sam i ove: https://active-boxing.de/collections...37530118586549
Sa 90kg kostaju 80€ i jos imam neki kod za 20% popusta. Znaci oko 65€, ali osim "sipke" ne vidim neke prednosti nad ovim jeftinim. Ima li netko pametniji tu da mi kaze zasto su ove skuplje?
Inace sam mislio zabusiti 3-4 ankera na razlicite visine u zid i tako trenirati.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 21:38   #3240
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ma obična guma ima sto primjena - ovo gore sa šipkom nula bodova
tizhu je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na